Szerző Téma: Gotham City: Ragadozók  (Megtekintve 103609 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #280 Dátum: 2012. Március 18. - 18:51:46 »
Az új Batmant pedig biztos sokan megvennék magyarul.

Hát igen! A reboot első számai nagyon jól kezdtek. :roll: Vajon meddig fog tartani náluk ez az egész? Én beérném annyival is jelenleg, ha a következő Sandman kötet kijönne még az év végén, nem bánnám, de jelenleg erre se látok sok esélyt.  :nemtudom:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #281 Dátum: 2012. Március 18. - 19:20:21 »
Én nagyon bíztam abba, hogy ebből az 52-ből az első 6 Jla-t kinyomják, meg az első pár batmant, (gondoltam egy olyan merészet is, hogy Kainen felbuzdulva a Képes, ugyanilyen kéthavit csinál ebből a kettőből ;D), aztán olvasgattam ezeket a jó híreket a Dc kedvességéről... :roll:
Pedig a film miatt egy bats kötet nem ártana, de gondolom vmi Baneset meg Macskanőset akarnának odakint engedni úgyis...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #282 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 11:37:49 »
Látom, ez a topic kihalt. Mivel nekem DC-vel kapcsolatban volna kérdésem, Kanie hátha elolvasod, vagy valaki... Szóval: véletlenül nem lesz kiadva Kingpinen keresztül valamilyen DC-s történet? vagy esetleg nem hallottál arról, hogy valaki tervezne kiadni magyarul Batmant, Supermant... valamit a DC-től? Mert DC rajzfilm dvd-k hébe-hóba kijönnek, de jó lenne néha 1-2 képregény kötetet is olvasni magyarul. Bár ez csak az én véleményem. :kingpin:

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #283 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 12:28:26 »
Jó lenne DC, de nem véletlenül nincsen...és nem véletlenül nem ad ki DC-t  a Képes kiadó sem:
"sajnos, a DC feltételei nem hogy nem puhultak, hanem még magasabbra helyezték a lécet, vagyis azt a minimális összeget, ami a szerződés előfeltétele. Ez jóval több, mint amit a Képes Kiadónak bármikor korábban fizetnie kellett, és ezzel nem csak az előleg mértéke a gond, hanem az is, hogy ez az úgynevezett minimálgarancia egy 8-10 kötetes szerződést jelentene. Ennyit rövid idő alatt teljesen irreális lenne kiadni, ha pedig három-négy évre húzódna el a szerződés, akkor pedig egy nagyon kockázatos csapdahelyzetbe kerülne a kiadó.

Így a közeljövőben egészen biztos nem lesznek se Batman, se más DC-kötetek a Képes Kiadótól.

Mindazonáltal úgy vélem, hogy ez a mostani helyzet nem jelenti azt, hogy márpedig mindig is így lesz. A cégek üzletpolitikája változik az idők során, és egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy valamikor a DC változtatni fog rajta. A Képes Kiadó most annyit tehet, hogy tudomásul veszi a helyzetet, és időről időre rákérdez a DC-nél, hogy nincs-e változás."


Ezt írta a Knet fórumán a Képes kiadó egy munkatársa...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 25. - 12:34:19 írta D-TOX »

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #284 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 12:43:49 »
Köszi. Hát ez tényleg egy sajnálatos helyzet. Én nemrégiben vettem pár 95-96 -os lengyel kiadású Batmant, és ha sikerül akkor az ősszel pár db Supermant is veszek szintén 95-96 -ból. De jó lenne magyarul is olvasni. Jó minőségű lapokat a kézben tartani. És jó történeteket olvasni... De hát, ez van. Én is tudomásul veszem a helyzetet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #285 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 21:26:37 »
A Képes Kiadótól vehetsz Batman és Superman köteteket, van nekik egy polcnyi magyarul.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #286 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 10:02:49 »
Köszi, de megvan az összes Superman, Batman és S & B kötet ami itthon megjelent.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #287 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 10:25:03 »
Akkor adott esetben még ott van a Zöld Lámpás kötet vagy még a 90-es évek végén megjelent Lobo valamint Lobo és a Maszk képregények.
Amúgy szerintem önálló Superman-kötetre szinte 0% az esély...ha újraindul egyszer a DC képregények kiadása, gondolom Batman és nagy valószínűséggel az Igazság Ligája jöhet szóba.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #288 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 10:32:29 »
Vagy az se. Amennyire tudom a DC/Warner olyan jogdíjakat kér már a képregény kiadóktól a külföldi kiadványok után, amit egy magyar kiadó sem tudna kifizetni.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #289 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 11:25:30 »
Én is olvastam volna Batmant mondjuk én ízig vérig pókember rajongó vagyok, de Batman is bejön :D
Nekem személy szerint csak egy Batman képregényem van a Batman:Kezdődik film képregényváltozata.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #290 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 08:43:04 »
Nekem megvan az összes Bat, Sup, és Sup&Bat magyar képregény + a filmek képregényes változatai. Póki után nálam ők jönnek a sorban. Sajnálattal olvastam amit írtatok. Nah, de reménykedjünk...

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #291 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 10:17:24 »
Ja mivel én még nem éltem akkor amikor Magyarországon kiadták a Batmant ;D
Ezért szívesen olvasnék róla.
Nálam is Póki az első és az is marad :spidey:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #292 Dátum: 2014. Január 09. - 19:21:22 »
Tudom, hogy nagyon régen jelent már meg (akkor vettem én is), de csk most sikerült elolvasnom a BoP-ot.  :) Az első fele nekem unalmas volt (Kanári bajba kerül elfogják, kínozzák, úgy is kiszabadul valahogy: túl sablonos), egészen addig, amíg Kanárit ki nem szabadították. Utána értettem meg, miért is szeretik annyian ezt a könyvet. Ilyenkor sajnálom, hogy a DC üzletpolitikája megváltozott.  :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #293 Dátum: 2014. Január 09. - 19:31:13 »
Én is nagyon sajnálom, elég sokat tettem idáig, hogy mehessen tovább, de ez van. Pedig a következő sztorija még sokkal jobb. Nekem a karakterek, a jellemek tetszenek nagyon benne, aztán a szuperhős téma női megközelítése, meg a sztori és a kivitelezés is. Tök jó volt, hogy Orákulumnak ennyire két lehetetlen dolog közül kelljen döntenie: vagy veszni hagyja a barátnőjét, vagy a megmentésért cserébe árulja el Batman kilétét. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #294 Dátum: 2014. Január 09. - 19:50:29 »
Nekem is tetszett a történet karakterek stb benne, viszont a rajz nem.
Nem kifejezetten rossz, csak nagyon nem illett a történethez. Mintha teljesen ellentétes lett volna a történettel az erotika túlzott hangsúlyozása, miközben a sztori azt próbálná épp a fejünkbe verni, hogy ezek nem üresfejű cicababák, addig a rajz folyamatosan erőltetetten pucsítós segges melles beállításokat használ, még a leghétköznapibb eseményeknél is (garnélarák evés, az a kép büntet...).
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 09. - 20:39:28 írta Todd »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #295 Dátum: 2014. Január 09. - 20:04:47 »
Igen, ez eléggé ellentmondásos volt, de nem annyira zavart. :hehe: Pont még egy poén erejéig is eljátszott ezzel a sablonos, cicababás ábrázolásmóddal az író , hiszem Vadásznőt és Kanárit gyakorlatilag nem lehetett megkülönböztetni.  :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #296 Dátum: 2014. Január 09. - 20:15:26 »
Igen, az szerintem is egy nagyon nyílt felvállalása volt a képregényekben csak a hajszín különbözteti meg a női szereplőket szindrómának.  :lol:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #297 Dátum: 2014. Január 09. - 20:22:02 »
Ez csak Ed Benes, aki amúgy a csípőcsontok igazi nagy ősellensége. Talán egyszer sem volt képes normálisan eltalálni, így egy időben úgy gondolta, hogy ha kihagyja ezt az apró anatómiailag jelentéktelen részt, talán senki sem veszi észre.
Kezdetben amúgy kedveltem a rajzait, mert tipikus újvonalasként csupa szépségideált rajzolt, de azóta rájöttem, hogy igazából csak ahhoz ért, hogy kifacsarja a női karaktereket a segg+mellmutogatáshoz, hátha ezzel végleg elterelia  figyelmet arról, hogy csak ehhez ért. Hughes is ilyen mondjuk, de ő mellett legalább tényleg ügyes rajzoló. (csak egy lusta dög. :))

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #298 Dátum: 2014. Január 09. - 20:54:52 »
Bár tényleg nagyon hangsúlyos a női test a rajzaiban, de nem igaz, hogy csak ehhez ért. Ugyanebben a kötetben a kétoldalas körfolyosós börtön simán beválna Silent Hill helyszínnek is, annyira állatira hangulatos.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Gotham City: Ragadozók
« Válasz #299 Dátum: 2014. Január 10. - 10:15:45 »
Ugyanebben a kötetben a kétoldalas körfolyosós börtön simán beválna Silent Hill helyszínnek is, annyira állatira hangulatos.
Nálad ez a legnagyobb dicséret, amit rajzoló kaphat. :D