Szerző Téma: Tudomány/technika  (Megtekintve 242714 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1720 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 16:12:15 »
Nekem csak hang van kép nincs.  :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1721 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 21:02:45 »
Mert a sötét erő mindent elhomályosít.  ;D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1722 Dátum: 2015. November 01. - 19:47:29 »
Szokott valamelyikőtök hangoskönyvet hallgatni? Olyan app (android vagy windows phone) kéne nekem, amivel előre letöltött mp3 fileokat tudok lejátszani (filerendszerből vagy az app tárhelyréől), tudja kezelni a több fileból álló könyveket, illetve megjegyzi, hol tartottam. Van tapasztalatotok ilyennel?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1723 Dátum: 2015. November 02. - 01:43:11 »
En az alap androidos zenelejatszot hasznalom ra. Azt csak pause erejeig jegyzi meg, hol tartottam. Mondjuk ha egyszer belekezdek egy konyvbe, akkor nem nagyon szoktam mast hallgatni addig, amig nem vegzek vele, szoval az en igenyeimet kielegiti.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1724 Dátum: 2015. November 03. - 08:21:51 »
Alapvetően én sem hallgatnék párhuzamosan több könyvet, csak kisebb-nagyobb szünetekkel. Akkor megnézem, mit tud az android lejátszója, köszi. :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1725 Dátum: 2016. Január 09. - 08:54:12 »
De jó,  hogy itt ennyi technikai zseni van! Van egy új okostelóm (android) és sztem fura dolgokat csinál. Mondjuk az ébresztés esetében nehéz rekonstruálni mi történt  ;D

Szóval a beállított ébresztés előtt 10 perccel adott valami hangot, ami nem az ébresztő hangja volt.
Máskor: A beállított ébresztő zene pár perc után szundiba rakja magát, nem játsza végig.
Az normális, hogy az emlékeztető e-mailben üzen? És ha nincs bekapcsolva a net...?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1726 Dátum: 2016. Március 10. - 22:23:37 »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1727 Dátum: 2016. április 08. - 08:09:51 »
Lenne egy problémám. Bizonyos időközönként úgy átlag pár hetente, havonta felbukkan egy-egy adware a épemen, ami a kezdőoldalt, vagy a keresőmotort átállítja.
Ez láthatóan semmilyen összefüggést nem mutat netezési szokásaimmal, sőt inkább hosszabb leállítások után szokott feltűnni. Amúgy is kábé 5-6 oldalt látogatok, Gmail, Spidertom, Facebook, Youtube, Epicline, IMDB, semmi random böngészés, max éppen akkor, amikor az aktuális piesearch, vagy deltasearch stb.-re keresek rá, hogy lehet visszanyomni alapállapotba. Amiknek a letörléséhez legtöbbszőr újabb adware programokat ajánlanak. :lol:
Viszont emiatt, mivel nem előzi meg semmilyen rendellenes viselkedés (vagyis nem megyek olyan honlapra, amin ne járnék naponta, 3 gépen, mégis csak az enyém fertőzött), inkább arra gyanakszom, hogy régóta a gépemen van registry fájlokban, vagy ilyesmi, csak időnként előbukkan, és jelzi, hogy jól érzi itt magát.
A tegnapi már a szokásostól komolyabb utánajárást igényelt, mivel a keresőmotort úgy nyomta át, hogy azt írta ki, hogy a "Ezt a beállítást rendszergazdája léptei életbe", végül a cmd-ben a GroupPolicy visszaállításával tudtam ezt kinyomni. Erre itt találtam rá: https://www.youtube.com/watch?v=4ObGLHuFEGY
Már kezd az egész erőteljesen zavaró lenne, főleg mivel van fizetős vírusirtóm (McAfee AntiVirus Plus, aminek egyébként szintén van már adware verziója, ez egy kib*szott ördögi körforgás :twisted:), ami viszont láthatólag nem nagyon veszi fel ezzel a sz*rral a harcot. Valakinek van valami ötlete milyen módon lehetne megszabadulni ezektől?
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 08. - 13:53:50 írta Todd »

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1728 Dátum: 2016. április 08. - 13:40:03 »
A bongeszoben a telepitett kiegeszitok vagy pluginek kozott van olyan, ami gyanus vagy nem tudod pontosan, micsoda?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1729 Dátum: 2016. április 08. - 13:49:50 »
fejből azt mondanám, hogy nincsen, de otthon csekkolom.
Tegnap még megelőző próbálkozásaim között először visszaállítottam gyárira a chrome bállításait, majd teljesen uninstalláltam és újratelepítettem, és szerintem csak AdBlock, meg Mcafee Webadvisor-t engedtem a kiegészítők között. Ettől még maradt ugyanúgy.
Azóta már kitöröltem az említett módon, de az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján félek, nem most láttam utoljára. :-\
Szerk: Igen, így van, semmi ismeretlen bővítmény. Most épp futtatok egy full ellenőrzést, ha jól látom, úgy 10-20 óra és le is fut. :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 08. - 21:10:33 írta Todd »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1730 Dátum: 2016. április 08. - 21:18:52 »
Nagyon remélem, hogy a legújabb McAffee az, mert amúgy sokat nem ér… kisebb csoda, hogy mostanra sikerült végre egy tényleg működi valamit építeniük az a trágyahalom helyett, amivel éveken át lobbiztak cégeknél.
Amúgy a Malwarebytes Anti-Malware-e eléggé jó hatékonysággal talál rá minden ilyen vacakra. Ráadásul ingyenes.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Tudomány/technika
« Válasz #1731 Dátum: 2016. április 09. - 15:48:03 »
Nem a legújabb, tavalyi. De 2 hónapon belül lejár a szerződésem, így vagy az új akkor ezek szerint már jobb verziót gyűjtöm be, vagy mást.