Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #360 Dátum: 2012. Május 21. - 15:30:41 »
Lesz, de majd csak a 4. számban. Most lesz még egy oldalnyi PH doksi talgaby tollából, illetve az olvasási sorrend.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #361 Dátum: 2012. Június 01. - 10:22:31 »
Mikorra várható a következő szám ??

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #362 Dátum: 2012. Június 01. - 16:45:26 »
Hát a szokásos. 10-14 között valahol.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #363 Dátum: 2012. Június 07. - 10:17:21 »
Mivel az utóbbi hetekben nagyon beindultak az események a Klasszikus Pókemberrel kapcsolatban, gondoltam, teszek egy próbát a Hihetetlennel is. Tudtam, hogy már régen megjelent, de valahol még láttam vagy két hete is, úgyhogy nekiálltam bejárni a nagyobb újságosokat, és egy-egy példány mindenütt volt, de a hülye kényes ízlésemnek egyik sem felelt meg maradéktalanul :D. Aztán addig bóklásztam, mire ezek is eltűntek :(, de állati mázlival a főutcán egy sima újságosnál volt még két darab, ahonnan a jobb állapotban lévőt elhoztam. A tanulság, hogy hamarabb kell vásárolni vagy előfizetni :).
A történet nem volt rossz, csak többé-kevésbé ismerem a PH-t, eddigi anyagi lehetőségeim nem tették lehetővé megvenni a köteteket, de olyan marha nagyon nem is érdekel(t), soha nem szerettem az ilyen nagy, sokszereplős cuccokat (kv. talán az első Titkos Háború). JMS-t nem szeretem különösebben (az a Norman Osborn - Gwen Stacy baromság a mai napig kiakaszt), a New Jersey-s poénjait kifejezetten idegesítőnek tartom (huszadjára már nagyon gyenge), és az is fura egy kicsit, hogy megy valami drámai történés, erre bedob valami béna poént (pl. mikor Vasember mondja, hogy elmegy pislantani - valahogy annyira nem illett oda, nem volt valósághű, legalábbis számomra). Ezektől eltekintve nagy élmény volt megint Pókembert olvasni, újság formátumban.
És pont ennek kapcsán jutott eszembe egy dolog. Nemrég méltatták itt a Kingpin tevékenységét, amivel teljes mértékben egyetértek.  :kingpin: Ez a folyamatos minőségi szint egyszerűen... lehengerlő :). Tíz-tizenegynéhány éve valószínűleg besz@rtam volna egy ilyen képregénytől. De természetesen ma is megállja a helyét, sőt. Nem volt olyan rég az a mondhatni borzalom, amivel a Semic bombázott minket. Tudom, tudom, ennek miértje már sokszor ki lett tárgyalva itt is, másutt is. De akkor is, ezt a jót a Kingpin-től nagyon könnyű megszokni, nagy élvezet egy ilyen minőségű újságot forgatni. Talán számomra a következő szó jellemzi legjobban a Kingpin-t: a korrektség. Pazar minőség, jó ár-érték arány (pláne ha az akciókat, előfizetéseket nézem), és legfőképpen a történetek válogatása. Iszonyúan mérges voltam anno, amikor a Semic újraindította a Csodálatos Pókembert, és a régi sorozat helyett az Ultimate kiadása mellett döntött. Tudom, hogy ennek is megvoltak az okai, de én akkor úgy éreztem, régi rajongóként, olvasóként jól pofán csaptak :(. És mit látok most a Kingpin-nél? Gyakorlatilag a tökéletes megoldást. Bejönnek az új sztorik? Tessék, itt a Hihetetlen. Inkább a régebbi sztorik? Itt az Új Marvel Extra, volt a Vadász lelke, jön a Bűnölő, meg a Klasszikus Pók. A Kingpin mert nyitni más témák (Vertigo, amiből az Y-t imádom), más kiadók felé (Vamp., Ragadozók). Tudom, hogy még mindig a Marvel cuccai fogynak a legjobban, de ez a kísérletezés számomra fantasztikus bátorságra vall. :bravo:
Ha a mocskos anyagiak lehetővé teszik, az elkövetkezendő években számíthat rám a Kingpin, mint vásárló, előfizető. ;)
És vissza a témához: átolvastam nagyjából a topic-ot, lehet, csak elkerülte a figyelmem, de olyan kérdésem lenne, hogy válogatni fogsz az egyes címekből, vagy csak az Amazing SP? Nem nagyon ismerem az akkori történeteket, gondolom, van még néhány sztori, ami más címet is érint. És lehet, hogy bagatell, amit kérdezek, de akkor is olyan jó feltenni :): jól tudom, hogy jön a fekete pókruha?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #364 Dátum: 2012. Június 07. - 10:37:57 »
Köszi szépen a kimerítő véleményezést!  :)
Nekem sem kedvencem JMS - nem csak Gwen miatt, hanem azért is, mert hajlamos nagyon a saját feje után menni, magasról téve a rajongókra. Ami különben nagyon rendben van olyan címeknél, amiket nem annyira sűrűn olvasok, de aminek az ember nagy rajongója, követője év(tized)ek óta, ott azért fájdalmas húzásokat lép meg. Nem kifejezetten ezért, de
Idézet
válogatni fogsz az egyes címekből, vagy csak az Amazing SP?
válogatni fogok. Olyannyira, hogy a napokban megjelenő HP lesz az utolsó Amazing pár szám erejéig, mert a párhuzamos címen sokkal jobb sztorik vannak. Az egyiket Peter David írja - az ő neve önmagában garancia a minőségre -, a másikon pedig egy újonnan felfedezett (és jó) író, aki a Marvel Knights:4 című sorozattal lett ismert a Marvelnél.
Idézet
jól tudom, hogy jön a fekete pókruha?
Bár jön, de még nem egyből. Ha maradnánk az Amazingen, akkor máris jönne, de előtte kiadjuk azokat a történeteket, amikben már mindenki tudta, hogy Peter a Pókember (vagyis a PH-s bejelentés utániakat), mert az Amazing-cím ledarálta a PH-t, így a legérdekesebb történetek a másik két címnek jutottak. Hogy milyen élete van Pókembernek úgy, hogy minden ellensége tudja, ki ő. Egész életében ettől félt, most itt van, egyszerűen kihagyhatatlan történetek.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #365 Dátum: 2012. Június 07. - 11:54:12 »
a párhuzamos címen sokkal jobb sztorik vannak.

így a legérdekesebb történetek a másik két címnek jutottak. Hogy milyen élete van Pókembernek úgy, hogy minden ellensége tudja, ki ő. Egész életében ettől félt, most itt van, egyszerűen kihagyhatatlan történetek.
Értem, köszönöm, kíváncsivá tettél :).

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #366 Dátum: 2012. Június 07. - 14:02:04 »
Nekem sem kedvencem JMS - nem csak Gwen miatt, hanem azért is, mert hajlamos nagyon a saját feje után menni, magasról téve a rajongókra. Ami különben nagyon rendben van olyan címeknél, amiket nem annyira sűrűn olvasok, de aminek az ember nagy rajongója, követője év(tized)ek óta, ott azért fájdalmas húzásokat lép meg.
Bendist mégis szereted. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #367 Dátum: 2012. Június 07. - 14:47:56 »
Aki annyira a feje után ment, hogy a kontinuitásból kiírta az egyik korábbi főszerkesztő nagy eventjét is, mert neki éppen így tűnt kellemesnek egyetlen füzetben.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #368 Dátum: 2012. Június 07. - 15:16:13 »
Bendist mégis szereted. :)
Őt nagyon. Amit Fenegyerekkel művelt, az szenzációs volt, és az Új Angyalokkal is nagyon jól bánik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #369 Dátum: 2012. Június 07. - 15:41:13 »
Fura, sokak szerint meg
Idézet
aminek az ember nagy rajongója, követője év(tized)ek óta, ott azért fájdalmas húzásokat lép meg.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #370 Dátum: 2012. Június 07. - 16:13:11 »
Pont, amit Talgaby ír: Bár nem olvastam a Fenegyereket tőle, az ÚBA-t (s a CsP v2-ről se feledkezzünk meg) természetesen ismerem és jó is, de így is látom, hogy sok marhaságra képes, nem néz utána stb. Épp ezért JMS-t jobban csípem, nála kevesebb ilyennel találkoztam emlékeim szerint - persze a Betörő az nagy marhaság volt, mai napig nem tudom hova tenni. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #371 Dátum: 2012. Június 07. - 16:26:20 »
Hát a CsP v2 az alternatív verzió, ott TERMÉSZETES, hogy megváltoztat mindent, hisz ez a lényege.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #372 Dátum: 2012. Június 07. - 17:08:08 »
Nem arra gondoltam, hanem a millió önellentmondásnak. :)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #373 Dátum: 2012. Június 07. - 18:59:57 »
A Fenegyerek nagyon jó tőle, bár nem olvastam az egészet.
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #374 Dátum: 2012. Június 07. - 21:55:12 »
Mire gondolsz, Mike?

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #375 Dátum: 2012. Június 07. - 22:11:32 »
Hát, ÚBA-ból pl azt, hogy a süket csaj reagál a mögötte levők (+ Vasember) szövegeire; vagy az a Vészmanó, akit valaki kérdezett, hogy az most ki, s az volt a válasz: "tekintsd úgy, mintha nem láttad volna"; meg azt se hiszem el, hogy a Káosz volt az első Vízió megépítése óta, amikor lerombolták a kúriát - persze, tök jó volt, hatásos is, de belegondolva már fura (oké, itt nem magának mond ellent, de akkor is...). CsP-ből (ami hirtelen eszembe jut, de nem nagy volumenü) a Silver Sable sztori (61-62. szám) 2. v 3. részében, mivel elbaltázták a küldetést, Sable mondja a megbízójának, hogy ingyen megcsinálják a melót, utána mégis a végén "itt van a pénzem?". Meg persze a folyamatos időkezelésétől is hülyét kaptam, valamikor 1-2 hetet írt egy-két eseményre, utána hónapokat, utána megint heteket. Csak hirtelen, ami eszembe jut.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #376 Dátum: 2012. Június 08. - 08:07:25 »
Az Ultimate-ben ez azért fura, mert az egész első széria százakárhány száma összesen nem ölelt fel másfél évet. :)

pendragonhu

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #377 Dátum: 2012. Június 11. - 14:09:01 »
üdv!

hónapról hónapra fel vagyok háborodva! minden szám végén ott a köv szám borítója... és hónapról hónapra jobbak! :D csak így tovább :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #378 Dátum: 2012. Június 11. - 15:51:03 »
 :D Ráadásul a kövi az dupla borítós lesz, kétoldalas.

zsolt1014

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #379 Dátum: 2012. Június 11. - 16:22:39 »
Nekem ma érkezett meg a legújabb szám, nagyon szuper.