Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487439 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4060 Dátum: 2018. Június 30. - 14:54:09 »
Engem pont azért érdekelnének azok, mint a Phasma és egyebek, hogy megtudjam, minek ez a nagy felhajtás az amúgy nulla karakterek körül :).

Ez jogos, de a másik oldalról a nagy felhajtás nem a képregények, hanem kizárólag a filmek miatt van körülöttük. Abban pedig elég gyenge karakterek voltak, és a nagy izgalom ennek szól, amit mind láttunk, és mivel ilyen keveset láttunk belőlük, engem nem is érdekel több. Azt hiszem, ezzel el is értük a nézetkülönbség gyökerét :D

Ha valami dobhatna rajtuk a szememben, az talán a kivágott jeleneteik. Más kérdés, hogy azokat mennyire tekinteném a Star Wars valódi részének.

Idézet
Szerintem az egykötetes sztorik inkább érdekességek, mint komolyabb történetek, mint mondjuk amilyen a Darth Maul is volt.

Szerintem is. Pont ezért gondolom, hogy hanyagolni kéne őket, kivéve ha nagyon érdekes karakterrel foglalkoznak, vagy kiemelkedően vannak megírva.

Idézet
Viszont én az Aphrát várom legjobban, mert a Vader sorozatban bár Vader nagyon badass karakter volt, de én Aphrát és a droidokat bírtam legjobban :).

Aphra saját sorából még nem olvastam semmit. Nincs kizárva, hogy bejön majd, de nem számítok különösebben jóra.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4061 Dátum: 2018. Július 01. - 14:39:25 »
Az elsőre persze mondhatjuk, hogy jó novellából könnyű jó képregényt csinálni, de sokszor láttam már, hogy az adaptációs műfaj nem mindig működik. Itt szerintem nagyon beépült Vonegutt novellájának szövege a képregénybe, lényegében nem is érezte az ember, hogy irodalmi adaptációt olvas.

Én nem is tudtam, hogy adaptáció :).

Nagyon aranyos képregény, remélem lesz folytatása. :)

Én is remélem, mert tök poén ez amikor hétköznapi eseményekből a fantázia epikus animés jeleneteket generál :). Bár ha valóban sorozat lesz, akkor ennél azért több kell hosszútávon, csak hogy ne essen ugyan abba a csapdába, mint mondjuk a Garfield, ami egyetlen ötletet/poént süt el egyfolytában, csak mindig kicsit másképp.

Amúgy a Cska szerintem azért volt jobb egy fokkal, mert a macskák alapból megosztóbb karakterek, amikkel könnyebb több irányba indulni, miközben a kutyák általában az ember legjobb barátai az önfeláldozó hűséges viselkedésükkel a tipikus hős karakterek, és erre a motívumra épültek a gyengébb történetek egyértelműen, de a jobbak egy részében is benn volt, ami persze nem baj, csak így nehezebb elrugaszkodni, mint a macskáknál, amiknél az ember sokkal könnyebben asszociál több mindenre.

Ez jogos, de a másik oldalról a nagy felhajtás nem a képregények, hanem kizárólag a filmek miatt van körülöttük. Abban pedig elég gyenge karakterek voltak, és a nagy izgalom ennek szól, amit mind láttunk, és mivel ilyen keveset láttunk belőlük, engem nem is érdekel több. Azt hiszem, ezzel el is értük a nézetkülönbség gyökerét :D

Ja, mint anno Boba Fett, aki semmi nem csinált a filmekben, csak állt és menőn nézett ki és mindenki elszállt tőle, hogy ő a legmenőbb fejvadász a mozitörténelemben :).

Szerintem is. Pont ezért gondolom, hogy hanyagolni kéne őket, kivéve ha nagyon érdekes karakterrel foglalkoznak, vagy kiemelkedően vannak megírva.

Bizony, bár épp hogy a Star Wars cím miatt eléggé meg van kötve az írók keze. Ott volt pl. a Darth Maul sztori, amiben nagyon jó alapötlet volt, hogy elfogott egy Jedit, akit le akart gyilkolni csakúgy, hogy Jedit öljön, de miközben vitte magával lassan elkezdték megismerni egymást és az erő másik oldalát. Jól volt összerakva a sztori és folyamatosan a határvonalon táncolt, amit átlépve egy zseniális sztori lehetett volna, miközben Maul egy igen jó és különlegesen összetett karakterré válhatott volna, de végül az író nem lépte át a határt, ami miatt csak egy szokásos "sith rossz, jedi jó, uff" szintű sztori maradt sajnos.

Aphra saját sorából még nem olvastam semmit. Nincs kizárva, hogy bejön majd, de nem számítok különösebben jóra.

Én kíváncsi leszek rá, mert nem csak időrendben folytatása/spin-off-ja a Darth Vadernek, hanem az író is ugyan az :).

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4062 Dátum: 2018. Július 01. - 19:44:19 »
Ja, mint anno Boba Fett, aki semmi nem csinált a filmekben, csak állt és menőn nézett ki és mindenki elszállt tőle, hogy ő a legmenőbb fejvadász a mozitörténelemben :).

Ez tök érdekes, mert ő is nagyon keveset szerepelt, mégis sokan megszerették. Viszont azt érzem, hogy pl. Phasma körül kifejezetten műhype van.

Idézet
Bizony, bár épp hogy a Star Wars cím miatt eléggé meg van kötve az írók keze. Ott volt pl. a Darth Maul sztori, amiben nagyon jó alapötlet volt, hogy elfogott egy Jedit, akit le akart gyilkolni csakúgy, hogy Jedit öljön, de miközben vitte magával lassan elkezdték megismerni egymást és az erő másik oldalát. Jól volt összerakva a sztori és folyamatosan a határvonalon táncolt, amit átlépve egy zseniális sztori lehetett volna, miközben Maul egy igen jó és különlegesen összetett karakterré válhatott volna, de végül az író nem lépte át a határt, ami miatt csak egy szokásos "sith rossz, jedi jó, uff" szintű sztori maradt sajnos.

A Mault még nem olvastam, de egyrészt érdekesnek hangzik, másrészt szerintem róla érdemes lehozni sztorikat, mert őt is sokan szeretik az I. óta, holott talán két mondata volt összesen.

Idézet
Én kíváncsi leszek rá, mert nem csak időrendben folytatása/spin-off-ja a Darth Vadernek, hanem az író is ugyan az :).

Nem tudtam, hogy ugyanaz az író, de szerintem a Vader sort kevésbé az író zsenije, mint Vader karaktere vitte el. Arra akarok kilyukadni, hogy nem vagyok benne biztos, hogy mást is jól ír. Persze majd kiderül.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4063 Dátum: 2018. Július 01. - 20:44:36 »
A Vadert Kieron Gillen írta, aki a Marvel egyik legmegbízhatóbb írója, pedig készített már nekik egy-két száz füzetet az elmúlt kb. 8. évben.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4064 Dátum: 2018. Július 02. - 17:56:33 »
Szerintem még semmi mást nem olvastam tőle, de ez biztatónak hangzik. Majd meglátom, milyen az Aphra, ha olvasok belőle. Mindenesetre a Vader miatt azért nem nevezném írózseninek, mert annak is megvannak a gyengéi, például nagyon lassan indul be.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4065 Dátum: 2018. Július 04. - 12:41:41 »
Ez tök érdekes, mert ő is nagyon keveset szerepelt, mégis sokan megszerették. Viszont azt érzem, hogy pl. Phasma körül kifejezetten műhype van.

Ebbe mondjuk lehet valami, mert az SW filmekben megfigyelhető ez, hogy mindig kell bele egy személyiségnélküli, de badass módon kinéző henchman, akit majd imádnak a rajongók, csak míg Fett kinézete eredeti volt, Maul pedig valami ördögfejű izé volt, addig Phasma csak egy random recolor :).

A Mault még nem olvastam, de egyrészt érdekesnek hangzik, másrészt szerintem róla érdemes lehozni sztorikat, mert őt is sokan szeretik az I. óta, holott talán két mondata volt összesen.

Szerintem az a karakter is ugyan az a kategória mint Boba Fett vagy Phasma. Amúgy az ilyen karakterekkel lehetne a legjobb sztorikat kihozni, mert míg a főszereplőknek eléggé bebetonozták a személyiségüket a filmek, addig ezekről szinte semmit nem tudunk (talán épp ez a rejtélyesség, ami miatt érdekes sokaknak?), és ezért van lehetőség valami újat, érdekeset alkotni, de sajnos ahogy Maul esetében se sikerült, úgy nem várok sokat a többitől se.
Bár a képregények is időnként ellövik ezt a "hibát", ahogy a jedi/sith tanítványokkal is tették a Vaderben, vagy ahogy az elit rohamosztagos csoport is volt az SW-ben. Bár az utóbbi annyira nem is volt összecsapva, mert ütős kis banda volt :), és tök jó volt, ahogy bemutatták, hogy a birodalmiak, hogyan látják a lázadókat.

Nem tudtam, hogy ugyanaz az író, de szerintem a Vader sort kevésbé az író zsenije, mint Vader karaktere vitte el. Arra akarok kilyukadni, hogy nem vagyok benne biztos, hogy mást is jól ír. Persze majd kiderül.

Abban van valami, de ha csak Vader badasskedését kellett volna olvasni végig, akkor csak egy egyszer olvasható durvulás lett volna és annyi. Számomra Aphra meg a két szadista droid volt az igazi főszereplő ott is :).

A Vadert Kieron Gillen írta, aki a Marvel egyik legmegbízhatóbb írója, pedig készített már nekik egy-két száz füzetet az elmúlt kb. 8. évben.

Én még nem hallottam róla ezelőtt, bár én úgy vagyok vele, hogy nem alkotók neveit, hanem csak sztorikat jegyzek meg általában, és akik sokszor feltűnnek, azok neve marad meg :).
Bár most utánanéztem és szerintem fel fog tűnni még a Kingpinnél az elkövetkező években :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4066 Dátum: 2018. Július 04. - 14:23:36 »
Mindennel egyetértek.

Abban van valami, de ha csak Vader badasskedését kellett volna olvasni végig, akkor csak egy egyszer olvasható durvulás lett volna és annyi. Számomra Aphra meg a két szadista droid volt az igazi főszereplő ott is :).

Ez tök érthető. Érdekes megfigyelni, hogy bevett stratégia a nagyon meghatározott, stabil, "megváltoztathatatlan" karaktereknél, hogy a sztori fontos részegységeit pl. humor, karakterfejlődés, stb. kiszervezik a supporting castra. Ez a Vader sor tipikusan ilyen, de nemrég olvastam a Planet Hulkot, ami szintén sokat dolgozik ezzel. Hulk maga többnyire zúz, mégis érdekes szálak futnak közben, amit elsősorban más karakterek mozgatnak.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4067 Dátum: 2018. Július 06. - 11:19:58 »
He, hát ennek a Batman esküvőnek aztán baromi nagy kár volt ekkora feneket keríteni...  :roll:  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4068 Dátum: 2018. Július 07. - 20:08:03 »
Talán még nem is lett volna rossz az utolsó oldalt tekintve, meg elvileg King 100 részben gondolkozik, de szerintem is, a DC a hype generálásával és a spoilerezéssel teljesen elrontotta. Mondjuk szerintem totál középszer a sorozat, egy-két jobb számmal és mivel eddig úgy tűnt minden ehhez a számhoz vezet... háát.. az idő majd eldönti mennyire fogunk erre emlékezni :D

edinem

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 72
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4069 Dátum: 2018. Július 09. - 15:52:37 »
Meg soha nem olvastam ilyen rossz torteneteket, mint amiket King ír. :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4070 Dátum: 2018. Július 09. - 21:23:57 »
Nem olyan vészes ez, de semmi extra...
ahogy Kilogres is írta, erre húzta fel az elmúlt másfél évet, és erre tessék... puff, kippukkadt a lufi... kicsit olyan átverve érzi magát az ember egy ilyen után... de vhol én is azon rugóztam végig, hogy jó lesz ez nekünk, jó ha Bats megházasodik... és vhol azt éreztem, hogy az író is ezen örlődött, és a végén inkább mégse vállalta be...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4071 Dátum: 2018. Július 09. - 21:57:40 »
Igazából az időzítés is pocsék, mert nemrég a Marvelnél meg Árnymacska és Kolosszus fújta le a saját esküvőjét az esküvői különszámukban (mondjuk a végén sebtében berakott Gambit: „Hé, ha már itt egy rabbi, akkor házasodjunk mi meg, hiszen már két hete együtt vagyunk megint!” Vadóc: „Oké, asszem…” frigye se volt az írói csavarok csimborasszója). Ez az év a töketlenkedő esküvők éve a nagyoknál.
A Supermanen meg röhögnek tovább és viszik a „Superman most már apuka” vonalat az olvasók nagy örömére.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4072 Dátum: 2018. Július 09. - 23:01:44 »
Én bevallom őszintén nem csak az esküvő miatt vagyok csalódott. Nyilván egy Morrison, majd egy Snyder éra után senkinek sem lenne könnyű dolga, de én azt hittem, hogy a Grayson után ennél azért jobb lesz. Aztán lehet, hogy az nagyobb részt Seeley műve volt...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4073 Dátum: 2018. Július 10. - 09:05:43 »
Igazából az időzítés is pocsék, mert nemrég a Marvelnél meg Árnymacska és Kolosszus fújta le a saját esküvőjét az esküvői különszámukban (mondjuk a végén sebtében berakott Gambit: „Hé, ha már itt egy rabbi, akkor házasodjunk mi meg, hiszen már két hete együtt vagyunk megint!” Vadóc: „Oké, asszem…” frigye se volt az írói csavarok csimborasszója). Ez az év a töketlenkedő esküvők éve a nagyoknál.
A Supermanen meg röhögnek tovább és viszik a „Superman most már apuka” vonalat az olvasók nagy örömére.

Ba$#ki...  :o :o nem mondod, hogy Kitty-ék esküvőjét is lefúúújtááák?  :roll: :roll: Baazeg....  :drying:  na, náluk ez már gáz... ez a se veled, se nélküled kapcsolat baromi unalmas volt már 30 év óta... most pontot tehettek volna a végére, erre tessék, folytatják...  oh, egek...  :'( :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4074 Dátum: 2018. Július 18. - 20:13:35 »
Nem tudja valaki, hogy mi van mostanában a Marveles Star Wars képregényekkel? Csak azért érdekel, mert a magyar kiadás új számairól egyszerűen leszedték a Marvel feliratokat, a hátlapról, egyiknél az előlapról is (gondolom a másiknál véletlenül maradt fenn), és még a gerincről is eltűnt a Marvel felirat és csak egy ronda vörös négyzet éktelenkedik a helyén, ami rohadt hülyén néz ki :S. Nem igaz, hogy nem tudtak volna a helyére egy LicasFilm, Szukits, vagy akármilyen más feliratot tenni :S. No, de a lényeg, hogy nem tudja valaki, miért van ez? Mert kétlem, hogy véletlenül hibáznának ekkorát.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4075 Dátum: 2018. Július 18. - 20:37:49 »
Állítólag a Disney kérése volt, bővebb magyarázatot nem kaptunk. Elképzelni nem tudom, miért tiltanák le a Marvel képregényről a Marvel logót, és valószínűleg nem is tudjuk meg.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4076 Dátum: 2018. Július 18. - 20:38:30 »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4077 Dátum: 2018. Július 18. - 20:43:59 »
Kösz a válaszokat. Gondoltam, hogy valami ilyesmi, csak nem értem, bár jobb, mint amitől tartottam, hogy valami miatt a Marvel leáll a Star Wars képregényekkel, de akkor ezek szerint nem erről van szó :).
Csak azt nem értem, miért nem raknak rá más logót akkor már? Disney, LucasFilm, vagy akár Szukits logo, kicsit más lenne, de attól még jobban illene a képbe, mint ez az üres négyzet...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4078 Dátum: 2018. Július 18. - 22:12:28 »
Biztos azt is megszabja a Disney.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4079 Dátum: 2018. Augusztus 03. - 23:44:08 »
Szerintetek mi az oka, hogy minden magyar képregény kiadó elkezdte egyre vaskosabb kötetekben és egyre nagyobb terjedelemben kiadni a történeteket? Most a Képkocka egy időben kiad 20 klasszikus X-Men sztorit, a Spawn-ból is valami brutál mennyiséget terveznek jövőre kiadni. A Fumax Death kötete 300 oldal feletti, a Kingpin Mega Marvele is jó adag és a különszámok is ha jól olvastam 8 részt fognak tartalmazni a 2099es Pókemberből, nem beszélve a Hachette és DC kötetekről 2 hetente. És akkor a Star Wars is jó ütemben megy a Szukitstól. Ennyire megy minden? Ezt még mind veszik elegen? Úgy néz ki igen. Mit gondoltok ez meddig mehet így?