Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 488231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #860 Dátum: 2009. Január 15. - 14:26:52 »
Cöcöcö.  ;D Én 5 perc alatt 2-t is találtam, és csak a google-t használtam. De hajrá, keresgélj tovább.  ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #861 Dátum: 2009. Január 15. - 14:34:29 »
 :roll: , én akkor se tudok ráakadni.
Viszont rábukkantam egy kis érdekességre Vadásznővel kapcsolatban :) :

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #862 Dátum: 2009. Január 15. - 15:23:52 »
én is csak google-ban kerestem 4-5 féleképpen, de arra nem akadtam rá
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #863 Dátum: 2009. Január 22. - 18:40:56 »
Olvasgattam itt a Watchmen második kötetét, szerintem amikor Kovacs arról beszél, hogyna is lett belőle Rorschach, nagyon-nagyon el lett találva a fordítás.
De nem ezért írok, hanem azért, hogy kérdezzek valamit: eredetiben is így van-e, eghyszóval minden magyar köteteben, vagy csak nálam, hogy pl. egy egyszínű részletben más, felfoghatatlan formájú, és eltérő színű alakzatok is megjelennek? A legszembetűnőbb ilyen még az első kötetben volt, amikor Dr. Manhattan öltözteti magát. Ott van a fekete öltönye, és a feketén belül kicsit eltérő színnel négy, vagy többszögű alakzatok jelennek meg. A scannes verziómban ilyen még véletlenül sincs. Nem egyedi eset, hasonló van sok helyen. Egyébként megnéztem a másik oldalt, arról sem lehet szó, hogy vékony lenne a papír és átüt a másik oldal alakzata, illetve azon az oldalon, amelyik ráhajlik is más alakzat van, mint ami Manhattan öltönyében, szóval még azt sem lehet mondani, hogy fogott a festék és azért. Vélemény?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #864 Dátum: 2009. Január 22. - 18:43:04 »
Én is észrevettem még a börzén, amikor Todd-al átlapoztuk, és azonnal szemet szúrt a dolog.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #865 Dátum: 2009. Január 22. - 18:45:39 »
Ok, de akkor mitől van ez? Nagyon élményromboló egy ilyen kifogástalan minőségű kötetben.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #866 Dátum: 2009. Január 22. - 18:49:19 »
Talán a nyomdagép kavart be, nem tudom. De ha jól megnézed az oldalakat, nemcsak a fekete részeknél figyel be ez a kifolyás vagy pixelesedés

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #867 Dátum: 2009. Január 22. - 18:51:49 »
erre írtam, hogy máshol is előfordul, és ez nem kifejezetten a fekete részekre vonatozott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #868 Dátum: 2009. Január 22. - 18:55:32 »
Eleve a fekete sem igazi fekete benne. Nekem az tünt fel a börzén, mikor Ben példányába belelapoztam.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #869 Dátum: 2009. Január 22. - 19:18:25 »
valami színbeállítási gond lehet az ofszet nyomó gépen
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #870 Dátum: 2009. Január 22. - 19:41:51 »
Ha nem baj, én kicsit eltérek ettől a témától...

Na szóval, kicsit megint leült ez a topik. Szóval gondoltam leírom gondolataimat nektek a New Kriptonról most, hogy így véget ért a sztori.
Ha tömör akarok lenni, akkor annyit mondanék, hogy nem elég jó. Sajnos ez van. Nagyon vártam ezt a sztorit, kíváncsi voltam, hogy mi lesz belőle, de számomra hatalmas csalódás volt. Mind a történet, mind a rajzok terén. Két dolog volt, ami nekem nagyon tetszett benne, az egyik az Kara apjának a halála, a másik pedig, hogy végül a számomra végtelenül ellenszenves Alura, tényleg kreált egy új Kripton bolygót a naprendszerünkbe. Viszont itt jönnek az olyan kérdések, hogy ha ez a sztori a Final Crisis előtt játszódik (már pedig az előtt kell, hogy játszódjon), akkor példának okáért, mi a rákért nem ugrik ide pár tucat kriptoni, aki szimpatizál Clarkkal, hogy jól szétrúgják Darkseid seggét és rendet tegyenek itt? Na mindegy, inkább nem is gondolkozok rajta, mert gondolom választ úgy sem kapok rá soha…
Ami még pozitívum, és ami miatt kicsit jobb színben látom a dolgokat, az két új karakter: Nightwing és Flamebird. Rájuk nagyon kíváncsi leszek, és nagyon remélem, hogy már márciusban többet tudok meg róluk, mert akkor már ők fognak feszíteni az Action Comics borítóján. És most már végképp lövésem sincs, hogy kik lehetnek, mert szerintem a srác tuti, hogy nem Conner, mert én őt inkább a Blackest Night-ra tartogatnám Johns helyében (és egyben nagyobb összeget is tennék rá, hogy ha csak ideiglenesen is, de tuti, hogy visszahozza őt Fekete Lámpásnak).

Na szóval, csak ezt akartam leírni. De ismerve viszonyotokat a DC képregényekhez, gondolom már megint feleslegesen koptattam a billentyűzetet. De hát, ilyen az élet… :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #871 Dátum: 2009. Január 22. - 20:13:03 »
De baj.
Ezek után naná, hogy el sem olvassuk, amit írsz. :hehe: :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #872 Dátum: 2009. Január 22. - 21:14:30 »
A végét még nem olvastam, de az utolsó előtti részig Robinson dögunalmas pofozkodós részeit (hogy tud valaki egy 23 oldalas csatajelenetet is halál unalmasan megírni, de komolyan?) leszámítva tetszett. A végét enélkül is tudtam előre, mivel Johns volt a dolog vezetője, adta magát, hogy ez lesz. És mivel ő a FC kettes számú írója, ezért gondolom valahogy majd bele lesz az magyarázva szépen, hogy mi történt Új Kriptonnal az FC alatt. Bár mintha eleve egy elég kemény interdimenzionális pajzs lett volna a Föld körül benne, Superman is csak egy isteni gépezet segítségével tudott visszajutni oda.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #873 Dátum: 2009. Január 22. - 21:45:54 »
Idézet
(hogy tud valaki egy 23 oldalas csatajelenetet is halál unalmasan megírni, de komolyan?)
Ezt most komolyan kérdezed? egy 23 oldalas pofozkodást nehezebb megírni érdekesen, mintsem unalmasan.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #874 Dátum: 2009. Január 22. - 23:48:59 »
pepo, nem lehet, hogy a szkenned a régi kiadásról való, a megjelent pedig a felújított kiadásról?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #875 Dátum: 2009. Január 22. - 23:56:46 »
Hát maximum fordítva lehetne nem? Hogy az új scan jobb, mint a kiadás, ami a régi alapján van. Mert a scan szebb, mint a kiadott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #876 Dátum: 2009. Január 23. - 11:08:38 »
Ati? Te vagy most a supervisor.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #877 Dátum: 2009. Január 23. - 15:30:47 »
Én inkább azt mondanám, hogy Ati a 20 éves évfordulóra kiadott HC digitális változatából dolgozott. De mintha abból jelentettek volna meg nemrég egy HD-scant is csekély egy cd-s méretben.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #878 Dátum: 2009. Január 27. - 17:25:55 »
Kaine: a Birds of Prey-ből pontosan melyik számokat olvastad eddig? Csak mert már annyit beszéltél róla, hogy kedvet kaptam, hogy egy kicsit utánaolvassak én is. Aztán kellene valami kiindulópont, hogy honnan érdemes kezdeni. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #879 Dátum: 2009. Január 27. - 22:20:24 »
Valami ötven-valahánytól kezdtem. Lényeg, hogy Ed Benes rajzolta.  ;D
Azóta olvastam még sokat, és egyre inkább meggyőződésem, hogy a DC legjobb címe (volt). Amikor Kanári kilépett, és indult a saját sorozata a Zöld Íjásszal, az első 4 részt nagyon szívesen kiadnám belőle - nagyszerű volt. Előtte az esküvői számuk volt, ami nem tetszett, de volt benne egy jó poén. Batmantől!  :D Elküldték az esküvői meghívókat, Batman szólt Alfrédnak, hogy üzenje meg, hogy nem megy el.
Aztán az esküvőt megtámadták, nagy bunyó, előugrik Batman. Zöld Íjász: mintha azt mondtad volna, hogy nem jössz el. Batman: az esküvőre nem is. A harcra jöttem.
 ;D