Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 356063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel-mánia
« Válasz #20 Dátum: 2010. Október 16. - 20:06:42 »
Énis tuti előfizetek majd rá, vagy igazából nem értem ezt az előfizetős dolgot, ha élőben minden alkalommal mikor megjelen felkereslek, akkor nem lehet kifizetni ott egy füzetet? Am mennyibe fog kerülni egy ilyen füzetke?
A személyes átvételt jobban díjjaznám mint a postázást majd Tomi ha az úgy megoldható, (akár Csepelre is kiugrok ^^)
A másik, meg ez a nem biztos, hogy mindenkinek jut... az lehet, hogy legalább a Fórumtagoknak jusson belöle biztosan?


 :kingpin:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Marvel-mánia
« Válasz #21 Dátum: 2010. Október 16. - 20:13:51 »
A másik, meg ez a nem biztos, hogy mindenkinek jut... az lehet, hogy legalább a Fórumtagoknak jusson belöle biztosan?
Szerintem ez adja magát ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Marvel-mánia
« Válasz #22 Dátum: 2010. Október 16. - 20:22:24 »
Szerintem ez adja magát ;)
Akkor megnyugodtam. Jó-jó tudom, csak előre vetítem az izgulásomat. Először jussunk el odáig, hogy megjelenjen, aztán lehet beszélni a beszerzéséről ;)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Marvel-mánia
« Válasz #23 Dátum: 2010. Október 16. - 20:49:18 »
A másik, meg ez a nem biztos, hogy mindenkinek jut... az lehet, hogy legalább a Fórumtagoknak jusson belöle biztosan?
Szerintem ez adja magát ;)

Alap  :D

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Marvel-mánia
« Válasz #24 Dátum: 2010. Október 16. - 21:11:50 »
Tuti előfizetek. :] Esetleg többre... De egyre tutira, aztán maximum veszek még helyben. :]

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvelmánia
« Válasz #25 Dátum: 2010. Október 16. - 21:27:51 »
Biztosan előfizető leszek , rám számíthatsz. Ártó függ , de lehet , hogy több is kell. ;)
Az ár egyszerű: ugye alapból belőttünk egy 690 ft-os árat a 24 oldalasokhoz és egy 1190-eset a 48 oldalasokhoz. Amennyiben 2 ilyen, 2 olyan jelenik meg egy évben, az 3760 ft (+ postaköltség, aki nem személyesen veszi át).
Amennyiben több lesz a 24 oldalas szám, abban az évben olcsóbb, ha több a 48 oldalas, akkor drágább.
Én még fontolom. Egy borítékba belefér egy éves adag (vagyis négy füzet) a 400 Ft-os postaköltséggel?
Ahogy írták előttem: a 400 ft-ot egy 24 oldalasra mondták a postán, így a 4 db-ra totál kizárt, hogy elég legyen. Ráadásul, ha egyben kéred, akkor nem is biztos hogy elég a sima boríték, hanem akkor ahhoz már buborékos kell, ami plusz 100-150 ft.  ;)
Úgy lehet előfizetni, hogy az első kettőből kettőt kérek, a többiből meg egy példányt?
Előfizetni így nem lehet. Akkor előfizetsz egyet, a másikat meg személyesen.
Ugye számozott lesz a cucc ? Akkor stipi stop a 007-es
Nem, nem lesz számozott. Sorszámmal ellátom, de az a füzetet jelenti, nem a példányszámot. Keményen megnyomná a nyomdaköltséget - és így az eladási árat is a sorszámozás.
Bocs a kötőtűért, de ha ez lesz (meg ha nem is), helyesen: Marvel-mánia.  ;)
Nos ezúttal ezt buktad Ati, mert nem lesz kötőjeles.  :) Vannak esetek, amikor bizony nagy ívben tenni kell a magyar hejesssíráss szabályaira, és ez pont egy ilyen. Lásd még a P. Mobiltól a "Metálmánia" című szerzeményt.  ;)
Énis tuti előfizetek majd rá, vagy igazából nem értem ezt az előfizetős dolgot, ha élőben minden alkalommal mikor megjelen felkereslek, akkor nem lehet kifizetni ott egy füzetet?
De igen, csak nem biztos, hogy még marad - például ha lesz 300 előfizető!  :D
De persze a fórumozók az elsők.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel-mánia
« Válasz #26 Dátum: 2010. Október 16. - 21:35:48 »
Na azért! :)
Egyébként miket terveznél beléjük?
Először gondolom a régi Csodapók kimaradt részeit, és utána? Pl. X-Men? Annak idelyén az első szám sztroija valahogy félbe maradt, és ugrottunk egy Romita Jr.-es sztorira!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel-mánia
« Válasz #27 Dátum: 2010. Október 16. - 21:40:31 »
Ennyire azért nem egyszerű a dolog. Csakis olyanokat tudok majd kiadni, amiket később digitalizáltak az olaszok (vagy az írek). Tehát nem válogathatok mindent, ami logikusan jönne, hanem választanom kell abból, ami van. De különben ezt a "kimaradt részeket" csak Pókembernél tervezem, a többi Marvel cumó inkább önálló sztori lesz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvelmánia
« Válasz #28 Dátum: 2010. Október 16. - 21:55:20 »
Előfizetni így nem lehet. Akkor előfizetsz egyet, a másikat meg személyesen.
Pusztán elméleti jelleggel, de megkérdezhetem, miért nem teheti? Végső soron az előfizetés "feldolgozása" logikusan nézve egy Excel-tábla a gépeden. Ilyen kicsiben pont az a jó, hogy totál rugalmas lehet a rendszer.
Idézet
De igen, csak nem biztos, hogy még marad - például ha lesz 300 előfizető!  :D
Gondolom ez esetben nem 300, hanem mondjuk 350-400 példányt kérsz a nyomdától, amikor már előre tudod, hogy elment a 300.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvelmánia
« Válasz #29 Dátum: 2010. Október 16. - 22:01:27 »
Pusztán elméleti jelleggel, de megkérdezhetem, miért nem teheti? Végső soron az előfizetés "feldolgozása" logikusan nézve egy Excel-tábla a gépeden. Ilyen kicsiben pont az a jó, hogy totál rugalmas lehet a rendszer.
Höh, tök igazad van, erre nem is gondoltam. :) Akkor mégis lehet.  ;D Tulajdonképpen pontosan azért indítottam el a témát már most, hogy az esetleges hiányosságok kijöjjenek.
Idézet
Gondolom ez esetben nem 300, hanem mondjuk 350-400 példányt kérsz a nyomdától, amikor már előre tudod, hogy elment a 300.
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Amikor az előfizetést kihirdetem, az csak akkor lehetséges, ha a szerződés már a kezemben lesz. Akkor viszont már nem módosíthatok rajta, mert többek között már a fizetésen is túl leszek. Vagyis akkor már csak 300 példány lesz, ha esik, ha fúj. Legfeljebb a következő évben lehet nagyobb példányszám.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Marvel-mánia
« Válasz #30 Dátum: 2010. Október 16. - 22:11:17 »
Nos ezúttal ezt buktad Ati, mert nem lesz kötőjeles.  :) Vannak esetek, amikor bizony nagy ívben tenni kell a magyar hejesssíráss szabályaira, és ez pont egy ilyen. Lásd még a P. Mobiltól a "Metálmánia" című szerzeményt.  ;)
A metál köznév, szóval oda tényleg nem kell kötőjel.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel-mánia
« Válasz #31 Dátum: 2010. Október 16. - 22:20:15 »
Jó, nem figyeltem eléggé.  :D Mindenesetre, ha ez a név marad, vagy egyben lesz, vagy külön, de hogy kötőjelet nem teszek címbe, az hótziher.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel-mánia
« Válasz #32 Dátum: 2010. Október 16. - 22:23:11 »
Legyen akkor Marvel/mánia. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel-mánia
« Válasz #33 Dátum: 2010. Október 16. - 22:45:38 »
Marvel&@#mánia?
Idézet
Ráadásul, ha egyben kéred, akkor nem is biztos hogy elég a sima boríték, hanem akkor ahhoz már buborékos kell, ami plusz 100-150 ft.
Mindenképpen egyben kérném, egyértelműen. Majd írd már be, hogy hol járnak a lefoglalások.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel-mánia
« Válasz #34 Dátum: 2010. Október 16. - 23:37:31 »
Oké, egyben nyilván olcsóbb is a postaköltség.
Már milyen lefoglalások? Mindig írjam, hogy hány előfizetőnél járunk? Miért?

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Marvel-mánia
« Válasz #35 Dátum: 2010. Október 16. - 23:58:20 »
Jó, nem figyeltem eléggé.  :D Mindenesetre, ha ez a név marad, vagy egyben lesz, vagy külön, de hogy kötőjelet nem teszek címbe, az hótziher.  ;)
Logóban sok mindent meg lehet tenni, de letojni a helyesírást... nem a legbölcsebb dolog. Most hadd ne minősítsem a cégeket, akik megteszik. Minősítik azok magukat.  :-\
Lehet még két szóban, nagybetűvel. Egyben nem.
De egyelőre egy fiktív címről beszélünk, így...  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel-mánia
« Válasz #36 Dátum: 2010. Október 17. - 00:03:17 »
Jaja, egyelőre úgyis csak elméleti síkon  járunk.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel-mánia
« Válasz #37 Dátum: 2010. Október 17. - 08:44:26 »
Pláne, hogy amúgy is tartozol még a nagyközönségnek egy Béla nevű kiadvánnyal... szóval itt a lehetőség: Marvel Béla. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Marvel-mánia
« Válasz #38 Dátum: 2010. Október 17. - 11:06:39 »
Idézet
Mindig írjam, hogy hány előfizetőnél járunk? Miért?
HOgy nehogy addig "fontolgassam" (persze el fogom felejteni úgyis), hogy a végén azt mondom kell, elkezdem venni őket, és lemaradok végül róla. Akkor inkább úgy mondom, hogy akkor szólj már légyszives, ha mondjuk 250 körül van azon emberek száma, akik előfizettek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel-mánia
« Válasz #39 Dátum: 2010. Október 17. - 13:08:45 »
Oké, így már értem. :)