Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 356781 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #740 Dátum: 2011. Január 19. - 19:32:18 »
Persze de egyeztetés után, ha ők úgysem tervezik kiadni az adott sztorit akkor te kiadhatnád. Tudom, hogy ilyen úgysem lesz csak említettem. De nekem nem tetszik ez a stiptopos rendszer.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #741 Dátum: 2011. Január 19. - 19:36:32 »
Nem csak az a fontos, hogy az adott sztorit tervezik-e kiadni. Gondolj arra, hogy évente mondjuk 1 Pókembert lehet eladni. Ha más is kiadna egyet, akkor én már nem adhatnék, különben mindketten csak buknánk rajta. Mivel mindenki a saját kis kedvencét adja ki inkább, hát logikus, hogy az legyen a sajátja.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #742 Dátum: 2011. Január 19. - 19:50:04 »
killingjoke: Remélem nincs harag és nem sértettelek meg semmivel.

Lényeg a lényeg, én nagyon örülnék, ha akár a Tomi (remélem nem haragszol meg, ha a neveden szóltalak) által tervezett sztorik, akár mások kiadásra kerülnének, könyv formájában. Én a "fiatalabb" képregény fan generációhoz tartozom, sajnos nincsenek "újság" szerű füzeteim sem. Nem volt rá lehetőségem, hogy vegyem őket, a Pókemberről is mostanában hallottam. Szóval ezek a könyvek közelebb állnak hozzám úgymond, és Batman vagy Superman nélkül is simán lehetne egy kötet. Sok érdekes karakter van még a DC univerzumban: Green Lantern, Flash, Green Arrow, Joker és még sorolhatnám. Úgy gondolom ne add fel, szerintem nem én lennék az egyetlen vevő rá.  :kingpin:

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #743 Dátum: 2011. Január 19. - 19:54:06 »
killingjoke: Remélem nincs harag és nem sértettelek meg semmivel.

Ööö...Mivel is? :headscratch:
Csak beszélgetünk. Nincs sértődés.  ;)
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #744 Dátum: 2011. Január 19. - 20:20:57 »
A Vampirellánál persze hogy jobban fogyna, mert az kolosszális buktának néz elébe.
Uh, tényleg? :uhoh: Úgy látszik, szuperhősös vonalon tényleg csak Pókembert és Batmant (meg olyan címeket, amiben szerepelnek) lehet kiadni bukta nélkül kis hazánkban... :uhoh:
Igaz, még én sem vettem meg a Vampirellát, de a tavaszi börzén tervezem beszerezni, a Marvel Extrával együtt. A Marvel Extra egyébként hogy muzsikál eddig?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #745 Dátum: 2011. Január 19. - 20:32:57 »
Szóval ezek a könyvek közelebb állnak hozzám úgymond, és Batman vagy Superman nélkül is simán lehetne egy kötet. Sok érdekes karakter van még a DC univerzumban: Green Lantern, Flash, Green Arrow, Joker és még sorolhatnám. Úgy gondolom ne add fel, szerintem nem én lennék az egyetlen vevő rá.  :kingpin:
Ne félj, feladni sosem fogom.  ;) Biztos, hogy valamit kitalálok még erre.
Úgy látszik, szuperhősös vonalon tényleg csak Pókembert és Batmant (meg olyan címeket, amiben szerepelnek) lehet kiadni bukta nélkül kis hazánkban... :uhoh:
Igaz, még én sem vettem meg a Vampirellát, de a tavaszi börzén tervezem beszerezni, a Marvel Extrával együtt. A Marvel Extra egyébként hogy muzsikál eddig?
Hát, hacsak nem sokan vannak, akik hozzád hasonlóan halogatják, eddig nem fogyott el belőle sok. Karácsonykor sem.
A Marvel Extra sokkal jobban áll, szerencsére.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #746 Dátum: 2011. Január 19. - 20:50:30 »
Igazából értem azt , hogy nem köpünk másik levesében és én meg is vagyok elégedve ezekkel a Batman kötetek megjelenési gyakoriságával , de Zöld Lámpást a film miatt is megérné megpróbálni, Zöld Íjászt meg a Smallville miatt.
Szerintem ezekkel a karakterekkel el lehetne adni egy - egy kötetet. A másik kiadó minden olyan kiadvány jogait birtokolja amiben Supi vagy Batman szerepel ? A ligákra gondolok.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #747 Dátum: 2011. Január 19. - 20:58:33 »
A JLA-ra még talgaby is azt mondta, hogy jó. :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #748 Dátum: 2011. Január 19. - 21:35:27 »
A Marvel Extra sokkal jobban áll, szerencsére.
Ez legalább jó hír.
Lehet, hogy a Vampirellánál az is belejátszott, hogy karácsony előtt jött ki, ilyenkor mindenki jobban meggondolja hogy mire költi a pénzt... Hátha a börzén többen rámozdulnak...

A JLA-ra még talgaby is azt mondta, hogy jó. :hehe:
Erről jut eszembe, én egy 576 Kbyte boltban belelapoztam a Justice League kötetbe, ami tavaly kijött, nem tudom, hogy a sztorija mennyire jó, de a rajzai nemigazán tetszettek. :roll:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #749 Dátum: 2011. Január 19. - 22:57:05 »
de Zöld Lámpást a film miatt is megérné megpróbálni,
Szerintem ezekkel a karakterekkel el lehetne adni egy - egy kötetet.
A filmeknek semmi hatásuk nincs a képregényekre. Ha a film rossz lesz, véged, ha jó, utána senkinek nem jutna eszébe keresni képregényben - főleg magyarul.
Idézet
A másik kiadó minden olyan kiadvány jogait birtokolja amiben Supi vagy Batman szerepel ? A ligákra gondolok.
Nem bitorol senki semmit. De ugye a JLA egyik verzióját is elkezdték már kiadni.
A JLA-ra még talgaby is azt mondta, hogy jó. :hehe:
Akkor az tuti bukta.  :hehe: A SMLMJ-re is azt mondta. :)
Lehet, hogy a Vampirellánál az is belejátszott, hogy karácsony előtt jött ki, ilyenkor mindenki jobban meggondolja hogy mire költi a pénzt...
Pont Karácsonykor kellett volna igazán fogynia.
Idézet
Erről jut eszembe, én egy 576 Kbyte boltban belelapoztam a Justice League kötetbe, ami tavaly kijött, nem tudom, hogy a sztorija mennyire jó, de a rajzai nemigazán tetszettek. :roll:
Jópofa, poénos történetek, nekem tetszettek.


Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #750 Dátum: 2011. Január 20. - 00:02:07 »
Minden sértés nélkül a Vampirelláról mindenki tudta szerintem, hogy sajnos bukta lesz és üzletileg nem volt jó döntés a kiadása.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #751 Dátum: 2011. Január 20. - 05:45:45 »
Idézet
Erről jut eszembe, én egy 576 Kbyte boltban belelapoztam a Justice League kötetbe, ami tavaly kijött, nem tudom, hogy a sztorija mennyire jó, de a rajzai nemigazán tetszettek. :roll:
Jópofa, poénos történetek, nekem tetszettek.

Már ha 10 éves vagy... :drying:
Bocs kaine ezzel nem téged akarlak cikizni vagy ilyesmi. De ez a Justice League kötet fényévekre van az igazi képregényekhez képest.

Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni. Mozi film ide vagy oda. Ő a film nélkül is elég jelentős karakter. (Persze nem annyira mint Batman vagy Superman.) Esetleg az Emerald Dawn TPB?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 05:55:43 írta Khkicsi »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #752 Dátum: 2011. Január 20. - 07:52:58 »
Már ha 10 éves vagy... :drying:
Ne,. Ha kinőttél a kamaszkorból. A JLA Unlimited kijövetelekor magasan a legjobb sztorikat produkáló Liga-sorozat volt. De a DC Animatedhez kapcsolódó régebbi sorozatok (Batman Adventures és Superman Adventures) annyira magas színvonalat képviseltek, hogy még Eisnert is kaptak. És nem az ifjúsági képregény kategóriában, az egyik szám megkapta az év története díjat.
Akkor az tuti bukta.  :hehe: A SMLMJ-re is azt mondta. :)
Amire én gondolok ilyenkor JLA alatt, az furamód az eredeti megjelenésekor kétszer annyi példánnyal ment, mint az utána következő DC-füzetek.
Uh, tényleg? :uhoh: Úgy látszik, szuperhősös vonalon tényleg csak Pókembert és Batmant (meg olyan címeket, amiben szerepelnek) lehet kiadni bukta nélkül kis hazánkban... :uhoh:
Meglehet, csak Vampirella sose volt szuperhős. Totálisan más zsáner.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #753 Dátum: 2011. Január 20. - 08:33:55 »
Idézet
Ne félj, feladni sosem fogom.  ;) Biztos, hogy valamit kitalálok még erre.

Ennek nagyon örülök.  :D

Idézet
Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni.

Zöld Lámpás szerintem is jó ötlet lenne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #754 Dátum: 2011. Január 20. - 09:19:42 »
Minden sértés nélkül a Vampirelláról mindenki tudta szerintem, hogy sajnos bukta lesz és üzletileg nem volt jó döntés a kiadása.
Tényleg? Én nem tudtam. Végül is egyszerre több célcsoportot is megcéloz: a képregényeseket, a vámpír mániákusokat, a fantasy kedvelőket, a festmény-fanokat, meg azokat, akik csak egy jó nő miatt vennék meg.  :)
Már ha 10 éves vagy... :drying:
Jól mondta talgaby: ahhoz, hogy ezeket értékelni tudd, ki kell nőnöd a kamaszkorból. tg már öreg eléggé, hogy tudja.  ;D Egészen más lesz a megítélése ezeknek a sztoriknak egy idő után.
Idézet
Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni. Mozi film ide vagy oda. Ő a film nélkül is elég jelentős karakter.
Hiába jelentős, ha senki se ismeri. Különben én is többször próbálkoztam már vele, de eddig egyetlen önálló története sem tetszett. A Fan comicsban viszont lett volna egy viszonylag jelentős szerepe az egyik részben.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #755 Dátum: 2011. Január 20. - 09:28:37 »
Idézet
Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni. Mozi film ide vagy oda. Ő a film nélkül is elég jelentős karakter.
Hiába jelentős, ha senki se ismeri.

Hogy ismerjék meg ha senki sem mutatja be?

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #756 Dátum: 2011. Január 20. - 09:34:13 »
Idézet
Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni. Mozi film ide vagy oda. Ő a film nélkül is elég jelentős karakter.
Hiába jelentős, ha senki se ismeri. Különben én is többször próbálkoztam már vele, de eddig egyetlen önálló története sem tetszett. A Fan comicsban viszont lett volna egy viszonylag jelentős szerepe az egyik részben.

Egyébként a Bosszú Angyalait se ismertük annyira itthon amíg meg nem jelent.(Konkrét történetük egyedül a régi Marvel Extrában jelent meg. De feltételezem nem lehetett átütő siker.)

Idézet
Egyébként szerintem a Zöld Lámpással megérné bepróbálkozni. Mozi film ide vagy oda. Ő a film nélkül is elég jelentős karakter.
Hiába jelentős, ha senki se ismeri.

Hogy ismerjék meg ha senki sem mutatja be?

Ott a pont. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #757 Dátum: 2011. Január 20. - 09:42:00 »
Hogy ismerjék meg ha senki sem mutatja be?

Idézet
Ott a pont. ;)

Nagy tévedés, nincs ott a pont.
Miért pont én veszítsek el mondjuk fél millát azért, hogy pár százan megismerjék?   :roll:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #758 Dátum: 2011. Január 20. - 09:48:21 »
Miért pont én veszítsek el mondjuk fél millát azért, hogy pár százan megismerjék?   :roll:

Tomi ne vedd magadra. De amíg valaki a képregény kiadók közül (legyél az Te vagy a Képes, a Fumax vagy tényleg akárki) nem "mer" bevállalni egy ilyen kockázatot addig nincs miről beszélni. Addig nem lehet ésszerűen felmérni az igényeket valamire, amíg nem tolják az emberek orra alá. Lehet, hogy a nép megveszne a lócitrom ízű nyalókáért, de amíg nem lesz valaki aki ilyen ízesítésű cukorkát gyárt addig ezt sem tudjuk meg.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #759 Dátum: 2011. Január 20. - 09:52:40 »
Ezt értem, de mire eljutnánk a lócitrom ízű nyalókához, addig előtte ésszerűbb ízekkel kísérletezne az ember, vagyis előtte buknék pár százezret a Megan Fox ízű nyalókán, a Star Wars ízű nyalókán, meg az Alkonyat ízű nyalókán.  ;)
----
Jó, lehet, hogy a Megan Fox ízűn nem buknék...  ;D