Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180265 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Polgárháború
« Válasz #320 Dátum: 2011. április 05. - 14:23:05 »
Na most a CW-ban akkor is elkapnának és bezárnának egy hőst, ha az nem regisztrál, de nem is hősködik tovább?
Így van. Pont ezzel szokott Kapi tábora érvelni, hogy a szuperképességű emberek többsége nem választja a képességét, hanem az veleszületett, vagy véletlenül szerezte. Viszont őket is bezárják és regisztrációra kényszerítik.
A történet megírásakor senki nem érezte, hogy ez az egész regisztrációs törvény erősen X-men szagú , mint a mutánsregisztrációs törvény? Szerintem tök jó a sztori, és élvezem meg minden, de biztos eszébe jutott valakinek.



Na most a CW-ban akkor is elkapnának és bezárnának egy hőst, ha az nem regisztrál, de nem is hősködik tovább? És feltételezzük, hogy valahogy megtudják a civil nevét.
Szerintem igen. Mert a "nem hősködik tovább" - főleg a Marvel Univerzumban - mindig csak időleges. Ha nem akar többé hős lenni, akkor megteheti, hogy regisztrál, de nem lép a kormány alkalmazásába.
Szerintem, ha már regisztrált, akkor megszívta. Akkor azt kell csinálnia amit a hatalom mond. Behívják és kész.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #321 Dátum: 2011. április 05. - 14:26:08 »
Igazából ez nem derült ki sosem. Azok, akik a regisztrálatlanokat vadászták, mind aktív hősök voltak. Ha valaki regisztrál, akkor nem vét a törvény ellen, vagyis választhatja, hogy más munkát szeretne végezni. Csak ha valaki a kormánybeli foglalkozást választja, annak kell engedelmeskednie a "munkaadójának".

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #322 Dátum: 2011. április 05. - 15:50:50 »
Nem egészen. Választhatja, hogy nem lesz a SHIELD ügynöke - mert aki regisztrál, az automatikusan a SHIELD parancsnoksága alá helyeződik - ám attól még a kormány bármikor behívhatja és bevetheti. Erről szólt pont valamelyik FrontLine-rész, hogy hősünk rohadtul nem akart menni, de alávágták a papírt, hogy regisztráltál, mostantól azt teszed, amit a kormány mond. Kapi sem az ellen harcol, hogy névtelenül bűnüldözhessenek, pláne, hogy nem sokkal előtte állt ki a nyilvánosság elé álarc nélkül. Hanem azért, hogy ne egy politikai erő dirigálására tegyék azok ellen, akik ellen a nemes kormányuk mondja.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #323 Dátum: 2011. április 05. - 16:48:31 »
Így máris érthetőbb a másik oldal szempontja is.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Polgárháború
« Válasz #324 Dátum: 2011. április 05. - 17:02:14 »
A történet megírásakor senki nem érezte, hogy ez az egész regisztrációs törvény erősen X-men szagú , mint a mutánsregisztrációs törvény? Szerintem tök jó a sztori, és élvezem meg minden, de biztos eszébe jutott valakinek.
Kétségkívül van hasonlóság, de nagyon hajaz a Watchmen beli Keene törvényre is (igazából szó szerint ugyanaz).
Az is ugyanerről szólt, hogy aki belép, az a kormány ügynöke lesz, aki meg nem, az meg törvényen kívüli, akit lesitellnek, ha elkapják.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Polgárháború
« Válasz #325 Dátum: 2011. április 05. - 17:19:49 »
A történet megírásakor senki nem érezte, hogy ez az egész regisztrációs törvény erősen X-men szagú , mint a mutánsregisztrációs törvény? Szerintem tök jó a sztori, és élvezem meg minden, de biztos eszébe jutott valakinek.
Kétségkívül van hasonlóság, de nagyon hajaz a Watchmen beli Keene törvényre is (igazából szó szerint ugyanaz).
Az is ugyanerről szólt, hogy aki belép, az a kormány ügynöke lesz, aki meg nem, az meg törvényen kívüli, akit lesitellnek, ha elkapják.
Hú tényleg a Watchmen. Hát a Watchmen realisztikus akart lenni azzal, hogy mi lenne ha tényleg jelmezben hősködnének emberek. És úgy képzelte Moor hogy akkor a logikus lépés egy ilyen törvény lenne. Most meg ugye a realisztikusság éli divatját a filmekben is, meg a képregényekben is és ezek szerint ennek egy egyenes következménye ez a CW sztori. Gondolom...

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #326 Dátum: 2011. április 05. - 19:09:05 »
Régebben,mikor másfél havonta jelent meg az X-MEN és volt TV-ben is sorozat (igaz,asszem most is van a TV-ben),nem volt világos,miért csak a mutánsokat üldözik regisztrációs törvénnyel,hiszen ugyanolyan szuper képességűek,mint a "normál" szuperhősök,csak ők eleve így születtek.
Viszont el nem tudtam volna képzelni,hogy szuperhősöket is üldözzenek. Ennyit változott a Marvel-világ.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Polgárháború
« Válasz #327 Dátum: 2011. április 05. - 19:34:17 »
Most meg ugye a realisztikusság éli divatját a filmekben is,
Hol éli divatját a realisztikusság a filmekben?  :ohmy: A szuperhősfilmekben meg még annyira se... :nezze:

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Polgárháború
« Válasz #328 Dátum: 2011. április 05. - 19:50:21 »
A szuperhősök és a realitás az két külön dolog :D Talán a Batman filmek állnak legközelebb a valósághoz, de azon kívül... :roll:
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Polgárháború
« Válasz #329 Dátum: 2011. április 06. - 07:32:13 »
Hol éli divatját a realisztikusság a filmekben?  :ohmy: A szuperhősfilmekben meg még annyira se... :nezze:
Tényleg van egy ilyen jellegű törekvés (pl. Kick Ass), csak a legtöbb esetben igen hamar szertefoszlik (megint pl. Kick Ass  ;D).

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #330 Dátum: 2011. Május 04. - 22:17:28 »
Kanaszta említette, hogy nem igazán örültél a matt borítónak. Szerintem pedig ez az eddigi legszebb, nagyon is jól áll neki, tessék örülni :D Másfelől azért is jobb ez így, mert az a fényes réteg, ami rajta szokott lenni a borítón, van, hogy felkunkorodik, vagy kicsit meg győrődik.

Tetszett az első kötet, egy komoly gondom van vele, méghozzá a "Hősök" fogalom túl gyakori használata. Minden szuperképességgel rendelkező alakot, automatikusan Hősnek neveznek a kötetben, holott ez korántsem igaz. Attól még nem lesznek Hősök. Ergó, a Hős nem egyenlő szuper képességű egyénnel.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #331 Dátum: 2011. Május 05. - 15:28:00 »
A "hős" csak rövidítése a "szuperhősnek", ami időnként nem fért ki. Itt még nem használtam a "metahumán" kifejezést, ami a semices Pókemberben már benne van. Az eredeti "Power" magyarul "szuperképességű egyén" nagyon hosszú is és béna is.
Már nem bánom a borítót. :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #332 Dátum: 2011. Május 14. - 16:08:51 »
Értem. Csak mert nem minden szuperhőst vehetünk klasszikus értelemben hősnek. Valami olyasmi, mint amiről Ms. Marvel dumált Kapinak, mielőtt bejelentették volna az Új Bosszú Angyalait.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #333 Dátum: 2011. Május 16. - 19:51:30 »
Kíváncsian várom a történet folytatásának borítóját,hogy milyen lesz. Nekem az első kötet mattsága kifejezetten bejött.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #334 Dátum: 2011. Május 16. - 19:52:37 »
A második is matt lesz, a borítója meg jobb, mint az első. :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #335 Dátum: 2011. Május 16. - 20:20:15 »
A sztori-szerintem-elég jó,ezt bizonyítja az eladási statisztika is. Biztosan sokan várjuk már az őszt. Magát az évszakot nem igazán szeretem,de ez változtat rajta pozitív irányban. ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #336 Dátum: 2011. Május 16. - 20:53:33 »
Olyan messze van még.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Polgárháború
« Válasz #337 Dátum: 2011. Május 16. - 21:01:15 »
Ezért szép az élet...Mindig van egy elérni kívánt álom,egy cél. :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Polgárháború
« Válasz #338 Dátum: 2011. Május 16. - 21:07:54 »
Olyan van sok . Nagyon örülnék már azért a második kötetnek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #339 Dátum: 2011. Május 16. - 21:47:15 »
A sztori-szerintem-elég jó,ezt bizonyítja az eladási statisztika is.
Épp ma jött meg az egyik jelentés az áprilisi fogyásáról, és nagyon pozitív továbbra is. :)