Szerző Téma: Témák  (Megtekintve 48809 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Genzo

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 340
    • Genzo Comics
Re:Témák
« Válasz #20 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 20:29:50 »
Látta a filmet. Azt mondta "nyálas".Szerintem ezzel mindent elmondott.Smallville jobban tetszik neki....

Büszke lehetsz rá, jó gyerek  :D


Genzo Comics - Ahol a képregények vannak becélozva

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #21 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 20:35:12 »
Okos lány. A Smallvilleben nekem már csak annyi a problémám, hogy 3 évaddal ezelőtt fel kellett volna kapnia Clarknak a klasszikus jelmezt, nem csak a 10.-ben.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #22 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 21:15:42 »
Büszkének büszke is vagyok rá. Egy bajom van vele nem tud rajzolni , de mindkét kezét ( agyféltekéjét ) egyformán használja.
Még az orvosok is ritkának találták.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #23 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 22:21:12 »
Hány éves?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Témák
« Válasz #24 Dátum: 2010. Augusztus 18. - 22:22:18 »
Ha nagyon leegyszerűsíteném a dolgot, akkor azt mondhatnám, hogy a képregény egy olyan hobbi a számomra, ami egyrészt szórakoztat és kielégíti a gyűjtői szenvedélyem.  :D

Sepi nagyon jól leírta, így lennék én is ezzel.

Viszont!
Én totálisan nem bánnám, ha esetleg szenvedéllyé nőné ki magát, csak bírnám pénzzel.  :D

Amúgy nálam a "képregény" automatikusan asszociálódik a szuperhősökkel, legfőképpen Pókemberrel. Mióta tudok magamról emlékszem a Csodálatos Pókember képregényeinkre, amit még a bátyám kezdett gyűjteni és később én örököltem. Míg apró voltam nálunk is lehetett kapni minden újságárusnál, nagyon jó idők voltak azok, vissza is sírom mai napig. Aztán a 120. számnál kb. már eltünt és onnan kezdve akárhányszor külföldön jártunk a családdal vagy éppen szülők kiszállásra indultak az volt az első kérésem, hogy hozzanak egy képregényt. Így került a kezembe az 1. szám a CsPók v2-ből és azóta azt gyüjtöm. Lassan rátaláltam erre a honlapra és a Kingpinre, ami nagy reménysugár számomra.
Azért is szeretem annyira a szuperhős képregényeket, mert inspirálnak is a mindennapokban. Lehet hülyén jön ki, de sokszor morális dillemákat is úgy oldok meg, hogy a kapott nevelésemhez hozzácsapom pl. AmKap igazságérzetét is vagy híres "nagy erővel nagy felelősség jár" mondást is. Számomra sokat segít ez a mindennapokban kicsi és nagy dolgokban egyaránt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Témák
« Válasz #25 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:00:52 »
Idézet
Amúgy nálam a "képregény" automatikusan asszociálódik a szuperhősökkel, legfőképpen Pókemberrel.
Ez mondjuk baj. Olyan, mintha valaki csakis (insert akármilyen színész(nő) neve here)-filmeket lenne hajlandó nézni, semmi mást.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #26 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 10:32:10 »
Hány éves?

11 . Most megy 6. osztályba.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #27 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 11:26:19 »
Hát, akkor már van annyira nagylány, hogy önállóan tudjon dönteni, mi kell neki és mi nem.  :)
Ez mondjuk baj. Olyan, mintha valaki csakis (insert akármilyen színész(nő) neve here)-filmeket lenne hajlandó nézni, semmi mást.
Azért nem. Inkább olyan, mintha csak vígjátékokat nézne valaki, mert a horrort nem szereti, az akciófilmeket se, stb.
Meg hát, ne akarjunk mindenáron párhuzamot vonni a filmekkel. Hisz az összes "Marvel zombi" csak Marvelt olvas, az összes nagyokos csak Vertigót, vannak, akik a mangához nem nyúlnak, vannak, akik az európai képregényekhez, és így tovább. Kinek mi.  ;) Saját példával élve, én konzolon főként lövöldözős és horror játékokkal játszom, néhány kivétellel (Pókember, Abe, ilyesmik). De semmivel se érzem magam kevesebbnek, amiért nem próbálom ki a katonai játékokat (mert utálok mindent, ami a katonasággal, háborúval kapcsolatos), a Sims sorozatot, bármelyik mesejátékot, bármelyik sportjátékot, stb.  ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Témák
« Válasz #28 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 11:42:35 »
Nekem régen még mást jelentett a képregény. A gimiben kevés barátom volt, ezért aztán csomó dologgal le tudtam kötni magam. Főleg azután kezdtem foglalkozni képregényekkel, hogy abbahagytam a táncot, amiben addig megszállott voltam. Tökjó, hogy a képregények által csomó havert és barátot ismertem meg, meg lett egy tiszteletbeli öcsikém. :D Na meg, ha nem képregényeztem volna, soha az életben nem találtam volna oda az edzésre (még Palcsó Tomi fangirl sem vagyok, hogy lenyomozzam, hova jár és aláírassak vele egy zsák cd-t ;D) és a barátomat se biztos, hogy ilyen könnyen megismertem volna. ;D
Most meg már nem igazán olvasok képregényt. A Supreme Power, a Midnight Nation és az Y the last man mindig alapmű marad nálam, de már nem vonz, hogy valamit képregény formában olvassak, inkább könyvet olvasok. Néhány magyar változatot követek, pl az Usagi yojimbot, de úgy igazából nem érdekel, ha nem vagyok belőle naprakész.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Témák
« Válasz #29 Dátum: 2010. Augusztus 19. - 14:33:10 »
A képregény számomra egy kikapcsolódás. Engem mindenféle képregény érdekel, amit magyarul olvastam. Sci-fi, Fantasy, szuperhős, western, stb. Az nagyon hosszú lenne, hogy felsoroljam.

A képregény nekem is egy hobbi, és nekem is fontos. Nekem elsőként a család a legfontosabb, és azután a képregény.
Jelenleg is úgy van, mindenféle szuperhősös és egyéb képregényeket olvasok. Képregénykötetek, füzetek és honosítások is olvasok.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Témák
« Válasz #30 Dátum: 2012. November 05. - 23:00:24 »
A képregény nekem egy olyan dolog, amivel szívesen foglalkoznék felnőttként ( megélhetésre gondolok ) amióta az eszemet tudom élvezem a rajzolást, a képregény meg életem műfaja, az akciófilmek mellett. 2 közül választanék, v a film v a képregény irányába mennék, ha film akkor író v rendező, ha képregény akkor meg mindenképp megtanulnék jól rajzolni.

Visszatérve egyik legnagyobb s legélvezetesebb hobbim...
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Témák
« Válasz #31 Dátum: 2012. November 05. - 23:10:41 »
Megélni csak abból nagyon nehéz lenne, és nagyon jónak is kellene lenned, hogy valami nevesebb kiadó szerződtessen. A Marvel/DC párosnál meg gondolom szinte lehetetlen bekerülni, akkora a konkurencia. Az a tempó nem semmim havonta kb. 24 oldal, nem sokan tudják tartani úgy, hogy normális minőség is legyen.
Tejet kérek! Csokisat!

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Témák
« Válasz #32 Dátum: 2012. November 05. - 23:12:28 »
Persze én nem gondoltam ilyenre. Saját képregényt csinálnék...
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Témák
« Válasz #33 Dátum: 2012. November 06. - 07:44:11 »
Abból éhen pusztulnál. Mondjuk az is tény, hogy nem csak a két nagy amerikai kiadóból áll a világ (sőt!), máshol, még kontinensen belül is meg lehet élni belőle egy tehetséges művésznek. Habár attól még elég sok évnyi művészeti suli választana el téged. :D

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Témák
« Válasz #34 Dátum: 2012. November 06. - 17:47:07 »
:DD Fúúú ne is mond! De még a döntés is előttem áll hogy egyáltalán akarom-e csinálni. Igaz hogy gyerekkoromtól szeretek rajzolni, és bosszant hogy nem tudok de még egyáltalán nem biztos hogy ez az én hivatásom. A saját képregényről meg annyit hogy ha lenne rá lehetőségem, meg jó ötletem hozzá, megcsinálnám (persze segítséggel) mert nem szeretem h a magyarok többsége fél belekezdeni egy üzletbe, mert már előre aggódik, mi lesz ha nem jön be... Nem akarok ilyen kishitű lenni, ezért belekezdenék ( de ha tényleg csak vmi egetrengető sztorim lenne) Nem félnék hogy mit hoz a jövő. Amúgy ha TÉÉÉnyleg megtanulnék rajzolni profi szinten, van egy floridai ismerősöm aki a marvelnek meg a Dcnek rajzol, és ő rajzolta az Action biblet is, so egy kis protekcióm lenne... De mondom inkább a sztori kitalálás érdekel, az is lehet hogy inkább a film lesz a nekemvaló.. Ki tudja?  :surfer:
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #35 Dátum: 2012. November 06. - 18:55:35 »
Én egy nyár alatt tanultam meg rajzolni. Igaz csak amatőr szinten de ha az emberben megvan a tehetség a dologhoz, az úgy is előtör.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Témák
« Válasz #36 Dátum: 2012. November 06. - 19:14:13 »
Jó neked! Mindennap gyakoroltál?
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #37 Dátum: 2012. November 07. - 09:24:25 »
2 hónapon át minden egyes nap rajzoltam legalább 8-10 órát.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Témák
« Válasz #38 Dátum: 2012. November 07. - 10:29:49 »
Gondolom van egy halom A4-es lapod pálcika emberekkel.  :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Témák
« Válasz #39 Dátum: 2012. November 07. - 11:46:09 »
Nagyon sok korai rajzom a rendőrségi baleseti helyszínelők krétarajzaival is felveszi a versenyt.