Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 488224 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #300 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:39:23 »
Aha, 19. :D Akkor várom. ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #301 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:40:48 »
A fene a számolós jódolgodat! :D Mellesleg, ami nem titok, hogy a Supergirl 0. száma hamarosan érkezik! ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #302 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:44:03 »
Tényleg? Azt hittem, az is csak jövőre, mint amit említettél. Akkor a Supergirl kötet után elolvasom azt is. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #303 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:44:39 »
Joker, Kétarcú, Rébusz, Killer Crock, Pingvin, Ra's al Ghul, Mr. Jégcsap, Marócsók, Agyagember.
Rajtuk kívül még kik Batman ellenségei?

Soknak nem tudom a magyar nevét, bocsesz, inkább az angolt írom.
          
Amygdala;    Bane; Black Mask; Blockbuster I; Blockbuster II; Calender Man; Cat-Man; Catwoman; The Cavalier; Charaxes; Cluemaster; Colonel Brass; Crazy-Quilt I; Crime Doctor;    David Cain; Deadshot; Doctor Double X; Doctor Phosphorus; Electrocutioner I; Electrocutioner III;    Firebug I; Firefly; Harley Quinn; Hush; Hugo Strange; Joker; Kadaver; KGBeast; Killer Croc; Killer Moth; King Snake; Lady Shiva; Lex Luthor; Lynx;    Mad Hatter; Magpie; Man-Bat; Maxie Zeus; Maxwell Lord; Metallo; Mirage I; Mister Freeze; Mister Zsasz; The Monk; Nicholas Scratch; Night-Slayer; NKVDemon; Nocturna; Orca; The Penguin; Poison Ivy; Priest; Professor Milo; Quakemaster I;    Ra's Al Ghul; Ratcatcher; The Reaper I; Red Hood;The Riddler; Scarecrow; Signalman; Solomon Grundy; Spellbinder I; Steeljacket; Talia Al Ghul; Tallyman I; Ten-Eyed Man; Time Commander; Tweedledee; Tweedledum; Two-Face; Ventriloquist;Whisper A'Daire; Zeiss         

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #304 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:49:55 »
Azért Lex Luthor inkább Superman ellenség, nem?  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #305 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:50:43 »
Idézet
Tényleg? Azt hittem, az is csak jövőre, mint amit említettél. Akkor a Supergirl kötet után elolvasom azt is.

A 0. rész még idén. Meg ha megfelelő olvasói nyomás lesz a fórumon, hajlok rá, hogy még idén lemenjen egy-két rész. :D Plusz szeptembertől jön a Mini titánok is folyamatosan. ;) Meg a másik kettőből is az egyiknek az első száma még idén kimegy, a másik meg egy szintén könnyen kikövetkeztethető sorozat (súgok: ebben jelent meg Supergirl... :D). ;)

Lex, amióta van Superman-Batman, meg Villains United, azóta kb mindenkinek az ellensége...:D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #306 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:53:20 »
Aha! :D És ez az lesz, ami már a Charaxon is volt, vagy az utána jövő sztorik (ha nem vagyok túl pofátlan)?
Azért Lex Luthor inkább Superman ellenség, nem?  ;)
Nem akartam szólni, de én Metallot is észrevettem (de lehet, hogy mostanában az ő ellensége is).

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #307 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:56:10 »
Idézet
Aha!  És ez az lesz, ami már a Charaxon is volt, vagy az utána jövő sztorik (ha nem vagyok túl pofátlan)?

Azok elvileg majd egyszer kikerülnek egészben a Hzs-re (amint Troll előkerül), azon kívül lesz a 7. rész, ami ott nem volt már, illetve a 14. résztől folyamatosan (vagyis a Supergirlin kívül minden). aztán majd meglátjuk, hogy a Képes ad-e majd ki még valamit belőle. ;)

Idézet
Nem akartam szólni, de én Metallot is észrevettem (de lehet, hogy mostanában az ő ellensége is).

Na mondjuk Metallo az tényleg inkább Superman ellenség. ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #308 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:58:33 »
Rendben, köszi a kulisszatitkokat. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #309 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:58:52 »
Köszi, Ben

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #310 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:00:08 »
A fontosabb ellenségek listája:
http://en.wikipedia.org/wiki/Batman_enemies#Rogues.27_gallery
De itt fel van sorolva az összes. Egyébként Freeze neve is el volt írva, Mr. Fagy magyarul. Ben listájával az a gond, hogy van benne kis ellenség is (Spellbinder csak a Batman Beyond rajzfilmben volt vki), meg inkább félig-meddig barát is (Talia, a fia anyja...).
Lex alapvetően még mindig Supit hajkurássza szerintem. De az újraindítás óa egyébként is én inkább egy általános főgonosznak veszem (ahogy Fátum dokit se tekintem már régóta csak F4-ellenfélnek, egyszerűen csak rájuk szállt rá). És nem a Sup/Bat óta ilyen, bőven a JLA alatt is szívatta őket rendesen (majd ha elérünk oda, meglátjátok a Chronon).
Ja, és a negyedik DC-s sorozatot már nem csak tervezem, jövőre biztos elindul a Catwoman v2 a #44-től, csak még az a kérdéses, milyen tempóban. A doki által említett Sup/Batot meg majd meglátjuk, ő hogy bírja... reméljük, hogy a már elkészült előzmények kimennek a Képes-kötet előtt, mert sokat hozzátesz a megértéshez, és utána is Loeb egy komoly sztorivonalat visz végig a távozásáig, aminek a végén tényleg minden össze fog függeni mindennel (#26).

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #311 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:02:45 »
Idézet
A doki által említett Sup/Batot meg majd meglátjuk, ő hogy bírja... reméljük, hogy a már elkészült előzmények kimennek a Képes-kötet előtt, mert sokat hozzátesz a megértéshez, és utána is Loeb egy komoly sztorivonalat visz végig a távozásáig, aminek a végén tényleg minden össze fog függeni mindennel (#26).

A doki a fordításnak már nekikezdett, hétfőn megcsináltam egy részt. ;) Na így már csak egy sorozat maradt titokban, azt én nem árulom el, de Sepi megteheti ha akarja, elvégre azt az ő kedvéért csinálom majd. ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #312 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:05:44 »
A fontosabb ellenségek listája:
http://en.wikipedia.org/wiki/Batman_enemies#Rogues.27_gallery
Talia, a fia anyja
:o Mármint a Beyond-ban, vagy a képregényben van fia?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #313 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:06:37 »
Mondjuk marha nagy titok, ott virít a foglalási listán a kb. féltucat DC-s cím között...

Mike: A képregényben. És igen, a mostaniban. Mondjuk szerintem is egy eléggé idegesítő kis hülyegyerek, de hát ez van.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #314 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:07:15 »
Na így már csak egy sorozat maradt titokban, azt én nem árulom el, de Sepi megteheti ha akarja, elvégre azt az ő kedvéért csinálom majd. ;)
Én meg nem árulom el, mert gonosz vagyok.  :twisted: Egyébként is már régebben említettük, így hát ha valaki figyelt, az biztos tudja mi lesz az, aki meg nem, az majd megtudja, ha kikerül.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #315 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 15:42:51 »
Na, kicsit csonka lesz az eheti nem-Marvel részleg, de ami kimarad, azt majd hozzácsapjuk a jövő heti adaghoz:

Final Crisis 03.
Jaj anyám, kellett ebbe nekem belekezdeni? Lassan idegbajt kapok Morrison hülyeségeitől. Még hogy Darkseid emberei emberi testeket használnak, hogy elrejtőzzenek a a Földön? Esküszöm, mintha hirtelen a hasára csapott volna, hogy „hű de jó ez a Secret Invasionos beszivárgásos ötlet, csinálok valami hasonlót én is…” :roll: De még nem is ez a kedvencem az egészben: a végén a Wonder Woman kép mindenen túltesz. Negatív értelemben. És akkor még nem is említettem a „hű de nagy veszélyben vagyunk, szervezzünk már gyorsan egy szuperhős hadsereget ötletet”. Ja és ha valaki nem látott még túlméretezett dalmatákat és az azok hátán lovagoló embereket, az feltétlenül nézze meg a képregényt! :o
Na de, hogy valami jót is mondjak: egyrészt hála istennek, csak 2 hónap múlva jön a folytatás; másrészt, a Supergirl verziós borító az valami zseniális! Lesz mire csorgatnom a nyálat egy-két hétig. ;D Ja és a legfontosabb, amit jó ha tudtok: még a Halál sem tud a fénynél gyorsabban utazni! :D
10/4 

Supergirl 32.
A hét pozitív csalódása. :D Megmondom őszintén az elmúlt hónapok után nem sok jóra számítottam, de most nem jöttek be a számításaim. Bár a sztori nem nagy eresztés, de a Joe Kelly korszak óta először élveztem egy Supergirl képregényt! Bár egy kissé fölösleges volt szerintem bolygatni ezt az időutazásos témát, de még ez is jól jött ki benne. Igazából gondba is vagyok kicsit, mert az egész számban nem sok lényegi dolog történik az elmúlt számban meghalt srác temetésénél. De hát ez van. Valamiért mégis tetszik. Aki akarja elolvassa. És itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megjegyezzem: mindenki vegye majd meg a Képes Supergirl tpb-jét! :nezze: :D
10/5

Na és akkor a csonka DC mellé az eheti sci-fi részleg:

Start Trek: Assignment Earth 04.
Jaj, anyám borogass. A másik „kedvencem” a Final Crisis mellett. Nem tudom, hogy mit ártott a Star Trek társadalom John Byrne-nak, hogy ilyen munkát ad ki a kezei közül. Szerintem valami titkos Babylon 5 vagy Star Wars-fan összeesküvés van a dolog mögött…
Na mindegy. A sztori jó szokás szerint nem nagy eresztés, de a nevetést okozó „fegyver” majdnem minden túltesz. De csak majdnem, mert az abszolút csúcs az a hatalmas, nyálkás giliszták és hajóik. Kész vagyok.
(Szerencsére jövő hónapban jön a Star Trek Romulans: The Hollow Crown. Remélem abban nem kell majd csalódnom… :roll:)
10/4

Battlestar Galactica: Seazon Zero 11.
Kivételesen ebben is pozitívan csalódtam. A sorozat első, igazán jó darabja. Bár igazából kíváncsi vagyok, meddig tudják majd húzni, mert sajnos az időkeret nagyon szűkös (hopsz: saját kérdésemre a válasz a levelezési rovatban van, a következő rész az utolsó… :(). Lassan minden a kezd a helyére kerülni, végre tömegével tűnnek fel az emberi cylonok is és érdekes, hogy Sharon-t miért rabolják el. Z ő sorsára nagyon kíváncsi leszek. Ráadásul az író nagyon jól kapta el a párbeszédeket, de a rajzolóval már gondjaim vannak: az arckifejezések finoman szólva sem az igaziak, és a két segítségül küldött Battlestar-nál is nagyon elengedte a fantáziáját. Sajnos a rossz irányba. Nagyon nem valósághűek. :roll:
10/6

(Azért becsüljétek meg ezt is: a képregény.neten jelenleg egy ilyen, nem-Marveles összefoglalóért sírnak többen is!)   

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #316 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:10:45 »
Meg is vagy becsülve, köszi szépen visszamenőleg is! ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #317 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 09:18:00 »
Háááát... azért Blüdhaven ilyen célú felhasználása szerintem ötletes volt, még ha nem is egy új Coast City-ről van szó (a vásros, amit hétmillió lakosával felrobbantottak a Superman feltámadása sztoriban). A darkseidos manőver sajna tényleg rossz időzítés, és én is felhúztam rá a szemöldököm, remélem, vmi jót hoz ki belőle, bár ha tényleg Turpinben van...
Viszont ha jobban megnézed azt a képet, amin Flash elmeséli, hogy a Halál se lehet gyorsabb a fénynél, láthatnád, miért van nagyon is igaza. Ne feledd, hogy a Halál karakterét itt Kirby alkotta meg.
Viszont ami kicsit megnyugtató, hogy Lois él, bár Supermant tényleg sikerült kivonni a forgalomból, és az a sejtés is igazolódni látszik, hogy Librának igen sok köze van Darkseidhoz (a sisakba sugárzott anti-élet egyenlet ezt sugallja), tehát megint az apokolipszi fog itt kavarni. És kíváncsi vagyok arra, mit akar kezdeni Mr. Mirákulummal, aki elvileg önként vállalata a halált a felesége meggyilkolása után, most meg kiderül, hogy elrendezte a feltámadását előtte.
Az a baj, hogy nagyon sok szál megy, én se bírom tökéletesen követni az összeset. Morrison eléggé a borotva éléln táncol, nem tudom, mi lesz ebből.
Ami azonban érdekes, és nem tudokm, tetszik-e a DC-nél vagy sem... megkezdődött a R.I.P. a Nightwing és a Robin sorozatban is, de a jelek szerint ez inkább egy Marvel-féle központi történetbe lazán kapcsolódó szorikat bemutató crossover lesz, mert Éjszárny Kétarc kérésére egy ügyésznőt védelmez, amíg Batman nem előkeríthető, Robint meg Spoiler (akinek a "feltámadásán" akkor is nehéz túltennem magam) akarja mindenáron megakadályozni, hogy belemásszon az eseményekbe, de a jelek szerint a Bruce-t kínzó társaság is gondolt az ifjú hőssegédre. (Na meg ott a Detective COmics, amiben R.I.P. címszó alatt egy egyértelműen korábban játszódó Hush-történet megy, aminek aztán tényleg lövésem sincs, mi a fene köze van a fő történethez.)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #318 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 09:36:54 »
Spoiler (akinek a "feltámadásán" akkor is nehéz túltennem magam)
:surp: Ez meg hogy támadt föl?

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #319 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 09:46:05 »
Amerikában hány Batman sorozat, és hány Superman sorozat fut jelenleg?