Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487411 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4040 Dátum: 2018. Május 19. - 14:19:13 »
A New 52 egykoron jó volt kezdésnek, a Rebirth miatt viszont a nagyját kikukázták. Snyder Batmanje amúgy nem rossz ötlet, pláne ha kedveled a mindenki mindenkivel mindenért és egyre eszementebb szinten összeesküszik sztorikat.
Ha most kezdi, akkor mindegy, hogy retcon volt-e, arra tökéletes a New52, hogy megismerje a szereplőket, a környezetet, és jó sztorikat olvasson.
Idézet
A Green Arrowt szinte mindenhol agyondicsérik.
Azt nem csodálom, általánosan is nagyon erős cím tud lenni.
Idézet
Wonder Woman olyan… eh. Az elején amúgy szerintem ritka irritáló volt, hogy két külön sztori ment, de úgy, hogy páros számokban az egyik, páratlanokban a másik.
Heh, ezt a Hulkból nyúlták. :) Amikor megszűnt pár éve a Hulk cím, és helyette Incredible Hercules ment, ott is úgy volt, hogy a páratlan számokban az új Hulk, Amadeus kalandjai mentek, míg a páros számokban Herkulesé.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4041 Dátum: 2018. Május 19. - 15:13:05 »
A szereplőket csak ímmel-ámmal, mert a Rebirth a nagyjukat szintén kivágta a fenébe és egy régi és New 52-ból összegyúrt verziót rakott sokuk helyére. Szóval amit a New 52-ban látott valaki, az csak részben egyezik meg a mostaniakkal.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4042 Dátum: 2018. Május 19. - 16:51:06 »
A Green Arrowt szinte mindenhol agyondicsérik.
Azt nem csodálom, általánosan is nagyon erős cím tud lenni.

Hát a New52 eleje nagyon rossz volt. Aztán a Lemire-Sorrention sor szerintem kiemelkedett akkor a címek közül (és nem is hosszú, három kötet, bőven megér egy próbát), aztán Benjamin Percy alatt megint elég közepes lett. Ami csak azért mókás, mert a Rebirth sorozatot is ő kapta meg, azt meg tényleg mindenki dicsérte.

Rebirth sorozatokból eddig nekem a Nightwing volt meglepetés, kellemes kis sorozat. Batman most tényleg elég közepes. Az All-Star Batman harmadik (és utolsó) kötete tetszett, az Alfred központúság miatt. Ezen kívül letudtam az első nyolc füzet Suicide Squad-ot, amit Jim Lee rajzolt. Tetszett benne, hogy viszonylag lezárt, semmivel sem nyújt kevesebbet, mint az itthon megjelenő JL. Tovább nem akartam olvasni, mert nem szeretem a kb 3-4 füzetenkénti rajzoló váltást, főleg ha totál eltér a stílus.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 20. - 07:31:34 írta Sepi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4043 Dátum: 2018. Május 19. - 17:45:47 »
Az Íjász az 52-ben nem Connor?

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4044 Dátum: 2018. Május 19. - 18:54:37 »
Nem, Oliver. Legalábbis Lemire és Percy alatt biztosan.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4045 Dátum: 2018. Június 23. - 14:02:25 »
Azon gondolkodtam épp, hogy mennyit spóroltam, hogy eddig csak szórtírozva vettem meg az Eaglemoss köteteket. :) Kb. 70ezerrel beljebb vagyok, hogy kihagytam a számomra érdektelen és sok esetben valóban pocsék történeteket. Persze egy long halloween-t nem lehetett kihagyni, de pl. örülök, hogy a Tegezt kihagytam. Épp elég a komplett Kingpin mellett a keménytáblás Marvel (azt is megválogatom), Star Wars, Spawn, és most a Fumax.  Szerintem közel 200.000 Ft évente így, hogy szemezgetek. És hányan megveszik a komplett DC és Marvel sort a komplett borítókép miatt.....
Jó drága kép.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4046 Dátum: 2018. Június 23. - 14:30:24 »
Pont most láttam, hogy egyre többen kezdik eladni a teljes eddigi sort belőle. Mert az elején nagyon jónak tűnt, hogy lesz egy ilyen, de a színvonala tényleg kritikán aluli.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4047 Dátum: 2018. Június 23. - 16:00:30 »
Folyamatosan adogatnak el teljes sorokat már egy éve, gyakran nagyon olcsón. Tök normális, a kétheti köteteket sokan el sem olvassák, elég drága, nem túl erős a válogatás, sok helyet foglal, stb.

Nem bántam meg, hogy csak azt veszem belőle, ami kifejezetten érdekel. Sőt, amelyik nem annyira fontos, azt már inkább másodkézből veszem, olcsóbban.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4048 Dátum: 2018. Június 23. - 19:34:56 »
Én vagyok az egyfajta ellenpólus. Én is látom,tapasztalom a DC soron,hogy sz@r a fordítás, van benne egy jó pár kötet, amit nem kellett volna belerakni. Nyomdahibással még szerencsére nem találkoztam. Bíztam benne,hogy így ha drágul több pénz jut egy normális fordítóra, meg arra,hogy valaki kijavítja a helyesírási hibákat,de nem tapasztaltam pozitív változást. Sajnos! DE! Én így is gyűjtöm és nem fogom lemondani. Nem a gerinckép miatt, mert bár tagadhatatlanan,hogy jó néz ki,meg ha valaki belép a szobámba rögtön felkapja rá a fejét,  hanem mert van benne jó pár kötet ami a szívemhez nőtt és tetszett és ezek felülértékelik számomra a silányabb sztorikat. Hush, Hosszú Hellowen, a Végzet Gothem-be érkezik, Zöld Lámpás: Titkos Eredet stb,stb már ezek miatt megérte számomra.  A  Star Warst nem gyűjtöm, úgyhogy szabadul fel rá forrás.  ;D ;D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4049 Dátum: 2018. Június 23. - 19:43:34 »
Hát én viszont nagyon úgy néz ki, hogy a Star Warst folytatni fogom :D Megálltam a Vader végénél, de jönnek olyanok, amik érdekelnek, akkor meg már úgy vagyok vele, hogy legyen teljes.

Nálam: SW > DC

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4050 Dátum: 2018. Június 25. - 10:47:51 »
Én mindent gyűjtök :)

Kingpintől minden jöhet szokás szerint :).

A DC sort én nem bántam meg, mert annyira a fordítás általában nem zavaró és szerintem azért nincsenek benne kifejezetten rossz történetek. A Superman kötetek például hatalmas pozitív csalódások voltak, mert alapból nem érdekeltek a sérthetetlen végtelen erejű hősnek a kalandjai, de nagyon jó cuccokat hoztak össze vele. Aztán ott volt a Bátor és Vakmerő, ahol elég ötletes, de látszólag random hőscsapatot raktak össze, de mégis működött a remek írásnak köszönhetően. Bár voltak csalódások, mint mondjuk a Harley Quinn, ami nem volt rossz azért, de túlságosan komolytalan ostobaság lett belőle. Aztán a Csodanő egyik sztorija, ami elsőre remekül hangzott (Csodanő mitológiájából származó istenek Gothami gonosztevőket szállnak meg), de végül nem lett túl nagy eresztés, miközben Gail Simone zseniális Csodanő sorozatába épphogy csak belekóstoltunk. A Batman/Superman sztorik is lehettek volna jobbak (bár a rajz hihetetlenül tetszett), valamint a Flashból is egy hosszú run utolsó részét adták le, amiből semmit nem lehetett érteni. A Tegezt meg nem tudom hová tenni: zseniális írás, nagyon bátor és egyedi sztori, de mégis azt kell mondanom, hogy ekkora baromságot se olvastam még :). Viszont a DC nagy előnye, hogy mivel sajnos nem igazán van egység benne a sok rebootoló krízis meg egyéb hülyeség miatt, de épp ezért van rengeteg különállóan élvezhető remek sztori, mint mondjuk a Hosszú Halloween vagy a Végzet Gothamba érkezik.

A Marvel sor persze Kingpin színvonalú kiadás, ami mellett alapból az egész design sokkal jobban tetszik és összeszedettebb, mint a DC-s. Egyszerűen letisztultabb, elegánsabb, egységesebb már a borító is. Meg legalább őszintén felvállalják, hogy ez csak egyfajta kóstoló a Marvel univerzumhoz, a végén lévő ajánlóval. Viszont a Marvel egységesebb univerzuma miatt sajnos a legtöbb történet csak lóg a levegőben. A Thor csak elkezdődött, Amerika Kapitány kétszer is elkezdődött (bár az legalább valamennyire lezártabb), az X-men csak egy fél sztori (szerencsére meg van a másik fele a Kingpin jóvoltából :P ), sőt a Rozsomák köteten kívül minden csak belekapott valamibe, esetleg még az Ultimates le lesz zárva, de az sem mostanában. Persze örülök ennek a sok kiadásnak, de bizonyos esetekben (mind mondjuk a Thor) épp emiatt nincs esélye, hogy teljes legyen, mert amúgy esetleg ki lett volna adva valamikor az egész, de így hogy más kezdte meg, így esélytelen :S.

A Szukits cuccokat is gyűjtöm, főleg a Star Wars lett pozitív csalódás, mert nem sokat vártam tőle, de végül remek kis sorozat lett belőle, és hogy szó szerint mindent kiadnak, az valami nagy királyság :). A Witcher, AVP, Trónok harcáról és egyebekről nem is beszélve :).

A Pestikönyv meg a Vadvirágok kiadványait is veszem, bár őket nagyon lehúzó kiadónak tartom a magas ár és az indokolatlan "gyűjtői kiadások" miatt.

Aztán persze gyűjtöm a Spawnt, The Walking Deadet és egyebeket, meg időnként még magyar kiadásokat is veszek, de azok általában igénytelen, összedobott kis füzetek, épp ezért már inkább csak a nagyobb, igényesebb, összeszedettebb kiadásokat, sorozatokat, antológiaköteteket gyűjtöm.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4051 Dátum: 2018. Június 25. - 12:30:33 »
Ez tényleg impozáns gyűjteményt jelent.  :) Hogyhogy téged nem ismerünk személyesen? :)

Én a DC sorozatba csak bele-belekaptam, de nagyon untam őket (ritka kivétellel). Nem tudom, hogy a sztorik gyengék vagy a fordítás, vagy mindkettő, de most a Tegez 1-nél kicsit kiakadtam, mert az rémesen igénytelen volt. Tíznél több olyan esetet számoltam össze benne, amit nem követne el egy olyan ember, aki 13 évnél idősebb (vagy 70-nél fiatalabb) és minimum középfokon tud angolul (illetve magyarul).  :uhoh:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4052 Dátum: 2018. Június 25. - 13:32:11 »
Időnként még magyar kiadásokat is veszek, de azok általában igénytelen, összedobott kis füzetek, épp ezért már inkább csak a nagyobb, igényesebb, összeszedettebb kiadásokat, sorozatokat, antológiaköteteket gyűjtöm.
Akkor remélem a TYA-t megvetted. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4053 Dátum: 2018. Június 25. - 18:31:42 »
Én mindent gyűjtök :)

Az nem semmi :D

Idézet
A Superman kötetek például hatalmas pozitív csalódások voltak, mert alapból nem érdekeltek a sérthetetlen végtelen erejű hősnek a kalandjai, de nagyon jó cuccokat hoztak össze vele.

Supermanből csak a Kripton utolsó fiát olvastam, de nem igazán fogott meg, pedig a top Superman történetek között tartják számon. Egyáltalán nem volt rossz, sőt, de szerintem nagyon beszédes, hogy szupinál ez a best of.

Idézet
Persze örülök ennek a sok kiadásnak, de bizonyos esetekben (mind mondjuk a Thor) épp emiatt nincs esélye, hogy teljes legyen, mert amúgy esetleg ki lett volna adva valamikor az egész, de így hogy más kezdte meg, így esélytelen :S.

Sosem lehet tudni. Ha nem lesz Hachette, és kainet jókedvében találod, talán vevő lesz rá :D

Idézet
A Szukits cuccokat is gyűjtöm, főleg a Star Wars lett pozitív csalódás, mert nem sokat vártam tőle, de végül remek kis sorozat lett belőle, és hogy szó szerint mindent kiadnak, az valami nagy királyság :).

Remélem, hogy nem adnak ki mindent, mert az veszett sok :D :D Ráadásul egy csomó van, ami nem tűnik izgalmasnak, pl. Kanan, Phasma, filmképregények, stb. Ugyanakkor az Obi-Wan és Anakin settingje rohadt érdekes, az a 10 év igazi érintetlen aranybánya. Amúgy nekem a Star Wars kötetek (1-5. legalábbis) annyira nem jöttek be, de a Vader állati jó, főleg a Vader Down és utána.

Idézet
időnként még magyar kiadásokat is veszek, de azok általában igénytelen, összedobott kis füzetek, épp ezért már inkább csak a nagyobb, igényesebb, összeszedettebb kiadásokat, sorozatokat, antológiaköteteket gyűjtöm.

Van egy Titánember sorom, az nagyon bejött, de igazán szerezhettek volna valakit, hogy korrektúrázza a szövegeket, mert akadnak benne általános iskolás szintű elbénázott mondatok és hibák.

Akkor remélem a TYA-t megvetted. :)

Nagyon burkolt a reklám :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4054 Dátum: 2018. Június 26. - 18:16:02 »
kevinkain...üdv a klubba.
Én is veszek mindent, de most már úgy döntöttem , hogy a számomra igénytelen, nem tetsző kiadványokat nem veszem meg így talán csökken a kiadási oldalam.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4055 Dátum: 2018. Június 29. - 13:00:17 »
Ez tényleg impozáns gyűjteményt jelent.  :) Hogyhogy téged nem ismerünk személyesen? :)

Sajnos nem nagyon tudok eljutni képregényes rendezvényekre, így marad a net :).

Akkor remélem a TYA-t megvetted. :)

Persze, alap :), már el is olvastam. Bár összességében a Cska jobban bejött, de lehet csak azért mert ott még nem vártam semmit :), de amúgy volt benne pár igen jó történet :).

Supermanből csak a Kripton utolsó fiát olvastam, de nem igazán fogott meg, pedig a top Superman történetek között tartják számon. Egyáltalán nem volt rossz, sőt, de szerintem nagyon beszédes, hogy szupinál ez a best of.

Szerintem az se volt rossz, de az Agykeselyű még jobban bejött, amin lehet az is nagyot dobott, hogy Christopher Reeve-ről és Margot Kidderről voltak mintázva a karakterek, amitől olyan érzés volt, mintha a régi mozifilmek folytatását olvasnám :).

Remélem, hogy nem adnak ki mindent, mert az veszett sok :D :D Ráadásul egy csomó van, ami nem tűnik izgalmasnak, pl. Kanan, Phasma, filmképregények, stb. Ugyanakkor az Obi-Wan és Anakin settingje rohadt érdekes, az a 10 év igazi érintetlen aranybánya. Amúgy nekem a Star Wars kötetek (1-5. legalábbis) annyira nem jöttek be, de a Vader állati jó, főleg a Vader Down és utána.

Annyira azért nem sok, főleg hogy milyen iramban nyomatják a köteteket :). Az alap SW kötetekkel az az egy gondom, hogy mivel előzmény/spin-off, ezért előre lehet tudni, hogy nem hal meg senki. A Vader épp emiatt volt jó, mert sok volt az új karakter, akik miatt bár időnként kicsit kaotikusak lettek a dolgok, mert alul voltak prezentálva (főleg a sötét oldalra átállt Jedi tanítványokhoz lehetett volna több háttérsztori), de összességében igen jó volt, és remélem a folytatás, a Dr Aphra is ilyen jó lesz, és a robotok is visszatérnek majd benne, mert ők voltak a legnagyobb arcok a sorozatban ;). Amúgy az Obi-Wan és Anakin már jön hamarosan :).
Én mondjuk a mellékszálakra is kíváncsi lennék, mondjuk a Phasmára azért, mert a filmekben az csak egy átszínezett rohamosztagos volt szinte 0 szereppel, aztán meg olyanokat olvastam neten, hogy az mekkora egy badass karakter... hát mondom oké :).

Van egy Titánember sorom, az nagyon bejött, de igazán szerezhettek volna valakit, hogy korrektúrázza a szövegeket, mert akadnak benne általános iskolás szintű elbénázott mondatok és hibák.

Az nekem is meg van, és bár nem volt rossz, főleg egy Iron Lady-hez képest :), de azért lehetett volna jobb is, mert a magyaros dolgok komolytalanná tették a sztorit, miközben túlságosan amerikai képregény majmolás volt, sokszor sajnos rossz értelemben (random erőarányok, random események...), meg a karikatúraszerű rajz se jött be, de ez csak szubjektív vélemény :).

kevinkain...üdv a klubba.
Én is veszek mindent, de most már úgy döntöttem , hogy a számomra igénytelen, nem tetsző kiadványokat nem veszem meg így talán csökken a kiadási oldalam.

Most már lehet nekem is kell, mert eddig még az alternatív gyűjtői kiadásokat is beszereztem, de a VadVirágok újabb kiadásai miatt, lehet az ilyesmikről lemondok a jövőben :).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 29. - 13:02:22 írta kevinkain »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4056 Dátum: 2018. Június 29. - 13:58:28 »
Persze, alap :), már el is olvastam. Bár összességében a Cska jobban bejött, de lehet csak azért mert ott még nem vártam semmit :), de amúgy volt benne pár igen jó történet :).
Köszönöm szépen. :) Érdekes, a többségnek jobban tetszett mint az első, és én is erősebbnek éreztem a beérkezett anyagokat, plusz két történetet végül nem is engedtünk megjelenni benne, ami elrontotta volna az összképet.

Melyikek tetszettek a leginkább és melyikek legkevésbé? Nekem nagyjából ez volt a sorrend (a sajátomat nyilván kihagyom).

Ezek amiket kiváló munkának tartok:
Elsie: Nagy Marci
Ősök Meséi: Kiss, Krisz
Tom Edison Kutyája: Kóbor, Brazil

Számomra ők voltak a középmezőny:
Énkereső: Pádár, Koska
Ebolúció: Magyar, Kasza
Jó utat király! Madarász

És ezek amiket kissé gyengébbnek érzek a többitől:
Rossz Kezekben: Pádár, Gresz
Keritések: Tóth Lili
A Szerződés: Puskás, Halmi

Az nekem is meg van, és bár nem volt rossz, főleg egy Iron Lady-hez képest :), de azért lehetett volna jobb is, mert a magyaros dolgok komolytalanná tették a sztorit, miközben túlságosan amerikai képregény majmolás volt, sokszor sajnos rossz értelemben (random erőarányok, random események...), meg a karikatúraszerű rajz se jött be, de ez csak szubjektív vélemény :).
Sajnos a magyar témákról alapvetően mindig a szatíra jut az ember eszébe, nekem is a Titánember esetében folyamatosan az az érzésem volt, hogy nem tudom, hogy ez most paródiája-e az amerikai képregényeknek és a magyar politikai életnek.
Ezért használom a magyar közeget én is inkább csak háttérnek, amiben játszódik a cselekmény, mivel ezt ismerem jól, de közben legalább ugyanannyira elhatárolódom tőle, inkább nemzetközi neveket használok stb. Hogy ismerős, hiteles legyen, de ne tolakodó.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 29. - 14:09:39 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4057 Dátum: 2018. Június 29. - 15:05:00 »
Annyira azért nem sok, főleg hogy milyen iramban nyomatják a köteteket :). Az alap SW kötetekkel az az egy gondom, hogy mivel előzmény/spin-off, ezért előre lehet tudni, hogy nem hal meg senki. A Vader épp emiatt volt jó, mert sok volt az új karakter, akik miatt bár időnként kicsit kaotikusak lettek a dolgok, mert alul voltak prezentálva (főleg a sötét oldalra átállt Jedi tanítványokhoz lehetett volna több háttérsztori), de összességében igen jó volt, és remélem a folytatás, a Dr Aphra is ilyen jó lesz, és a robotok is visszatérnek majd benne, mert ők voltak a legnagyobb arcok a sorozatban ;). Amúgy az Obi-Wan és Anakin már jön hamarosan :).
Én mondjuk a mellékszálakra is kíváncsi lennék, mondjuk a Phasmára azért, mert a filmekben az csak egy átszínezett rohamosztagos volt szinte 0 szereppel, aztán meg olyanokat olvastam neten, hogy az mekkora egy badass karakter... hát mondom oké :).

Nem is annyira az a bajom, hogy lassan jön, hanem hogy azt mindet meg kell venni :D És akkor a helyről még nem is beszéltünk.

Engem a Phasma pont azért nem érdekel, ami miatt téged igen, de ugyanígy a Poe Dameron és a többi új karakteres cucc is tök hidegen hagy. A Windu jónak hangzik, de a régi trilógiás karakterek cuccaitól is félek kicsit, mert ki tudja, hogy mit hoznak ki egy Csubakkából vagy Landóból. Aphra sem érdekel igazán, remélem, hogy nem adják ki az egészet. Nem úgy a másik Vader sorozat, mert az egészből az izgat a leginkább.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4058 Dátum: 2018. Június 30. - 12:37:39 »
Melyikek tetszettek a leginkább és melyikek legkevésbé?

Megpróbálok én is egy sorrendet összerakni :)

Tom Edison Kutyája: Kóbor, Brazil
Elsie: Nagy Marci
Ősök Meséi: Kiss, Krisz
A Komoly és a Kajla
Rossz Kezekben: Pádár, Gresz
A Szerződés: Puskás, Halmi
Ebolúció: Magyar, Kasza
Énkereső: Pádár, Koska
Jó utat király! Madarász
Keritések: Tóth Lili

Amúgy, ha már a kutyás képregényeknél tartunk, akkor van egy olyan, hogy "Sora! Puff ide", az bár nem ebben az antológiában jelent meg, de mostanában olvastam azt is és nagyon bejött a "kicsit" animés stílus, meg történet :).

Nem is annyira az a bajom, hogy lassan jön, hanem hogy azt mindet meg kell venni :D És akkor a helyről még nem is beszéltünk.

Ezt meg tudom érteni: én is már alig férek el a képregényektől :).

Engem a Phasma pont azért nem érdekel, ami miatt téged igen, de ugyanígy a Poe Dameron és a többi új karakteres cucc is tök hidegen hagy. A Windu jónak hangzik, de a régi trilógiás karakterek cuccaitól is félek kicsit, mert ki tudja, hogy mit hoznak ki egy Csubakkából vagy Landóból. Aphra sem érdekel igazán, remélem, hogy nem adják ki az egészet. Nem úgy a másik Vader sorozat, mert az egészből az izgat a leginkább.

Engem pont azért érdekelnének azok, mint a Phasma és egyebek, hogy megtudjam, minek ez a nagy felhajtás az amúgy nulla karakterek körül :).
Szerintem az egykötetes sztorik inkább érdekességek, mint komolyabb történetek, mint mondjuk amilyen a Darth Maul is volt.
Viszont én az Aphrát várom legjobban, mert a Vader sorozatban bár Vader nagyon badass karakter volt, de én Aphrát és a droidokat bírtam legjobban :).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4059 Dátum: 2018. Június 30. - 14:32:48 »
Megpróbálok én is egy sorrendet összerakni :)

Köszönöm szépen.
Akkor a Tom Edison, az Elsie és az Ősök Mesé mindenki szerint a kötet legerősebb művei.
Az elsőre persze mondhatjuk, hogy jó novellából könnyű jó képregényt csinálni, de sokszor láttam már, hogy az adaptációs műfaj nem mindig működik. Itt szerintem nagyon beépült Vonegutt novellájának szövege a képregénybe, lényegében nem is érezte az ember, hogy irodalmi adaptációt olvas.

Amúgy, ha már a kutyás képregényeknél tartunk, akkor van egy olyan, hogy "Sora! Puff ide", az bár nem ebben az antológiában jelent meg, de mostanában olvastam azt is és nagyon bejött a "kicsit" animés stílus, meg történet :).
Igen olvastam, képregényes rendezvényeken mi forgalmazzuk (az alkotó a MondoCon-okra jár ki). Nagyon aranyos képregény, remélem lesz folytatása. :)