Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 627495 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1180 Dátum: 2008. Október 28. - 15:31:01 »
Meg kéne akkor nézned a Kick-Asst is. Bár most a legutóbbinál picit visszaesett, és a borítók önmagukban elég rondák, de pl. az első két számra nem tudok mást mondni, mint hogy gyönyörű. Bár a kockastílust nehezen veti le, de ha kell, igenis képes Romita nagyot alkotni. A New Ways to Die-nál is most látszott, nagyon élvezte, hogy Pókembert rajzolhat, és Slott is igyekezett az ő dinamikus stílusának fekvő sztorit összehozni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1181 Dátum: 2008. November 01. - 22:19:18 »
Nem pontosan ide illik, de kicsit de. :)
Olyan kérdésem van, hogy ki az közületek, aki rendszeresen veszi, és olvassa a magyarul megjelent könyveket? Nem mindet, csak néhányat. Arra gondoltam, hogy különböző ízlésű olvasók véleményét egybegyűjteném a magyar kiadványokról, és börzékre megjelentetném. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1182 Dátum: 2008. November 01. - 22:29:46 »
Én az összeset megveszem, bár most az utóbbi hónapokban az fizetési problémáim miatt pár darab kimaradt, de azokat is pótolni fogom amint tudom. Marvelből az összeset megveszem és olvasom is, viszont a DC és egyéb kiadók könyvei közül már jobban válogatok. Batmanből is pl csak a Hush van meg, persze a Vertigo válogatás megvan mind, de a Watchment és a Fablest viszont kihagyom/tam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1183 Dátum: 2008. November 01. - 22:34:50 »
Nem baj, ha nincs meg mind, a lényeg, hogy néhány legyen a friss megjelentekből, és persze olvasd is el őket. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1184 Dátum: 2008. November 01. - 22:41:37 »
Örülök, ha a felét meg tudom venni annak, ami érdekel... de most már egyre jobban hajlok arra, hogy kiszanálom azt, amit már olvastam angolul, és nem tartom érdemesnek arra, hogy magyarul is beszerezzem, mert úgyse szedném elő jó eséllyel. (Sajna ebbe a Kingpin is beleesik a komplett New Avengersszel.) Azon kívül meg... hát, ami azért érdekel, arra azért ráhajtok. A Lucky Luke-okkal végre sikerült beérnem a kiadót is. A Tintinnel viszont lassan esélyem se lesz. :'(

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1185 Dátum: 2008. November 01. - 22:54:39 »
Én is rendszeresen szoktam olvasni a Magyarországon megjelenő könyveket, csak... egy kis lemaradással. Úgy egy évvel. :) Annyi minden jelenik meg, hogy nem nagyon tudok annyi pénzt rákölteni, ami azokra kellene, amik érdekelnek. Például még a Káosz sincs meg. Ez szerintem sok emberrel van így egyébként, nem tudom, a kiadók mennyire számolnak a kiadványaik sikerének megítélésekor a hozzám hasonló vevőkkel.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1186 Dátum: 2008. November 01. - 23:06:37 »
néhány legyen a friss megjelentekből, és persze olvasd is el őket. :)
Naná hogy el is olvasom, ha már megvettem, csak utóbbi időben ez néha csúszik. Még a börze óta a Hihetetlen Pókembert sem tudtam elolvasni, de remélem hogy ezen a hétvégén lesz majd időm rá.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1187 Dátum: 2008. November 01. - 23:14:56 »
Úgyse tervezném kettőnél többször. Csak börzékre.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1188 Dátum: 2008. November 02. - 08:22:53 »
Olyan kérdésem van, hogy ki az közületek, aki rendszeresen veszi, és olvassa a magyarul megjelent könyveket? Nem mindet, csak néhányat. Arra gondoltam, hogy különböző ízlésű olvasók véleményét egybegyűjteném a magyar kiadványokról, és börzékre megjelentetném. :)

Én mint marvel rajongó, a marvel köteteket megveszem mind megjelenéskor, kivétel az ultimate kiadványokat, azokat ha megveszem, akkor nem biztos hogy rögtön. Kihasználom a kedvezményeket de ami érdekel előbb vagy utóbb megveszem... de inkább előbb. Most legutóbb nem csak marvel könyveket vettem, és most is tervezem, hogy a közeljövőben megjelenő nem marvel képregények közül is megveszek néhányat. A kiadványok minősége az esetek legnagyobb részében kifogástalan, és örülök neki, hogy a kiadók együttműködnek. Szeretném, hogyha a két fő kiadónak, akiknek a könyveit veszem, a törekvéseik nem lennének hiábavalóak, és minél több ilyen kötetet tudnának kiadni, mint eddig.

(aláírás: 8 éves pistike  ;D ez csak poén volt) Ilyen véleményekre gondoltál?

Ez szerintem sok emberrel van így egyébként, nem tudom, a kiadók mennyire számolnak a kiadványaik sikerének megítélésekor a hozzám hasonló vevőkkel.
A Fu-max nál nagyon is számolnak vele, egyszer beszéltem velük erről is.
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1189 Dátum: 2008. November 02. - 08:57:55 »
Idézet
Nem pontosan ide illik, de kicsit de.
Olyan kérdésem van, hogy ki az közületek, aki rendszeresen veszi, és olvassa a magyarul megjelent könyveket? Nem mindet, csak néhányat. Arra gondoltam, hogy különböző ízlésű olvasók véleményét egybegyűjteném a magyar kiadványokról, és börzékre megjelentetném.
Nekem az amerikaiak közül szinte minden meg van. Még az is ami nem érdekel (lásd Prédikátor), és el is olvasom őket rendszeresen, bár pl az Arkhammal már jó ideje  levagyok maradva az olvasással, de hát ez van. Még az Új X-men-t is megvettem anno... :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1190 Dátum: 2008. November 02. - 09:18:27 »
A Kingpin kötetek közül megvan minden ami eddig megjelent. A Vertigo-ból a Preacher és az Y ami nagyon tetszett.  Megvettem a Különítményt is, de az Új X-Menbe és az Újvilági folytatásába eddig még nem ruháztam be, és nagy a valószínűsége hogy nem is fogok. A Watchmen-t megvettem (hogy én legyek az arc) de időm még nem volt átolvasni.
Ezenkívül a Batman Hush ami a polcon pihen. Mást nem szoktam venni, sem Lucky Luke-ot sem Tintin-t.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Kingpin next
« Válasz #1191 Dátum: 2008. November 02. - 09:37:59 »
Legtöbbször én is a Marvel és a DC kötetek közül válogatok. :) Megvan mind a 4 Kingpin-es Pókember, mind a 3 BA, a teljes Batman: Hush, az Arkham, és a Különítmény. Amire nem volt eddig pénzem, de meg fogom venni: Új X-Men, és az Újvilág X-Men: Új mutánsok, és a Batman: Préda-Terror.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Kingpin next
« Válasz #1192 Dátum: 2008. November 02. - 09:48:29 »
Nekem eddig minden Marvel/DC/Vertigo-könyv megvan, + a 6 Dampyr, más könyvem nincs is képregényekből (igaz, a 6. D-t meg a mostani Kingpineket még nem tudtam elolvasni, a többit már olvastam, valamelyiket többször is). Ha akarod és megmondod melyikről, megpróbálok pár sort írni róluk. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1193 Dátum: 2008. November 02. - 09:57:11 »
Akkor én is pontosítok, az összes Kingpin megvan, kivéve az ÚBA legutóbbi könyve, de azt majd a klubon szeretném megvenni tőled, kaine. Azokon felül a teljes Hush, Új X-Men, Újvilág X-Men, Rozsomák A&B, Megtorló BSZ. Tervbe van még véve a Különítmény, és majd a Supergirl.

Viszont amiket nem vettem meg, és 99% hogy nem is fogok, az a Snikt, a Watchmen, Fables, az Arkham, a Terror, és a Préda.
Mangát és ahoz közeli dolgokat 1000% hogy nem veszek, Lucky Luke és társai szintén kimaradnak, viszont a Kázmér És Huba könyveket majd egyszer megveszem. Asszem nem hagytam ki semmit.

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Kingpin next
« Válasz #1194 Dátum: 2008. November 02. - 10:02:41 »
Hát nekem az első Hungaro óta összegyűlt egy polcsornyi magyar kiadású képregény, lényegében mindenféle és fajta cuccból.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1195 Dátum: 2008. November 02. - 10:39:16 »
Na jó, akkor pontosabban: összes Kingpin cucc, az összes Batman, természetesen már tűkön ülök a Supergirl miatt, Fabulák, Watchman, összes Kázmér és Huba, Új X-men, Különítmény és azt hiszem ennyi. ;)

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Kingpin next
« Válasz #1196 Dátum: 2008. November 02. - 11:44:10 »
Kiadók szerint írtam le, így talán könnyebben áttekinthetőbb:

Kingpin: természetesen mindegyik eddig megjelent kiadvány
Fumax: mindegyik Marvel kiadvány + Sin City 1. kötet (többit is tervezem majd beszerezni, de mivel másodikat kölcsönadták és így elolvashattam és a 3. és 4.-et megfilmesítették az elsőhöz hasonlóan így hátrébb szorult a beszerzendők listáján), + Dampyr 1.-3. (nem tudom, hogy folytatom-e, az eddig elolvasott két kötet egyelőre nem győzött meg róla)
Képes Kiadó: összes eddigi Batman + Fabulák (remélem folytatódik majd, ha nem, lehet, hogy külföldről rendelek) + eddigi Largo-k + Tűzharcos + 2 Rejtő-Korcsmáros kötet(Három testőr Afrikában ás Piszkos Fred, a kapitány) + Papírmozi 3.
Titkós Fiók: A Szörny Ébredése, December 32 - nagy kedvencem :)
ArtComix: Persepolis(1. rész, de hamarosan beszerzem a 2.-at is) + A Képregény Felfedezése + Nocturne
Mangafan: Élni, Death Note 1.
Delta Vision: Metabárók I.
Cartaphilus: Watchmen I.
És még Usagi Yojimbo I. Vad Virágoktól(nem jött be, nem folytatom), a Míves Céhtől a Tükörváros, valamint Krak-tól XIII (négy rész).

Sajnos/ szerencsére (attól függ, honnan nézzük) elég sok műfaj érdekel, így mindig hosszúra nyílik a beszerzendők listája.
Olvasással kapcsolatban: van egy olyan érzésem, hogy sosem érem utol teljesen magam, de nem is baj, mindig lesz mit olvasni legalább :D
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 02. - 11:56:32 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1197 Dátum: 2008. November 02. - 13:03:32 »
Alapvetően arra gondoltam (és egyszer szóltam Zolinak is, a Panel főgurujának, hogy szerintem ilyen irányba kéne elvinniük a Panelt, vagy egy részét), hogy már nagyon sok kiadvány jelenik meg magyarul. A ti példáitokból is látszik, hogy nincs mindenkinek mindenre pénze, amit szeretne megvenni. Példával élve, van, aki megvesz minden Marvelt, de még lenne pénze, ám nem tudja, mit vegyen belőle, mert a többi könyvet nem ismeri. Annyi zsé meg nincs, hogy sokszor mellényúljon. Erre lenne jó egy ilyen kiadvány, amiben különböző emberek elmondják a véleményüket a különböző kiadványokról - természetesen spoilermentesen -, csak annyit, hogy egy rövid tartalom, hogy mi tetszett benne, mennyire volt jó, vagy éppen miért volt rossz, a végén egy osztályzat és kész.
Egy-egy könyvet mondjuk öten, hatan értékelnének, abból már le lehet szűrni, hogy milyen és hogy mennyire fog érdekelni. Ezért kéne minden "irányzatból" olvasó, vagyis tudom, hogy itt a marvelesek többségben vannak, de fogok beszélni másokkal - igen, mangásokkal is  :D -, hogy minden új kiadványról legyen benne ismertető.
Most jön a Hungarocomix például, ha ott elolvas valaki egy ilyet, választhat belőle például karácsonyi ajándékot.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1198 Dátum: 2008. November 02. - 13:42:32 »
Mangások közé feszület és szenteltvíz nélkül ne is menj. Ha meg rádtámadnak legyen nálad egy Marvel Encyclopedia vagy egy Marvel Masterworks amivel hókon tudod nyomni őket.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Kingpin next
« Válasz #1199 Dátum: 2008. November 02. - 16:23:24 »
Nem leszólni akarom, de ahogy néztem a Mangafan oldalát, mind totál el vannak ájulva minden soritól, amit ők adnak ki. Most nem tudom, hogy ennyire elvakultak, vagy ennyire jól választ a kiadó sorikat, de ha előbbi, akkor úgy is mind a hat ajnározni fogja az adott könyvet. :roll: