Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #540 Dátum: 2012. Június 22. - 20:35:30 »
Fura, hanyagabbak lesznek az idő múlásával? Vagy csak helyettesítő járt kinn?

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #541 Dátum: 2012. Június 22. - 21:14:49 »
Jó kérdés, az eddigi számok nagyon szép állapotban érkeztek meg, az volt az első ilyen.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Polgárháború
« Válasz #542 Dátum: 2012. Június 23. - 23:37:41 »
Sziasztok,

volna egy kérdésem hátha valaki meg tudja válaszolni: hogy van az, hogy a polgárháborús kötetben pókember úgy csatlakozik az ellenálláshoz, hogy a megtorló sebesülten beviszi vaspók jelmezben, addig a hihetetlen pókember legújabb számában meg a tetőn találkozik amerika kapitánnyal piros-kék jelmezben?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Polgárháború
« Válasz #543 Dátum: 2012. Június 24. - 14:29:31 »
Az, hogy bevitte ellátni, nem jelenti feltétlenül azt, hogy be is állt. Kezelték, agyőt mondott, később visszament. Sztem ennyi.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #544 Dátum: 2012. Június 24. - 15:57:45 »
Valójában az event szerkesztése sok helyen el lett szúrva, már csak azért is, mert a főmini története jóval később került leadásra, mint a kapcsolódó sztoriké.
AMi nekem valahol még mindig hihetetlen, elvégre a központi szálat McNiven rajzolta, aki akkor se tud havi 12 oldalnál többet összehozni, ha odaláncolják a rajzasztalhoz.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #545 Dátum: 2012. Június 27. - 14:02:04 »
Már félig elolvastam a Polgárháborút:) Nagyon jó, nagyon tetszik!:) Lenne pár észrevételem:

1. Az elején fura nekem, hogy még be sem vezették a regisztrációs törvényt, de Amerika Kapitányt mindjárt le akarta tartóztatni a SHIELD igazgató, mikor nem vállalta, hogy vezeti a lázadók elleni csapatot, mikor később meg jónéhányan egyszerűen függetlenek maradtak, tehát (legalábbis eddig, ahol tartok) senki sem kényszerítette őket, hogy válasszanak oldalt. Szóval ha nem támadják le Kapit, ő nem állt volna ellen a regisztrációnak, és nem szervez ellenállást a lázadókból, szóval szerintem az egy nagyon értelmetlen lépés volt...

2. A Fantastic Four 538.-nak nem inkább a Civil War 2. után kellene lennie? Mert ugye ebben lép életbe a regisztrációs törvény, az F4-ben meg már javában mennek a harcok, fogják el a katonák a szuperhősöket....

3. A HP-ben megjelent sorrend szerinti 9-es pontban még tuti csak Civil War 2-nél járunk, de az oldalszám stimmel. Aztán a 11-es pontban (74-78. oldal) is még a CW 2 van, bár arra én is kíváncsi lennék, hogy a 78-as oldal melyikhez tartozik. A tartalomjegyzék szerint már a CW 3-hoz, tartalmilag még a CW 2-hez illene. Viszont az is igaz, hogy a 100. oldal is (amivel a CW 4 kezdődik) ilyen fura, hogy felül és alul vastag csík van, és a 22 oldal is úgy jönne ki, ha már a CW 3-hoz tartozna a 78. lap.

4. Most tartok a 14. pontnál, a Marvel+ 1. számánál. Itt nagyon nem jó a belső borítón az "Így történt", hisz lelövi Pókember átállását az ellenállókhoz, pedig itt még biztos, hogy Tonyval van. Igaz, ezt már a Háború kezdete borítója is lelőtte, ami látom, hogy a CW 1 borítója volt, mindenesetre érdekes. Mint ahogy az is, hogy Amerika Kapitány itt a 2 tábor között van, az ellenállás vezetője meg Rozsomák, akiről eddig nem is volt szó, hogy csatlakozott volna valahova.

5. Nagyon jó olvasni ezeket a füzeteket, nekem összehasonlíthatatlanul jobban tetszik így, mint könyv alakban, hogy leteszem, ottmarad, nem kell tartani, látom rendesen az oldalakat, nem kell úgy kilesni a lapok belső széleit, vigyázva, hogy szét ne szakadjon a könyv...:) Nem tervezed az ÚBA-t is két- vagy akár háromhavi füzetes sorozattá átalakítani?:)

6. Nagyon tetszenek McNiven és Garney rajzai is, McKone és Zircher talán egy picit gyengébb, de azzal sincs semmi baj, szóval nagyszerű a történet látványvilága is:)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 27. - 14:09:35 írta Thomass »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #546 Dátum: 2012. Június 27. - 14:50:13 »
A sorrend továbbra is csak nagyjából stimmel, mert egyszerűen lehetetlen pontosan összerakni, hiszen Amerikában sem figyeltek különösebben arra, hogy minden időrendben legyen, csak nagyjából.
4: A füzet 2. felében Pókember már átállt, ezért kellett odaírni.
5: Nem, az könyvben indult, úgy is marad.  ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Polgárháború
« Válasz #547 Dátum: 2012. Június 27. - 14:56:22 »
1. Az elején fura nekem, hogy még be sem vezették a regisztrációs törvényt, de Amerika Kapitányt mindjárt le akarta tartóztatni a SHIELD igazgató, mikor nem vállalta, hogy vezeti a lázadók elleni csapatot, mikor később meg jónéhányan egyszerűen függetlenek maradtak, tehát (legalábbis eddig, ahol tartok) senki sem kényszerítette őket, hogy válasszanak oldalt. Szóval ha nem támadják le Kapit, ő nem állt volna ellen a regisztrációnak, és nem szervez ellenállást a lázadókból, szóval szerintem az egy nagyon értelmetlen lépés volt...

A shield kémelhárító szervezetnek a megelőzés is a feladatai közé tartozik. Nyilván Amerika kapitány volt az, akiről biztosan megmondták, hogy nem fog aláírni semmilyen regisztrációt, ezért pont úgy készültek, hogy ellen fog állni. Maria Hill meg egy öntelt alak, valószínűleg azt hitte, el fogják kapni Amerika kapitányt.
This is a joke. A real practical Joke.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #548 Dátum: 2012. Június 27. - 16:15:54 »
Kaine: rájöttem közben, hogy az a F4 sztori már az első összecsapás után kéne játszódjon, hisz ott kapja meg a fiú az információkat, hogy merre szállítják a hősöket... közben az lehetetlen, hisz már előtte magához tért Fáklya a főminiben:) Szóval tényleg nem lehet pontosan sorbatenni, de azt azért tartom, hogy a CW 2. után jobban nézne ki, az elkezdődött harcok miatt:)
4. Értem, akkor talán lehetett volna ott egy kis magyarázat a történet előtt.. bár, nyilván aki csak azt a füzetet olvassa külön, azt nem zavarja, csak azt, aki sorban olvassa az egészet:)
5. Nagy kár, de ez nem jó indok, mert a Hihetetlen Pók is könyvben indult, és már füzetben folytatódik:)

Grey Gargoyle: de mondjuk neki nem is kellett volna aláírnia semmit, mert az ő személye eddig is közismert volt, nem? És az elején nem is tűnt úgy, hogy tiltakozna a regisztráció ellen, még ha nem is tetszett neki, beletörődött. Ha hagyják, hogy semleges maradjon, szerintem nem szervezett volna ellenállást, ő csak a barátait nem akarta levadászni. Legalábbis nekem így jött le. Az önteltségben meg biztos igazad van:)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Polgárháború
« Válasz #549 Dátum: 2012. Június 27. - 17:52:10 »
Nem, mert Rogers pont az amerikai életforma érdekében szállt síkra. Jog, szabadság... Ha mindenki regisztráltatja magát, az olyan mint egy fasiszta elnyomásra épülő állam. De ő szabadság védelmezője. Nem maradt volna nyugton, és legfőképp nem maradt volna semleges. Szerintem.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #550 Dátum: 2012. Június 27. - 18:12:46 »
5. Nagy kár, de ez nem jó indok, mert a Hihetetlen Pók is könyvben indult, és már füzetben folytatódik:)
Nem, mert az füzetben kezdődött, csak kényszerűségből könyvben lett folytatva. :) Ideiglenesen.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #551 Dátum: 2012. Június 27. - 18:17:33 »
Nem, mert az füzetben kezdődött, csak kényszerűségből könyvben lett folytatva. :) Ideiglenesen.

Na jó, de a Kingpinnél könyvben kezdődött, még ha kényszerűségből is:) Viszont akkor az ÚBA is kényszerűségből kezdődött könyvben, nem?:) Na jó, hagylak, te tudod, hogy éri meg jobban:)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 27. - 18:20:35 írta Thomass »

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #552 Dátum: 2012. Július 01. - 18:06:05 »
Most értem a végére:) Nagyon jó kis történet volt, tényleg élveztem így összegyűjtve, a saját tempómban elolvasni:) Ami nekem teljesen kilógott az egészből, az a The Sensational Spider-Man 34 volt, ami mintha valami párhuzamos dimenzióban játszódott volna, ahol nem Lámpás Jack-ék verték el Pókit a csatornában, hanem ha jól értem, Rinó, a TV nyilatkozat után!? Ez a Sensational előző számában történt? De a legviccesebb az egészben, hogy utána az Amazing 537-ben Peter felkel a hotelszobában és semmi baja, ez a harmadik párhuzamos univerzum, ahol nem verték meg a csatornában sem, és Rinó sem:) Jó, tudom, nem lehet őket pontosan összeilleszteni, de azért legalább nagy vonalakban lekommunikálhatnák egymás közt az írók, hogy melyik mit írt...

Az epilógus pedig nagyon meglepett! Azt mondjuk kitaláltam, hogy Kapihoz beszél Tony, de a végén a csavart nem... Szerencsére ebbe nem futottam bele:) Most nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz:DD Ott csak azt nem értem, hogy annak kétszer volt vége, meg kétszer kezdődött el, hogy lehet ez? Fura...

Ja igen, meg arra sem jöttem rá, hogy az első Polgárháború kötet borítóján miért tűnik úgy, mintha Rozsomák lenne az ellenállók vezetője, amikor ő végig, a többi X-Mennel együtt, semleges maradt?

És most az ÚBA Forradalommal folytassam, vagy előbb az a Mighty Avengers sztori jön a Marvel+ból? Az a következő számban fog befejeződni, igaz?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 01. - 18:08:17 írta Thomass »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #553 Dátum: 2012. Július 01. - 20:58:36 »
Rozsomák nem maradt semleges, nindzsaként végigkarmolászta az egész eseménysort. A saját sorozatában fejtik ki.
A két BA-t egymás mellett olvashatod, úgy-ahogy egy időben zajlottak.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Polgárháború
« Válasz #554 Dátum: 2012. Július 02. - 15:27:39 »
A Forradalommal folytasd, mert annak a végére épül a M+ BA-ja, legalábbis azzal kezdődik. ;)

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Polgárháború
« Válasz #555 Dátum: 2012. Július 07. - 01:52:16 »
Oké, köszi a válaszokat!:)

tspawn

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Polgárháború
« Válasz #556 Dátum: 2013. április 29. - 16:16:27 »
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a Polgárháború 1 megmaradt néhány kötetét mikor teszitek rendelhetővé a webshopból?(úgy tudom még vagy 8 gazdátlan darab létezik :D )

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #557 Dátum: 2013. április 29. - 19:46:27 »
Szia!

Jelenleg azon vagyunk, hogy visszakapjunk a terjesztőktől, mert pillanatnyilag egyetlen egy sincs raktáron belőle.

The man who laughs

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Polgárháború
« Válasz #558 Dátum: 2014. Március 26. - 12:04:08 »
Nem rég sikerült végre beszereznem, az összes nálunk megjelent Polgárháború történetet. Szóval eljött az idő, hogy véleményezzem őket. Azonban fórum bejegyzéshez, kicsit sokat írtam, szóval két részre szedtem.

Első cikkben a fősztorit értékelem: Összességében nem volt rossz, de többet ki lehetett volna belőle hozni. Szerencsére a Pókember sorozatos részek kárpótolnak a fő mini hiányosságaiért.

http://kulton.hu/irodalom/kultcomics-polgarhaboru/

A második cikkben a Polgárháború itthon is megjelent (Kötetbe foglalva vagy Marvel+ füzetben) kiegészítő történeteit véleményezem. Van amelyik klasszisokkal jobb lett mint a főesemény. Összességében a több mint 90 ilyen füzet közül, sikerült a jól sikerülteket kiadni nálunk. A The Confession megjelentetésért, meg külön ezer hála a  :kingpin:-nek.

http://kulton.hu/irodalom/kultcomics-a-polgarhaboru-margojara/

Összességében én élveztem az esemény folyamot.

harsak

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Polgárháború
« Válasz #559 Dátum: 2014. Május 30. - 21:33:15 »
Szia!

Jelenleg azon vagyunk, hogy visszakapjunk a terjesztőktől, mert pillanatnyilag egyetlen egy sincs raktáron belőle.
Akkor van remény beszerezni a jövőben? Made my day :')