Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180254 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Polgárháború
« Válasz #420 Dátum: 2011. Október 18. - 19:31:33 »
Én a Mjölnir kapcsán 3 esetet tudok elképzelni:

1. A PH 1-ben a sivatagban az igazi Thor volt az, aki felmarkolta a (valódi) Mjölnirt, aztán elhúzott a sunyiba és kimaradt az egész CW-ból. A szuperhősök közti csatában már a kamu Thort láthattuk a kamu Mjölnirrel. Ez hihető lehet, a bökkenő csak az, hogy a valódi Thor szó nélkül hagyná-e, hogy egy imposztor megöl egy szuperhőst az ő nevében? (Kivéve ha valami okból tényleg eltűnt, ahogy írtátok, és nem is tud a történtekről.)

2. A sivatagban a Mjölnir nem a valódi volt, hanem kamu, és a kamu Thor markolta fel, tehát a sivatagi jelenet megrendezett volt. Ez logikailag passzolna a későbbi eseményekhez, csak éppen mi értelme lenne megrendezni a sivatagi jelenetet?

3. A pöröly valódi volt a sivatagban, de a kamu Thor markolta fel. Viszont ennek ellentmond az, hogy ha jól emlékszem, a PH 1-ben is látszott egy képkockán hogy a pöröly szét van szerelve, vagyis egy szerkezet (persze ettől még lehet, hogy a valódi Mjölnir is az, ezt Thor képregényben járatosabb fórumtársak jobban tudják); illetve hogy a PH 2-ben Herkules széttöri a kamu Thor fején a pörölyt. Ebben az esetben egy marha nagy írói bakit láthattunk.

Plusz egy bónuszkérdés: A kamu Thor vajon fel tudná-e emelni a pörölyt, pusztán amiatt, hogy a DNS-e megegyezik az igazi Thor DNS-ével? Ha a filmből indulok ki, ott ugye az volt, hogy csak az tudja felemelni, aki méltó rá. Vagyis ez azt feltételezi, hogy a pöröly valamilyen misztikus úton "ismeri fel" azt a személyt, akinek "megengedi" hogy felemelje. Vagyis ez esetben arra tippelek, hogy a kamu Thor fel sem bírná emelni a pörölyt.


--------

Idézet
Robbie Baldwin
Most ez nem tudom mennyire ciki kérdés, de ő meg kicsoda ???

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #421 Dátum: 2011. Október 18. - 19:37:42 »
Speedball akiből Penance lett a PH alatt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #422 Dátum: 2011. Október 18. - 20:08:15 »
Mivel nekem sajnos még nem volt szerencsém a PH kötetekhez szeretném megkérdezni, hogy Robbie Baldwin hányattatásai belekerültek?
Nem, az ő sztorija a Ciwil War: akármi külön miniben jelentek meg harmadik történetként.
És ezt nem tudom, hogy más is látta-e, de én észrevettem a Polgárháború befejezésnél, hogy ott volt az eredeti Captain Marvel. De úgy tudom a régi történet szerint meghalt. Az nem lehetett Genis-Vell.
Captain Marvel visszatért néhány éve valami időfolyam miatt. A színes Deadpoolban volt is pár poén vele, amit kitettünk tavaly a főoldalra.

Idézet
Plusz egy bónuszkérdés: A kamu Thor vajon fel tudná-e emelni a pörölyt, pusztán amiatt, hogy a DNS-e megegyezik az igazi Thor DNS-ével? Ha a filmből indulok ki, ott ugye az volt, hogy csak az tudja felemelni, aki méltó rá. Vagyis ez azt feltételezi, hogy a pöröly valamilyen misztikus úton "ismeri fel" azt a személyt, akinek "megengedi" hogy felemelje. Vagyis ez esetben arra tippelek, hogy a kamu Thor fel sem bírná emelni a pörölyt.
Ez is nagyon jó kérdés. Mert a DNS alapján logikusnak tűnne, hogy igen, ő fel képes emelni, csakhogy tényleg nem ilyen egyszerű a helyzet. Bár attól, hogy emberi részek nem voltak benne, még méltó lehetett rá.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Polgárháború
« Válasz #423 Dátum: 2011. Október 18. - 20:58:14 »
Tudjátok mit nem értek? Hogy hol a francba volt az Őrszem? Amúgy is gondolkodtam már rajta, hogy mi a pék f....ak írták bele a sorozatba, hiszen kábé semmit nem tud vele kezdeni Bendis. A saját sorozatában menőbb, mint három Superman. az NA-ban meg azon kívül, hogy áll a háttérben (na jó, az ellenhatásban kicsit bunyózik), nagyon semmit nem csinál. Pedig ezzel a skizó karakterrel jó kis sztorikat lehetett volna írni.  :nemtudom:
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #424 Dátum: 2011. Október 18. - 21:11:19 »
Az elején én is azt hittem, hogy azonnal eldöntheti a meccset, de úgy tűnik annyira retteg az Árnytól, hogy nem igazán meri elengedni magát. Tényleg nem lehet könnyű ilyen karaktert írni, aki különben fél kézzel elbánna bárkivel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #425 Dátum: 2011. Október 19. - 20:49:16 »
Bendis egyáltalán nem tudott vele mit kezdeni a Dark Avengersig, ahol már ott volt neki Hickman Red Mass for Mars c. minije, hogy tudjon miről lopni.
Mjölnir a gazdáját nem DNS alapján választja. A valódi Mjölnir a PH után nyolc-kilenc hónapig még a pusztaságban hevert.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #426 Dátum: 2011. Október 25. - 11:15:37 »
Köszönöm a recenziós példányt, írtam egy nagyot a Polgárháborúról, remélem hamar kikerül.
Örülök, hogy ilyen jól fogyott az első rész, de igazam van, ha azt mondom, hogy ebben nagy szerepe van az idei filmes Marvel dömpignek, ami jövőre fog kicsúcsosodni? Mert pölö egy barátom ezért kért tőlem képregényeket, így átjött megnézni, és persze hogy az érdekelte a legjobban, miért veri egymást Vasember és Amerika Kapitány? :)
Nagyon röviden azért: a történet olyan, amilyen, sok jó momentummal, de annál is több ellentmondással, de ami magát a kiadványt illeti, hiányoltam kicsit az összefoglalókat. Hogyhogy pont most nem kerültek bele ilyenek, amikor talán most lett volna rájuk a legnagyobb szükség? Még a Mutánsvilágban is voltak, ami pedig sokkal jobban megáll a saját lábán, mint a Polgárháború, ami csak a sorozatokkal kiegészülve tud teljes élményt nyújtani.

Itt van azért néhány apróság, amit nem értek.
Ms. Marvel. Az Őrszemben még odáig volt kapiért, most meg Vasember oldalán harcol?
Pókember. Miért áll ki a nyilvánosság elé, amikor a regisztráció nem erről szól? Erre persze nem várok választ, mert remélem, hogy a csodapókiból majd kiderül.
Thor: sajnos egyáltalán nem tudom, hogy jelenleg hol van, és mit csinál, így a "visszatérésének" sem éreztem súlyát.
Nick Fury: Kapi haragszik rá a Titkos Háború miatt, de azért most mégis összeállnak? Tiszta homály.
Hill: az Ellenhatásban láthattuk, hogy nem is olyan szemét. Ennek ellenére most Tony gúnyosan kér tőle egy kávét? De hát legutóbb még épp hogy kezdtek máshogy tekinteni egymásra. Nagyon kíváncsian várom a következő BA kötetet, nem csak mert Bendis jobb író, hanem mert remélem ott majd láthatjuk, hogy egyáltalán mit csinálnak az Anygalok így kettészakadva a háború alatt.

Ja, és még valami, ami ugye csak az én nyűgöm, mint fanatikus rajongó. Az első kötetbe beleraktad a panoráma borítókat és a variantokat is, de ez most kimaradt. Miért?
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 25. - 11:17:22 írta NERIDA »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #427 Dátum: 2011. Október 25. - 13:44:11 »
Örülök, hogy ilyen jól fogyott az első rész, de igazam van, ha azt mondom, hogy ebben nagy szerepe van az idei filmes Marvel dömpignek, ami jövőre fog kicsúcsosodni?
Erre nem gondoltam, szerintem akkora szerepe azért nincs. Persze az "idegeneket" biztosan jobban érdekli, ha nem egy sima történet van benne, hanem barátok közti bunyó, de ez szerintem minden eddigi rajongót is jobban érdekel, mint a szokásos történetek.

Idézet
de ami magát a kiadványt illeti, hiányoltam kicsit az összefoglalókat.
Nagyon tényszerű a válasz: a kötetek oldalszámának 8-cal oszthatónak kell lennie (1 ív papír). Ez pont belefért 120-ba. Ha egyetlen plusz oldalt beletettem volna, akkor kellett volna további hetet is. Nem akartam reklámokkal telepakolni, az előző kötetbe már így is kénytelen voltam vele. A nyolc oldalból lehetett volna 2 oldal borító (különben, ha jól emlékszem, nem is kaptuk meg hozzá az összes borítót), 2 oldal összefoglaló max, még mindig maradt volna 4. Akármit nem engednek beletenni persze. Az összefoglalót meg nem hiányoltam, hisz a már megjelent Pókemberekbe tettünk eleget, illetve még tenni is fogunk.

Idézet
Ms. Marvel. Az Őrszemben még odáig volt kapiért, most meg Vasember oldalán harcol?
Hát, ha Vasember az ő elveivel is ellentétes dolgot tesz, miért ne csalódhatna benne? Hisz mindenki azt tette.
Idézet
Pókember. Miért áll ki a nyilvánosság elé, amikor a regisztráció nem erről szól? Erre persze nem várok választ, mert remélem, hogy a csodapókiból majd kiderül.
Szerintem ez már kiderült a már megjelent Pókemberekből.
Idézet
Nick Fury: Kapi haragszik rá a Titkos Háború miatt, de azért most mégis összeállnak?

Biztos nem haragtartó. :) Ez azért volt akkora esemény, hogy az "apróbb" félreértéseket félretegyék.  ;)

Idézet
Hill: az Ellenhatásban láthattuk, hogy nem is olyan szemét. Ennek ellenére most Tony gúnyosan kér tőle egy kávét? De hát legutóbb még épp hogy kezdtek máshogy tekinteni egymásra.
Ez egyedül az, amit Millar számlájára írok: szerintem nem olvasta a legutolsó ÚBA kötetet, lehet, hogy akkor már kórházban volt?
Idézet
Nagyon kíváncsian várom a következő BA kötetet, nem csak mert Bendis jobb író, hanem mert remélem ott majd láthatjuk, hogy egyáltalán mit csinálnak az Anygalok így kettészakadva a háború alatt.
Szerintem is az az egyik legjobb dolog benne.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Polgárháború
« Válasz #428 Dátum: 2011. Október 25. - 20:29:10 »
Szerintem a polgárháborút, nagyon sokan várták, régebbi és újabb rajongók is. Ismert esemény volt mi kis országunkba is a képregényolvasók körébe, majdnem annyira, mint egy időben a maximum carnage. :)

És egy kis helyesbítés. Egy ív az 8 lap és 16 oldal. A 8 oldal az fél ív, a 4 oldal negyed  és a 2 oldal elvileg a tizenhatod ív. Szóval ha ívenként kell belerakni, akkor se kell feltétlenül 8 oldalt, mert a végén úgyis meg van vágva. De ha a nyomda a lapméret miatt ragaszkodik a 8 oldalas ívekhez akkor megértem, csak meg lehetne oldani könnyen, akár +2 lapot is egy negyed ívként. (vagy ha ragasztott, mert nem szedtem szét még egy kingpin kötetet se szóval nemtudom a kötési technológiát, akkor akár egy lapot is)
This is a joke. A real practical Joke.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #429 Dátum: 2011. Október 25. - 21:36:35 »
Hát ami a Pókembereket illeti, nekem nincs meg a 2. szám, nem tudom, abban milyen összefoglalók voltak, és hogy mi derült ki belőle Pókival kapcsolatban.

Nem tudom azt se, hogy az összefoglalókra tényleg elég lenne-e 2 oldal, de én sokkal többet is el tudnék képzelni, elég az X-Menes és az F4-es szálra gondolni. Vagy ha nem, akkor borítókkal is simán meg tudom őket tölteni, csak nem 6 darab lenne 1 oldalon, hanem mondjuk 2, vagy valami ilyesmi. Mindenesetre ez az íves dolog azt hiszem megválaszolta számomra, hogy a Mutánsvilágban meg miért került túl sok dokumentáció :)

Fury és Kap: Talán volt akkora esemény, hogy a haragot félre tegyék, de Kapi szerintem annál gerincesebb, sem minthogy ha a helyzet úgy adódik, összeálljon bárkivel, lásd Megtorló.

Ms. Marvel: hát, talán a saját sorozatából konkrétabban is kiderül, mint ahogy Póki döntései is világosabbak a saját sorozatában, mint a főminiben. Ez

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #430 Dátum: 2011. Október 25. - 21:49:44 »
GG: igazad van, megoldható az 1 oldal is, csak éppen annyi a selejt miatta, hogy nekem ki kell fizetnem a plusz 8 oldal árát.
Ugyanez igaz arra, hogy 1 oldal-1 borító. Ott meg még külön akkor a borítókat is meg kell vásárolnom. Én meg kínosan ügyelek arra, hogy a borítóár ne menjen 2990 fölé.  ;)
Na de összeállt Megtorlóval is, és csak akkor dobta, amikor az megölt valakit a szeme láttára. Fury "csak" kitörölte az agyukat. :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #431 Dátum: 2011. Október 27. - 13:26:12 »
Igen-igen, gondoltam, hogy úgy drágább lenne.  :-\

Alapjáraton véve már az is "karakteridegen", hogy a Megtorlóval szövetkeznek, de ennek volt valami apropója (Póki megmentése), szóval simán átcsusszant a "rajongói tűréshatáron". :)
Mondjuk nem értettem, hogy miért mászkál símaszkban. Miért? És aztán meg megkérdezi, hogy hát nem láttátok hogy símaszkban fedeztelek titeket?

Éktelenkedő kérdés a számomra még, hogy amikor Tony dumál Emmával, oda megy hozzá az X sebhelyes csávó (nem tudom a nevét, Nitro?). Miről beszélnek, és annak mi lett a következméye? Ja, és melyik füzetben jelent meg. :)


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #432 Dátum: 2011. Október 27. - 14:17:33 »
Lehet, hogy az a Megtorló sajátjában nyer értelmet teljesen. Abból csak 1 részt sikerült megszereznem és elolvasnom, de abban az volt, hogy titokban figyeli őket, vigyáz rájuk.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #433 Dátum: 2011. Október 27. - 21:26:45 »
Idézet
Nagyon kíváncsian várom a következő BA kötetet, nem csak mert Bendis jobb író, hanem mert remélem ott majd láthatjuk, hogy egyáltalán mit csinálnak az Anygalok így kettészakadva a háború alatt.
Szerintem is az az egyik legjobb dolog benne.
Ez most egy kicsit homályos, mert eddig azt hittem, hogy a NA 21-25ös számai, amik a Polgárháborús számok, na szóval hogy azok válaszolnak meg dolgokat a Polgárháborúval kapcsolatban. De az alapján, amit a másik topicban írtál, ezek nem válaszolnak meg semmit, csak törteléksztorinak voltak jók.

De a kérdés akkor a következő: A Forradalom mennyire kötődik szorosan a CW-hez, hiszen nem díszeleg a fél borítóján a CW logó.
Ez csak azért fontos kérdés számomra, mert a kritika valahogy úgy fejeződik be, hogy kijött a Polgárháború vége és eleje, de a közepe még hiányzik. Itt elsősorban persze a Pókemberre gondolok, de azért az Angyalokra is egy kicsit. De mivel a NA-ból nem is a CW-s részek, hanem az azt követőek jönnek ki, az állítás nem teljesen igaz (mondjuk a cikkben inkább jóindulatú feltételezésről van szó, mintsem állításról)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 27. - 21:31:31 írta NERIDA »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #434 Dátum: 2011. Október 27. - 21:50:20 »
A Forradalomnak annyi köze van hozzá, hogy a PH következményeként már két csapatra oszlottak az Angyalok, és továbbra is két csapat van. Vagyis az Új Angyalok összetétele megváltozott. Ennyi és nem több. Ez a TI bevezetője inkább.
Elég rossz megfogalmazás volt akkor a cikkben, mert a pókos részek nem a PH közepét jelentik, hanem kiegészítőjét az egésznek. A NA-es részek pedig inkább a bevezetője lett volna.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #435 Dátum: 2011. Október 27. - 21:58:05 »
Jó, azért a szövegből kiderül, hogy ez nem konkrétan a történet közepére vonatkozik, hanem arra, hogy hiányos.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #436 Dátum: 2011. Október 29. - 12:34:13 »
Ms. Marvel: saját sorozata elég jó választ ad. Dióhéjban annyi, hogy Carol három év totál ismeretlenségbe süllyedés után eldönti, hogy ő lesz a leghíresebb szuperhős, és Tony mellett meglátta a lehetőséget, hogy a rivaldafényben tündököljön. Ezért engedelmes katonalányként teljesíti a parancsait, közte simán és gond nélkül hátba döfi az életét párszor megmentő legjobb barátnőjét.  Persze az is lehet, Tonytól várta volna majd el, hogy ha kiderül az az "apró" baki, amit Stamford előtt kb. három hónappal művelt (ugye ott Villámgolyó magabiztossága miatt meghalt 300 ember, Carol önteltsége mindössze egy néhány ezres kisváros és egy komplett katonai támaszpont kiirtását vonta maga után, amit aztán ráfogott az eset egyik túlélőjére), akkor elsimítja valahogy. (Ugyanaz a Tony Stark, aki miatt amúgy közvelten a PH kirobbanása előtt meghalt egy 747-es összes utasa...).
Pókember: ASM-ben ott van a magyarázat. Tony dumálja rá a publicisztikáért.
Megtorló: Szintén saját sorozat, Punisher War Journal v2 eleje. Részletesen bemutatja, hogyan keveredett bele, mit keresett Kapiéknál, és mi motiválta. Amúgy röviden összefoglalva Amerika Kapitány egyik legnagyobb rajongója és elkötelezettje, és a kötelességtudat miatt állt az ellenállók mellé.
Thor: A Ragnarök elérte Asgardot olyan két évvel az itteni események előtt, és minden asgardi isten odaveszett a nagy küzdelemben. Igen, Thor is, nem egy fekete lyuk nyelte el.
Hill: szerkesztői baki. Rohamtempóban készült a Polgárháború utolsó két száma.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #437 Dátum: 2011. November 03. - 14:37:23 »
Csak kikerült végre a kritika, olvassátok érdeklődéssel: :D
Polgárháború kritika: http://daniaronpublicisztika.blogspot.com/2011/10/szpuerhos-tarsadalom.html
 :kingpin:
vagy ha így rövidebb: http://www.prae.hu/prae/articles.php?aid=4256
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 03. - 14:46:45 írta NERIDA »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #438 Dátum: 2011. November 03. - 22:31:48 »
Vazze... Macskanő?
Különben olyan az írás, amiből az jön le, hogy az egész mindössze egy látványos csihi-puhi, holott kifejezetten jelentős szerepe van a lélektani tényezőknek is, hisz korábbi barátok fordulnak benne egymás ellen, teljesen meggyőződve a saját igazukról.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #439 Dátum: 2011. November 04. - 08:11:35 »
Ez így van. Ám a mini attól még egy látványos csihi-puhi. :)