Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 488236 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1160 Dátum: 2009. Július 29. - 10:33:29 »
Ami engem nagyon idegesít az az újságok állapota, még nem sikerült olyat vennem amelyiket nem kellett néhány napig préselnem.

Az eddigiek közül nekem maximum 2 volt kifogástalan állapotú, nem is az ujság érdekel de nekem nincs nagy bajom a fordítással ( még a Zöld Nyíl sem zavar) Viszont a legutóbbi Shazam!-ot kicseréltettem, az arcának egyik felén volt egy folt meg az orra hegyén megsérült a festék és kilátszott az ólom. Szerencsére visszatérő vendég vagyok ott ahol vettem és kicserélték nekem.

Azért ha egymás mellé rakod Shazam-ot és Supermant furcsa hogy az utóbbi milyen gizda... De majd Prime.  ;D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1161 Dátum: 2009. Július 29. - 10:44:06 »
Macskanő talpán SUPERMAN  felirat van ( kicsi hiba ).

Összevont üzenet ideje: 2009. Július 29. - 10:45:03
Ezt valahogy nem sikerült kivédenem.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1162 Dátum: 2009. Július 29. - 10:50:24 »
Nekem pont ellenkezőleg, csak az utolsó kettő (Lex és Shazam) újság volt gyűrött, de olyan mértékben, hogy már mióta megvannak  lapítom és most kezdenek valahogy kinézni.  ;D Superman ezzel a behúzott has pózzal valóban elég érdekes néz ki.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1163 Dátum: 2009. Július 29. - 11:08:24 »
Superman ezzel a behúzott has pózzal valóban elég érdekes néz ki.
Biztos a strandra készült. Ott minden férfi behúzza a hasát.  :hehe:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1164 Dátum: 2009. Július 29. - 17:22:48 »
Megvan a legújabb ( Ra's al ghul ).Szerintem ez is szép.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1165 Dátum: 2009. Július 29. - 19:44:40 »
Hmm, pénteken le is vadászom Ras-t, amit láttam képen belőle bejövős volt.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1166 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 06:59:45 »
SILVER . Na milyen a figura ?

Összevont üzenet ideje: 2009. Augusztus 01. - 07:09:20
Srácok , senki nem vágyik valami felnőttebb , darkosabb képregényre.a kiadók miért nem adnak ki ilyeket ? ( Witchblade , Darkness , Vampirella,Tarot, stb Egy próbát megérne , akár kötet formában is.Szerintem érne annyit mint a Watchmen vagy hasonlók.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 01. - 07:09:20 írta venom75 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1167 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 07:43:02 »
Nem volna rossz. Csak sajnos már volt ilyenre próbálkozás, és nem sikerültek túl jól. Pl, hogy maradjunk ennél az oldalnál, ott volt a Vertigo válogatás, ami sajnos csúnyán bebukott. De pl ott a Sin City is, mint felnőtt képregény. De sajnos úgy tűnik, hogy hazánk még mindig nem áll készen erre, valamint még mindig nem változott az a sztereotípia, hogy a képregény, csakis gyerekeknek szól.

Valamint az is a baj, hogy az úgymond slágerképregények sem fogynak olyan jól. Pedig azt várná az ember, hogy egy Batman, Pókember, X-Men sikeres, a számok mégis azt mutatják, hogy csak kevés az ami eljut arra a szintre, hogy visszahozza az árát (a Watchmen nagyon kivételes eset volt, mert tuti biztos, hogy a film körüli nagy hypenak volt köszönhető a jó szereplése). És ilyen körülmények között a kiadók nem tudnak bekockáztatni egy komolyabb, felnőttebb képregényt, mondván, hogy "a másik cím nyeresége kompenzálná az esetleges veszteséget". Sajnos nem itt tartunk. Minden kaki eladható hazánkban, csak pont a képregény az ami alig képes megélni.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1168 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 11:07:59 »
SILVER . Na milyen a figura ?

Határozottan bejövős. És biztos ami biztos már az ujságosnál kibontattam, nem akartam kifogni egy letört karú Ra's-t mint azt páran írták a Knet-en.

A Supergirl figura így képről nem igazán tetszik. Meg azzal a pózzal takarja a Superman jelet is. Meg a melleit is.  :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1169 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 14:19:05 »
Plusz a Watchment az alexandra is nyomta.

Amúgy de, én nagyon örülnék egy darkosabb valaminek, de semmi esély nincs rá.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1170 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 14:59:12 »
Srácok , senki nem vágyik valami felnőttebb , darkosabb képregényre.a kiadók miért nem adnak ki ilyeket ? ( Witchblade , Darkness , Vampirella,Tarot, stb Egy próbát megérne , akár kötet formában is.
Nos... Első kettő a Top Cownál van, és lassan köztudott, hogy Silvestrinek teljesen elment a maradék esze is. Onnan jogot venni olyan lenne, mint ivóvizet importálni Szaúd-Arábiából. A Vampirellának szerintem ember nem tudja, hol vannak jelenleg a jogai, ráadásul én még jó Vampirella-képregényt igazság szerint nem olvastam. (Vampit sem.) A Tarot meg Észak-Amerikában annyi példányt ad el, amit idehaza is nyomnak a kiadók a nagy nevekből. Ezek alapján nem tűnik túl sikeres kísérletnek a megvétele. Pláne, hogy az első két évében a sorozat még maga sem tudta, milyen irányt akar. De amúgy az összes felsorolt az eladási listák alsó harmadában szerepel. Ráadásul TC-nél nem is lehet kiragadni egy sztorit. Darknessből még talán, de Witchblade-ből #90 előtt lehetetlen.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1171 Dátum: 2009. Augusztus 01. - 18:39:42 »
Én Hellboynak is tudnék örülni. Mignola egész jó, legalábbis amiket eddig olvastam tőle. Kifejezetten hangulatosak a történetei amikhez passzol a rajz is.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1172 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 04:25:26 »
Az sztem eleve esélytelen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1173 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 06:51:02 »
Mindenki csodálkozik , hogy nálunk nem fogynak a képregények, egy sima képregényes újság már majdnem 1000ft.Könyveket lehet annyiért kapni.Régen elmentem az újságosomhoz bevásároltam az aktuális újságaimat kb 5000ft egy hónap,és még jutott ÁRVERÉSEKRE,BÖRZÉRE.Most elmegyek és azon gondolkodok mit vegyek és mivel álljak le.A kötetek nem hónap függök , azokra gyűjteni is lehet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1174 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 13:39:50 »
Igen, csak annak, akinek gyűjteni kell néhány kötetre, már a mostani felhozatal is kitesz jópár év gyűjtögetést, nyilvánvaló, hogy az újakat nem fogja megvenni, csak sokkal később. Az így elfogyott példányok meg, mivel kiesnek egy x futási időn, már nincsenek belekalkulálva a nyereséges/veszteséges dologba szvsz.
Pont a múltkor kezdtem el számolgatni, hogy mennyit ér a magyar tpb gyűjteményem és hát nem rossz összeget kapnék belőle, ha egyben annyiért eladnám, amennyiért vettem őket.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1175 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 20:26:39 »
A gyűjteményem nekem is megér pár 100 ajánlatot.Külön szekrényt (2)tartok a sima képregényújságoknak, polcon tartom a könyveket.Kezdem kinőni a lakást.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1176 Dátum: 2009. Augusztus 02. - 21:04:40 »
Majd fotózd le a gyűjteményedet, és mutasd meg nekünk is! :D ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1177 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 16:19:59 »
Érdekel ez valakit ?A szekrényeim méretre vannak készítve , a fiókok görgős csúszókon csúsznak a súly miatt.Nem volt egyszerű megcsinálnom.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1178 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 16:21:01 »
Engem érdekel, én mindig szívesen nézegetem az ilyesmit. :) Majd tedd be az érdekességekbe vagy az offba.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #1179 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 16:23:46 »
Okkkkkkk !!!!