Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 627497 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4800 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 16:37:20 »
Ezen a képen még csak a tervezet van. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4801 Dátum: 2018. Augusztus 13. - 17:09:57 »
Ok, akkor tök mind1. Én a régebbiekről maradtam le valahogy, valamiért. Ha azokból már nincs, akkor tárgytalan. Az idei HP-s és M+os megvan.
This is a joke. A real practical Joke.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4802 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 00:26:49 »
Nem, a 2099 végül nem lehet két különböző címben, úgyhogy csak HP különszám lesz.
A MM pedig igen, Avengers 4 kapcsolódó cucc lesz, ha jóváhagyják.

Én nagyon örülök, hogy végül HP különszám lesz a 2099, mert engem eléggé zavar, hogy ennyivel előbbre jutottunk Pókemberrel, mint minden mással. Főleg azután, hogy úgy tudom elspoilerezték a Siege végét, ami elég zavaró, mert kb. ez volt az utóbbi évek egyetlen nagyobb eseménye, amiről nem tudtam előre mindent... Persze tudom, hogy pl. az ÚBA sose fogja behozni a Pókembert (esetleg ha több jönne, vagy a HP-ben direkt lassítás lenne mellékszálakkal és egyebekkel, mint mondjuk a Future Foundation :P, bár erre nem látok reális esélyt), bár az X-faktor eléggé belehúzott, és talán utol is éri :). A lényeg, hogy nekem nagyon bejött ez az utóbbi időszak, amikor kisebb-nagyobb elcsúszásokkal ugyan, de viszonylag párhuzamosan futottak a történetek. Tényleg lehetett érezni, hogy ez egy összefüggő univerzum és nem csak egymástól független történetek.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #4803 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 07:38:16 »
Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is így látom.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4804 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 09:11:10 »
Én nem csatlakozom, legalábbis abban, hogy a Pókembernek lassítania kellene. Ha a Bosszú Angyalai tud gyorsabban jönni, akkor hajrá, ellenkező esetben maradjon minden, ahogy van.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4805 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 10:42:13 »
Én is azt támogatom, hogy inkább a fősodor, nagy események és az ÚBA gyorsítson, mint a HP lassítson, de ha azt nem lehet, akkor utóbbi esetleg megoldás lehet, vagy egyik gyorsít másik lassít és kész, esetleg ha véget ér az ÚBA első sorozata, akkor talán M+ különszámként több jöhetne, bár arról is volt szó, hogy 5-nél több nem lehet, mert a fő számoknál nem lehet több, szóval bonyolult egy dolog ez :). Esetleg, ha a (persze csak olvasók által) régóta emlegetett külön X-men sor X-faktor különszámokkal megvalósulna, de erre nem sok esélyt látok, és a jelenlegi tumultusban nem is biztos, hogy jó ötlet lenne megkockáztatni, aztán meg ki tudja. Bár az is segítene, ha nem 4-5 részes rövid köteteket kapnánk, hanem 8-10+ részeseket, amikre mondjuk a mostanában kiadott vaskosabb kötetek alapján talán van esély, bár nem biztos, hogy idén már a New Avengers v1 utolsó 9 száma egybe kerül, de azért reménykedek abban is, hogy a Siege kap jó néhány tie-int: mondjuk egy Messiáskomplexus méretű Siege kötettel simán kenterbe vernék a Hachette majdani megjelenését az ő szerény 5 résznyi kiadásával :).

Amúgy a többi sorozatnál nem zavaró, hogy más idősíkban futnak: Hulk jó régen van, Fenegyerek is viszonylag, meg amúgy se kapcsolódik ő vagy mellékkarakterei annyira a fő sztorihoz, mint Pókember, miközben az X részleg meg saját magukhoz képest egységesen futnak, és lassan talán be is érik a Pókot, miközben bár kiahagyhatók, de mégis remekül kiegészítik ezt az időszakot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4806 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 11:46:00 »
Pókemberrel nem akarok lassítani, így is elég nagy lemaradásban vagyunk vele. Ott lehetne igazítani, ha a New Avengers v1 után nem kezdenénk bele a v2-be, de az valószínűtlen. Jövőre 2 kötet jön belőle pont a Siege miatt, aztán meglátjuk, hogy alakul addig a jelenlegi képregénypiac, hogy tud-e maradni évi 2 vagy sem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4807 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 13:11:02 »
Annyi előnye lesz, hogy a Siege után a Bendisvengers már nem lesz a Marvel központi címe, ami formál minden mást; egészen az AvX érkezéséig nem lesz gond, ha lassan halad. De ha az X-ek eljutnak oda, akkor lesz érdekes, mert az AvX abszolút mindent átformált ott, Angyalokon meg elkezdődött a Hickman-korszak, ami idehaza kiadhatatlan (két egybefüggő sorozat, amit Hickman még egy melléksorozattal egészített ki; a Marvel egy idő után már önálló tpb-ket se tudott kiadni belőlük, csak egybeömlesztve).

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Kingpin next
« Válasz #4808 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 14:01:44 »
Ha már ÚBA.. Korábban volt arról szó, hogy a v1 végeztével a polgárháborús 5. rész esetleg megjelenhet. Ez azóta lekerült a napirendről vagy továbbra is opció?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4809 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 17:48:33 »
Ja, a Hickman az tényleg kiadhatatlan az 1 sztori=100+ részével.

Nem mondtam le róla, de a haladás fényében lehet, hogy csak a v2 után kerül sorra.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4810 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 18:17:58 »
Ugyan, két omniba simán befér! :D :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4811 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 18:22:42 »
Szigorúan nézve két sztori, mert van egy, ami az Építők körül forog (az univerzum legelső értelmes faja, akik az elmúlt kétmilliárd évet más értelmes fajok kipusztításával töltötték, de ez csak a Bosszú Angyalainak tűnt fel pont most, mint ahogy a galaxisméretű űrflottájuk is, mert csak), utána meg a multiverzum összeomlása, ami a Titkos Háborúhoz vezet. (Ami azért titkos, mert a komplett megmaradt multiverzum minden egyes létező lénye már jó előre tudott az érkezéséről és részt is vesz benne.)
Az persze más tészta, hogy az első fél kvázi-lezárása, az Infinity, egy klasszikus crossover három sorozaton, amit a Marvel eredetileg egy potom 600+ oldalas tpb-ben adott ki, és csak később jelentettek meg belőle egy kettévágott változatot. De Kingpin-méretben így is vagy négy részből állna. Utána meg jöhetne a Titkos Háború, ami azt hiszem, potom 60 füzet, ha szigorúan csak a fontos és összeillő részeket vesszük.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 16. - 18:24:14 írta talgaby »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4812 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 18:55:12 »
Pókemberrel nem akarok lassítani, így is elég nagy lemaradásban vagyunk vele.

Tudom, ezt már mondtad korábban is. Viszont szerintem egyáltalán nem gond a lemaradás mennyisége. Mármint nem vagyunk annyira durván lemaradva, ráadásul, aki magyarul kiadott sztorikkal halad, annak úgyis mindegy, mennyire vagyunk lemaradva, ha meg az elspoilerezés a gond, akkor meg ha csak 1 hónappal lennénk lemaradva, az akkor is ugyan úgy meglenne. Ráadásul nagyobb lemaradás, nagyobb szabadságot ad sztorik válogatása és egyéb szempontokból ;)

A Polgárháborús részeket szerintem nyugodtan kihagyhatjátok, mert a Polgárháborútól és az ahhoz való vissza-visszatéréstől már a falnak megyek :), arról nem is beszélve, hogy semmi nem történt benne, sőt az azt követő két kötetben sem, amit szintén full ki lehetett volna hagyni, mert csak aggodalmaskodás és Mighty-re való utalgatás (ingyen reklám) volt az egész. Ha mindenképp kimaradt részeket akartok kiadni, akkor már inkább a Transformers crossovert adjátok ki (Man and Machine - New Avengers/Transformers #1-4), mellé meg beleférnének a kimaradt számok (pl. #26), annualok ;).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 16. - 19:05:04 írta kevinkain »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4813 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 19:18:55 »
Szerintem pedig a legfontosabb, hogy minden sorozat megálljon a saját lábán, és a saját jogán a lehető legjobb legyen. Ha emellett még nagyjából együtt is tudnak haladni, az kellemes extra, de nem prioritás.

Ha az egyik húzza előre a másikat, az nekem alapvetően jól hangzik.

Ha a másik húzza vissza az egyiket, az egyáltalán nem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4814 Dátum: 2018. Augusztus 16. - 20:46:38 »
A Transformerst akartam az első filmkor, de nincs a Marvelnél a jog.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4815 Dátum: 2018. Augusztus 18. - 08:59:41 »
Ez szomorú, mert ha ki akartátok adni, akkor biztos nem rossz ;). Amúgy a másik jogtulajtól nem lehetne megszerezni? Vagy most eléggé el vagytok havazva munkával és nincs időtök ilyesmire? Amúgy ez elég jó piackutatás is lehetne, hogy érdekelné-e az olvasókat a Transformers ;).

Szerintem pedig a legfontosabb, hogy minden sorozat megálljon a saját lábán, és a saját jogán a lehető legjobb legyen. Ha emellett még nagyjából együtt is tudnak haladni, az kellemes extra, de nem prioritás.

Én is ezt mondom, ahogy a Hulk és az X-faktor is megáll önmagában, de ennek ellenére, még ha elcsúszással is, de tökre jó kapcsolódási pontot felfedezni a sztorik között (VH utalás a Hulkban pl.), ami minél kisebb elcsúszással történik, annál jobb. Azonban az ilyesmi viszont már zavaró, amikor a Pókemberben elspoilerezték a Siege végét, vagy a PH és TI közötti 2 ÚBA kötet, amikben szó szerint semmi érdemleges nem történt, csak nagyjából összekötötte a történéseket. Az előbbire megoldás lehetne, hogy kihagynak vagy átírnak mondatokat, mint pl. ennél a spoilernél sem kellett volna elmagyarázni, mi és hogy történt, hanem csak mondjuk egy utalást, hogy a hamarosan megjelenő Siege-ben olvashatsz róla (amihez előzményként szívesen olvasnám a Thort :) ), és ez nem is lett volna zavaró, mert ez csak egy magyarázatkocka, meg korábban történt rész volt, amiben simán lehetnek ilyen dolgok is ;). Az utóbbinál meg, bár én nagyon az egységesség, minden rész legyen kiadva, elv híve vagyok, de ott valóban ki lehetett volna hagyni mindkét kötetet.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 18. - 09:02:47 írta kevinkain »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4816 Dátum: 2018. Augusztus 18. - 09:40:07 »
Azért ez már egészen máshogy hangzik, mint hogy lassítsuk le a sorozatot. Ilyesmiket érdemes fontolóra venni, és nyilván meg is történt, aztán végül úgy lett, ahogy láttad.

Hozzáteszem, nem igazán tudom, milyen úgy olvasni képregényt, hogy a legfontosabb pontok nincsenek elspoilerezve, mert állandóan belefutok ilyenekbe, de ugyanúgy megveszem, elolvasom és élvezem is őket. Legutóbb pl. nekiültem egy sorozatnak, amiről semmit nem tudtam. Gondoltam, elkezdem a 0. számmal, csak nem tudtam, hogy a teljes sor kellős közepén jelent meg, és már az első pár oldal simán ellőtte az első tizenvalahány füzet legnagyobb fordulatát :D Mégis élveztem végigolvasni az egészet.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4817 Dátum: 2018. Augusztus 18. - 10:35:03 »
Mi az a fene nagy spoiler, amit el lehet sütni a Siege-ről? Mert egy szereplő halálát leszámítva semmi meglepő nem volt benne; még azt is azért tették bele, hogy legalább egyvalami meglepetés legyen az egész sztoriban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4818 Dátum: 2018. Augusztus 18. - 19:39:21 »
Ez szomorú, mert ha ki akartátok adni, akkor biztos nem rossz ;).
Valójában csak közepes volt. Az pont olyan volt, hogy csak a film miatt akartuk kiadni, mert így két kötet Bosszúangyal lehetett volna abban az évben.
Idézet
Amúgy ez elég jó piackutatás is lehetne, hogy érdekelné-e az olvasókat a Transformers ;).
Hát, így pont nem derülne ki, hogy végül melyik miatt veszik meg. :)
Idézet
Én is ezt mondom, ahogy a Hulk és az X-faktor is megáll önmagában, de ennek ellenére, még ha elcsúszással is, de tökre jó kapcsolódási pontot felfedezni a sztorik között (VH utalás a Hulkban pl.)
, Ezek tényleg jó dolgok, én is szeretem.
Idézet
Azonban az ilyesmi viszont már zavaró, amikor a Pókemberben elspoilerezték a Siege végét,
Sajnos ilyesmi viszont elő tud fordulni a sok idővonal miatt. Nagyon nem volt lehetőségünk együtt vinni az összes címet, most meg már nemigen lehetne összehozni őket. Voltaképpen a HP is elspoilerezte a PPP előtt, hogy kicsoda Kaine.
Idézet
Az utóbbinál meg, bár én nagyon az egységesség, minden rész legyen kiadva, elv híve vagyok, de ott valóban ki lehetett volna hagyni mindkét kötetet.
Melyik kettőt?
Ilyesmiket érdemes fontolóra venni, és nyilván meg is történt, aztán végül úgy lett, ahogy láttad.
Igen, így van. Még a legegyszerűbb dolgokat is százszor megrágom, és próbálom belőle a legtöbbet kihozni amit engednek és amit lehet.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4819 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 12:48:21 »
Mi az a fene nagy spoiler, amit el lehet sütni a Siege-ről?

Például az alapsztoriról se tudtam semmit, hogy arról szól, hogy Osborne által vezetett csapat megtámadja Asgard-ot azt meg végképp nem, hogy a végén Osborne elbukik és elveszíti minden hatalmát a SHIELD-ben, amit a TI után kapott, vagy valami ilyesmi. Ezek után már nem nagyon fog újat mutatni a sztori, pedig a TI és a PH-val ellentétben, amikről mindent előre tudtam, erről szó szerint semmi nem tudtam a címén kívül.

Sajnos ilyesmi viszont elő tud fordulni a sok idővonal miatt. Nagyon nem volt lehetőségünk együtt vinni az összes címet, most meg már nemigen lehetne összehozni őket. Voltaképpen a HP is elspoilerezte a PPP előtt, hogy kicsoda Kaine.

Persze ez amúgy sem kivitelezhető, hogy el lehessen kerülni a legtöbb esetben, de a Siege sztorispoiler egyáltalán nem volt indokolt.

Melyik kettőt?

A Forradalom és a Beszivárgás kötetek. Semmi nem történt bennük a "Jajj meghalt a Kapi / jajj, bujkálnunk kell / jajj, jönnek a skrullok / jajj, ki lehet a skrull / jajj, most mi lesz", miközben a legnagyobb akciók azok voltak benne, amikor TV-ben nézték a Mighty sorozatban futó Ultronos sztorit, vagy amikor odamentek a VenomBomba sztori eseményezhez, hogy aztán le is lépjenek, mert látták, hogy a másik csapat ura a helyzetnek. Mint valami rossz reklámújság :).
Persze átjött, hogy dráma meg milyenek, és nem is vagyok olyan, akit csak az akció érdekel, sőt, meg azért lehet zavaró lett volna kihagyni őket, de azért számomra nem értek sokat azok a kötetek, mert önálló történet, esemény, tartalom, nem volt benne, csak fílerek és kapcsolódási pontok.

Amúgy most vettem meg az X-Faktoros M+-t, bár még nem olvastam, mert a legjobbakat hagyom a végére általában, és eléggé le vagyok maradva, szóval nem tudom, mikor kerül sor a Messisákomplexusra :), csak a borítót láttam, és oké, hogy vékony, de azért lehetett volna felirat a gerincén, ha már gerinces. Anno a vadász lelkén is volt felirat, pedig ugyan ilyen vékony volt. Amúgy esetleg nem fért volna bele a Madrox mini 5 része, ha már karakterspin-offok kaptak egy külön kötetet? :)

Amúgy arra nem gondoltatok, hogy Mega Marvelbe kerüljön a Siege? Akkor egyben le lehetne tudni mellette az ÚBA tie-in-eket és egyéb tie-in-ek is belekerülhetnének, és így durván aláznátok a később a NagyMarvel-ben megjelenő Siege-t ;).