Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 628921 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #800 Dátum: 2008. Június 17. - 14:16:17 »
Hát jó, csak azt azért nem mondhatni nagyon folytatásnak... inkább David egy huszárvágással elintézte Smith levegőben lógó szálját. Eredetileg gondolom ennél kicsit nagyobb szerepet szántak Klumnak. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #801 Dátum: 2008. Június 17. - 14:24:04 »
Smith biztosan. Csak aztán inkább hagyták, az évek óta húzódó anyázás miatt.  ;D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #802 Dátum: 2008. Június 17. - 23:26:56 »
Oh, hát akkor ez nem is akkora nagy titok. Minden esetre elég messze van, a CW alatt.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #803 Dátum: 2008. Június 18. - 23:18:57 »
Átnézegettem a régebbi hsz-eimet, és írtam egy két furcsa dolgot. Ha nem haragszotok, most megint felidézek néhányat, Csak azért, hogy mostantól az elmúlt 1 évben összegyűjtött infó ebben az 1 hsz-ben kapjon helyet ;)

Amikor kiderült, hogy Kaine fogja folytatni a Hihetetlen Pókembert, én is elkezdtem találgatni, hogy mivel. Ezt a hsz-t módosítottam, kivettem belőle a képeket. Aki kíváncsi az eredetire, az kattintson a linkre.

Tehát, nézzünk egy kis Pókember kronológiát:
0: Amazin: JMS-Romita éra + Sins Past
1-3: MKSP #1-12 (4-4-4 rész)
4: Spectacular: Sins Remembered (4 rész)
5: Amazing: Skin Deep (4 rész)
6: Amazing: Hydra (5 rész)
7: Amazing #524 (1 rész)
8: MKSP: Wild Blue Yonder (6 rész, #13-18)
9: Amazing-MKSP-Friendly: Other (4-4-4 vagy 6-6 rész)

Az Otherrel vége a Marvel Knights Pókembernek, de ugyanakkor elkezdődik a Sensational, a Feral sztorival!! Póki innentől már hordja a vas ruhát, mind a 3 sorozatban (mert ugyancsak az Other révén indul a Friendly sorozat) A Friendly és a Sensational az Other után 6-6 számmal, az Amazing 3 számmal megy át teljesen a CW-be:

10: Sensational: Feral (5 rész)
11: Sensational #28 (1 rész)
12: Friendly #5-10 (6 rész)
13: Amazing: Mr. Parker (3 rész)
14: Civil War...

Civil War: Ennek az összeszedése elég nehéz munka:
Amazing - 10 számon keresztül
Sensational - 7 számon keresztül
Friendly - 6 számon keresztül, de a sárga ruha már az elöbb felsoroltakban megjelenik. A CW-s korszakra tippem sincs, úgyhogy  nem találgatok. Bár Kaine egyértelműen utalt már rá, hogy a Friendlys sztorival szívesen kijönne (lásd elöbbi hsz). De eleve, az egész CW jelenséget el kell dönteni, hogy milyen szempontból "adnánk" ( :)) ki. Pókember szempontjából, vagy az egész szuperhős kálvária szempontjából. Szóval ezért sem találgatok.

Nagyvonalakban a 2020-as tervek: ;) :lol:
15: Black to Black Omnibus
16: One More Day + Sketchbook
17: Brand New Day Cut-version
17: Back to the Future

Na ugorjunk vissza egy kicsit az időben. A Spectacular a Sins Remembered után 1 számmal ugye megszünt (és lett helyette Friendly). A vol 2. eleje kilőve Ramos miatt. Éppen ezért az Oszoljhoz kapcsolódó történet is kizárva (#280-283). De az 1 részes #284-et sokan dícsérik. Apropó, Oszolj: ami még ehhez kapcsolódik, az a Breakout 5 részes mini, és az Amerika Kapitány Vol. 4 utolsó számai (ugyancsak Oszolj címmel). És Carnage halálát követően a Toxin mini. Ezeket csak úgy megemlítem a teljesség kedvéért, kiadásuk kizárt, soha szó se volt róla.

Még biztos sok mini van, de nagyon egyikről sem hallotunk még, úgyhogy nem is részletezem, milyen minik jelentek meg az elmúlt 8 évben. Csak a Fáklyás minit  említeném! ;D Meg még a Kék Pókember, amit nagyra tartanak, de ugye tudjuk, hogy annak mi az akadálya...

Ja, a Skin Deepet már most kihúztam a sorból, mert az 1000%, hogy nem lesz. Az 1 részes Amazing szintúgy.


Idézet
En emlekszem, es azt mondtad kotodik az Amazing vonalrol itthon kihagyott 21 reszhez, az egyik Venom sztorihoz. Hogy pontosan idezzelek, "azzal a Venommal meg terveim vannak..."
De hol lehet ezt kapcsolni a klasszikus eraba?? :headscratch:
De hol lehet ezt kapcsolni a klasszikus eraba?? :headscratch:
Minden klasszikus már, ami még a régi sorozatból való a 32 oldalról.  ;) Vagyis bármilyen volume 1 történet, hisz azok legfeljebb is a 90-es évekből valók.
Lehet rosszul fogalmaztam (igen, mar megint):
De ez a 21 resz a Csoda 127 es a Hihi 1 kozott volt. EHHEZ a tortenetfolyamhoz hogyan kapcsolodhat barmi fele klasszikus sztori?? Venommal.
Szoval en azt vettem ki, hogy a megjeleno klasszikus sztori valahogy kapcsolatban lesz ezzel a 3 szammal. Csak hat hogy??
Na ha ezt is elárulnám, már könnyű lenne kitalálni.  :D
Na még mindig relytély, hogy ez mi akart lenni. :roll:


Picit korábban, 2007 vége felé találgattam a Kingpin idei terveit. Ezekre azóta már mind fény derült ugye, de azért akkor is írtam egy-két fura dolgot:
Akkoriban Kaine még nem nagyon akarta kiadni a Sentry-s sztorit. Úgyhogy így módosult a dolog:

Bosszú Angyalai 1: Káosz (kiadva)
Bosszú Angyalai 2: Kitörés (kiadva)
Bosszú Angyalai 3: Titkos (tuti biztos)
Bosszú Angyalai 4: Sentry (tuti biztos)
Bosszú Angyalai 5: Poknő es Ronin (majdnem biztos)

Aztán az Angyalok átmennek a nagy crossoverekbe:
5 részes Kollektíva (HoM-os)
5 részes Civil War (CW-s)
Akkoriban ezekre azt írtam, hogy kizárva, mert a fővonal nélkül semmi értelme. Nos, hát a HoM kijön itthon, úgyhogy el tudom képzelni, hogy így szerepet kap a HoM-os sztori. Bár én nem olvastam, és azt mondják, hogy nagyon kusza, érthetetlen és nem színvonalas. A CW meg ugye ugyancsak nagyon messze van, de Póki úgy is belefolyik, szóval valamilyen szinten ezt is érintjük. Ez még nekem is messze van, hogy találgassak. :roll: Ja, a HoM-hoz még annyit, hogy azóta kijött egy ezzel kapcsolatos Avengers mini (persze, tudom, hogy semmi jelentősége), és volt egy 5 részes Pókos is (meg másoknak is voltak).

Aztán a crossoverek után jönnek a rajzolók! De Kaine azóta változtatott annyit az álláspontján, hogy ha itt az ideje, megpróbálkozik egy Leinil Yu féle rajzolóval. Yu egészen a Secret Invasionig rajzolja (a HoM és a CW után a 3. nagy crossover, ha a WWH-t nem vesszük), ami egyenlőre remek sztori.
És ma itt tartunk a New Avengers vonalán, bár ma össze vissza rajzolja mindenki.

Ha a társ sorozatok felé kacsintunk, megint a Polgárháborúnál jukadunk ki. A Mighty Avengers ugyanis ez után indult. Kaine anno ennek az első sztoriját is említette, mondván, hogy Cho rajzai talán eladják. Bár ez egy tök más csapat. Azóta már volt egy Szimbiótás sztori Bagleyyal, ma pedig ez is a Secret Invasionnál tart. És van még az Avengers Invite, ami igazából egy tök lényegtelen sorozat, meg mintha ebből is már több lenne. :headscratch: Asszem a CW-vel kapcsolatos az összes. A Classic sorozat meg a régi történetekkel foglalkozik, szóval lényegtelen.
Tehát:

Bosszú Angyalai 6: HoM, CW, Mighty vagy valami más... :P (2009 vége?)

Nos tehát a Kingpin két Marvel sorozatának lehetőségeit úgy-ahogy kiaknáztuk (ugye? :-\). Már ha a kronológiát nézzük. A régebbi Angyalos sorozatok eddig egyáltalán nem jöttek szóba. Pókembernél meg azt a 20ezer minit leszámítva azt hiszem minden 2001-től megjelenő kiadványt lefedtünk. Ja mégsem, az Unlimitedről nem volt szó, de azok ugye egyébként is csak töltelék sztoriknak alkalmasak. Annualokból van még 2 az Angyaloknál, de azok sem túl számottevőek. Ami nagy tragédiaként ért minket, hogy a régebbi (kb. 2000 elötti?) Pókok drágábbak! Így erre nagyon halovány az esély, az egyetlen dolog, ami így is felvetődött, az egy Gwen válogatás. Talán, majd valamikor...

Persze, a hazai kiadásban nagy szerepe van a rajzoknak is. Pókember vonalon nem nagyon szólnak bele a kiadásokba. Egyedül Ramos a régebbi Spectacularokban:
Amazing: Mike, Deodato, Ron Garney
MKSP-Sensational:  Tan, Medina, Crain és még mások (változó, de összességében befogadható rajzok)
Friendly: Nauck, Wieringo (karikaturisztikusabbak, de ez sem akadály)
Angyaloknál:
#01-15: Angyal vonalon az elején Finch-McNiven-Cho hozza a szintet.
#16-20: Aztán a gyenébb HoM-ot (Kollektíva) McNiven és Deodato jegyzi.
#21-25: A CW Howard Chaykin-é
Aztán a 26. szám Alex Maleevé, majd jön a vitatott Yu, majdnem a mai napig.
A Mighty elejét elviszi Cho, majd őt váltja Bagley, aztán meg jön a Secret Invasion.


Na és a végére beidézek egyéb infókat. Ami át van húzva, már kevésbé aktuális, vagy fontos. Többségük már azért nem, mert a klasszikus Pókember sztorikra DRÁGA az esély:

Tovabba Kainenak tervei vannak
-Venommal (azzal kapcsolatban, amelyik a Csoda es a Hihi Pok kozti 21 kimaradt reszbek egyikeben szerepelt, lásd fentebb)
-Valamilyen valogatas kotet, amiben van Romita era beli Gwen, Marvel Kapitany stb...
-Sins Past folytatasaval is esetleg talan, mert imadja Land boritoit
Landot meg annyira imadja, hogy meg egy Zombi Ultimate F4-et is bevallalna akar, ha mar nincs mit kiadni :lol:

Tovabba Kaine, nem olvasta meg az Ultimatest!
Kaine soha nem fog kiadni Pokember Mangat, es Kainenek sajnos nem fogyott eleg jol a Pokfeje, ugyohogy az is szunetel.
Kaine HoM-mal kapcsolatos dolgok kiadasat sem tervezi? :headscratch: (ezt már nem emlékszem, hol olvastam)
Kaine nagyon szereti a Romita erat, amibol itthon eddig nem sok minden latott napvilagot.
Kaine JMD-t is szereti, csak ugye azok klonsztorik.
Kaine Deadpoolt is kedveli.
Kaine  a Mennydörgőket, az Adventures cimeket es a Loves Mary Janet se adna ki szivesen.
Es Kaine nemm tervezi kiadni egyenlore a CW-t sem, Buscema rajzai miatt.
Kaine szereti az F4-et, de nem bízik a hazai sikerében.
Tovabba elmondhatjuk rola azt is, hogy kicsit rajz orientalt, Marvel kiadasa eseten... (lasd Mighty, CW)
Istenem, nem jut eszembe több! Kaine biztos szereti Greg Horn-t is. :hehe: http://i139.photobucket.com/albums/q292/hillbillygal/Marville_6_spider-girl_swing.jpg

Nah, remélem nem, baj, hogy csak magamat ismételgetem. Legalább nem bombáztam szét a topicot színes képekkel! :D Azok majd csak a megjelenés elött jönnek. A HoM két kötetére lesz majd miből válogatni. Meg majd szóljál 1-2 év múlva, ha esedékes az Other. Oda is van vagy 24 borító.  :hehe:


« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 19. - 12:59:44 írta NERIDA »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #804 Dátum: 2008. Június 19. - 06:24:05 »
Jézusom, Kaine nem tudna ennyit írni a könyveiről.  :ohmy: De sajnos ez is teljesen felesleges volt, mert mint tudjuk, úgysem tudunk belőle kihúzni semmit, és ha korábban mondott is valamit, azt később komolyan megcáfolhatja. Ezért nincs értelme az ilyen fejtegetésnek.  ;)

Idézet
Yu egészen a Secret Warig (A HoM és a CW után a 3. nagy crossover, ha a WWH-t nem vesszük), ami egyenlőre remek sztori.
Itt hirtelen elvesztettem a fonalat, hogy milyen Secret Warra gondolsz, mert ami most fut az a Secret Invasion:nezze: (Csak hogy konkrétok maradjunk)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #805 Dátum: 2008. Június 19. - 10:03:03 »
Meg ha már pontosításoknál tartunk, akkor az Feral. ;)
A Kollektíváról már más a véleményem. Nem, még mindig csapnivalónak tartom, de ha vmi csoda folytán a BA-sorozat a Póknőnél is eléri a kívánt szintet, a HoM után szinte vétek volna kihagyni a mini végén lévő elég nagy cliffhanger jóval szerényebbet ütő folytatását. Igaz, én személy szerint azért pénzt már nem adnék ki, de a maradék ezerpárszáz ember közel se biztos, hogy olyan finnyás, mint én. :)
A Friendly-ben is csak óvatosan gondolkodnék, még reményteli olvasóként is, mert azért az odaát is csak a "kis" sorozat volt. Szó szerint "kis". Annyira kicsi, hogy a szerkesztőség magasról tett arra, hogy David egy nagyobb történetszálat hagyott az értelmes ötleteik miatt befejezetlenül (igaz, David se nagyon törte magát, hogy összhangban legyen a többiekkel, abszolút külön világot alkotott a története).
Mighty-nál meg... nem tudom... az elején Cho nagyon tudott élvezkedni, mert Bendis tényleg a kedvében járt (ennyi női fenék Cho saját Shanna-minijében nem volt egy füzetben! :D), de a sztori picit emlékezetet a Dragon Ball Z legkritizáltabb részeire: a sztori 60%-a annyi, hogy az Angyalok és Ultron nézik egymást. Néha mosrcosan, néha gúnyosan, néha rémülten, de csak nézik egymást. Ultron úgy harcol, hogy mosolyog és néz maga elé. Az izgalom a tetőfokára hág. És kiderül, hogy Bendisnek természetesen lövése sincs, mit csinál valójában Ellis Extremis-széruma. Vagy hogy egy másik részleg mit készített elő akkor már fél éve Ultronnal.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #806 Dátum: 2008. Június 19. - 10:51:31 »
Kösz a pontosításokat.
De a Friendlyt én csak olyan színten vettem bele a listába, hogy ha kiadásra kerülne, itt és itt helyezkedne el. Hogy mekkora sorozat volt oda kint, itt annak itthon nem sok jelentősége van, itthon minden könyv "egyenrangú". Nincs megkülönböztetve Amazing és Friendly (Marvel Lovagok megvan különböztetve, de az is már csak maximum 1 kötetig, utána jön az Other és a Sensational, ami simán Hihi pók alatt tudna futni. Más Knights képregényről meg eddig nem nagyon hallottunk, bár ki tudja). Ha amerikában Peter David sztoriai az Amazingon jöttek volna ki, jóval sikeresebbek lettek volna.

A HoM-os New Avengersnél én is így gondolkodom. Ha itthon bejön a HoM, tényleg kiadható lenne. Bár mondom, én nem olvastam. De amit biztosan tudok, hogy szépek a rajzok.  :roll: Ja, egébként tuti, hogy Kaine is hasonló képpen gondolkodik, mert tett már utalást erre is. :twisted: (miszerint "Deodatoval még az Új Bosszú Angyalaiban is találkozhatunk akár" - miután megszünt itthon a Hihi Pók)

Mighty: legalább megnyerünk 1-2 animés rajongót is. :hehe: Na de ami ezt illeti, régen csak azért jött szóba, mert nem volt más, a grafikája viszont elvitte a hátán. De azóta változott a helyzet, mert Kaine a HoM révén más felé is tud már nézelődni. De időben is megelőzi a CW, ami megkerülhetetlen a Pókvonalon, és az Angyaloknál is jelentős, a Mighty igazából egy tök más csapat, mint az Angyalok. Úgyhogy régen akármilyen közel volt, most nagyon messze került szerintem a listán.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #807 Dátum: 2008. Június 19. - 13:29:54 »
Na összeszedem magam, és végigmegyek az egészen, Ron. Lehet, hogy egyszer még felveszlek szerkesztőnek.  :hehe:
A klasszikus Venom-sztori ugrott, srácok. Terveztem, hogy kiadnám egy vegyesebb Pókember-könyvben azt, amikor fegyverszünetet kötnek Pókemberrel. Jó sztori, jó rajz, de sajnos drága alapanyag, úgyhogy kútba esett az egész. Kár érte.
Idézet
Friendly - 6 számon keresztül, de a sárga ruha már az elöbb felsoroltakban megjelenik.

A sárga ruha nem a CW-hoz kapcsolódik, hanem az Otherhez. Annak a végén kapja meg a rucit, vagyis minden sárgaruhás történetet be kell zsúfolnom az Other és a CW eleje közé.
Idézet
Ami nagy tragédiaként ért minket, hogy a régebbi (kb. 2000 elötti?) Pókok drágábbak! Így erre nagyon halovány az esély, az egyetlen dolog, ami így is felvetődött, az egy Gwen válogatás. Talán, majd valamikor...
Egyetlen egy klasszikus történetre még ráhajtok, és ha az bejön, akkor megpróbálkozom egy Gwenesssel is.
Idézet
Istenem, nem jut eszembe több! Kaine biztos szereti Greg Horn-t is.
Imádom! Kér, hogy képregényt nem rajzol, csak borítókat. A She-Hulk, de főleg az Elektra borítói szenzációsak!
Idézet
Meg majd szóljál 1-2 év múlva, ha esedékes az Other. Oda is van vagy 24 borító.
A The Other jövőre megjelenik.
Mighty-nál meg... És kiderül, hogy Bendisnek természetesen lövése sincs, mit csinál valójában Ellis Extremis-széruma. Vagy hogy egy másik részleg mit készített elő akkor már fél éve Ultronnal.
Erről igazából senkinek nincs lövése rajtad kívül.  ;D Úgyhogy ez biztosan nem lesz visszahúzó tényező, ha a kiadást fontolgatom.  :D
Idézet
az Angyalok és Ultron nézik egymást. Néha mosrcosan, néha gúnyosan, néha rémülten, de csak nézik egymást. Ultron úgy harcol, hogy mosolyog és néz maga elé. Az izgalom a tetőfokára hág.
A Káosz is így hangzik, ha csak elmeséled.  ;) Robbantanak, támadnak, meghal, veszítenek.  :D
Hogy mekkora sorozat volt oda kint, itt annak itthon nem sok jelentősége van, itthon minden könyv "egyenrangú". Ha amerikában Peter David sztoriai az Amazingon jöttek volna ki, jóval sikeresebbek lettek volna.
Jól mondod. Itthon nincs akkora választék, hogy külön lehessen kezelni a sorozatokat. Amikor a füzetben más címről ment sztori, az is ugyanolyan Pókember volt.


Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Kingpin next
« Válasz #808 Dátum: 2008. Június 19. - 13:52:34 »
Ez igazán információ dús volt! ;)
-Ez a fegyverszünetes melyik? Mert mintha többször is kötöttek volna. :headscratch:
-Tényleg mepróbálkozol egy klasszikussal, és az nem a Gwenes? Kíváncsian várjuk!! :oh: :oh:
-Tehát eldönötted az Othert. Ráadásul jövőre. Ebből leszűrhető, hogy az MKSP-s Wild Blue Yonder kimarad, tehát nem lesz több MKSP. Ugye?
(vagy pedig olyan sok kötet fogsz közölni?) Emlékszem, hogy Gaby tartózkodott a kiadásától, de te azt mondtad, hogy vicces, és még meggondolod.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #809 Dátum: 2008. Június 19. - 14:19:56 »
A Fegyverletételes? Szégyen szemre nem tudom fejből, hogy melyik Amazing, d etudod amikor Venom elrabolja Peter álszüleit, aztán végül egy vidámparkabn csapnak össze, amikor Petey megmenti Brock volt feleségét és ekkor jön rá Venom, iszonyta nagy logikával, hogy végülis PÓkember is csak azt csinálja, amit ő, ártatlan életeket óv meg. És akkor megegyeznke, hogy bár nem járnka el majd egymás szülinapi partyjára, de ezután venom nem akarja megzabálni Pókemberünk agyát, ha Peter is békénhagyja Venom bácsit.
Mellesleg szerintem Bagley ebben a történetben ért rajzolóképessége csúcsára.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #810 Dátum: 2008. Június 19. - 14:27:59 »
Segítek: a 370-es számok vége emlékeim szerint. Vagy legalább is valahol a 370-es számokban egy 3 részes sztori. ;)

horjb

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Kingpin next
« Válasz #811 Dátum: 2008. Június 19. - 14:29:36 »
Pontosan, 374-375
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 19. - 14:37:55 írta horjb »

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #812 Dátum: 2008. Június 19. - 14:30:59 »
Na jó, nem pont a vége, de a 370-es számok. ;) :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #813 Dátum: 2008. Június 19. - 14:32:15 »


374

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #814 Dátum: 2008. Június 19. - 14:42:05 »
Idézet
Imádom! Kér, hogy képregényt nem rajzol, csak borítókat. A She-Hulk, de főleg az Elektra borítói szenzációsak!
Hát, elég sokban hasonlít a rajzstílusa Landére, és ha belegondolok, hogy utóbbi konkrét képregényei az utóbbi jópár évben milyenek lettek, akkor én annyira nem sajnálom, hogy csak borítózik. A nagy borítórajzolók közül egyedül Gyurgyevics lepett meg a Thorban. Más volt a kihúzója és a színezője, de marha jó lett.
Idézet
Erről igazából senkinek nincs lövése rajtad kívül. ;D Úgyhogy ez biztosan nem lesz visszahúzó tényező, ha a kiadást fontolgatom. :D
De ha a Képes kiadta volna az Extremist, akkor már lenne sokaknak fogalma róla, mert Ellis elég részletesen elmagyarázza. ;) Plusz már elindult az xfanzine-on, szóval nem lesz az egy olyan rejtélyes dolog, pláne, hogy a legmeghatározóbb elem volt Vasember életében az utóbbi 12 évben (és egyben az ok, hogy Bendis miért nem állíthatja be skrullnak Vasfejet).
Idézet
A Káosz is így hangzik, ha csak elmeséled.  ;) Robbantanak, támadnak, meghal, veszítenek. :D
Jó, de a Káoszban folyamatosan történik valami, Ultronnál meg akkor elmesélem a kedvenc jelenetemet:
Jan odamegy, megnézi a most érkezett fura robotot, aki úgy néz ki, mint ő. Megkérdezi, miért néz ki úgy, mint ő, mire a válasz: "Mert szeretlek." Darázs megfordul és közli a többiekkel, hogy ez itt Ultron és épp most pusztítja el a világot. Mire én a monitor előtt: :o MI van??
Aztán ami még aranyos, hogy a többiek néznek, és megállapítják, hogy Ultront nem fogják legyőzni. Úgy, hogy még csak egy lépést se tettek felé. De Ultront nem lehet legyőzni, ezt így ránézésre. Aztán mindenki farkasszemet néz vele, Ultron vigyorog. Ez az izgalmas csata, amit jól kiemel, hogy körülöttük minden lángol. Az egyetlen vmirevaló Sentry-s bunyót leszámítva egyszer nekimegy Árész, egyszer mindenki, 5-6 oldalban lerendezik, és ennyi volt az izgalom. Aztán Ultron nekilát elpusztítani a világot úgy, hogy... áll és mosolyog. Igen, ettől beindul a vészriadó a SHIELD-nél. Hogy Ultron mosolyog. :stupid:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #815 Dátum: 2008. Június 19. - 14:50:34 »
Idézet
Jó, de a Káoszban folyamatosan történik valami, Ultronnál meg akkor elmesélem a kedvenc jelenetemet:
Jan odamegy, megnézi a most érkezett fura robotot, aki úgy néz ki, mint ő. Megkérdezi, miért néz ki úgy, mint ő, mire a válasz: "Mert szeretlek." Darázs megfordul és közli a többiekkel, hogy ez itt Ultron és épp most pusztítja el a világot. Mire én a monitor előtt: Meglepődött MI van??
Aztán ami még aranyos, hogy a többiek néznek, és megállapítják, hogy Ultront nem fogják legyőzni. Úgy, hogy még csak egy lépést se tettek felé. De Ultront nem lehet legyőzni, ezt így ránézésre. Aztán mindenki farkasszemet néz vele, Ultron vigyorog. Ez az izgalmas csata, amit jól kiemel, hogy körülöttük minden lángol. Az egyetlen vmirevaló Sentry-s bunyót leszámítva egyszer nekimegy Árész, egyszer mindenki, 5-6 oldalban lerendezik, és ennyi volt az izgalom. Aztán Ultron nekilát elpusztítani a világot úgy, hogy... áll és mosolyog. Igen, ettől beindul a vészriadó a SHIELD-nél. Hogy Ultron mosolyog.
Jesszus, ez valami rettenet. Még jó, hogy nem olvastamm.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #816 Dátum: 2008. Június 19. - 14:53:28 »
Én még meg is vettem. Szerinted kettönk közül ki járt rosszabbul.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #817 Dátum: 2008. Június 19. - 14:55:19 »
De ha a Képes kiadta volna az Extremist, akkor már lenne sokaknak fogalma róla, mert Ellis elég részletesen elmagyarázza. ;)
Hogy mondta Pókember? Ha meg a nagyanyámnak kereke lett volna, ő lenne az omnibusz.  ;)
Idézet
Plusz már elindult az xfanzine-on, szóval nem lesz az egy olyan rejtélyes dolog,

Tudod, mennyire jelentős a netezők száma a kiadás szempontjából.  ;) Ha annyira számítana, a HoM-ot se adnám ki.
Jesszus, ez valami rettenet. Még jó, hogy nem olvastam.
Jaj, pepo, ne vedd már annyira vérkomolyan gaby szavait, ismered már annyira, nem?  ;D Én olvastam, és teljesen jó sztorinak tűnt, csak most jó csúnyán summázta az egészet.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #818 Dátum: 2008. Június 19. - 15:01:03 »
Hát, azért volt már egy párszor olyan, hogy olvastam ami neki nagyon nem tetszett és meg tudtam érteni miért. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #819 Dátum: 2008. Június 19. - 15:25:10 »
Az a vicces, hogy alapvetően volt olyan rész, amikor még kifejezetten tetszett az a sztori. Aztán utólag rájöttem, hogy se Bendis, se Cho nem tette oda nagyon magát, ráadásul egy idő után kifejezetten frusztráló volt, hogy nem történt semmi, mégis 2-3 hónapokat csúszott az egész. Kiadásra csak a rajzai miatt tartom érdemesnek legfeljebb.
És egyébként de, azok a jelenetek vérkomolyan benne vannak. A sorozatot eredetileg a régi nagy BA-sorozat utódjának szánták, az NA nagytesójának, de igyen gyorsan másodlagos cím lett belőle. Ami azért az NA akkor futó "hat részen át nindzsák elől ugrálunk" története mellett (az még egy másik nagy kedvenc BA-ból... hat teljes részen át a Föld leghatalmasabb hősei közönséges nindzsákat gyepálnak) azért mutat valamit. Még jó, hogy az utána jövő két történet már egy fokkal jobb lett. És ott Bendis is leszokott a "vicces" szövegbubikról. (És egyben eljött a sorozat egyetlen jó pontja; amikor a kopaszka kezdte el utánozni Stan Lee írói stílusát. Ment neki. Nagyon. Az egész ASM-stáb elbújhat mellette.)