Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180261 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Polgárháború
« Dátum: 2011. Január 07. - 13:51:37 »
Indítsunk ennek külön topikot, mert az egész idei év erről fog szólni - nálam is és a Semicnél is.

Most fejeztem be az első kötet fordítását. Illetve, ha a Panini hagyja, akkor lesz benne egy plusz rész F4 is, az még hátravan.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #1 Dátum: 2011. Január 07. - 13:56:01 »
Akkor nem volna egyszerűbb a Bosszú Angyalai topicot átnevezni egy újabb topic nyitása helyett?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #2 Dátum: 2011. Január 07. - 14:10:54 »
Nem, mert az maradjon meg az Angyaloknak. Végül is akkor a Mutánsvilágnak se kellett volna külön.  ;) Ezek időleges topikok, ha valaki csak ezekről a sztorikról olvasna, nem kell 20 oldalt visszalapoznia majd.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Polgárháború
« Válasz #3 Dátum: 2011. Január 07. - 14:50:39 »
Már ennyire előrehaladott állapotban van a dolog?  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #4 Dátum: 2011. Január 07. - 14:52:27 »
Hát... semennyire.  :D Nekem még nincs szerződésem, de ettől függetlenül a semices nyitó rész megjelenik még januárban.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Polgárháború
« Válasz #5 Dátum: 2011. Január 07. - 14:54:33 »
Idézet
Hát... semennyire.  :D Nekem még nincs szerződésem, de ettől függetlenül a semices nyitó rész megjelenik még januárban.

Lehet, hogy alapvető kérdés vagy hülyeség lesz amit kérdezek, de annak mi köze lesz a Te kiadványaidhoz? Vagy ez most hogy van? Valaki elmagyarázhatná bővebben.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 07. - 14:59:26 írta mutkacsaba »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #6 Dátum: 2011. Január 07. - 15:06:30 »
A Polgárháború egy nagyszabású története volt a Marvelnek, ami rengeteg kiadványukban ment egyszerre (X-Men, Avengers, F4 stb). Tomi az Avengers részeit adja ki, a Semic meg a Pókos vonatkozásúakat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #7 Dátum: 2011. Január 07. - 15:10:00 »
Apró helyreigazítás (és már értem, miért gondoltad, hogy a topik címe az Angyalok legyen): én a fősorozatot fogom kiadni belőle. Van egy fősorozata, amely mintegy összefoglalja az összes többi száz címben levő történéseket. Azt adom ki én. A különálló képregényekből csak Pókember volt a lényeg és érdekes volt az F4. Vagyis azzal, hogy a Semic kiadja a pókos részeket, én pedig a fő sztorit, minden lényegesebb rész ki lesz adva magyarul.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 07. - 15:10:55 »
Ja! Eddig ez nem volt nekem világos.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 07. - 15:20:40 »
Most már én is pontosan látok. Olvasási sorrend fontos lesz , vagy annyira nem függnek a történetek egymástól ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 07. - 15:24:19 »
Tele lesz kapcsolódási pontokkal, de mivel az én két könyvem a két börzére fog megjelenni, természetesen nem lehet pontosan csinálni. A tavaszi börzés kötet pont jól fog kijönni a semicesekkel, az őszi viszont késni fog két hónapot. Vagyis, mire az megjelenik, addigra a havilap már elkezdi a Back In Black-et. Viszont az enyém fogja lezárni a háborút.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Polgárháború
« Válasz #11 Dátum: 2011. Január 07. - 15:31:00 »
Köszönöm szépen a segítséget!  :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 07. - 15:31:33 »
Akkor például lehetne ezt is közölni majd az olvasókkal. Időrendet.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 07. - 17:12:49 »
Végül hol fogod kettészedni a fő minit? Ha a Cspben lelövik előre a poént akkor nem kell a második szám után. Szerintem ott kéne ahol Thor van az utolsó képen és éppen szétvert mindenkit, elég pöpec.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #14 Dátum: 2011. Január 07. - 18:03:14 »
Akkor például lehetne ezt is közölni majd az olvasókkal. Időrendet.
Igazából nem tudsz pontos időrendet felállítani, illetve a nagyobb dolgoknál eléggé adja magát. Mivel csak a Pókemberrel lesz kapcsolódási pont, az nagyon szépen be van mutatva a főminiben is, vagyis egyértelmű lesz.
Végül hol fogod kettészedni a fő minit? Szerintem ott kéne ahol Thor van az utolsó képen és éppen szétvert mindenkit, elég pöpec.
Rosszul emlékszel. A 3. rész vége az, hogy csak megjelenik. A 4.-ben ver szét mindenkit, de annak a vége a Mennydörgők megjelenése. Ott lesz szétszedve.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #15 Dátum: 2011. Január 07. - 19:31:26 »
De a megjelenéskor már offol pár embert igaz hogy a 4-ben durvul be.  ;D

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Polgárháború
« Válasz #16 Dátum: 2011. Január 07. - 19:38:46 »
Apró helyreigazítás (és már értem, miért gondoltad, hogy a topik címe az Angyalok legyen): én a fősorozatot fogom kiadni belőle. Van egy fősorozata, amely mintegy összefoglalja az összes többi száz címben levő történéseket. Azt adom ki én. A különálló képregényekből csak Pókember volt a lényeg és érdekes volt az F4. Vagyis azzal, hogy a Semic kiadja a pókos részeket, én pedig a fő sztorit, minden lényegesebb rész ki lesz adva magyarul.
És a New Avengers sorozat szünetelt közben? Vagy ezeket nem adod ki? Biztos volt már erről valamikor szó, de nem emlékszem  :headscratch:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #17 Dátum: 2011. Január 07. - 19:42:29 »
Nem szünetelt, csak nekem nem tetszettek azok a számok és gondolom kainek sem ha nem adja ki.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #18 Dátum: 2011. Január 07. - 20:21:10 »
Kaine,azért az nagyon jó,hogy így össze tudod hangolni a Semic-kel a kiadásokat. Így szinte a teljes Polgárháborút megismerhetjük. (Én nem ismerem még a történetet,de nagyon tetszik ez a közös munka):

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #19 Dátum: 2011. Január 07. - 20:48:15 »
A Panini is nagyon pártolta. :) Én is bízom benne erősen. :)
És a New Avengers sorozat szünetelt közben? Vagy ezeket nem adod ki? Biztos volt már erről valamikor szó, de nem emlékszem
Nem szünetelt, a következő történt benne közben: 6 hónap alatt kijött 6 olyan rész, amelyek mindegyike csak egyetlen szereplővel foglalkozott, hogy beállnak-e, vagy nem a regisztráltak közé. Amerika Kapitány erősen benne lesz a főminiben is, itt csak annyi plusz, hogy Hangyával beszélget róla két oldalon. Póknőt egy ál-Fury próbálja csőbe húzni, de nem sikerül, Luke Cage is ellenálló lesz, Vasembert pedig egy régi ismerőse próbálja lefegyverezni a tornyában. Az utolsóban tér vissza Sólyomszem és találkozik a Skarlát Boszorkánnyal valahol Erdélyben, vagy Latvériában. Ebből egyedül a póknősnek van elfogadható rajza (a Mutánsvilág rajzolója készítette, Olivier Coipel, de sokkal-sokkal rosszabbul), vagy a sólyomszemes még nem rossz, amit a Fenegyerekből ismert Alex Maleev rajzolt. A többi nézhetetlen és a történet is semmitmondó.