Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 356116 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #780 Dátum: 2011. Január 20. - 12:35:04 »
Felesleges vitázni a dolgon, a végső szó, vagy a döntés úgyis a Tomié. Az mondjuk igaz, hogy sokan nem ismerik a Zöld Lámpást. De pl. én sosem hallottam előle a Watchmenről és mégis tetszett, mégis meg fogom venni. Össze vissza sok volt a pozitív kritika, és ez kedvező benyomással volt rám. Ettől-attól hallottam, hogy milyen jó, szóval érdemes megvenni. Batman-t tudjuk, hogy "nem lehet" kiadni, de Superman-t nem ad ki a Képes Kiadó "magában". Max. Batmannel együtt. Szóval esetleg egy Superman beférhetne?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #781 Dátum: 2011. Január 20. - 12:42:04 »
Már mondta, hogy Superman-Batman nem. Se együtt, se külön, se sehogy se nem.
"Live for nothing or die for something, your call."

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #782 Dátum: 2011. Január 20. - 12:47:46 »
Én értem, csak azért mondtam, hogy úgy nem lenne rizikós, ha mondjuk egy ismert karakter mellett jelennének meg ezek a történetek. Az a baj, hogy Superman-t nem ad ki senki, pedig szerintem az nagyon jó lenne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #783 Dátum: 2011. Január 20. - 13:05:33 »
Azért meg szerintem nem sokan veszünk meg 3000-ért valamit
2000-ért. :) Börzén 1500-ért.
Alapjában véve szerintem a hazai fogyasztók (beleértve jómagamat is), nagyon konzervatívak és szűk a pénztárca. Nagyon nem mindegy, hogy egy ismeretlen karakternél egy 800 forintos füzetbe vagy egy 2600 ft-s kötetbe teszem a pénzem próba gyanánt. Különösen akkor, amikor van egy csomó másik, ami tuti, hogy jó és már szeretném a kezemben tartani.
Ha egyszerre kijönne az Y, Sandman, Hellboy, Polgárháború, meg teszem azt a Zöld Lámpás, akkor tuti, hogy a Zöld Lámpás az árusnál maradna.
Ennél jobban én se tudtam volna megfogalmazni a helyzetet. Pontosan így látom én is.
Én nem hiszem , hogy egy Zöld Lámpás nagyobb kockázat ezeknél. Most meg a Berlin.
Hát, a Berlinhez is kellett egy komoly fokú öngyilkos hajlam. Én tuti nem adtam volna ki.
Idézet
A Walking Dead meg azoknak "ismerős" akik vagy látták a TV sorozatot, vagy olvasták az eredetit.
Az a könyv gyakorlatilag tuti befutó. Nem tök ismeretlen a film és a képregény okán, a zombizombiknak is be fog jönni, és ff lévén annyira olcsó lesz az előállítási költsége, amennyit biztosan vissza fog hozni. Nem véletlenül akartam én is kiadni.
A Zöld Lámpás semmivel sem volt ismertebb mint a Sandman, mielőtt utóbbi ki nem lett volna adva itthon.
Igaz, de a Sandman az egy befejezett sorozat, ami legendásan jó az elejétől a végéig. Ha nem számítjuk a sok Gaiman-fant, akik nyilván megveszik a kedvencük leghíresebb művét is, akkor is ott van a szóbeszéd: ahogy megjelenik, mindenki isteníti, hogy mennyire jó, és így sokan megveszik olyanok is, akik nem ismerik.
A Zöld Lámpással ez nem játszik, mert 70 évben megjelent 2000 története, vagyis a cucc hullámzó - a legjobb esetben is. Vagyis nem lenne az, hogy ahogy megjelenik, halálra dicsérnék, hisz történetfüggő, rajzfüggő, kinek melyik a kedvenc időszaka belőle, stb.
Idézet
Azt se tudják sokan, hogy ki az a Gaiman.
Ez így is van rendben. Ha mindenki tudná, akkor már kiadták volna mind a 10 Sandman kötetet, annyira fogyna. A lényeg, hogy SOKAN tudják, hogy ki ő.  ;)
Idézet
Rengeteg rajzfilmben szerepelt a hazai és kereskedelmi csatornákon. A honosító oldalak tele vannak vele.
Erre már válaszolt kj lentebb.  ;)
Idézet
Az a baj, hogy Superman-t nem ad ki senki, pedig szerintem az nagyon jó lenne.
Szerintem sokan gondolják úgy, hogy nem lenne elég sikeres önálló könyvben.



« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 13:17:03 írta kaine »

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #784 Dátum: 2011. Január 20. - 13:09:40 »
Az a baj, hogy Superman-t nem ad ki senki, pedig szerintem az nagyon jó lenne.

killingjoke látod? Még mindig Superman-t szeretnének és nem mondjuk Planetary-t vagy Global Frequency-t.

Idézet
A Walking Dead meg azoknak "ismerős" akik vagy látták a TV sorozatot, vagy olvasták az eredetit.
Az a könyv gyakorlatilag tuti befutó. Nem tök ismeretlen a film és a képregény okán, a zombizombiknak is be fog jönni, és ff lévén annyira olcsó lesz az előállítási költsége, amennyit biztosan vissza fog hozni. Nem véletlenül akartam én is kiadni.

Akkor a Vampirella miért bukó? Pedig a most nyomják a vámpíros filmeket, vannak vámpírfanok, és az is ff.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 13:16:13 írta zozi56 »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #785 Dátum: 2011. Január 20. - 13:16:41 »
Akkor a Vampirella miért bukó? Pedig a most nyomják a vámpíros filmeket, vannak vámpírfanok, és az is ff.
A Vampirella nem fekete-fehér.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #786 Dátum: 2011. Január 20. - 13:26:59 »
killingjoke látod? Még mindig Superman-t szeretnének és nem mondjuk Planetary-t vagy Global Frequency-t.

Remélem ezt most csak viccnek szántad, és nem kell neked előadást tartani a "reprezentatív minta" jelentéséről.
Az, hogy egy 25 fős aktív fórumozó csoport egy tagja Supermanért kiált, az nem fedi ám le a piacot.
De tudod mit?
Tomi, adjá' ki Pride of Baghdad-ot. Most!
Tessék. Mindenki POB-t akar, nem pedig ZL-t.
"Live for nothing or die for something, your call."

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #787 Dátum: 2011. Január 20. - 13:35:51 »
zozi56
Bocs. Igaz. Azért nem tudom mert én se vettem meg. :-[
De a többi rész nem hibás.

killingjoke
Állj! Én ezzel nem cinikus akartam lenni, hanem azt akartam mondani neked, hogy hamarabb jut az eszünkbe egy szuperhősös képregény mint egy elvontabb, komolyabb tartalmú mű.
De egyébként én is inkább olvasnék Superman-t mint Pride of Baghdad-ot. Így mi már ketten vagyunk ellened. ;)

« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 13:38:50 írta Khkicsi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #788 Dátum: 2011. Január 20. - 13:37:54 »
És én is, mert a POB-t egyáltalán nem ismerem. Hmm...
Mellesleg akkor már csak olyan 997 ember kell a Supermanhez.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #789 Dátum: 2011. Január 20. - 13:41:16 »
És én is, mert a POB-t egyáltalán nem ismerem. Hmm...
Komolyan? Pedig Brian K. Vaughan írta. Marha jó kötet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #790 Dátum: 2011. Január 20. - 13:47:10 »
És én is, mert a POB-t egyáltalán nem ismerem. Hmm...
Csak ajánlani tudom. Szerintem világbajnok...

De egyébként én is inkább olvasnék Superman-t mint Pride of Baghdad-ot. Így mi már ketten vagyunk ellened. ;)

"Ide nekem az oroszlánt is"  :D

Én sem örülnék, ha eltűnnének a szuperek, sőt...De szerintem ez pont a túl sok karakterrel érhető el. Megosztja a pénzünket, és igazán egyik se lesz sikeres. Az meg, hogy UBA helyett legyen ZL, na azt már neeeem. :deadpool:
"Live for nothing or die for something, your call."

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #791 Dátum: 2011. Január 20. - 13:52:09 »
Idézet
Állj! Én ezzel nem cinikus akartam lenni, hanem azt akartam mondani neked, hogy hamarabb jut az eszünkbe egy szuperhősös képregény mint egy elvontabb, komolyabb tartalmú mű.
De egyébként én is inkább olvasnék Superman-t mint Pride of Baghdad-ot. Így mi már ketten vagyunk ellened. ;)

Én pontosan így vagyok ezzel. Nekem a képregény szó szinte egyenlő Batmannal, Supermannel, Pókemberrel és még sorolhatnám. Biztos van rengeteg nagyszerű alkotás, amelyik komolyabb húrokat pedzeget, de én ha képregényt akarok olvasni, nem olyat fogok venni. Én nem nagyon szeretek gondolkodni már egy hosszú nap után, inkább egy leegyszerűsített történet, egy kis akció és még sorolhatnám. Szóval ez a lényeg. Lehet, hogy csak én kiálltok itt Superman-ért vagy még 10-en. De azt, hogy azok, akik nem fórumoznak és rajonganak érte az országban, még több százan lehetnek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #792 Dátum: 2011. Január 20. - 13:54:52 »
Komolyan? Pedig Brian K. Vaughan írta. Marha jó kötet.
Vicces, de nem is hallottam róla.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #793 Dátum: 2011. Január 20. - 13:57:12 »
Lehet, hogy csak én kiálltok itt Superman-ért vagy még 10-en. De azt, hogy azok, akik nem fórumoznak és rajonganak érte az országban, még több százan lehetnek.

Hát több százan azt kétlem... ;D
De értem, hogy mit akarsz mondani.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 14:23:54 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #794 Dátum: 2011. Január 20. - 14:02:51 »
killingjoke látod? Még mindig Superman-t szeretnének és nem mondjuk Planetary-t vagy Global Frequency-t.
Planetaryt nagyon meg se érné. Annak a megértéséhez komoly popokulturális, de legfőképpen képregényes háttérismeret kell, különben az ember a finom utalások 99%-át nem fogja megérteni.
Vicces, de nem is hallottam róla.
Pedig csak egy közönségdíjas Vertigo-kötet Vaughantől alig négy évvel ezelőttről, amiről írt a Knet, a Geekz, talán a Könyvesblog és honosítva van. Elég komoly kerülés kellett ahhoz, hogy ennyi helyről ne tűnjön fel. :)

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #795 Dátum: 2011. Január 20. - 14:07:58 »
killingjoke látod? Még mindig Superman-t szeretnének és nem mondjuk Planetary-t vagy Global Frequency-t.
Planetaryt nagyon meg se érné. Annak a megértéséhez komoly popokulturális, de legfőképpen képregényes háttérismeret kell, különben az ember a finom utalások 99%-át nem fogja megérteni.

Csak példa volt. Nem magán a képregényen volt a hangsúly. (Tudod fától az erdőt... ;))
Bármi mást is írhattam volna.(Pl: Stormwatch)

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #796 Dátum: 2011. Január 20. - 14:08:57 »
akik nem fórumoznak és rajonganak érte az országban, még több százan lehetnek.

Több száz? Annyi van a Fables-nek is, csak épp pénzt nem adnak érte. Én is szeretem a pirosgatyást. De kicsik vagyunk ehhez.
Szeretnék Punisher MAX-ot, X-force-t, Astonishing-et, Demon-t, Midnight Nation-t (és egy maláj örömlányt  :hehe:), de nem fog menni. Így nem marad más, mint szép lassan rendelgetni kintről.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #797 Dátum: 2011. Január 20. - 14:26:47 »
Megtorlót még tennék egyszer Marvel Extrába. :)
Elég komoly kerülés kellett ahhoz, hogy ennyi helyről ne tűnjön fel. :)
Talán csak nem fogott meg a címe...  :hehe:

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #798 Dátum: 2011. Január 20. - 14:37:21 »
Megtorlót még tennék egyszer Marvel Extrába. :)

 :bravo:


OFF:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Gaiman-t mindenki ismeri és szereti. Ezek a hangyaevő izék is autogrammért állnak sorba.  ;)
Kérdés: hogy lehet a fórumba képet feltölteni? Mert mindenki tök vagányan bepattintja a képét, én meg égetem magam ezzel a képfeltöltővel.
ON
"Live for nothing or die for something, your call."

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #799 Dátum: 2011. Január 20. - 15:33:04 »
Talán csak nem fogott meg a címe...  :hehe:
Miután az ember elolvasta a kötetet, a címet nagyon fogja szeretni (a pride ugye jelent büszkeséget és falkát is).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?