Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487436 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4020 Dátum: 2018. Január 02. - 21:48:04 »
Justice League annyira semmilyen, hogy rá kellett keresnem, hogy egyáltalán fut-e most éppen valami ilyen címen.
A sima Batman átlagos. Semmi rossz nincs benne, de emlékezetes sem. Tisztára mint Morrison előtt a kétezres években.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4021 Dátum: 2018. Január 19. - 22:07:58 »
Jahj, ne... az 1000. Supiban visszatér egy régi ismerős... újra piros gatyója lesz Supinak...  :roll:  :-\


Plusz rengeteg író lesz jelen, és itt fog először debütálni Bendis is...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4022 Dátum: 2018. Február 09. - 17:11:10 »
Ki derült ,hogy kicsoda    Oz  ˝a nagy varázsló ˝ elég meglepő esemény volt
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4023 Dátum: 2018. Február 11. - 22:09:00 »
Február 14-én új sorozat indul a DC-nél .Sideways cimmel , elég pókember szerű de az előzetesek szerint jó történet lesz .Teleportálni tud az ürge.  Ha jóltudom köze van a Dark knigt Metal sorozathoz . Batman ha igaz megnősül , a Macskanőt vesszi el . De  mitszól ehez majd Damian  ??? Összesen öt új sorózat indúl a DC-nél  .Szerintetek melyik igérkezik  a legjobbnak  ???
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4024 Dátum: 2018. Február 11. - 22:14:44 »
Én szerintem csak a Sideways-t fogom bepróbálni. Rocafort rajzai engem gyorsan megvettek, a karakter elég jól néz ki és érdekesen hangzik, és bevallom tetszik, hogy le sem tagadják a pofátlan Pólember nyúlást. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. A többi sorozat nem igazán keltette fel az érdeklődésem, talán a Damage, de az is csak Tony Daniel miatt. Inkább az új JL csapatokra leszek kíváncsi.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4025 Dátum: 2018. Február 11. - 23:07:40 »
 A Damage első része már olvasható a Readcomics online-n . Szerintem is jó történet sorozatnak igérkrzik  ;). Még a Batman és Szignál sorozat is bejövös .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4026 Dátum: 2018. Február 15. - 09:15:37 »
Az létezik, hogy az idén megjelenő Hellboy omnik kisebbek lesznek, mint a Kingpin méret? A napokban eladtam a magyar köteteket, és szemezek velük, de ez már tényleg túlzás, főleg egy ragasztott, puhafedeles omninál. Ezt kissé nehéz is értelmeznem :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4027 Dátum: 2018. Február 15. - 15:16:40 »
Az első Umbrella Academynél is a HC zsebkönyv méretű volt, míg a TPB normál. Vannak ilyen furcsaságok.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4028 Dátum: 2018. Február 15. - 16:54:16 »
Na ,talán egy normálisabb hozzá szólás . Lehet hogy   a mostani  Supeman karakterét lecserélk  ???  Az Action Comics  sorozatnak  a mostani  sorozat cime Last Days . Részben vagy egészben egy új Superman fog szerepelni  az 1000 számtól  :headscratch: Pár évente cserélik  a fő Supeman karaktereket .A mostan  a ha jóltudom  amolyan  ˝keverék ˝   részben a Louis és Clark sorozat  meg régi  New 52  2010 -es  fúzioja . Tartok attól hogy  a jelenlegi  telje szereplóket  kicsinálkák .Mert ugye  az Action Comicsban mostani  történrtben  pl az hogy a felesége .......Ebböl nehéz lesz ki hozni a követ kező részben  simán  vissza hozzák .Úgy hogy  semmi baja sem lesz.  Úgy hogy  az 1000 számban  már egy teljesen új egy másik  Louis  , Jon kent lesznek . A mostani változatoknak annyí . Vagy nind.... :( És jőnnek az újak akik haonitanak de nem a mostaniak. Vagy Paradosz módon  is -is  nyomokban   tartalmaznak  a  jelenlegi  szereplökböl is  . Ez ért lesz a1000 számban újra piros gatyó Supin . Mert teljesen  vissza térnek a 2010-es  változathoz . Az úJ iró  Bendis  teljesen átalakitja  a sorozatot Új alapokra helyezi  történeteket :(. Kár mert nekem  teszenek a mostani cimek .ACTION CSOMIC, SUPERMAN  ,SUPER SONS Remélem  maradnak  ,kár lenne értük . Ha egy űj korszak jón  és e jelenlegi  változatonak végük ,szomórú leszek . 
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 15. - 23:27:58 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4029 Dátum: 2018. Február 21. - 21:48:55 »
Van itt olyan, akinek megvannak a Hellboy Library Edition kötetek? Érdekelnének vásárlói vélemények.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4030 Dátum: 2018. Március 20. - 00:06:03 »
A Darknight  Metal , Withe Knight, Robin , the New order .azok alternativ  DC Univerzumok  vagy a  főunivezum eseményei   ??? ???
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 20. - 11:03:25 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4031 Dátum: 2018. Március 20. - 07:46:14 »
A Metal fősodor. Kb. az itthon is futó Snyder-Capullo Batman sor lezárása. A White Knight alt. univerzum. És a nyolc részével tökéletes különszám jelölt. :nezze: ;D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4032 Dátum: 2018. Március 22. - 11:10:54 »
Ööhm, a Doomsday Clockkal végül mi van?
Johns és Frank nem bírták az iramot??  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4033 Dátum: 2018. Március 22. - 17:19:05 »
Ja, kihagyott egy hónapot. De elvileg van még ilyen “betervezve”. Mondjuk inkább ez, mint Gary összecsapja :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4034 Dátum: 2018. Március 22. - 18:05:07 »
Nem értem miért kezdenek bele a kiadásba, ha még a felével se voltak kész...  :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4035 Dátum: 2018. Március 22. - 18:12:19 »
Mert ezeknek a kiadóknak általában alsó hangon 9 hónapra előre megvan a betáblázott és lefixált kiadási ütemtervük.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4036 Dátum: 2018. Március 22. - 18:13:34 »
Nyilván volt egy ütemterv (én twitteres követésekből azt látom, hogy ilyen kb. 2 számmal dolgoznak a rajzolók legtöbbször előre), amibe közbe jött valami. Metal 6. szám is csúszik 2 hetet a végén.

Közben megnéztem, rosszul rémlett, alapból a 4. és az 5. füzet közé terveztek egy szünetet, de végül átváltottak kéthavi megjelenésre. Szerintem egyáltalán nem para, inkább ez, mintha határozatlan időre eltolnák. Khm... Rise of the seven seas..khm..

Egyedül amire kíváncsi leszek, hogy ugye ez egy évvel van a DC univerzum jövőjében, és a 12. szám kiadásakor érte volna be a többi sorozat időben. Hogy most ezt miként lesz megoldva? Lehet ezért (is) jön a JL relaunch.

ork

  • HULK
  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
  • a zöld szörnyeteg
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4037 Dátum: 2018. Május 18. - 19:33:01 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elkezdeném a DC képregények olvasását, de olyan mennyiségű anyag van, hogy fogalmam sincs, mivel kezdjem :D Egyik barátom azt javasolta, hogy nézzek ki egy hőst, pl. Batmant, és azt a sorozatot kezdjem el, de ne a legrégebbiekkel. Talán a The New 52-vel kezdjek, ami az utolsó nagyobb reboot volt? Vagy mit tudnátok tanácsolni?

Hoby

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 619
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4038 Dátum: 2018. Május 18. - 19:49:16 »
A New 52 tökéletes kezdésnek, a Batman ráadásul zseniális sorozat, de kb. mindegyik New 52-es sorozat jó kezdésnek, csak kevés az igazán minőségi közöttük.
“Hard work pays off, dreams come true. Bad times don’t last, but BAD GUYS do.”

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4039 Dátum: 2018. Május 18. - 20:56:37 »
A New 52 egykoron jó volt kezdésnek, a Rebirth miatt viszont a nagyját kikukázták. Snyder Batmanje amúgy nem rossz ötlet, pláne ha kedveled a mindenki mindenkivel mindenért és egyre eszementebb szinten összeesküszik sztorikat.

Amúgy inkább a Rebirth az ajánlottabb, csak ott most pont Batmannek nincs igazán kiemelkedő címe, mindhárom gerincsorozat (Batman, Detective Comics, All-Star Batman) csak elvan a maga szintjén.
Superman már jobban áll. Az Action Comics felejthető, de a Superman és a Super Sons jellemzően a legjobb sorozatok között szokott lenni. Nos, oké, a szavazásokon általában ez a kettő annyira elhúz mindentől, hogy az már szinte nem is vicces. Különösen a Super Sonsnak lett egy eléggé szilárd rajongói bázisa.
Wonder Woman olyan… eh. Az elején amúgy szerintem ritka irritáló volt, hogy két külön sztori ment, de úgy, hogy páros számokban az egyik, páratlanokban a másik.
A Green Arrowt szinte mindenhol agyondicsérik.
A Green Lantern és az Aquaman állítólag nagyon lassan veszi fel a tempót, de utána eléggé belendülnek.

B kategóriából a Red Hood, Nightwing, de legfőképp a Deathstroke kerül mindig elő. Utóbbinál amúgy engem az lep meg, hogy Christopher Priest írja, akiről egy időben konkrétan úgy tűnt, hogy klinikai értelemben elmebeteggé vált.

Ha nem bánod a kissé elvont dolgokat, ott van a Miracle Man és a New Super-Man.

Sajna a csapatcímek mint a JLA különböző elfajzásai és a Suicide Squad teljesen felejthetők, de az olyan New 52-s erőgép címek, mint a Harley Quinn is visszaestek a béka ülepe alá, pedig ez utóbbi abban az érában sokáig stabilan a második legjobban futó sorozat volt a sima Batman mögött.