Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487452 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4080 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 00:05:03 »
1: Minél vastagabb egy kötet, annál drágább. Minél drágább, annál kevesebb ember elég ahhoz, hogy megvegye, és még nyereséges legyen.
2: Mindig is nagyon sokat akartunk kiadni a kedvenceinkből, de sokáig létezett egy lélektani határ, amit 3000 Ft alatt húztunk meg. Kisebb példányszámban viszont működik a dolog ezen ár felett is.
A nagy kérdés, hogy meddig? Mi maradunk a kisebb, olcsóbb képregények kiadásánál, nem akarunk elriasztani egy vevőt sem azért, mert nincs végtelen pénze képregényekre. Egy-egy kivétellel, amikor más körülmények úgy diktálják.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4081 Dátum: 2018. Augusztus 04. - 15:23:19 »
Az egy-egy kivételt, gondolom a Kingpin Hc-re érted. Hát a Gyilkos Tréfa is olyan csodálatos lett,hogy majd meg szólal. Csillagos ötös munka!!  :kingpin: :kingpin: Tetszik,hogy védőborítós,mint a Kraven, egyszóval szuper.  Ha a helyzet úgy kívánja akkor egy-két évente jöhetne egy-egy ilyen HC kiadás.  ;D ;D


ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4082 Dátum: 2018. Augusztus 09. - 10:53:06 »
Az új Vissza a jövőbe kötet is gyönyörű! :oh:
Imádom.
BATMAN,Spawn,Star Wars

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4083 Dátum: 2018. Október 27. - 19:49:15 »
Az a helyzet, hogy nekem hiányzik a Vertigo kötet.
Mindhárom benne lévő képregény tetszett, a legjobban a Constantine.
Néha eszembe jut, ha meglátom újságosnál/áruházban/interneten milyen bőséges képregény áradat van.
Néha eszembe jut tv sorozat nézésekor, hogy én ezt már olvastam képregényben, magyarul sok-sok évvel ezelőtt.
Egy ismerősöm megy a Börzére, ajánlottam neki jópár kiadványt (szinte csak Kingpinest - elsősorban abból tudok nyugodt szívvel ajánlani, amit ismerek is), és külön megemlítettem a Vertigokat is.

Vajon ma milyen sikere lenne a piacon, ha teljesülne a kiadáshoz minden feltétel? A háromból kettőt már ismerhetnek képregényes sorozatnézők is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4084 Dátum: 2018. Október 27. - 19:54:30 »
Prédikátor lehet, hogy indul jövőre.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4085 Dátum: 2018. Október 27. - 19:57:09 »
Köszi, ha sikerül összehoznotok, vevő leszek rá.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4086 Dátum: 2018. Október 28. - 20:35:24 »
Lehet korai a kérdés, de ha lesz Preacher, akkor az elejétől fogjátok kezdeni?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4087 Dátum: 2018. Október 28. - 20:51:47 »
Igen, az elejétől.

mutkacsaba

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 277
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4088 Dátum: 2018. Október 28. - 21:13:25 »
Akkor én is beszállok.  :D

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4089 Dátum: 2018. November 22. - 00:33:08 »
Lobo ugyanaz lesz mint amit semic adott ki 2 számot anno? Most hogy jön Preacher, Y is esetleg Constantine újraindítás is van tervben?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4090 Dátum: 2018. November 22. - 12:18:14 »
Nem ugyanaz lesz. Nem, nincs több Vertigo tervben.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4091 Dátum: 2018. December 28. - 18:05:45 »
Kedvet kaptam beleolvasni a New Gods DC sorozatba. Melyikkel érdemes kezdeni? Az 1989-es például jó kiindulás? Van még 84-es is, vagy 95-ös. A 70-es évekig nem feltétlen szeretnék visszamenni. Tudna valaki tanácsot adni? Köszi előre is

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4092 Dátum: 2018. December 28. - 20:20:31 »
A hetvenes évekbeli. A többi általában eléggé hamar beadta a kulcsot, okkal. Plusz hát nemhiába forrt egybe Kirby nevével, teljesen az ő kreálmánya.
Esetleg a 2000-ben indult pakkot lehet még érdemes.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4093 Dátum: 2019. Március 22. - 20:08:37 »
No, kíváncsiságból végigrágtam magam McFarlane legújabb irományán, a Spawn Kills Everyone Too című négyrészes minin.

Bátran ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el! Határozottan emlékezetes élményt biztosít majd hosszú távon.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4094 Dátum: 2019. Március 22. - 22:14:34 »
 ;D
Ez pedig egy frappáns borító! :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4095 Dátum: 2019. Március 22. - 23:28:46 »
Tipikus McFarlane. Megint mások sikeréből próbál pénzt csinálni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4096 Dátum: 2019. április 10. - 19:24:51 »
És a DC elért a kreativitás legaljára, amikor annyira kifutottak minden ötletből, annyira nem tudnak már kínjukban mit kitalálni, hogy ők is bedobják a zombivírust. Kijött a DCeased előzetese, ahol az egész istenverte univerzumukat elkapja egy zombivírus. És ha esetleg nem esne le mindenkinek, hogy az egész a Marvel Zombies nagyon béna utánzása, a borítók híres DC-s füzetcímlapok zombísított változatai, digitális festmény formájában.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4097 Dátum: 2019. április 12. - 20:53:26 »
És a DC elért a kreativitás legaljára, amikor annyira kifutottak minden ötletből, annyira nem tudnak már kínjukban mit kitalálni, hogy ők is bedobják a zombivírust. Kijött a DCeased előzetese, ahol az egész istenverte univerzumukat elkapja egy zombivírus. És ha esetleg nem esne le mindenkinek, hogy az egész a Marvel Zombies nagyon béna utánzása, a borítók híres DC-s füzetcímlapok zombísított változatai, digitális festmény formájában.

Én ezért is hanyagolom egyre inkább a szuperhősös képregényeket, és egyre többször nyúlok inkább az Image, Dark Horse, Humanoid, IDW, Boom Studios, és hasonszőrű kiadók termékeihez.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4098 Dátum: 2019. április 12. - 21:27:25 »
Nem feltétlen kell temetni a szuperhősöket. Az csak sznobizmus. Okkal élték túl az elmúlt háromnegyed évszázadot és fogják a következőt is.
Másfelől, vannak azért olyan szerkesztőségi húzások, amikor tényleg csak a fejét tudja fogni az ember, hogy ezt most tényleg miért. Mindentől függetlenül azért eddig a Marvel nyúlt le DC-s történeti ötleteket (csak jobb marketinggel), nem fordítva.
(Bár tény, hogy Bendis már a DC-nél van, szóval hivatalosan is náluk alkot a világ legnagyobb cselekményszál-plagizátora.)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #4099 Dátum: 2019. Május 30. - 21:25:17 »
Hááááát, most lapoztam végig a Snyder/Capullo páros friss Batmanjét, a Last Knight on Earth első kötetét, és…
Ez rém gyenge. Snyder dialógusai egyre rémesebbek, a kötet nagyja vagy félbemaradt magyarázat vagy iszonyatosan túlmagyarázott háttértörténet. Ráadásul talán ez a leghülyébb szuperhősös apokalipszis sztori amivel valaha találkoztam: Luthor egy tévéreklámban megkéri az átlagembereket, hogy öljék meg a hősöket, azok meg megteszik. Ennyi. És hogy még gyengébb legyen, Darkseid megint felbukkant, mert a jelek szerint Snyder képtelen úgy írni Batmant, hogy azzal ne egyszerűen Morrisont másolja tízszer annyi párbeszéddel.