Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180247 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #220 Dátum: 2011. Március 21. - 14:19:16 »
Elolvastam ....nagyon jó sikerült  kis kötet. A matt borító is tetszik és a lapok minősége is nagyon jó. Egészében nagyon jól összehozott könyv lett.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Polgárháború
« Válasz #221 Dátum: 2011. Március 21. - 16:26:09 »
Én is elolvastam a Polgárháború kötetet. Először nem volt világos, hogy miért alakult ki ez a...hmmm...probléma a szuperhősökkel. De az elején érthető lett, hogy miért.
Hát eléggé nagy zűrzavar van minden szuperhősök számára. Persze azt értem, hogy még nincs vég a történetnek. Mert ez még csak a kezdet volt.

A borítógaléria tetszett. Főleg a variáns borítók, amiket lehet látni pár oldalon.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Polgárháború
« Válasz #222 Dátum: 2011. Március 21. - 16:28:32 »
Gondolom a második kötetre is variáns borító fog kerülni, úgyhogy örülhetsz. ;)
Egyébként szerintem is azok a legjobbak.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #223 Dátum: 2011. Március 21. - 17:44:46 »
Azért elég elgondolkodtató , hogy ki melyik oldalon áll. Felmerült bennem , hogy van-e jó döntés egyáltalán.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Polgárháború
« Válasz #224 Dátum: 2011. Március 21. - 17:55:36 »
Igen az X-men jól döntött, nem álltak sehova.
Tejet kérek! Csokisat!

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Polgárháború
« Válasz #225 Dátum: 2011. Március 21. - 18:53:57 »
Ma én is megkaparintottam a Polgárháborút! :D Egyetértek az előttem szólókkal, kifejezetten jól áll neki a matt borító, a sors akarta, hogy véletlenül ilyen legyen... A kötet szerkesztése is csillagos ötös, borítógalériástul, dizájnostul, mindenestül!

Azon is meglepődtem, hogy mennyire jól beleillett az F4 szám, kifejezetten jó füzet volt, nagyon bírtam a poént a macskával. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #226 Dátum: 2011. Március 21. - 20:57:31 »
Azért elég elgondolkodtató , hogy ki melyik oldalon áll. Felmerült bennem , hogy van-e jó döntés egyáltalán.
Igazán jó nincs, ez biztos. Csak kevésbé rossz.
A kötet szerkesztése is csillagos ötös, borítógalériástul, dizájnostul, mindenestül!
Köszönjük! :)
Idézet
Azon is meglepődtem, hogy mennyire jól beleillett az F4 szám, kifejezetten jó füzet volt, nagyon bírtam a poént a macskával. :D
Ahogy elolvastam, tudtam, hogy kelleni fog bele. :) De ha nagyon nem passzolt volna bele, akkor bele se tettem volna. Habár, ha a folytatására gondolok, az az egy szál Pókember már közel sem fog ennyire belepasszolni, az biztos. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #227 Dátum: 2011. Március 22. - 08:00:41 »
Igazán jó nincs, ez biztos. Csak kevésbé rossz.
Hát azért az első 90-95 füzetben nem igazán ezt érzékeltették. A regisztrációs tábor ott már egy idő után nyugodtan beszélhetett volna németül is. Nem emlékszem, hogy a koncentrációs tábor például előkerül-e már itt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #228 Dátum: 2011. Március 22. - 15:19:21 »
Az F4-ben van rá utalás. Ettől függetlenül, a Lény jól megfogalmazta: a törvény az törvény. Hogy nem értesz vele egyet, az a szíved joga, de attól még be kell tartani - a nép akarata a szent. Vagy Maria Hill: "Úgy tudom, a bűnözők azok az álarcosok, akik nem tartják be a törvényt".

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #229 Dátum: 2011. Március 22. - 15:47:35 »
Ühüm, ugyanakkor az amerikai alkotmány is, ami ugye a törvények feletti törvény, kimondja, hogy amennyiben a polgárok úgy tapasztalják, a kormányzat diktatórikus módon megfosztja őket az alapvető emberi jogaiktól - mint mondjuk, teszem azt, tárgyalás vagy bármilyen ítélet nélkül, önkényes alapon kitoloncolják őket a bolygóról egy olyan helyre, ami bizonyítottan károsítja minden emberi lény egészségét és mentális és fizikai leépülést okoz - akkor nem joguk, hanem kötelességük fellázadni és ha kell fegyverrel érvényt szerezni az alkotmányos jogaiknak. Mert amit elfelejtenek, hogy az egész CW Millar politikai állásfoglalása volt a Bush-kormányzat orwelli intézkedései ellen, onnan is a PATRIOT-törvény ellen, ami felhatalmazott minden amerikai állami szervezetet, hogy kérdés és bármilyen hivatalos eljárás nélkül kitoloncoljon akárkit az USA területéről, amennyiben bármilyen módon - teszem azt, a szomszéd feljelenti - gyanúba keveredik, hogy ő terrorista.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 22. - 15:51:50 írta talgaby »

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #230 Dátum: 2011. Március 22. - 18:03:44 »
Ben bácsi szerint meg sose bízz abban aki nyakkendőt hord. Szóval Kapi a nyerő.  :)

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Polgárháború
« Válasz #231 Dátum: 2011. Március 22. - 18:18:05 »
a törvény az törvény. Hogy nem értesz vele egyet, az a szíved joga, de attól még be kell tartani - a nép akarata a szent.

Ez azért nem ilyen egyszerű. Ha a törvény az alapvető emberi jogokat sárba tiporja, akkor azzal teljesen legitim szembeszállni. Mások elnyomása még akkor sem lehet jogszerű, ha népakarat áll mögötte (apartheid, endlösung).  Másrészről viszont, egy törvény felett álló önbíráskodó egyén vagy szervezet, minden egyes cselekedetével a jogállam fundamentumából ver ki egy téglát (Magyar Gárda), és teljesen jogos igény a törvény alá rendelésnek a gondolata. Különösen annak fényében, hogy hány ártatlan halt meg (Rozsó ámokfutása + Új Harcosok). Szóval a döntés nem egyszerű. Szerintem elsőnek én is Vasember mellé állnék, de látva a fasiszta módszereit valószínűleg térfélcsere lenne.
"Live for nothing or die for something, your call."

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Polgárháború
« Válasz #232 Dátum: 2011. Március 22. - 20:37:45 »
ajjajjaj, ez kemény csörte: hányadik menetnél jártok, be lehet még szállni? Csak azt nem tudom, melyik oldalra álljak! :D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Polgárháború
« Válasz #233 Dátum: 2011. Március 22. - 21:53:59 »
Nah nekem is sikerült elolvasnom a kötetet. Nagyon izgalmasnak találtam, a történet kifogástalan, a rajzok is szépek, bár nem ő a kedvenc rajzolóm. Nagyon várom a folytatást, remélem az is hasonló színvonalú lesz. :)
A kötetről még annyit, hogy tényleg imádnivaló a borító (köszönet érte) ezzel a matt hatással is írtó vadas ahogy kinéz. Szépen lett megtördelve, a borító galéria is tetszett, ráadásúl kevés elírás volt csak benne, személy szerint csak 1-el találkoztam :)
 Gratulálok Tomi!:kingpin:

Csak egy kérdésem van ami nem volt tiszta a könyv olvasásakkor:
Thor-al, most mi van? Azt mondta a történetben az egyik hős, hogy "azt hittem meghalt". Tényleg meghalt? És ha igen mikor és melyik történetbe? Erről kicsit lemaradtam. És ezek után, mikor klónozta Tony Thor-t, és minek?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Polgárháború
« Válasz #234 Dátum: 2011. Március 22. - 22:08:08 »
Nem halott csak más dolga van éppen a saját népével. Tony azért klónozta mert elég tápos, de a köv kötetben majd meglátod, hogy azért nem legyőzhetetlen. Amúgy majd meg is tudja hogy klónozták és morcis lesz.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Polgárháború
« Válasz #235 Dátum: 2011. Március 22. - 22:46:44 »
Köszönöm, amúgy ez majd ki fog derülni a következő kötetbe? Vagy hol volt arról szó, hogy most 'más dolga van'?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #236 Dátum: 2011. Március 22. - 22:55:58 »
Mert amit elfelejtenek, hogy az egész CW Millar politikai állásfoglalása volt a Bush-kormányzat orwelli intézkedései ellen, onnan is a PATRIOT-törvény ellen, ami felhatalmazott minden amerikai állami szervezetet, hogy kérdés és bármilyen hivatalos eljárás nélkül kitoloncoljon akárkit az USA területéről, amennyiben bármilyen módon - teszem azt, a szomszéd feljelenti - gyanúba keveredik, hogy ő terrorista.
Hát, nem tudom. Nem tudom, hogy arrafelé van-e bárki, aki a 9/11 után kiállna a terroristák jogaiért.
Szerintem elsőnek én is Vasember mellé állnék, de látva a fasiszta módszereit valószínűleg térfélcsere lenne.
Igen, szerintem is ez lenne a normális. Lesz is majd ilyen benne. Ettől függetlenül, Pókembernek több okból sem egyszerű a helyzete. Elsősorban persze a féltve őrzött titkának annyi, másodsorban, a Nagy Példakép, Kapi fejét ütni...  :uhoh:
Kani: én se tudom, hol történt, de nyilván valahol a saját sorozatában.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Polgárháború
« Válasz #237 Dátum: 2011. Március 22. - 22:59:16 »
Elsősorban persze a féltve őrzött titkának annyi, másodsorban, a Nagy Példakép, Kapi fejét ütni...  :uhoh:
Szerintem is Pókinak a legnehezebb a helyzete, bár ahogy elnéztem, nem volt olyan nehéz behúznia egy-kettőt Kapinak.
Kani: én se tudom, hol történt, de nyilván valahol a saját sorozatában.
Rendben, már azt hittem átsiklottam valamit.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #238 Dátum: 2011. Március 22. - 23:06:42 »
Odin odaveszett a Surtur elleni harcban és Thor lett Asgard új uralkodója és a népét kellett rendbe tennie ami nem volt könnyű menet, mert Fátum és persze Loki is megnehezítették a dolgát, utóbbi a Ragnarökön fáradozott. Hogy megtörje Loki mesterkedéseit egyfajta mélyálomba helyezte magát, elvonulva a világtól. Thor pörölye amerikába került, és Fátum megkísérelte megszerezni. Csakhogy Donald Blake is megjelent a színen. Odin még korábban elválasztotta a mesterségesen kreált Blake személyiséget Thortól amit úgy képzeljetek el mint Marvel Kapitány és Rick Jones kapcsolatát. Blake megérintette a Mjölnirt, ezzel felébresztette Thort és figyelmeztette a veszélyre. Thort eztán a v4 sorozatban Asgardot lehozta Oklahomába és ekkor szerzett tudomást a Polgárháborúról.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #239 Dátum: 2011. Március 22. - 23:18:16 »
És mit tett?