Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 356072 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #860 Dátum: 2011. Január 27. - 18:56:50 »
Nekem elsőre a Deadpoolos sztori kevésbé tetszett,majd második olvasatra jobban "átjött"  :deadpool:. Talán Későnérő típus vagyok  :-[.
A Hulkos storyt azért fogadtam el,mert közeledett a Karácsony. :xmas1: Remélem,ha lesz újabb Marvel Extra -benne Hulkkal- akkor az komolyabb történetű lesz.  :hulk:
Pókember pedig nekem is kedvencem,ezért örültem a 2 történetnek. :spidey:

Összességében egy remek kis kiadvány volt és legyen Marvel Extra 2 is. ;)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #861 Dátum: 2011. Január 29. - 20:28:45 »
Ami azt illeti én csak azért vettem meg ezt az új ME-t mert Deadpool is szerepelt benne,de ha ő kimaradt volna biztos nem áldozok rá egy kanyit se! Remélem a következőbe (ha lesz) jut hely DP-nak is mert ő kihagyhatatlan ugyanakkor ez nem igaz Pókemberre akiből túl sok volt és igaza van az előttem szólónak hogy ez nem is Marvel hanem Pók-Extra lett mert szépen csöndben szinte mindegyik sztoriban ott rejtőzködik a Parker gyerek...
A Hulkban mondjuk bíztam mert Peter Davidről eddig csak jókat hallottam,de ez az ünnepi kiadás szerintem rém egyszerű volt és sivár. Kár pedig szívesen olvastam volna egy jó kis Hulk sztorit papíron.
Ja és a hatvanas Pókemberben nem a borzasztóan sótlan poénok vagy a rajzok zavartak hanem Kraven aki akkoriban még nem volt más mint egy idióta egydimenziós E/3-ban beszélő karakter és ez hogy őszinte legyek nekem fájt mert DeMatteis olyan szépen kipofozta és személyiséget adott neki hogy nem győzök neki hálálkodni ^^

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #862 Dátum: 2011. Január 29. - 20:30:58 »
Legalább még jobban tudod értékelni JMD munkásságát.  :)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #863 Dátum: 2011. Január 29. - 20:32:13 »
Az az ember egy zseni  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #864 Dátum: 2011. Június 28. - 15:17:59 »
A Polgárháborúban Fenegyerek nem vak? A kávézóban civilben nem tűnik annak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #865 Dátum: 2011. Június 28. - 16:57:20 »
Az itteni nem. A Polgárháború alatt Matt Európában volt és Danny Rand volt Fenegyerek.
Ez nem volt benne dokumentációban? :headscratch:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #866 Dátum: 2011. Június 28. - 17:08:32 »
Az itteni nem. A Polgárháború alatt Matt Európában volt és Danny Rand volt Fenegyerek.
Ez nem volt benne dokumentációban? :headscratch:
Lehet, hogy benne volt, csak elfelejtettem. És Danny Randnak is ugyan olyan különleges képessége van mint Mattnak?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #867 Dátum: 2011. Június 28. - 18:00:06 »
Nem, ő egy harcművész (pontosabban a világ egyik legjobb harcművésze, Shang-Chi az egyetlen, aki biztosan jobb nála), aki egy keleti misztikus erő, a Vasököl* birtokosa (egyfajta módosult csí, ami (majdnem) emberfeletti képességeket ad neki).
*Kösz a helyreigazítást, Wiccan!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 28. - 18:30:23 írta talgaby »

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #868 Dátum: 2011. Június 28. - 18:26:45 »
Ismertebb nevén Vasököl.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #869 Dátum: 2011. Július 10. - 16:21:00 »
(majdnem) emberfeletti képességeket ad neki.
Szerintem, nyugodtan mondhatjuk emberfelettinek, ha már egyszer könnyedén szét tud ütni egy robogó kisbuszt, vagy Hulkkal is sikeresen felveszi a harcot... :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #870 Dátum: 2011. Július 11. - 09:26:05 »
Az a baj, hogy változó. Fraction és Brubaker például egy teljesen misztikus valamivé tette, ugyanakkor manapság mégis Vasököl a Marvelnél kifejezetten street level heróként van számon tartva.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #871 Dátum: 2011. Július 11. - 12:32:52 »
Ez igaz. Bár, ha azt vesszük, hogy Pókember is csak "zs kategóriás heró", ahhoz képest mégis lényegében bárkit le tud nyomni... :)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #872 Dátum: 2011. Július 11. - 13:19:50 »
Bár, ha azt vesszük, hogy Pókember is csak "zs kategóriás heró", ahhoz képest mégis lényegében bárkit le tud nyomni... :)

Ez azért nem így van. Azok között akiknek van emberfeletti ereje a leggyengébbek között van. Egy telepata vagy egy mágikus ellenfélhez nem sok köze van.
A fizikai erőre alapozókhoz képest meg pláne.
Tejet kérek! Csokisat!

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #873 Dátum: 2011. Július 11. - 13:50:52 »
 :o Miért én mit írtam?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #874 Dátum: 2011. Július 11. - 15:15:18 »
Azért a 20-as erőkategória (ha nem harmincas, bár mintha az BND-vel visszagyengítették volna) nem éppen a legalja. Eleinte volt nagyon alul, de abban a Marvelnek igaza volt, hogy 2000-re bőven olyan szinten volt már az ereje, hogy az Avengers volt tagjainak vagy harmadát könnyűszerrel felülmúlta. Ha az univerzumon belül nézzük, én inkább olyan B-lista tetejére, A-lista (nagyon) aljára tenném.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #875 Dátum: 2011. Július 11. - 15:39:40 »

Először ugye az ereje tíz felnőtt emberének felelt meg, aztán ezt feltornázták olyan két tonna körülire (vagyis megerőltetés nélkül két tonna súlyt lett képes megmozgatni, egy kocsi kb), majd ez lett olyan 10 tonna, szerintem attól kezdve, hogy a csatornában kikászálódott a csövek meg a vas alól. Aztán ez jó ideig maradt, majd a Venom éra során lett olyan 15 tonnás. A Morlun sztori alatt lett bőven 30-as.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #876 Dátum: 2011. Július 11. - 17:04:44 »
:o Miért én mit írtam?

Azt, hogy lényegében bárkit le tud nyomni. Én meg válaszoltam, hogy szerintem nem.
Tejet kérek! Csokisat!

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #877 Dátum: 2011. Július 11. - 17:12:07 »
:o Miért én mit írtam?

Azt, hogy lényegében bárkit le tud nyomni. Én meg válaszoltam, hogy szerintem nem.
Ja értem. Saját sorozatában szinte minden hős nyomott már le olyanokat, akik ellen semmi esélyük nem lenne.  :D Pókember meg pláne, ő régebben (még gyenge korában :) ) is legyőzött már kozmikus erejű lényt is...

A zs kategóriát pedig arra értettem, hogy ő (saját bevallása szerint) csak az utcai söpredékkel foglalkozik, a komolyabbak mindig másnak jutnak. Persze, amikor belekeveredik valamibe, akkor mindig győz valahogy. Gondolom ettől is annyira népszerű, mert a "nagy átlag szuperhőshöz" képest elég "gyenge".

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #878 Dátum: 2011. Július 11. - 17:17:30 »
Nem lenne rossz, ha a szerzők tisztáznák az erőviszonyokat, és annak megfelelően írnák a történetet. És akkor nem lenne olyan, hogy pl. Pókember leverje Galactust. Az ilyen agyoncsapja az egész sztorit. :-\
Tejet kérek! Csokisat!

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #879 Dátum: 2011. Július 11. - 17:23:23 »

Először ugye az ereje tíz felnőtt emberének felelt meg, aztán ezt feltornázták olyan két tonna körülire (vagyis megerőltetés nélkül két tonna súlyt lett képes megmozgatni, egy kocsi kb), majd ez lett olyan 10 tonna, szerintem attól kezdve, hogy a csatornában kikászálódott a csövek meg a vas alól. Aztán ez jó ideig maradt, majd a Venom éra során lett olyan 15 tonnás. A Morlun sztori alatt lett bőven 30-as.
He, azért ez elég durva, hogy ez alapján Kolosszussal és Az Ezüst utazóval ( :o) van egy szinten...
Meg furi, hogy Vaspofa az első sorban dekkol...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL