Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662257 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #600 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 15:13:58 »
Nem lehet, jövőre még csak a bevezetője lesz a kövi ÚBA kötetben.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #601 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 15:22:56 »
Jesszusom, még mindig? :o

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #602 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 16:04:07 »
Nemá, azt hittem maradunk minimum az évi két kötetnél. Tavasszal az Új BA és ősszel a TI első része (remélhetőleg kiegészítve a hozzá tartozó F4 minivel)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #603 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 17:02:14 »
Azért az élőfizetőkre is gondolni kell ha megnőne akár a lapok száma , vagy az ára akkor elég húzós lenne kigazdálkodni az előfizetéseket. Főleg , hogy három kiadványról beszélünk.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #604 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 20:29:06 »
Érdekes, nekem a Scarlet Spider ruha tetszett a legjobban mindig is az összes közül. Épp az volt a jó benne, hogy egyszerű volt, mégis marha jól nézett ki. Ez a másik épp egy fantáziátlan elegye a két legnépszerűbbnek.  Csak akkor nézett ki jól, ha Bagley rajzolta. :)

Tudtam, hogy neked ez a kedvenc.
Ám, a legnagyobb bajom az ilyen alternatív ruhákkal, hogy nagy durr mellett behozzák őket, pár lap erejéig élvezhetjük és akkor, bumm, vissza van "csinálva" az egész. Szeretném élvezni is a változást, több év erejéig is akár, talán úgy a klasszikus kék-piros nem lenne annyira közhelyes...

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #605 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 20:42:07 »
Nztd lehet, hogy te sokáig élvezni akarsz egy ilyen ruhát, de a történetnek mennie kel ;D
Nem szabad azért leállnia és semmitmondó számokat írni, hogy a rajongók élvezhessenek egy alternatív ruhát. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #606 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 20:47:46 »
Nztd lehet, hogy te sokáig élvezni akarsz egy ilyen ruhát, de a történetnek mennie kel ;D
Nem szabad azért leállnia és semmitmondó számokat írni, hogy a rajongók élvezhessenek egy alternatív ruhát. ;)

Nem hiszem, hogy bármi módon bezavarna egy jó történet menetébe. Sőt, nálam sokszor az zavar be, hogy hirtelen visszalépnek. Olyan érzést kelt, hogy mechanikusan "nó ebből elég volt, eladtunk elég számot az új ruha miatt" stílusban eltünik és, akkor, ennyi volt.
Szerintem nem kell félni az újítástól, főleg, ha jóra is vezethet és még jól is néz ki ráadásúl.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #607 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 21:46:19 »
Nemá, azt hittem maradunk minimum az évi két kötetnél. Tavasszal az Új BA és ősszel a TI első része
Az évi két kötet stimmt, de nem lehet fél történetet venni. Vagyis a TI-t csak egyben vásárolhatom meg, viszont 3 ÚBA kötet nem kicsit sok lenne egy évre. Jövőre lemegy az előzmény rész, utána a két TI (ahogy a PH is tavaly).

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #608 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 22:34:57 »
Bocs, de én ezt már egyáltalán nem értem, már csak azért sem, mert nem világos, mit nevezünk előzménynek, és mit a konkrét eseménynek. A főmini mellett a két másik BA cím teljesen kimarad?

Most akkor mi fog megjelenni, és mikor?
Ha idén nem is jelenik már meg BA kötet, akkor nem igaz, hogy évi két könyv stimmt. De ha meg igen, akkor meg ami az, ha nem az eléőzmény?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 04. - 23:42:11 írta Ron És Nerida »

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #609 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 07:59:37 »
van egy olyan sejtésem, hogy a jövö évi második könyv egy itt már sokat hangoztatott sorozatból lesz kaine egyik kedvenc írójától :)
Persze az is jó és megveszem(bár megvan angolul) de örültem volna ha haladunk az időrenddel

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #610 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 10:12:13 »
Közben rájöttem, hogy az évi két kötet talán nem két BA kötetet jelent, hanem bármilyen két kötetet. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #611 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 11:34:47 »
Már írtam, hogy a Marvel+-t nem szeretném következetesen a kötetekhez hangolni. Lesznek átfedések, de a füzet maradjon meg önálló kiadványnak, amíg lehet. Évente egynél több ÚBA nem jelenhet meg, annyi idő kell neki, mire visszahozza az árát, és lehet újat kiadni. Lehetetlen lenne ugyanazon évben kiadni a TI összes részét, vagy előzményét épp emiatt. Eddig másfél évente jelent meg az ÚBA, most viszont jobban fogy, úgyhogy egy évre jön az új kötet.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #612 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 02:02:49 »
Olvasgatom az NBC blogon Blueberry cikkét az itthon megjelenő gyerek-képregényekről (Spider-Man Magazin, Marvel Super Heroes). Én eddig ilyet nem nagyon vettem a kezembe, de gondolom ebben is vannak reklámok. Lenne értelme reklámozni ezekben a Hihi Pókot?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #613 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:30:28 »
Kicsit más korosztály veszi őket.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #614 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:37:04 »
Én veszem azt is. Nincsenek benne reklámok, csak a hátulján, amin általában a másik szuperhősös lap van reklámozva. Fejtörőkkel, logikai játékokkal, pók aktákkal van megpakolva a lap az üres oldalakon.
És valóban más a közönsége.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #615 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:50:42 »
Kicsit más korosztály veszi őket.
Az hány éveseket jelent?
Én a régi Csp-nek a 106. Száma környékén kapcsolódtam be, akkor talán 7 éves voltam, de még óvodás, az tuti. Talán úgy kezdődött, hogy a batman hatására akartam valami batmanes képregényt, aztán az újságárusnál volt ilyen is. Szerintem egy szót nem értettem a füzetből, mert pl nem fogtam fel, hogy a gyíkos és a venomos rész az két külön sztori, annyira egybe csengett az, hogy a gyík után megy a csatornába, aztán ott ilyen démonokkal fut össze. De a lényeg, hogy rettentően tetszett, és hát ma láthatjuk, hogy meglett a hatása.

Persze az is igaz, hogy nekünk pl nem volt rajzfilmcsatornánk, csak a korareggeli kölyök klub, és hogy a donáld kacsa összes száma megvan 96-tól 99-ig.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #616 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:53:27 »
Idézet
Az hány éveseket jelent?
3-10.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #617 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 16:24:44 »
Amikor én ez első képregényem kaptam ami Újvilági pókember 1. száma volt akkor 6-7 éves voltam inkább 6 mivel akkor még nem tudtam olvasni, és csak a képeket néztem, de már azok is megragadtak.(A lev. rovatot ott is Tomi vezette ;D)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #618 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 17:58:05 »
Én is 7-8 évesen kaptam az első képregényemet, de már nem emlékszem, hogy mi volt az (talán Miki Egér vagy Bobo.) De azt tudom, hogy az első Pókemberem a régi CsP 2.száma volt (az első valamiért kimaradt, de azóta azt is pótoltam ;)). Abban az időben (80-as évek vége, 90-es évek legeleje) főként a fiatalabbaknak szóló képregényeket  gyűjtöttem, úgy mint: Bobo, Góliát, Berci (mert biz ilyen is volt), Miki Egér, de volt többek közt Alf, Flistones, Rózsaszín Párduc magazinom is. A Pókembert a 38.számtól kezdem rendszeresen vásárolni (addig is volt több számom is belőle, de igazi rajongója akkor lettem a hálószövőnek). Attól kezdve, ha a belvárosban jártam szinte mindig vettem (vagyis kaptam) valamilyen szuperhősös képregényt, ami éppen megjelent. Megszállottan gyűjtöttem többek közt a Fantomot, a Supermant, a Batmant, az X-Men-t ill. a Transformerst is. Emlékszem lefekvés előtt mindig a párnám alá raktam a legfrissebb számokat, nehogy bajuk legyen éjszaka :cavinton:.
Szóval akkortól kezdve mindig megvettem a CsP-t egészen a kb.90-91.-ik számig. Ott valahogy úgy gondoltam, hogy elég felnőtt vagyok ahhoz, hogy ne vásároljak képregényt - mondjuk addigra már csak a Póki maradt, a többi kedvencem megszűnt- , de úgy látszik tévedtem, mert most 31 évesen még előfizető is lettem. Azóta már a hiányzó CsP v1 hiányzó számait is sikeresen beszereztem különböző forrásokból.
(Meg is van mind a 127 ;D).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #619 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 18:40:26 »
Ott valahogy úgy gondoltam, hogy elég felnőtt vagyok ahhoz, hogy ne vásároljak képregényt
Ezen a korszakon szerintem a többség átesett. Legalábbis a mi korosztályunkból. Bár én korábban, az 52-es szám után döntöttem így, és a 110 környéki számoknál kezdtem újra a gyűjtést. Én is még Bercivel és a Móra kiadó Tom & Jerry képregényeivel kezdtem olyan '86 körül, azután a Bobo, Góliát, Rózsaszín Párduc, stb már egy teljesen új korszaknak számított, a Fantom, Pókember, TF meg már pláne. :)