Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487438 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #140 Dátum: 2008. Május 28. - 19:29:37 »
Ma unatkoztam, így elolvastam az Y, the Last Mant. Kicsit hosszabbnak gondoltam. :D Így már még jobban sajnálom, hogy ez nem jelenik meg önálló kötetekben. Bár alapvetően a könnyedebb hangulatú képregényeket kedvelem, így közel sem volt számomra "letehetetlen", de mégis az egyik legjobb felnőtt képregény, amit olvastam. Sok negatívumot nem tudok felhozni, legfeljebb azt, hogy kissé kiszámítható volt már a végefelé, hogy ha felbukkan vmi mellékszereplő, akkor legalább 75%-os eséllyel kinyírják, vagyis mondhatni egy picit kevesebb hullát is elbírt volna. Meg azért vmennyire zavar, hogy végül semmi magyarázatot nem kapunk, miért patkolt el az összes Y kromoszómás emlős. Amit a kínai doki mondott, azért elég mesterkélt és túlontúl sci-fis volt. Tudom, hogy a sorozat lényege a világ bemutatása (negyvenesek környékén szinte alig lehetett a főszereplőkkel találkozni), de azért ez hiányzott.
Viszont mivel a Vertigo-antológiákat nem olvastam, volna egy kérdésem: kaine, ugye ott abszolút nulláról kezdvel fordítottad újra a füzeteket?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #141 Dátum: 2008. Május 28. - 20:56:29 »
A kérdést nem értem, de szégyelld magad.  :D
Szerintem elég logikus magyarázat volt a kínai verzió.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #142 Dátum: 2008. Május 28. - 22:58:18 »
Logikus, de inkább fantasztikus, mint tudományos (kollektív géntudat? :o)
A kérdés meg egyszerű... olvasás alatt az eredeti verzió... nem egészen stimmelt azzal, amire a magyarból emlékszem. Ha érted, mire gondolok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #143 Dátum: 2008. Május 28. - 23:15:41 »
Ja, ezen ne csodálkozz. Netre fordításnál talán még sose történt meg, hogy utánanéztem valami utalásnak (általában nem voltak utalások, kivéve persze a Vertigo-történeteket). A megjelent könyvbe természetesen úgy fordítottam, hogy mindennek részletesen utánanéztem.  ;)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #144 Dátum: 2008. Május 29. - 07:41:43 »
de mégis az egyik legjobb felnőtt képregény, amit olvastam.
Mondom én, hogy jó. ;)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #145 Dátum: 2008. Május 29. - 09:56:31 »
Engem már az elejétől az érdekelt, milyen magyarázatot tudnak kitalálni a pusztulásra. Nekem semmi értelmes nem jutott eszembe, végülis a kínai dolog oké lett.

Logikus, de inkább fantasztikus, mint tudományos
Igen, az, de te milyen magyarázatot találnál ki? (nem vádaskodom, csak kíváncsi vagyok :))

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #146 Dátum: 2008. Május 29. - 10:08:33 »
Amit az izraeli tábornok hazudott, sokkal logikusabbnak hatott - megjegyztem, egy másik kiadó hasonló világában, ahol szintén a férfiak purcantak ki, így magyarázzák, és sokkal hihetőbb is (majd vmikor ősszel lesz magyarul is nálunk). Csak persze ahhoz túl gyors volt az esemény. Abban egyébként 100%-osan biztos vagyok, hogy ha megkérte volna Ellist, az egy sokkal jobb magyarázattal áll elő neki.

kaine: Egyébként nem utalásokra gondoltam, félrefordításokat találtam. Ezért kérdeztem, de akkor ez megnyugtató.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #147 Dátum: 2008. Május 29. - 12:24:11 »
Miről is van most szó? Másik kiadó hasonló töténete, ami megjelenik magyarul is? :ohmy:

Amúgy engem is ez érdekelt a legjobban, hogy tulajdonképpen hogy történhetett mindez. És azt az infót kaptam, hogy a képregény inkább arra koncentrál, hogy hogyna is alkalmazkodik Yorick a helyzethez, meg mi történik vele., De akkor csak találtak rá valami magyarázatot.(amit nem olvastam el :))
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #148 Dátum: 2008. Május 29. - 12:38:32 »
Van rá magyarázat, de eléggé áltudományos. Bár a téma egy ideje ott lebeg a genetikusok körében.
Nem, a hasonló képregénynél a "nálunk" alatt a HZs-t értettem. A Dark 48-ról van szó, amit én úgy jellemeznék, hogy az Y, the last man találkozik a Resident Evillel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #149 Dátum: 2008. Május 29. - 12:51:05 »
Jah, azt hittem nyomtatásban jön. :D
Mondjuk a RE a legkevésbé érdekel, de azért majd meglesem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #150 Dátum: 2008. Május 29. - 13:04:19 »
Amit az izraeli tábornok hazudott, sokkal logikusabbnak hatott
Mi is volt az? Az amulettes? Az mondjuk jó volt, de nem kéne belakeverni a misztikumot. :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #151 Dátum: 2008. Május 29. - 13:52:08 »
Nem, az a másik titkos körös magyarázat volt. Az 59. számra gondolok, amikor azt mondja, hogy az amcsik egy vírussal próbálták meg terméketlenné tenni a kínai nőket, csak az elterjedt mindenhová. Tudom, hogy manapság dívik minden tömeges kipusztulást ezzel magyarázni, de még mindig hihetőbb volt nekem.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #152 Dátum: 2008. Május 29. - 14:04:46 »
Én úgy tudtam, hogy ez volt a végleges magyarázat... :D Benéztem valamit? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #153 Dátum: 2008. Május 29. - 14:13:01 »
Igen, hogy pár panellel odébb Yorick rájön, hogy a nő próbál hazudni, mert le akarja magát lövetni vele. Az elvileg valós magyarázatot a Hong Kong-i doki adta.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #154 Dátum: 2008. Május 29. - 14:26:36 »
pár panellel odébb Yorick rájön, hogy a nő próbál hazudni, mert le akarja magát lövetni vele.
Igen, ez megvolt. De ebből hogy következik, hogy
Idézet
Az elvileg valós magyarázatot a Hong Kong-i doki adta.
?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #155 Dátum: 2008. Május 29. - 15:50:26 »
Bár teljesen konkrétan nem mondták ki, hogy melyik verzió az igazi (mintha az olvasóra bízták volna, hogy válasszanak), de szerintem is a kínai nős a leglogikusabb. Én is úgy fejeztem be, hogy az volt az ok.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #156 Dátum: 2008. Május 29. - 15:54:42 »
Persze, mert az a legreálisabban hangzó. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #157 Dátum: 2008. Május 29. - 15:56:33 »
Ez a lényeg.  :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #158 Dátum: 2008. Május 30. - 10:31:37 »
Jó, akkor megszavaztuk, hogy az volt az ok. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #159 Dátum: 2008. Június 04. - 11:13:23 »
Mi a véleményetek az Exitben megjelenő Fekete Macska comicstripről? Nekem nagyon tetszik, tök vicces.  :D