Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180244 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #440 Dátum: 2011. November 04. - 12:42:40 »
Basszus, még több év után is keverem! :'( :'(
Javítani fogjuk!

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ez a mini, így önmagában, tényleg "csak" egy csihi-puhi. A legnagyobb jóindulattal sem tudok róla mást mondani, pedig igyekeztem a nem tetszésemet azért visszafogottan megfogalmazni, nem célom ám az öncélú pocskondiázás. :) Mindettől függetlenül is, a CW-t azért így is érdemes és fontos elolvasni - ha képben akarunk maradni marvelügyileg-, remélem ez azért átjött. ;)

No de ha majd kijön egy Ju képregény, hát ott csak a csodás rajzairól lesz szó 6000 karakteren keresztül! :)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 12:54:22 írta NERIDA »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #441 Dátum: 2011. November 04. - 13:28:09 »
Pedig, ha valamit, hát a rajzait annak biztosan nem lehetne dicsérni.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Polgárháború
« Válasz #442 Dátum: 2011. November 04. - 14:15:27 »
No de ha majd kijön egy Ju képregény, hát ott csak a csodás rajzairól lesz szó 6000 karakteren keresztül! :)

Yu. Kaine csak egy másik fórumtag (Ju) nevével poénkodott korábban. A rajzoló neve Leinil Francis Yu.
Amúgy én se szeretem a rajzait, de elviselem őket.

Egyébként abban igazad van, hogy a Polgárháború pont nem Millar legjobbja és sajnos eléggé össze lett csapva (ha csak magát a főminit nézzük), bár én nem értek egyet azzal, hogy Bendis általánosságban jobb író lenne. A New Avengers viszont egyértelműen Bendisnek áll(t) a legjobban, a legjobb lett volna, ha ezt is ő írja. Millarnak meg úgyis ott volt az Ultimates. (Ami viszont kimondottan jó volt.)

De hogy őszinte legyek, ehhez a kritikához én nem adtam volna recenziós példányt, nem hinném, hogy a kötet eladását növelné (bár azzal nem hiszem, hogy bajok lesznek).
Mondjuk még mindig jobb, mintha Olórin írt volna róla... :o

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Polgárháború
« Válasz #443 Dátum: 2011. November 04. - 14:29:32 »
Na, elolvastam én is, mellé pedig az első könyvet is bepótoltam. :)
Egész jó volt, bár valahogy jobbra számítottam. Tetszett maga a sztori, de hiányzott valami + az egészből, mert így nem jött át az a hangulat, amit elképzeltem hozzá előre. Bár lehetséges, hogy nagyok voltak az elvárásaim, nem tudom. A jelenetek hatásosak voltak, meg minden, főleg a végén, mikor mutatják, mekkora pusztítást vittek végbe, mégsis úgy éreztem, valami hibádzik. Talán ha mellette lett volna az összes többi rész, dobott volna rajta.
A főmini és az F4 sztorik tetszettek, de a Fekete Macska nem jött be. Elképzelhető, hogy azért, mert azt a részt nagyon részletekben olvastam, de egyszerűen hidegen hagyott. Főleg azért, mert ezt még a főminin belül sem tudom hova rakni. Bár ez kisé az F4-gyel is így van, azt mégis jobbnak éreztem.
Egy-két kérdésem van, ebből egy-kettőt már megválaszoltatok asszem, pl Thor vagy Fenegyerek, de azért maradt még. :)
Az elején Jameson Peterrel fotóztatja Tonyt. Peter mikor ment vissza a Harsonához, még ha csak másodállásban is a tanárság mellett? Erről van szó a saját sorozatán belül?
Püspök (vagy ki, az szemsérült néger mutáns) miről akart beszélni Tonyval? Csak annyit, hogy átáll?
Rozsomákot nagyon emlegetted a hátoldalon, de azon kívül, hogy volt egy kisebb szócsatájuk a Lénnyel, nem nagyon jelent meg a sztoriban. Volt még valami fontos a saját sorozatában vagy máshol azon kívül, hogy átadta Nitrót Namoréknak?
A Pókember beharangozóján Fenegyerek pofán rúgja Kardot. Az egy dolog, hogy nem láttam annál az ütközetnél egyiket sem, de nem végig a Kapitány oldalán voltak mind a ketten? :headscratch:
Más kérdés most nem jut eszembe. :)
A hangulati tényező sajnos rontott rajta egy picit, a Mutánsvilágé jobb volt, de ez sem marad le sokkal. :) Kíváncsi leszek a Titkos Invációra, az mekkorát szól. :) Egy 8/10-et tudnék adni.

Ami még kicsit idetartozik, sajnos eléggé meglátszik az említett összeragadás a 2. köteten, sérült több lap is. Majd megmutatnám börzén vagy valahol, s ha úgy ítéled, ki tudnánk cserélni? :-[

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #444 Dátum: 2011. November 04. - 14:33:15 »
Idézet
De hogy őszinte legyek, ehhez a kritikához én nem adtam volna recenziós példányt, nem hinném, hogy a kötet eladását növelné (bár azzal nem hiszem, hogy bajok lesznek).
Mondjuk még mindig jobb, mintha Olórin írt volna róla...
Én is totál negatívnak látom. Csak azt érezni ki belőle, hogy Nerida nagyon nem bírta az egészet, de azért próbált valami jót is írni róla, de kilóg a lóláb sajnos. Ha valaki gondolkodott, hogy megvegye-e, ez után el fog állni tőle alighanem. Plusz, volt benne néhány erős pontatlanság is.
Nekem kevés kivétellel Olórin kritikái tetszenek. Nála csak az origós Szabó András jobb.
---
Mike, persze.  ;) Várd meg hozzá a pókos részeket is, úgy sokkal jobb lesz. Különösen majd a vasemberes részekkel együtt.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 04. - 14:41:16 írta kaine »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Polgárháború
« Válasz #445 Dátum: 2011. November 04. - 14:44:09 »
Köszi. :)
Eredetileg úgy akartam olvasni, hogy hozzá a Semices újságokat, azért vártam ennyit. Meguntam. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #446 Dátum: 2011. November 04. - 14:48:42 »
Pedig, ha eddig bírtad, most már nem lett volna sok hátra. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Polgárháború
« Válasz #447 Dátum: 2011. November 04. - 14:57:48 »
Nekem kevés kivétellel Olórin kritikái tetszenek. Nála csak az origós Szabó András jobb.

Na igen, de Millar pont öö... nem kimondottan a kedvence. :roll:
( http://www.kepregeny.net/a-kulonitmeny-mumajerkodas-ezerrel/ ;) )

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #448 Dátum: 2011. November 04. - 15:06:17 »
Egyébként abban igazad van, hogy a Polgárháború pont nem Millar legjobbja és sajnos eléggé össze lett csapva (ha csak magát a főminit nézzük), bár én nem értek egyet azzal, hogy Bendis általánosságban jobb író lenne. A New Avengers viszont egyértelműen Bendisnek áll(t) a legjobban, a legjobb lett volna, ha ezt is ő írja.
Eredetileg úgy volt, pontosabban eredetileg 2006-ban jelent volna meg a Secret Invasion, aminek nem lett volna egy olyan erőltetett felvezetése, mint amilyet végül láthattunk (vagy magyarul majd láthatnak kaine vevői), hanem a semmiből csaptak volna le a skrullok. Ám Millar egy szerkesztőségi gyűlésen felvetette a CW alapötletét, és ez annyira megtetszett az egyik fejesnek, hogy Bendis tervét elnapolták és mondták Millarnak, hogy akkor írja meg. Amúgy az SI állítólag sok tekintetben hasonló lett volna a CW-hez történetvezetésre (habár ha megnézitek, a késztermék igazából nagyban hasonlít is...).
Az elején Jameson Peterrel fotóztatja Tonyt. Peter mikor ment vissza a Harsonához, még ha csak másodállásban is a tanárság mellett? Erről van szó a saját sorozatán belül?
Valahol van, igen. Ha jól emlékszem, időszakos másodállás, vagy valami ilyesmi.
Idézet
Püspök (vagy ki, az szemsérült néger mutáns) miről akart beszélni Tonyval? Csak annyit, hogy átáll?
Bishop. Lucas Bishop. Az, hogy Maniac is képes volt Püspöknek írni, valahol egy elég gáz dolog volt abban a Panini-féle X-Menben (meg az Ultimate Newsban, ahol kétszer is megcsinálta...). És igen. Cska annyit akart, hogy csatlakozik a kormányzati alakulathoz a mutánsok nevében. Valamennyire saját okok is motiválták amúgy, de ezt kifejteni kicsit hosszú lenne most.
Idézet
Rozsomákot nagyon emlegetted a hátoldalon, de azon kívül, hogy volt egy kisebb szócsatájuk a Lénnyel, nem nagyon jelent meg a sztoriban. Volt még valami fontos a saját sorozatában vagy máshol azon kívül, hogy átadta Nitrót Namoréknak?
Nem. Az ő kapcsolódó története a Nitro utáni hajszáról szól, ami alatt felfed egy összeesküvést a Damage Control vezetőségében. Ezen túl nincs kapcsolata a főminivel, mégis ez az egyik fontosabb mellékszál. És egyben Marc Guggenheim egyetlen kvázi olvasható története mindazok közül, amiket addig és azóta írt.
Idézet
A Pókember beharangozóján Fenegyerek pofán rúgja Kardot. Az egy dolog, hogy nem láttam annál az ütközetnél egyiket sem, de nem végig a Kapitány oldalán voltak mind a ketten? :headscratch:
Nem, Póki menet közben állt át. Ha viszont nem a Vasruhájában teszi, akkor szerkesztői baki. Habár azért fura, mert Póki átállása már az eredeti koncepcióban eleve benne volt, gyakorlatilag a promóposzterrel már ellőtték ezt a fordulatot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #449 Dátum: 2011. November 04. - 15:11:59 »
Idézet
Na igen, de Millar pont öö... nem kimondottan a kedvence.
Ja, értem, mire gondolsz. Hát, a Különítményt én se tartom túl nagyra.  :-[ Amikor egyben elolvastam a 12 részt, végig az volt az érzésem, hogy fiatalabbaknak szól, hát legyen olyan mindenki, mint egy Seagal-filmben. Még a hősök is legyenek nyersek és bunkók, mert ilyet még senki sem látott Amerika Kapitánytól, és érzésem szerint ez jobban előtérben volt, mint maga a történet. Sajnáltam is, mert előtte Millartól a Marvel Knights Spider-Man nagyon tetszett. 

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Polgárháború
« Válasz #450 Dátum: 2011. November 04. - 16:19:49 »
Pedig, ha eddig bírtad, most már nem lett volna sok hátra. :)
Nem akartam már ilyen túlzásokba esni. :D

Talgaby, köszi a válaszokat. :) Viszont itt azt hiszem félreértetted a kérdést. :)
Idézet
A Pókember beharangozóján Fenegyerek pofán rúgja Kardot. Az egy dolog, hogy nem láttam annál az ütközetnél egyiket sem, de nem végig a Kapitány oldalán voltak mind a ketten? :headscratch:
Nem, Póki menet közben állt át. Ha viszont nem a Vasruhájában teszi, akkor szerkesztői baki. Habár azért fura, mert Póki átállása már az eredeti koncepcióban eleve benne volt, gyakorlatilag a promóposzterrel már ellőtték ezt a fordulatot.
Nem Pókember rúgja fel Kardot, hanem Fenegyerek. Ez az F4-ben volt, mikor megtámadják a konvojokat és Bent győzködik a végén, hogy álljon át az oldalukra. Itt még Póki is vasruhában volt, s itt Fenegyerek és Kard is Kapiék oldalán állt, ezért nem értettem, miért rúgja fel egyik a másikat. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #451 Dátum: 2011. November 04. - 16:27:17 »
Ja. Rajzolói hiba lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #452 Dátum: 2011. November 04. - 20:15:38 »
Dehogy. Fenegyerek vak.  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #453 Dátum: 2011. November 04. - 23:18:12 »
Az igaz, csakhogy itt Danny Rand volt Fenegyerek.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #454 Dátum: 2011. November 05. - 07:13:08 »
Idézet
De hogy őszinte legyek, ehhez a kritikához én nem adtam volna recenziós példányt, nem hinném, hogy a kötet eladását növelné (bár azzal nem hiszem, hogy bajok lesznek).
Mondjuk még mindig jobb, mintha Olórin írt volna róla...
Én is totál negatívnak látom. Csak azt érezni ki belőle, hogy Nerida nagyon nem bírta az egészet, de azért próbált valami jót is írni róla, de kilóg a lóláb sajnos. Ha valaki gondolkodott, hogy megvegye-e, ez után el fog állni tőle alighanem. Plusz, volt benne néhány erős pontatlanság is.
Nekem kevés kivétellel Olórin kritikái tetszenek. Nála csak az origós Szabó András jobb.
Azért Olórin sem egy elvakult valaki, írt már jót Millarről is.
Ami a recenziót illeti, az nem garancia semmire, de, már az is reklám önmagában, hogy születik róla írás egy felületen, ahol esetleg sokan először találkoznak vele. Szerintem a CW ötlete tűnik annyira érdekesnek, hogy bármit olvasson róla az ember, ha igazán érdekli, költsön rá. A Hushnál azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy valaki nagyon ráunt más emberek vitatkozásaira, és inkább megvette a kötetet, hogy lássa, miről írnak már ennyit - persze csak képregényes körökben.

Ami a pontatlanságokat illeti, örülnék, ha ezt részleteznéd, mert akkor vagy szembemegyek vele, vagy korrigáljuk (ahogy ezt az írtó ciki Macskanőt is átírtuk) :roll:

Ha már maga a CW csak egy erős közepes, akkor igyekeztem egy kicsi ismeretterjesztést szőni bele (ki az a Millar, hol vehető meg a képregény, milyen magyar nyelvű képregények kötődnek még hozzá, Amerika kap múltja), hogy az ember jobban el tudja helyezni, hol van ez a képregény. Összességében viszont egyáltalán nem érzem olyan negatívnak, persze nem olyan, mint amit Felvidékiről vagy a 3. Új Bosszú Angyalai kötetről írtam (http://blog.kepregeny.net/az-uj-bosszu-angyalai-ezust-szamuraj/), de a negatív nálam mást jelent (pölö ezt: http://kulter.hu/2010/11/klimt-meg-a-haverok/)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 05. - 07:28:51 írta NERIDA »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #455 Dátum: 2011. November 05. - 08:27:28 »
Az igaz, csakhogy itt Danny Rand volt Fenegyerek.

De mivel az igazság vak, és Danny Rand Fenegyerekként igazságosztó, ergó Danny Rand vak.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Polgárháború
« Válasz #456 Dátum: 2011. November 05. - 11:01:29 »
ergó Danny Rand vak.

Akkor lenne vak, ha ő lenne az igazság manifesztációja (Igazság Ember: gyerekkorába ráesett egy radioaktív törvénykönyv és megharapta egy szintén radioaktív marketinges az Édesvíz kiadótól), de "csak" simán osztja azt. Ergo az lesz vak, aki kapja. Persze csak ha szerves részévé válik a befogadó szervezetnek. Így önmagában az igazság csak egy hőkövető rakéta meghibásodott célzó berendezéssel, és fennáll a veszélye, hogy az "osztó" rosszul kalibrálja be a célt (már eleve igazságos embert ér a csapás), és így kumulálódik az ereje. Ezzel pedig abszolút igazságok jönnek létre, amik fellázadhatnak a teremtőjük ellen, hiszen az igazságtalanul használta az erejét.   :nezze:
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #457 Dátum: 2011. November 05. - 12:11:48 »
Vagy csak egyszerűen: mivel Danny el akarja hitetni mindenkivel, hogy ő az igazi Fenegyerek, annyira beleéli magát a szerepbe - hogy véletlenül se hibázhasson -, hogy rövid időkre mindig becsukja a szemét.  :hehe:

Ami a pontatlanságokat illeti, örülnék, ha ezt részleteznéd, mert akkor vagy szembemegyek vele, vagy korrigáljuk
Kezdjük: "Millar szívesen tesz politikát bele, de ez itt nem működik, csak a bunyók jelentősek, a többi csak vázlat."
A Polgárháború nem azt a 7 részt jelenti, ami a főminiben megjelent, hanem a teljes egészet. Nem úgy történt a dolog, hogy minden író megírta a saját címén a saját részét, Millar pedig összefoglalta a jelentősebb eseményeket egy főminiben. Hanem úgy, hogy Millar megírta a sztorit, amit le kellett rövidítenie 7 részre, hogy a többit a többiek az adott hős saját képregényében tudják megírni. Millar találta ki a cselekményt, a többiek a részleteket tették hozzá. Mivel Millar írásáról van szó, nem igaz, hogy csak vázlatot írt, csak éppen a többi részt egyszerűen elmondta a többi írónak, hogy dolgozzák ki ők részletesen. Ez így megy egy crossovernél.
"Pont a Kapitány áll a lázadók élére"
Miért, ki lehetne jobb? Arról nem is beszélve, hogy ha többen összejönnek bárhol, és a Kapi is köztük van, akkor már hagyomány - talán a rangidős tisztjén -, hogy ő lesz a vezető. Lásd a Titkos Háborút akár.
"Millar nincs tisztában azzal, hogy mit jelentenek a szabadságjogok - nem azt, hogy mindenki azt csinál, amit akar".
AmKap egyáltalán nem amellett állt ki, hogy "márpedig rám nem vonatkozik a törvény", hanem éppen az egyéni szabadság korlátozása ellen emelte fel szavát. Épp annyira jelentős az ő szembenállása, mint amennyire Pókember fejet hajtása. Pókembernek évtizedek óta féltve őrzött titkát kellett eldobnia, míg a Kapinak nem lett volna vesztenivalója, hisz az ő kiléte közismert volt - adta volna magát, hogy ő támogató legyen. Pontosan azért, mert ő Amerika Kapitány, a feddhetetlen erkölcsei miatt logikus, hogy kiállt az emberi jogok sárba tiprása ellen.  ;)
"Az amerikai szerkesztők nem tudják összehangolni a címeiket"
Ez pusztán általánosítás, egyáltalán nincs így.
"Macskanőről, ami a PH-hoz ugyan nem tesz hozzá"
Már hogy a fenébe ne tenne. Bár kiragadva Pókembert belőle, nagyon jól megmutatja, hogy hova vezetett Pókember pártállása: hogy mindenki megtudta a kilétét. Szerintem a PH abszolút legérdekesebb témája, szerencsére egy csomó jó sztori vár még kiadásra ebből a témából.

Idézet
de, már az is reklám önmagában, hogy születik róla írás egy felületen, ahol esetleg sokan először találkoznak vele.
Ez így, ebben a formában nem igaz. Ha olyan ember vagyok, aki gondolkodik azon, hogy megvegyem-e az adott terméket, akkor egy negatív reklám elrettent tőle, nem ösztönöz. Ha pedig kezdő vagyok a témában, akkor akár örökre is elveheti a kedvem az adott műfajtól.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Polgárháború
« Válasz #458 Dátum: 2011. November 05. - 14:24:51 »
Ez így, ebben a formában nem igaz. Ha olyan ember vagyok, aki gondolkodik azon, hogy megvegyem-e az adott terméket, akkor egy negatív reklám elrettent tőle, nem ösztönöz. Ha pedig kezdő vagyok a témában, akkor akár örökre is elveheti a kedvem az adott műfajtól.

Azt hiszem ez egy óriási dilemma. Ha írok egy képregénykritikát amiben lehúzom azt, könnyen lehet, hogy a folytatásoktól veszem el a lehetőséget. Még egy giga-mega blockbusterre (filmről beszélek) is hatással vannak a negatív kritikák, nemhogy egy olyan - Mo.-n  gyenge lábakon álló - rétegműfajra, mint a képregény. Más szempontból viszont ha csak tömjénező véleményt írunk le minden itthon kiadott történetről, és az olvasó ennek nem érzi visszaigazolását olvasás közben, abban az esetben szintén ugyanolyan hatást érhetünk el, és nem is fognak esélyt adni a füzeteknek, mert átverve érzik magukat. Mindamellett én amondó vagyok, hogy a képregények iránt rajongó kritikusnak csínján kell bánni a vitriollal. Akkor inkább olyanról írjon, ami biztosan tetszik neki. Ha ez morálisan nem vállalható számára, akkor nem recenziós példányból kell dolgozni, és akkor nincs rajta mit "számon kérni".
Személy szerint nekem se tetszik annyira ez a Polgárháború, de nekem még nem nagyon volt olyan Millar sztori, amit maximálisan élveztem volna. De pont azért nem húzom le, mert 1. a kölyköknek biztos tetszik. 2. Tomi helytállása párját ritkítja, és ha telerajzolt budipapírt adna ki, azt se fikáznám.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 05. - 14:30:25 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Polgárháború
« Válasz #459 Dátum: 2011. November 05. - 15:12:58 »
Idézet
A Polgárháború nem azt a 7 részt jelenti, ami a főminiben megjelent, hanem a teljes egészet. Nem úgy történt a dolog, hogy minden író megírta a saját címén a saját részét, Millar pedig összefoglalta a jelentősebb eseményeket egy főminiben. Hanem úgy, hogy Millar megírta a sztorit, amit le kellett rövidítenie 7 részre, hogy a többit a többiek az adott hős saját képregényében tudják megírni. Millar találta ki a cselekményt, a többiek a részleteket tették hozzá. Mivel Millar írásáról van szó, nem igaz, hogy csak vázlatot írt, csak éppen a többi részt egyszerűen elmondta a többi írónak, hogy dolgozzák ki ők részletesen. Ez így megy egy crossovernél.
Ez így igaz, de mi most a főminiről beszélünk, ami vázlatos maradt. És van ellen példa, pölö a HoM vagy az Identity Crisis. De az írásban is igyekeztem hangsúlyozni, hogy ez az a fajta crossover, aminek a maradéktalan élvezetéhez hozzátartozik a többi cím is, nem véletlenül van ott a végén, hogy ha elmélyülnénk a témában, mit merre keressünk magyar nyelven.

Idézet
"Pont a Kapitány áll a lázadók élére"
Miért, ki lehetne jobb? Arról nem is beszélve, hogy ha többen összejönnek bárhol, és a Kapi is köztük van, akkor már hagyomány - talán a rangidős tisztjén -, hogy ő lesz a vezető. Lásd a Titkos Háborút akár.
"Millar nincs tisztában azzal, hogy mit jelentenek a szabadságjogok - nem azt, hogy mindenki azt csinál, amit akar".
AmKap egyáltalán nem amellett állt ki, hogy "márpedig rám nem vonatkozik a törvény", hanem éppen az egyéni szabadság korlátozása ellen emelte fel szavát. Épp annyira jelentős az ő szembenállása, mint amennyire Pókember fejet hajtása. Pókembernek évtizedek óta féltve őrzött titkát kellett eldobnia, míg a Kapinak nem lett volna vesztenivalója, hisz az ő kiléte közismert volt - adta volna magát, hogy ő támogató legyen. Pontosan azért, mert ő Amerika Kapitány, a feddhetetlen erkölcsei miatt logikus, hogy kiállt az emberi jogok sárba tiprása ellen.  ;)
Ez az a pont, amit szerintem a főmininek sokkal alaposabban ki kellene fejtenie, de nem teszi. Tény, hogy kap két szék közé esett, hisz az egyéni szabadságjogok korlátozásával való szembemenés másik végén ott van, hogy ezzel együtt az önbíráskodó, felelősségre nem vonható hősök ügyét is támogatja, nem véletlenül keresik fel kapiékat a rossz oldalról is. Ahelyett, hogy a főmini ezt a problematikát igyekezne kihangsúlyozni, ilyen thor-klónokkal fáraszt minket.

Idézet
"Az amerikai szerkesztők nem tudják összehangolni a címeiket"
Ez pusztán általánosítás, egyáltalán nincs így.
Attól függ, de az F4 sztori az épp egy ilyen "baki", még ha nem is jelentős.

Idézet
"Macskanőről, ami a PH-hoz ugyan nem tesz hozzá"
Már hogy a fenébe ne tenne. Bár kiragadva Pókembert belőle, nagyon jól megmutatja, hogy hova vezetett Pókember pártállása: hogy mindenki megtudta a kilétét. Szerintem a PH abszolút legérdekesebb témája, szerencsére egy csomó jó sztori vár még kiadásra ebből a témából.
Ez biztos így van, mert tényleg egy ígéretes alapszituáció, de ez az 1 rész szerintem akkor is inkább szól a Fekete Macskáról, de erre sem mondanám, hogy baj.

Idézet
Azt hiszem ez egy óriási dilemma.
Tényleg az.
Én sem repdesek örömömben, hogy nem dicsérhetem a fellegekbe, de ez nem a saját kis blogom, hanem munka.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 05. - 15:14:58 írta NERIDA »