Szerző Téma: Témák  (Megtekintve 48808 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Témák
« Válasz #40 Dátum: 2012. November 07. - 11:53:52 »
Ha én még sokat gyakorlok, előbb-utóbb tudok majd olyan emberalakokat rajzolni, mint Randall Munroe. ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Témák
« Válasz #41 Dátum: 2012. November 07. - 13:59:37 »
Én mindig úgy voltam a rajzolással, hogy egy kevéske tehetségem van hozzá, de úgy éreztem, hogy nem elég, ezért nem láttam értelmét, hogy beleöljek egy csomó időt a gyakorlásba. Illetve ebben benne van az is hogy sok türelmem sincs rajzolni, és nem szeretem annyira magát a rajzolást, hogy szenvedély gyanánt csináljam. Amikor láttam, hogy a valóban tehetséges ismerőseim 5 perc alatt összedobnak egy olyan vázlatot, amivel én egy órát szenvednék, megértettem, mennyit számít a tehetség. Persze nyilván nekik is van benne sok gyakorlás, de nem mindegy, milyen alapokkal indul az ember. Nekem valahogy a gimis heti 1-szeri rajzórák anno tökéletesen kielégítették a rajzolási igényeimet, így otthon nem is rajzoltam.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Témák
« Válasz #42 Dátum: 2012. November 07. - 17:11:03 »
Nálunk nagyfater profin rajzolt magától de unokatesómnak jutott a génekből belőle. Nekem maradt a korlátlan alkoholfogyasztás meg a sport.

Sullkrisz

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 355
Re:Témák
« Válasz #43 Dátum: 2013. Január 13. - 18:41:36 »
Azon gondolkoztam miért nincs ruha topik. Ott meg lehetne osztani, ha valami képregény mintás ruhát vettél... Én szeretek képregényhősös ruhába járni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 13. - 18:43:27 írta Sullkrisz »
Mégsem járja, hogy a hőstetteim fotóiból kell megélnem... Talán ha szponzort találnék... Nem, fúj! Akkor minden bunyó előtt azt kéne rikácsolnom, hogy "az akciót a postabank támogatása tette lehetővé!"

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Témák
« Válasz #44 Dátum: 2013. Január 13. - 18:55:12 »
Azon gondolkoztam miért nincs ruha topik.

Mert alig lenne benne hozzászólás. Nem kell mindennek új topikot nyitni. Az ilyesmire megfelel az "Off" vagy esetleg még a "Kártyák, figurák, miegymás" is, oda szerintem nyugodtan tehetsz be képeket róluk, ha szeretnél.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:Témák
« Válasz #45 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 11:50:11 »
"Mit jelent számotokra a képregény?
Hol foglal helyet az életetekben, mennyire fontos, "hányadik"?"

Gyerekként gyűjtőszenvedély volt. Akkor még igen égett bennem a láng irántuk.
Felnőttként is gyűjtöm a Kingpin kiadványokat de nem szenvedélyből hanem nosztalgiából. Ezért is van az, hogy számomra teljesen mindegy mi történik a magazinban: megveszem, kiolvasom, elteszem.

Kivétel ez alól a Peter Parker: Pókember kiadvány: van úgy, hogy órákig elnézegetem őket. Pont a gyermekkori emlékek miatt.

Szóval a 2000-es évek kiadványai számomra hidegek.

A magyar képregénypiacról épp azok a témák, lapok hiányoznak, amik lázba tudnának hozni.

Gyerekkoromban írtózatosan sok könyvet olvastam el. Szerettem olvasni mert a komoly regényeknek mindig volt olyan mondanivalója, ami az életben támpontul szolgálhat, némi pluszt adhat vagy "tanmeseként", tanulságként szolgálhat.

Ezért imádtam a Batmant. És ezért imádok minden olyan képregényt ami a valós életről szól és a szuperképességeket leszámítva a realitás talaján áll, hétköznapi embereket, élethelyzeteket, életet tár elénk.

Hol van ma már Fantom, Köpeny és kard, Batman, XIII, Largo Winch, Megtorló?

Sehol. Sajnos.

A Fülesben megjelent képregényekről ne is beszéljek. Fazekas, Zorád munkái etalon számomra. Főleg a történelmi képregények vagy regények képregénybe ültetése.

Ha ilyen jellegű képregények lennének a piacon, amik felnőtteknek szólnának a képregények megelőznék életemben a szerepjátékokat és a stratégiai konzol játékokat.

Így viszont a képregény kb. a 7. helyen áll és életemnek csak a 10%-át teszi ki (külföldi képregények közül csak Punishert és Spectacular Spidermant vásárolok, ha kiolvasok egy magazint utána már csak hetente veszem elő ha unatkozok).
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #46 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 12:52:47 »
Füles képregények jelennek meg ma is, a börzére is lesz Zórád is, meg Sebők is.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Témák
« Válasz #47 Dátum: 2014. Június 06. - 11:29:26 »
Kaine, egy ötletem lenne: mivel biztosan vannak focirajongók is azok között, akik látogatják a honlapot, mi lenne, ha indítanál egy időszakos topicot a vb idejére? Egy olyanra gondoltam, ahol lehetne tippelni egy adott meccs eredményére (1. forduló, 2. forduló, 3. forduló eredményei egy adott tippelő szerint), nyolcaddöntők/negyeddöntők/elődöntők/döntők. Ezek a tippek vita fórumban lennének itt megtárgyalva, kinek mi az álláspontja...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 06. - 11:31:16 írta kzoli »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Témák
« Válasz #48 Dátum: 2014. Június 06. - 15:29:27 »
Részemről kimarad az egész foci, de ha elég sokan akarjátok, persze.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Témák
« Válasz #49 Dátum: 2015. November 26. - 22:45:51 »
Pont azt akartam ide irni,hogy lehetne egy Sport topik. :roll:
BATMAN,Spawn,Star Wars

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Témák
« Válasz #50 Dátum: 2015. November 26. - 22:59:04 »
Pont azt akartam ide irni,hogy lehetne egy Sport topik. :roll:

Oh, ezt már egyszer én is lejátszottam itt. ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Témák
« Válasz #51 Dátum: 2015. November 27. - 07:06:25 »
Az egész fórum a sportról szól. Mi sportot űzünk a képregény olvasásból és a filmnézésből.  ;)  ;D

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Témák
« Válasz #52 Dátum: 2015. November 27. - 07:43:25 »
Jogos. :D
BATMAN,Spawn,Star Wars