Szerző Téma: Gotham City: Ragadozók  (Megtekintve 103765 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #120 Dátum: 2011. Május 30. - 14:07:21 »
Köszi szépen, de ahogy látom, nincs rajta angol felirat, csak francia.  :'(

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #121 Dátum: 2011. Június 02. - 10:54:34 »
A DC a nagy újrakezdő mániájában a BoP-t is újraszámozza. Meg mondjuk minden mást is bár bennünket csak ez érint. Gail Simone fogja írni ami jó hír, mert ebben a témában nagyon jó. Szeptemberben jelenik meg az új sorozat első száma.

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #122 Dátum: 2011. Június 02. - 13:13:41 »
Mit szóltok a nagy DC reboothoz?
http://www.newsarama.com/comics/dc-comics-revamp-retailer-letter-110531.html

Bár nagy dolog egy ilyen múlttal rendelkező képregény univerzumot (sőt igazából az elsőt) így átformálni (a különböző Krízisek során ekkora ugrást azért talán sosem tettek), de eddig nekem szimpatikus amit láttam. Sőt csalogató is, hogy minden sorozat elölről indul, egy-kettőre így lehet, hogy benevezek, kíváncsi leszek a címek teljes listájára.

Állítólag a volt Wildstorm Univerzumot (WildC.A.T.s és tsai) is ezennel integrálják a DCU-ba, ami szintén érdekes helyzetet teremt. Viszont a K.Neten valaki azt írta, - bár nem tudom honnan van az info - hogy a BoP Gail Simone nélkül indul újra.

 :superman:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #123 Dátum: 2011. Június 02. - 14:21:21 »
Érdekes, mert még csak most indították újra a BoP-ot. Még nem jutottak el az első év végéig sem.
Nagyon remélem, hogy Gail Simone marad, mert még mindig baromi jól írja a sorit. Amikor a múltkor elment, utána hamar megszűnt a sorozat.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #124 Dátum: 2011. Június 02. - 14:22:54 »
Igazság szerint ez kisebbnek tűnik minden szempontból az első Krízis utáninál. Vagy akár az ötvenes évek véginél, amikor a karakterek kétharmada egyszer csak eltűnt és a helyükre ugyanazon a néven érkeztek teljesen más figurák. Mindenesetre a Batman-vonal szempontjából érdekes húzás, amikor Morrison végre belendülne, kihúzzák alóla az egészet. Habár még érdekesebb, hogy sikerült a totális vereségük és a lassú, ámde elkerülhetetlennek tűnő kivérzésük bejelentését pozitív színben feltüntetni. Mondjuk ez most tényleg egy utolsó esély a számukra, bár nem tudom, milyen csodában reménykednek egy havonta 5%-kal szűkülő piacon - bár ha találgatnom kellene, akkor benne is volt a levélben, hogy pontosan milyen csodára várnak. :)

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #125 Dátum: 2011. Június 02. - 14:44:01 »
Az első Krízis és az ugyanazon néven tök új karakter (lásd két GL, Flash, stb. ...) most, hogy mondod, tényleg hasonló lehetett, ebbe így nem gondoltam bele. Ugyanakkor ez a változtatás az eddigi adatok alapján számomra jelentősebbnek - ezáltal merészebbnek - tűnik mint az utóbbi két évtizedben bármelyik, ezért is lepett meg annyira, lásd Supi megfiatalodása, mindenkinek új hacuka.

Bár nyilván megvan ennek a maga gazdasági oldala, amibe olvasóként nem biztos, hogy elsőre belegondol az ember. Ilyen szempontból a hír érdekes része az azonos idejű digitális megjelenés, amivel szemben a régi motoros képregénygyűjtők többsége szerintem még mindig idegenként viseltetik.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 02. - 14:49:01 írta Halloween »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #126 Dátum: 2011. Június 02. - 15:35:38 »
Pedig kezd sok jel utalni arra, hogy a füzetes terjesztésnek az lesz a jövője, papíron inkább a köteteknek lesz esélyük.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #127 Dátum: 2011. Június 02. - 15:36:13 »
Ha a DC-ről folytatjátok majd, akkor ne ebben a topikban, pls.  ;)

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #128 Dátum: 2011. Június 06. - 19:38:44 »
Infók az új BoP-ról:
http://www.newsarama.com/comics/dcnu-detective-batman-titles-110606.html

Se Simone, se a régi felállás. Viszont a Gail Simone nevével fémjelzett Batgirl érdekes lehet, több szempontból is. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #129 Dátum: 2011. Június 06. - 20:03:10 »
Elolvastam. Én annyira megmondtam ezt már hetekkel ezelőtt:
Idézet
A Dark Knight v2 kapcsán amúgy bejelentették, hogy a sorozat mégsem havi megjelenésű lesz, hanem kéthavi. Természetesen mi, olvasók már vagyunk annyira értelmesek és tapasztaltak, hogy tudjuk, valójában ezzel azt akarják közölni, hogy csoda lesz, ha idén kijön még kettőnél több füzet ebből a címből, az pedig még nagyobb, ha Finch valami csoda folytán nem unja el a negyedik füzet után és adja át valaki másnak előbb az írást, majd a rajzolást is
Most írják is, Finch lepasszolta a rajzolást. Jó esetben csak a kihúzást jelenti ez, de az eddigi munkáit ismerve inkább az lesz, hogy ez a Fabok megcsinálja az egészet a sztoribordból, és maximum grafikai kisegítőként tüntetik fel.
A BoP kapcsán nem tudom... Swierczynski és Jesus Saiz eleve nem nagyon illenek össze, de Swierczynski eddigi művei inkább olyasmit sejtetnek, hogy ebből valami csapatszintre emelt Anna Mercury-utánérzés lesz rengeteg fogcsikorgatással és erőszakkal, mert igazából csak ahhoz ért. A Catwomannek meg szívem szerint örülnék, de Judd Winnick... a Blackest Night-os CW v3 #83-a is jó szívvel harmatgyengének is alig volt mondható, de amúgy se nagyon láttam letenni tőle semmi olvashatót az asztalra az eXiles óta... aminek megvan már vagy hat vagy hét éve.
A Batwoman/Batgirl/DetCom/B&R azonban ránézésre ígéretesnek hangzik.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #130 Dátum: 2011. Június 06. - 20:25:04 »
A Catwomannek meg szívem szerint örülnék, de Judd Winnick... a Blackest Night-os CW v3 #83-a is jó szívvel harmatgyengének is alig volt mondható, de amúgy se nagyon láttam letenni tőle semmi olvashatót az asztalra az eXiles óta... aminek megvan már vagy hat vagy hét éve.

Justice League: Generation Lost-ot olvastad? Nekem nagy kedvencem. Kár, hogy nem ő folytatja...  :drying:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #131 Dátum: 2011. Június 06. - 20:54:19 »
Nem sokat írtak az új BoP-ról, remélem, a többiek maradnak benne.
De az új Batgirlre azonnal befizetek, ha megerősítik, hogy Simone fogja írni.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #132 Dátum: 2011. Június 10. - 09:23:52 »
Ha már Gail Simone: A Secret Sixnek is kampó a 36. számmal  :angered: :'( Rohadj meg DC a relauchoddal együtt!
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #133 Dátum: 2011. Június 10. - 09:42:30 »
Azt is ő írta ezek szerint?

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #134 Dátum: 2011. Június 10. - 09:50:50 »
Azt is ő írta ezek szerint?

Igen, az egészet.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #135 Dátum: 2011. Június 10. - 09:58:12 »
Be kell szereznem azt a sorozatot. Független, vagy kapcsolódik szorosan valami máshoz?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #136 Dátum: 2011. Június 10. - 09:59:12 »
A 2005-ös Crisishoz kapcsolódó Suicide Squad v2-vel indult, abból lett egy ongoing Secret Six v2 néven. Az egészet Simone vitte.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #137 Dátum: 2011. Június 10. - 11:56:23 »
A Suicide írója is ő volt már?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #138 Dátum: 2011. Június 10. - 12:22:41 »
Ühüm. Azért kapott havi címet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #139 Dátum: 2011. Június 10. - 13:39:20 »
Jó ég. Ez hány számot jelent még?  :)