Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 487437 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #220 Dátum: 2008. Július 12. - 14:48:29 »
Láttam a filmet, vicces volt a feléig, de utána átment drámába és nagyon sok a logikátlanság. Kicsit csalódtam. KN-en le is írtam, miért.
De Hancock karaktere jó. Nem szerencsétlen, csak nagyon bunkó! :lol:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #221 Dátum: 2008. Július 14. - 19:07:50 »
Na akkor, ahogy ígértem, itt az eheti nem Marvel adag, azoknak, akik mást is olvasnának. :D Kezdjük:

100Bullets 93.
A jelenlegi kedvenc Vertigo sorozatom (itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megkérdezzem kaine-tól, hogy miért nem ezt adta ki?). És ezen a héten sem okozott csalódást. A sztori címe stílusosan 100Bullets és repkednek is a golyók rendesen. A kedvencem, amikor a végén az egyik ügynök felrobbantja a rajta lévő oxigén palackot, hogy elintézze a bérgyilkost. Nagyon nagy. Ja és mellesleg imádom a rajzait!
10/6

Action Comics 867.
Megtetszett a borító, hát gondoltam letöltöm és nem bántam meg. Bár a sztori második részébe csöppentem bele, de így is élvezhető a dolog (amúgy elfogult vagyok: szerepel benne Supergirl is és amiben ő szerepel, az nekem már tökéletes… ;D). A lényeg, hogy kapunk egy új Brainiac sztorit és megtudjuk, hogy igazából Superman még sosem harcolt vele, csak a másolataival, de ellenben a Kryptonon jól ismerik, mert anno a robotjai elpusztítottak egy kolóniát. Aztán Superman elmegy, hogy felkutassa ezt az emlegetett kolóniát, hátha talál még ott egy-két kryptoni túlélőt, de ott összeakad Brainiac-kal és a robotjaival.
10/7 (a jó rajzok és Supergirl miatt… ;D)

Final Crisis: Requiem 01.
Hát ez valami szörnyűség. Azt hiszem a Hzs fórumon szidta már talgaby és teljesen igaza is van. Komolyan nem értem mi értelme ennek. A sztori még csak-csak elmegy, de a rajzokkal már néhol van gondom, ugyanis Superman feje néhol olyan mint egy rossz transzfesztitáé. :roll: Meg ez a „kiszedek egy piramist a Góbi-sivatagból és elviszem a Marsra” vagy a „csokit rakok a halott kezébe, mert mennyire szerette” dolgok. Inkább hagyjuk…
10/3

Trinity 06.
Na akkor most jöjjön talgaby és az én személyes kedvencem. Bár sajna ez a szám nekem most nem tetszett. Valahogy üres volt a szám. És Bagley-nek is voltak érdekes rajzai. Na de, nem csüggedek, egy hetente megjelenő miniben nem lehet minden szám a toppon.
10/5 

Wonder Woman 22.
Ez most valahogy nem az igazi. Bár én nem is én szeretem annyira a sorozatot, hanem Sepi. Mindenesetre az elején a „Diana ül a trónon és mellette ott vannak a levágott szuperbűnöző fejek” nagyon hatásos. És végre előkerül a főellenfél. De kb. annyi. Ja meg egy rakat Wendigo utánzat fehér gorilla és az ügynök, akinek a neve nem jut eszembe. Ja és szerepel egy kép elejéig Donna Troy! :D
10/5

És végül, de nem utoljára, hátha BuB vagy recsi is tiszteletét tenné a fórumon:

Battlestar Galactica: Season Zero 10.
A sorozat eddigi legjobb része. Végre kezd egy kicsit izgalmas lenni a dolog, bár a Galactica lezuhanása a jégbolygóra egyértelmű Star Trek koppintás. A sztori viszonylag tűrhető, végre megtudjuk mitől olyan zabos az egyik fő konspirátor (nagyjából ugyan az történt az egyik kolónián, mint az Y-ban a Földön: csak itt a nőkkel és a felesége is benne volt az áldozatokban) és jó mutatják be a lezuhant hajón lévő káoszt is. Bár azt nem vágom, hogy egy szál trikóban hogy nem fázik valaki egy jégbolygón?
10/5

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #222 Dátum: 2008. Július 14. - 22:05:46 »
Elolvastam pár 100 golyót, ha jól emlékszem, és annyira nem fogott meg... meg hát, nem fért volna bele több úgyse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #223 Dátum: 2008. Július 15. - 08:40:00 »
Nem, a Marsbéli Vadász kapcsán én a Salvation Runt szidtam, mert az már túlmutat a "szörnyűség" fogalmán. Komolyan, inkább olvasok The Ordert vagy Loeb Hulk v3-ját, mint azt, a... nem is tudom mit. A Requiem nekem tetszett, mert szépen adta vissza azt, hogy mi és ki volt pontosan J'onn J'onnz, és a megemlékezés roppant szép lett. A halála bemutatása volt szerintem gyenge, mert ennél sokkal... misztikusabbat sugallt a főmini, mintsem hogy egy rakás bűnöző szimplán agyonveri, miután bedrogozzák.
Ha az Action Comics tetszett, akkor szerintem szedd le #855-től, onnantól kezdődött ez a Geoff Johns-féle "ellenség-körkép", Bizarroval.
A Trinity-ben most inkább lassan áttérnek a Tarot-s szálra. Mivel heti sorozatról van szó, és stabil, 52 számos korlátról, így elég gyakran számítok ilyen üresjáratokra. Ennyire részletesen előre még Bendis se szokott dolgozni, márpedig ő az egyetlen, aki arról híres, hogy állandóan évtiedekre előre gondolkodik. Grant Morrison meg nem fog hetisorozatot írni (ő is tud 4-5 évre előre tervezni, csak ő jól). Én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy meddig tudják húzni az első komolyabb konfrontációt a két Hármas között. Van egy tippem, hogy milyen szerkezetben lesz, de majd meglátjuk, hátha Busiek kivételesen meglep.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 15. - 08:47:54 írta talgaby »

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #224 Dátum: 2008. Július 15. - 13:14:53 »
Az Action Comicsból az Escape from the Bizarro World-öt már olvastam, csak valahogy után abbahagytam. De most gondolkdom, hogy letöltöm az utána lévő részeket is. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #225 Dátum: 2008. Július 16. - 12:07:04 »
A Hancock előbb volt képregény, mint film?
Superman - t vajon miért nem adnak ki Magyarországon?

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #226 Dátum: 2008. Július 16. - 12:12:01 »
Az elsőre a válasz: nem, pont fordítva. A mádsodikra: mert a kutyát sem érdekli... ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #227 Dátum: 2008. Július 16. - 16:07:00 »
Hát, igen. Ha már DC, én is szívesebben olvasok Batman - t.
++
Ment Batman sorozat magyarul?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 16. - 16:11:01 írta Sepi »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #228 Dátum: 2008. Július 16. - 16:10:38 »
Ment egy darabig, majd összevonták a Superman-el, és Superman & Batman néven futott egy darabig.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #229 Dátum: 2008. Július 16. - 18:27:04 »
Idézet
Hát, igen. Ha már DC, én is szívesebben olvasok Batman - t.

Hát mondjuk nekem néha herótom van Batmanből. Jelenleg tipikusan azt a 90-es évek belei Pókember korszakot éli, amikor 4 különböző sorozata van egyszerre és mellete még havonta legalább 4 címben feltünik rendszeresen (na jó, kicsit Supermna is ilyen).
És ha már Superman: jövőre tervbe van véve egy Superman sztori honosítása a részemről, pont a már emlegetett Escape from the Bizarro Word, csak legyen rá időm. Attól és a Superman-Batman honosítások fogadtatásától is függ, hogy esetleg lesz-e több Superman honosítás a Hzs-n. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #230 Dátum: 2008. Július 16. - 20:02:32 »
A Marvel hősök fele is ezt csinálja, egyszerűen klónozva vannak, csak nem tudnak róla, de tudat alatt a klónok emlékeket cserélnek és tudat alatt beléjük van építve egy taszító kütyü, hogy ne tűnjenek fel egy helyen azonos időben. :D

Supermannel még elmegy, hogy fénysebességgel ide-oda ugrál, nade Batinál biztos ez a helyzet.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #231 Dátum: 2008. Július 16. - 20:09:52 »
Jesszus, ha szerinted most van Batmannek sok sorozat (ami egyébként 3, vagy még inkább 2+1 csapatsorozat), akkor mit mondanál szűk tíz évvel ezelőttre, amikor ennek vagy a duplája volt...? Superman fénykora is a négy stabil ongoing meg a JLA, meg a jófenetudjami volt (a Szupi halála környéke remek példa), mostanság van a két régi ongoing meg... most egy mini, pár animated, a JLA-ben viszont most töröm a fejem, ott van-e (úgy emlékszem, igen...). Marvelnél is szerencsére már csak Rozsomák van ott mindenütt ilyen szinten, meg persze Vasember vendégszerepel nyakra-főre.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #232 Dátum: 2008. Július 16. - 20:42:36 »
A mádsodikra: mert a kutyát sem érdekli... ;)
Én nem vagyok kutya. :P Tényleg, ha már honosítás, nem fogjátok folytatni azokat a 12 részes sztorikat?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #233 Dátum: 2008. Július 16. - 20:45:18 »
Milyen 12 részesre gondolsz?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #234 Dátum: 2008. Július 16. - 20:51:28 »
Marvelnél is szerencsére már csak Rozsomák van ott mindenütt ilyen szinten, meg persze Vasember vendégszerepel nyakra-főre.
Meg Pókember.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #235 Dátum: 2008. Július 16. - 20:52:58 »
Az engem is érdekelne, hogy mire gondolsz... :headscratch:

Gaby: ez van, nekem már ez a 3 sorozat is sok. ;)

Idézet
Marvelnél is szerencsére már csak Rozsomák van ott mindenütt ilyen szinten, meg persze Vasember vendégszerepel nyakra-főre.
Meg Pókember.

Na ez már annyira nem igaz. Van egy saját címe, meg a New Avengers és kész. De Rozsomák a saját címei mellett még vagy 6 címben stabil szereplő... ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #236 Dátum: 2008. Július 16. - 20:56:08 »
A címek, amiket csak Pókember miatt veszek havonta:
Amazing (3 db), Spider-Girl, New Avengers, Avengers-Invaders, Skrull maxi, Marvel Adventures: Spider-Man, Marvel Adventures: Avengers, Ultimate Spider-Man, Spider-Man: Family.
Időnként még: Marvel Comics Presents, Mighty Avengers, és persze a minik.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #237 Dátum: 2008. Július 16. - 21:19:34 »
Hopsz, csak az egyik 12. Gyökerek(12), Rejtett személyiség(4).

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #238 Dátum: 2008. Július 16. - 21:29:40 »
Hát, a Gyökerekkel nem tudom lesz-e valahha valami, a Rejtett személyiséget én befejezném, ha nem lennének 40 oldalasak a részek belőle. Szóval, talán majd egyszer valaki befejezi őket.

Kaine: ebből 4 alter univerzum, amit nem szoktunk ilyenkor figyelembe venni, az Avengers/Invaders és a skrull pedig minik és ugye ott csak feltünés. Szóval marad az Amazingés a New Avengers, ami két sorozat (arról már nem is beszélve, hogy a bennük lévő két Pókembernek kétlem, hogy jelenleg bármi köze lenne egymáshoz... :roll:). A minik meg megint más tészta. Ellenben Rozsinak van 2 saját sorozata, a New Aevngers, meg vagy 3-4 különböző X-men csapatban is ott van. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #239 Dátum: 2008. Július 16. - 21:32:43 »
A Spider-Man Family is sorozat lesz.  ;)

Ellenben Rozsinak van 2 saját sorozata, a New Aevngers, meg vagy 3-4 különböző X-men csapatban is ott van. ;)
És most gondold el, hogy mi lesz majd akkor ha jön a mozifilmje is.  :D