Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662282 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #640 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 22:54:20 »
Húú az első képregény! Én édesanyámnak  köszönhetem az első képregényem. Kb. 3-4 éves lehettem, amikor észrevette anyukám észrevette, hogy mennyire szeretjük  öcsémmel nézni hétvégenként reggelente ( ma már persze nem értem, hogy voltunk képesek felkelni olyan korán :D ) a Tini nindzsa rajzfilmet. Erre vett nekünk egy TMNT képregényt, nekünk nagyon megtetszett, aztán jött a többi is. Nálam valamiért kimaradt ez az időleges szakítás a képregények, lehet, hogy még nem nőtt be e fejem lágya. ;D

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #641 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 10:25:07 »
Nekem kiskoromtól kezdve van kötődésem a képregényekhez:2-3 évesen már a Batman rajzfilmet néztem,majd jöttek az X-Men,Pókember,F4,Hulk,Vasember rajzfilmek,amik akkor még a Fox Kidsen mentek.Sok Pókemberes-Batmanes figurám volt.Apámnak voltak képregényei,de akkortájt azok még nem érdekeltek.Később 5-6-7-8 évesen kaptam pár képregényt,a Cs.P. vol.2-ből egy pár számot,majd nagybátyám adott egy jó nagy stóc képregényt nekem,amik neki már megvoltak 2x vagy csak nem kellettek.Magyarok voltak,többnyire Star Wars,de volt Tarzan,Maszk,Batman köztük,sőt X-Akták meg Mozaik is.De még nem is ez volt az igazi löket:4-5 éve egyik este apám hazaállított egy Rozsomák-kötettel,az Adósság és Becsülettel.Mindketten elolvastuk,tetszett is nagyon,aztán vettünk még párat,és így tovább...és most itt vagyok. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #642 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 11:36:00 »
Én már nem tudom pontosan, mi lehetett a legelső képregényem, azt hiszem, egy Bobo és Góliát... De ami elindított a rajongás és képregénygyűjtés útján, az a Csodapók (V1) legelső száma volt. Akkor még kis ált. iskolás voltam, eleinte nem is tudtam, hogy ez sorozat és hogy gyűjteni lehet. Akkoriban még nagymamám, vagy szülők vettek hébe-hóba 1-1 számot (ezért a sorozat legeleje hiányos), kb a 20. szám környékén kezdtem rendszeresen gyűjteni (imádtam azokat a vészmanós részeket ;D ). Egészen aaa... 90-valahanyadik részig gyűjtöttem (Sírköves sztoriig), ekkor abbahagytam a pocsék rajzok és a növekvő ár miatt. (Később 1-1 számot még vettem, de már nem gyűjtöttem.) Nálam ekkor jött az a bizonyos képregénymentes időszak, ami nálatok is előfordult, ahogy látom. Végül az Ulti Pók sorozat megjelenése, valamint az első Pókember mozifilm tereltek vissza az ösvényre. :D De közben felnőttem, és bár szeretem a Pókember képregényeket, illetve más jó képregényeket is szívesen elolvasok (mondjuk elsősorban szuperhősös műfajt), de már nem jelentenek annyit a képregények, mint gyerekkoromban, nincs bennem akkora láz. Már kevesebb képregénnyel is beérem, illetve ritkábban olvasok képregényt, kb. az újságosnál megjelenő mennyiség (+ a börzéken 1-2 kötet) elég nekem. Persze szép és kedves hobbi számomra, de már csak hobbi, ugyanúgy, mint a videójátékok vagy a filmek.

A képregényrajzfilmeket is szerettem, gyerekkoromban nagy hatással voltak rám. Kedvencem a Spider-Man TAS (94-es) és a Batman TAS sorozat, ezek az etalonok számomra.   
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #643 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 11:41:59 »
Első képregényeim: Batman-Gyilkos Tréfa; Superman 5. ; Csodálatos Pókember 19. ; Fantom 14. és ezek  után már nem volt megálás! :)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #644 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 15:30:44 »
Nekem talán egy Transformers volt a legelső, nem igazán emlékszem. Mamám meg anyukám vette sokáig, ekkor még leginkább a képeket nézegettem, aztán többször volt "felnőttem-nem gyűjtöm" időszak, de a filmek után elkezdtem újra érdeklődni, s ez azóta tart. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #645 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 19:34:22 »
He, milyen nosztalgiázás megy itt. ;D
Nekem a legelső comicsom a Fantom 5. része volt, a dobos történet (tom, hogy kis csalódás volt, hogy fekete fehér a cucc, így egy héttel később már a színezéssel szórakoztunk az osztálytársakkal ;D), és annak a hátulján láttam meg a Pókember reklámot, és a legelső Pók képregényem a 7. volt, utána jött még a 8 és a 9, de vmiért a 10 kimaradt... :headscratch: de 11-től hiánytalanul 50-ig megvolt, utána vmiért abba akartam hagyni a gyűjtést (közbe mellette ugye ment a Batman, Supi, Fantom, TF, Teknőcök, Xmen, Marvel extra, Robotzsaru, Spawn, néha-néha, főkép a filmek körül egy-két Star Wars), de az 54-nél visszatértem, majd legközelebb a 70. résznél hagytam fel, arra emlékszem, hogy engem akkor zavart Mj és Peter házassága, vhogy nem tudtam megszokni... aztán 74-nél ismét vissza, és onnantól töretlen.(persze a hiányzókat börzén már begyűjtöttem... :spidey:)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #646 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 11:51:35 »
A Pókember 13. része, és egy Hepiend magazin voltak az elsők. Az X-Men megszűnéséig vettem, de mivel durván félbehagyták a kedvenc sorozatomat, ezért sértődöttségemben és dühömben a Pókemberrel, és úgy en bloc az egész képregénygyűjtéssel felhagytam. 2005-ben láttam meg a paninis füzeteket, és újra bekattant az "őrület". Nekem még mindig ugyanannyit jelentenek, mint kölyökkoromban, sőt...! Amióta eltudom olvasni az eredeti comicsokat, és megismertem a "komoly" képregényeket, azóta érzem igazán, hogy kezdem pedzegetni a képregényt mint művészetet.
"Live for nothing or die for something, your call."

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #647 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 12:10:26 »
Éljen a nosztalgia!  :D :D :D
Édesapám mind a mai napig nagyon szereti Rejtő írásait, így az első képregényem valamelyik Rejtő-füzet lehetett. Aztán persze Bobó-Góliát (tényleg, emlékeztek azokra az albumokra vagy mikre, amikben voltak rejtvények, meg órarend, meg persze képregény,de fényes lapon, ami iszonyat menő volt akkoriban), viszont a Pókember volt egyértelműen a vízválasztó. A nyolcvanas évek közepe-vége fele a szüleim elvittek egy antikváriumba, ahol zsír új német nyelvű Marvel zsebkönyveket árultak (???). Az öcsémmel külön-külön kaptunk egy Pókembert, ami nagyon megtetszett, így mikor magyarul megjelent az első szám, addigra már ismertem a figurát (az Alfa magazin nekem kimaradt, csak évekkel később olvastam, és borzasztónak éreztem a fordítást, pl. Mr. Ivanson (???), és a rajza se tetszett sosem). Érdekes módon az első Pókember után jó ideig nem kaptam egyetlen számot sem, ma már nem tudom, miért? Viszont egyszer a fodrásztól hazafele jövet útba esett egy újságos, ahol megláttam azt a borítót, amin Pókember a vészmanó maszkját kitartja a vízből... Imádtam én is a Vészmanós történeteket, és akkor megint volt egy nagyobb gyűjtési hullám (korábbi számok megrendelése, előfizetés), ami majd csak a 60-ik szám környékén hagyott alább. Abból az időszakból még mai is sok szám hiányzik. Majd a 90-es számok környékén tértem vissza, és utána a sorozat megszűnéséig előfizető voltam. Amikor megszűnt, akkor én is jól megsértődtem :), és a V2-t nem is vettem (mondjuk azt a rajz és a történetek miatt).
Persze közben nekem is volt Marvel Extra (imádtam a Vasemberes történetet, meg az Angyalokat), Batman, X-Men, X-akták, Spawn, stb. Érdekes módon mióta jobban megengedhetem magamnak a gyűjtést (nagyjából 5-6 éve), azóta megint jobban érdekelnek a képregények. Persze ebben szerepe volt annak is, hogy egy pár évvel ezelőtt megint felpezsdült piac.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #648 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 21:24:11 »
Ha már nosztalgia... ;)
Egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet a középiskolában a Pókemberes füzetre,melyben a Vízember ellen küzd Póki. Először csak legyintettem,majd később csak megvettem a füzetet. Ez volt a 4. szám. Visszamenőleg megvettem az első 3 számot is. Mikor katona voltam,akkor is vettem a lapot. Emlékszem,ekkor volt a Titkos Háború. De imádtam! X-ment és Marvel Extrát is vettem és Superman,Superman/Batmant is. Majd kb. a 120. szám körül abbahagytam. Valahogy nem tetszettek annyira a történetek,meg pénzem sem volt már rá ezért az egész készletemet eladtam....Már bánom. Pár éve kitört rajtam ismét a képregényláz,így visszavásároltam a teljes X-MEN és Marvel Extra sorozatot,a Panini Pókember 1-27-ig és folyamatosan veszem a Kingpin könyveit és füzeteit. Amennyire az anyagi lehetőségem bírja. Megvan az Ulti Pók 1-90 ; F4 Ulti és Rozsomák. Könyvek is. Szépen sorjában szerzem be a magyar kiadványokat. Mint ahogy gyerekkorom Asterix-képregényeit (amik manapság jelennek meg) is beszerzem és a Rejtő-képregényeket is. Ez az én történetem.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 09. - 21:26:23 írta kzoli »

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #649 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 13:14:27 »
Na, akkor én is mesélek az előéletemről. :)
Három bátyámnak köszönhetően kallódott otthon néhány képregény. Amit rongyosra olvastam, az a Zórád féle Könyves Király, Az időspirál, a Winnetou, és főleg a Csillagok háborúja fekete-fehér, A5-ös méretű képregény. Ja, és persze a Füles újságban megjelenő folytatásos képregények. A Pókemberből a 24. szám volt az első, az ma is nagy kedvencnek számít. Volt egy időszak, mikor ráfeküdtem keményen a dologra, és minden héten vadásztam a pécsi vásárban. Egy 8-10 éves kisfiú komplett gyűjteményét én vásároltam fel kisebb adagokban. :D Pár évig néha álmodtam olyat, hogy valami ritka klasszikus számot találok, és megveszem. :D :P

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #650 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 18:17:54 »
 :o
Basszus! Ilyet én is álmodtam egy csomószor!
Meg hogy megjelenik valami és nincs pénzem megvenni.
Reggel pedig izzadva ébredtem!  ;D
Pécsi vagy Edwest12?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #651 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 18:27:29 »
Meg hogy megjelenik valami és nincs pénzem megvenni.

Ehhez nem kell álmodjak.. :lol:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #652 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 19:08:34 »
Sajna nekem se ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #653 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 19:48:47 »
Meg hogy megjelenik valami és nincs pénzem megvenni.

Ehhez nem kell álmodjak.. :lol:
+1 ;D
Tejet kérek! Csokisat!

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #654 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 20:19:11 »
:o
Basszus! Ilyet én is álmodtam egy csomószor!
Meg hogy megjelenik valami és nincs pénzem megvenni.
Reggel pedig izzadva ébredtem!  ;D
Pécsi vagy Edwest12?
Hö, nekem is volt ilyen álmom...
Főleg miután sorba szűntek meg a címek, X, TF... egy csomó ideig visszatérő álmom volt, hogy újra megjelentek, meg akkoriban volt, hogy Pókiból is vmi más kiadvány is megjelent. (mondjuk ez vhol teljesült, a Panini és Semices idő, de jó is volt... :( )
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #655 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 11:58:45 »
Jaja, pécsi vagyok. :D
Kicsit sajnálom, hogy 1-2 szám kivételével már az összes X-men, Marvel Extra és Pókember (első sorozat) képregényt megvettem. Már nem tudom átélni azt a szívszorító érzést, mikor megláttam egy régi számot.  :-\

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 12. - 14:26:16 írta kaine »

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #656 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 06:16:58 »
Meg hogy megjelenik valami és nincs pénzem megvenni.

Ehhez nem kell álmodjak.. :lol:
+1 ;D

En azt almodom, hogy megveszem, es arra ebredek, hogy nem tudom megvenni.
SD. EJC.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #657 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 20:31:31 »
Nálam a "fertőzés" úgy indult, hogy általánosban osztálykiránduláson voltunk Szegeden, és a kajapénzemet inkább Bobora és Góliátra fordítottam. xD Később jöttek a komolyabbak:Fantom, Póki, Batman, Superman. Volt még egy nagy élményem szintén általánosból. Egy-két haverral elmentünk a helyi MÉH-telepre egy jóízűt guberálni sok-sok képregény reményében. Találtunk is bőven mindenfélét, de amikor ráakadtam - azt hiszem -  egy holland vagy dán Pókember meg egy X-men borítójára, örömömben majnem elsírtam magam.  ;D És bár ezek csak borítók voltak, nem képregények, másnap én voltam az Isten a suliban. XD  :brow: Mindenki meg akarta venni tőlem, de persze hülye lettem volna eladni.

Nagyon erősek az emlékeim azokról a hőskorszakbeli  időkről. Pl simán emlékszem arra, hogy a 14., 15. vagy 19. számot melyik újságárusnál vettem meg anno, pedig az nem ma volt.  ;D  Meg nem fakuló emlékek ezek....  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 13. - 20:50:02 írta jukjuk »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #658 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:19:40 »
Nekem is van egy svéd Pókemberem, amit a papírgyárba belógva a bálakupacból szedtünk ki.  :)

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #659 Dátum: 2012. Szeptember 13. - 21:24:35 »
Biztos feltűnt, de az aláírásomra kattintva most épp a PH-s HP-król írt valamimet tudjátok elolvasni.  ;)
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=5422