Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 629159 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Kingpin next
« Válasz #740 Dátum: 2008. Május 25. - 13:19:57 »
Mintha egy hónapja azt olvastam volna, hogy megjöttek a szerződések, akkor ezek szerint elolvastam vmit. De a lényeg, hogy most akkor már biztosak.
Akkor még csak a neten küldött előszerződés jött meg, most a végleges, aláírt.
A Titkos Háború címe nem végleges még, de hogy Nick Fury neve nem lesz benne, az tuti. Talgaby is biztos úgy értette, hogy a netező fél marvel-olvasótábor.  ;) Azok közül is csak azok, akik egyáltalán ismerték ezt a történetet, úgyhogy még pontosabban: a letöltő fél marvel-olvasótábor.  :D Már rég túl vagyok azon, hogy alaposan túlbecsüljem a netező olvasótábor számát.  ;)

Jó cím volt az valóban (mármint a Nick Fury-s), talán a legjobb, amit ki lehetett hozni belőle. És valóban, a letöltős marvel olvasótábor számára ez valóban megfelelt. De ilyen címmel kiadni nem lenne értelme, sajnos, nem sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a cím és a borító rengeteget jelenthet a sikerességet illetően. (szegény Új X-Men... ezen ment el :( :(, de ez itt már off lenne).
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 25. - 13:21:38 írta Donnie »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #741 Dátum: 2008. Május 25. - 13:20:59 »
Öhm... kaine, a sztori hivatalos elnevezése: Nick Fury's "Secret War". Igaz, ez nem csak a minire érvényes, hanem a Pulse-os kiegészítősztorira is. Nem a letöltők hívják így, hanem az olvasók nagy része. A nemhivatalos olvasói elnevezés a Secret War(s) III volt, de mivel a Beyond! minit is hívták így, így ez a név gyorsan feledésbe merült.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #742 Dátum: 2008. Május 25. - 13:26:20 »
Mit szóltok az:
Új Bosszú Angyalai: Az elfeledett háború
címhez. Vagy ez túl spoileres? :headscratch:
Na milyen?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 25. - 16:04:04 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #743 Dátum: 2008. Május 25. - 13:56:50 »
Ez nagyon tetszik!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #744 Dátum: 2008. Május 25. - 14:00:47 »
Nekem is tetszik, de már elég rég olvastam, nem igazán emlékszem, mennyire lenne spoileres a történet szempontjából.

szerk.: Hogyhogy ilyen korán itt a szerződés? Mi történt a Panininél? Visszatért az a gyors ügyintéző?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 25. - 14:03:26 írta zozi56 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #745 Dátum: 2008. Május 25. - 14:10:53 »
Ez nagyon tetszik!

Pedig csak bedobtam mint ötletet. Ez a cím legalább nem utal a Titkos Háborúkra és senkinek sem lehet hiányérzete.




Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #746 Dátum: 2008. Május 25. - 15:55:12 »
klassz ötlet  :bravo:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #747 Dátum: 2008. Május 25. - 15:59:08 »
Na most már én is belelkesültem, de Kaine véleményére várok a legjobban elvégre tőle függ. ;D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #748 Dátum: 2008. Május 25. - 16:01:15 »
Az Új Bosszú Angyalai - Az elfeledett háború
Ben Reillynek igaza van, ez szerintem is frankó! ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #749 Dátum: 2008. Május 25. - 16:04:28 »
 :taps: Ben mi melleted állunk 100% osan :P :taps:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #750 Dátum: 2008. Május 25. - 16:07:32 »
OFF: Lehet, hogy behozod Kainet a hsz-ek terén, de Sepitől elmaradsz 54 napra. :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #751 Dátum: 2008. Május 25. - 16:36:42 »
Öhm... kaine, a sztori hivatalos elnevezése: Nick Fury's "Secret War".
Tudom, de nem baj.  :D A sztori hivatalos elnevezését se ismerik többen, mint azok, akik már letöltötték maguknak. Ha mindig ragaszkodnánk a hivatalos elnevezésekhez, Különítmény se lenne.  ;)
A Titkos Háborún nem lehet változtatni, azt is alig sikerült kibuliznom, hogy Bosszúangyal cím alatt jelenhessen meg, de a feltételük az volt, hogy akkor az alcím lesz a "Titkos Háború".  ;)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #752 Dátum: 2008. Május 25. - 16:39:38 »
És nekik miért olyan fontos?
Miért szólnak bele a címbe, te csak jobban tudod, mit eszik itthon a nép.
Csak nem érdekük, hogy a cím tök ismeretlen legyen.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Kingpin next
« Válasz #753 Dátum: 2008. Május 25. - 16:58:00 »
Sztem pont az volt a cél, hogy ne legyen tök ismeretlen, értem ez alatt, hogy ha ellövöd a titkos háborút egy olyan közegben, akik már nem vesznek képregényeket, de régen azért vettek, valószínű, hogy felkapják a fejüket, hiszen nagyon népszerű volt M.-on ez a történet.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #754 Dátum: 2008. Május 25. - 16:58:33 »
És nekik miért olyan fontos?
Miért szólnak bele a címbe, te csak jobban tudod, mit eszik itthon a nép.
Mert gondolom a Panini-t is köti a szerződése a Marvel felé, hogy a máshol megjelenő képregények nevén ne nagyon változtassanak. Például a Spider-Man helyett ne legyen Bogárember (nagyon leegyszerűsítve a példát).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #755 Dátum: 2008. Május 25. - 20:15:26 »
Szerintem inkább az van, amit Sepi mondd.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #756 Dátum: 2008. Június 04. - 15:28:51 »
Kaine, a Gerry Conway - Alex Saviuk féle Spider-Man Parallel Lives kiadásáról nem gondolkoztál még? Megvettem az eredetit néhány hónapja, és szerintem megérne egy magyar kiadást egyszer.

« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 04. - 15:31:36 írta Ben Reilly »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #757 Dátum: 2008. Június 04. - 17:34:38 »
Az nekem is tetszett (annyira, hogy kézzel átírtam anno végig, sőt, honosítottam is), de szerintem magyarul nem lenne jó kiadni. Ismerni kéne hozzá a korai Pókembereket, amik itthon nem közismertek. Akkor pedig egy alternatíva arra nem nagyon jelentene sokat.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #758 Dátum: 2008. Június 04. - 17:42:43 »
Hát ez végül is igaz sajnos. :(

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Kingpin next
« Válasz #759 Dátum: 2008. Június 05. - 15:54:03 »
Mivel a Secret Warban több részben is érintett vagyok, beszólok mán. ;D
– az Elfeledett háború cím szerintem is nagyon jópofa, ellenben elég hosszú. Mondjuk az hagyján, mert megoldanám...
– a Titkos háború mellett az szólna, hogy nyilván Marvelék is valahol a korábbi minisorozatukra akartak hajazni, ráadásul a tengeren túlon is ugyanúgy „összetéveszthető” a korábbiakkal, úgyhogy ez nem indok. Max a többesszám adhat némi támpontot az amerikai olvasóknak, de az már csak apróság. Az is biztos, hogy borítóból és a festett képekből mindenki rá fog jönni, hogy EZ a Th, NEM az a Th. ;) Ráadásul mivel egyre több képregény van a magyar piacon is, a Kingpinnek sem árt egy jóemlékű sorozat meglovagolása – főleg, hogy nem erőltetett!
– nem utolsósorban a történetben is van egy jelenet, ahol a címre utalnak, és arra nem passzol az elfeledett sajnos.
Ha az a borító lesz, amelyikre én gondolok, akkor azt hiszem, mindenki meg lesz vele elégedve. (Eleinte én is húztam a számat, hogy rá kell írni Az Új Bosszú Angyalait – főleg logóban –, de ránézve az összkiadás borítójára PONTOSAN megvan a helye! És az „alcím” sem alcímnek fog tűnni.) ;)