Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662249 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #720 Dátum: 2012. Október 14. - 22:42:23 »
Nekem kicsit fura volt a folytatás, hihetetlenül felgyorsultak az események.
Az első szám nagyon rendben volt, szépen bemutatta a szereplőit, menő kis belső monológok, most pedig csak hajtás-hajtás-hajtás, nagyon kíváncsi vagyok az 1 részes végkifejletre.

Egy Puma és egy Vermin dokumentáció szerintem jól jönne, még ha csak egy nagyon rövid is. Mert Pumáról nem hallottam 1000 éve, azt sem tudom melyik oldalon játszik, Vermin meg azt hittem meghalt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #721 Dátum: 2012. Október 14. - 22:47:35 »
És amúgy a borítóválasztások is királyak, sokkal jobban tetszenek itt, mint a BA-köteteknél.
Itt nem kell annyira rámenni, hogy csapatborító legyen. :)
Idézet
Sajnos elolvasni még nem volt időm a füzetet, csak átlapoztam, de az utolsó oldalon: Stegron? Atyaég, nem gondoltam volna, hogy ő azon a gagyi ASM-es megjelenésén kívül máshol is feltűnt. :)
Volt Marvel Team-Upban is.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #722 Dátum: 2012. Október 15. - 14:24:39 »
Ma délelőtt az új szám reményében átsétáltam a Tesco-ba, és az Inmedio-ban a pénztárgép előtt tényleg ott volt a Marvel+ :) (fotóm nincs, azt csak most olvastam :(). És úgy döntöttem, csak veszek még egy számot a Pókemberből :) - aki meg akarta  venni, az már tuti megvette, nem happolom el senki elől, nekem meg annyira tetszik ez a duplaboritó, hogy muszáj volt még egyet szereznem. Kell egy példány a melóba is :D.
Az új szám mikorra várható az újságosokhoz?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #723 Dátum: 2012. Október 15. - 14:38:11 »
Elvileg holnap, ezért furi, hogy még ott van az előző.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #724 Dátum: 2012. Október 15. - 14:41:08 »
Ahogy hazafelé jöttem én is láttam újságosoknál még.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #725 Dátum: 2012. Október 15. - 14:50:11 »
Elvileg holnap, ezért furi, hogy még ott van az előző.
Aha, pont ezért kérdeztem, mert szombaton egy másik újságosnál már azt mondták, az előzőt visszaküldték - így mertem reménykedni az új számban :).

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #726 Dátum: 2012. Október 15. - 18:24:35 »
Kicsit sajnálom, hogy az ötödik számban ezt az enyhén elnagyolt színezésű borítót választottad a Craines borító helyett. Pedig az egy iszonyú jó pókember kép. Poszternek is simán el tudnám képzelni.  A történet jó választás, annak nagyon örülök, hogy kiadod. (annak ellenére, hogy régebben megvettem TPB-ben) Mindig is szerettem az olyan Pókemberes meg Marveles sztorikat, amik sok szereplőt vonultatnak fel ilyen módon.  Keselyű, Farkasember, Gyík és a kis Gyík,  Vermin, Fekete Macs, Puma, Stegron, és még a Fantasztikusok is feltűnnek benne, és a legtöbbjük nem csak két képkockára.
És le szeretném írni azt is, hogy bár Angel Medina nem a legarányosabb rajzoló, nekem semmi bajom vele, nagyon meg lehet szokni a stílusát. És nem olyan rossz ő, ezt azoknak írom, aki szerint nem tud rajzolni. Meg lehet nézni azt a gyík fejet pl. a mostani szám első sztorijának 15. oldalán, hogy milyen iszonyú részletességgel van elkészítve.
This is a joke. A real practical Joke.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #727 Dátum: 2012. Október 15. - 18:55:24 »
Elolvastam a HP5-öt, , nos megnézve, tényleg egy kicsit nyújtottak Angel Medina rajzai, de nem annyira vészes, mert amúgy a képkockák egyenként elég szépen ki vannak dolgozva, mind tartalmilag, mind szín ügyileg. Viszont a második részében a füzetnek ez a Clayton kicsit szokatlan, olyan a rajzstílusa, mintha egy számítógépes játékban, lennék, de meg lehet szokni. Olyan darkos az egész. Szokatlan, de tűrhető.
A sztori viszont nagyon jó, izgi, és sok minden történik, egyedül csak a rajz az ami, olyan számítógépes. A szörnyek is nagyon jók voltak, akkor a zabszem is belém szorult, amikor MJ-t megtámadta a Farkasember, és ha nincsenek ott a Stark robotok, akkor Póki nagyon elkésik. Így is elkésett, de szerencsére nem történt baj. Aztán az utána jövő rész, amikor a Gyík emlékezni kezd, a fiával kapcsolatban, nagyon átjött a kép nekem.

Na meg, amikor felveszi Peter a vaspókot, meg a viccek, pl az extra kezek beindítanak, mi? :) Hihetetlen. :)
A 2. részben Madam Necc (Vagy Pókháló :hehe:) rövid eszmefuttatása, nagyon jó, látszik, hogy utána tisztábban lát  Póki.
És az utolsó zárókép is nagyon hatásos.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 15. - 20:20:30 írta kaine »
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #728 Dátum: 2012. Október 15. - 18:58:33 »
SSSSSSSSpppppooooooileeeeeeeer Aleeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrtazisteniiiiiiiiiiit!44

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #729 Dátum: 2012. Október 15. - 19:01:02 »
SSSSSSSSpppppooooooileeeeeeeer Aleeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrtazisteniiiiiiiiiiit!44
És így is lehet:spoiler:  ;)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #730 Dátum: 2012. Október 15. - 20:20:53 »
Használjátok a spoiler funkciót, srácok!

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #731 Dátum: 2012. Október 16. - 12:32:18 »
Végre meghozta a postás az 5.számot, a színvonal a szokásos kiemelkedő
Hajrá  :kingpin:

De lenne két kérdésem:
-a 12. oldalon amikor May a teáskannával fejbe akarja vágni a Farkast elhangzik, hogy egy púppal vagy kettővel?
 Egyértelmű, hogy ez egy szójáték, valami ilyesmi lehetett angolul: "One lump or two?" Vagyis egy vagy két (kocka)cukorral, csak a lump púpot is jelent. Ez angolul átjön de magyarba talán egy kicsit döcögős lett. Nem lett volna jobb meghagyni cukornak?

-másik kérdés: utolsó előtti oldalon előfizetési akció. Ugyanarra a számlaszámra kell átutalni mint a PPP és a tavalyi előfizetéseknél? Vagy pontosan mi az előfizetés menete. A hirdetésben az áll, hogy részletek a pokember.hu-n de sajnos nem találtam meg :D Bocs, ha béna vagyok de merre keressem?

- +1 15.oldalon Mary Jane ezt mondja: Annyira elköltözünk, ez gondolom a "We're so moving" mondhatni szó szerinti fordítása, nem lett volna jobb kicsit magyarosabban: Muszáj elköltöznünk vagy El kell költöznünk (még a bubiba is belefért volna) Nem kekeckedni akarok csak apró javító szándékú észrevételt tenni  :-[

Ennek ellenére ez egy maximálisan jó kiadvány!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 16. - 13:14:52 írta riley25 »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #732 Dátum: 2012. Október 16. - 12:39:35 »
Még ne keresd mert csak lesz , én is kérdeztem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #733 Dátum: 2012. Október 16. - 14:03:48 »
A púpnál gondolkodtam, de azért lett ez, mert May néni fejbe vágja a Farkast. Ezzel az "egy cukorral" mondatnak nincs értelme. Így - ha nem is ugyanúgy adja vissza, mert az lehetetlen -, mégis benne van egy játékosság, hogy mivel kéri a teát. Csak mivel nem inni adja, hanem fejbe veri vele, cukor helyet púpot kínál hozzá.
Az "annyira elköltözünk"-nél pedig több magyarosabb szöveget is tudtam volna, de szándékosan nem akarom "szörnyen" magyarosra fordítani, vagyis, ha van olyan kifejezés, ami azért már többé-kevésbé általános (filmekből, tévésorozatokból), akkor azt szívesen meghagyom én is, hogy frissebb legyen, élőbb.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #734 Dátum: 2012. Október 16. - 17:15:22 »
Használjátok a spoiler funkciót, srácok!

Bocsi, viszont akkor kérnék egy kis infót erről, hogy mikor mit kell spoilerezni, hogy később ne forduljon elő.
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #735 Dátum: 2012. Október 16. - 17:28:38 »
Átlagosan az új kiadványoknál, amit még sokan nem olvastak el, nem lőjük le a fórumozók előtt az olyan részeket, amiket nem lehet kitalálni, vagy amit az írók meglepetésnek, csavarnak, fordulópontnak szántak. És úgy általában a történetet se, mert mondhatni más olvasási élmény, ha úgy olvasod el a kedvenc kiadványodat, hogy nem tudod mire számíthatsz. És sokakat bosszant, ha bejönnek a fórumra, és azt látják, hogy valaki kapásból lelőtte a történet végét. :) Ugyanez igaz, ha egy új filmről írsz véleményt valahol a neten. :)

---

Nekem amúgy ez a fordítás a fura:
Like if I don't kill and eat something soon--
Mint hogyha nem ölnék és ennék valamit...
--it's going to get very, very ugly.
...annak igen-igen csúnya vége lenne.

nemtom miért de nekem ez valahogy nagyon fura, és talán így jobban vagy odaillőbben hangzana: Mintha nem ölnék és ennék meg valamit hamarosan... annak igen igen csúnya vége lenne.
Sőt így talán még magyarosabb lett volna: Mint hogyha nem tudnék megölni és enni valamit hamarosan... akkor valami nagyon rosz fog történni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 16. - 17:42:22 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #736 Dátum: 2012. Október 16. - 19:09:05 »
Elolvastam ma én is, jó volt, de az előző szám jobban megfogott, valahogy itt most nem jött át annyira az a baljós hangulat, farkasember meg szörnybunyó meg uccsó duplaoldal ide vagy oda. :-[ A második felének a grafikája viszont nagyon tetszik! :oh: Stegronnal még nem találkoztam, szóval örülök, hogy vele is összefutok. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #737 Dátum: 2012. Október 16. - 19:33:38 »
Én személy szerint nagyon szeretem Crain "rajzait", úgyhogy ez is kifejezetten tetszett.
És húú, jön az egyik kedvenc sztorim, a My Science Teacher Is Spider-Man!! Ez volt az első angol nyelvű képregényem, a Sensationalos Civil War TPB első sztorija.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 16. - 19:37:03 írta Todd »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #738 Dátum: 2012. Október 16. - 20:12:14 »
Szuper történet! Jók a rajzok mindkét résznél ( láttátok, hogy az első történet színezője nem ismeri a vaspókruhát? csak a pókkarokat festette be aranyra pedig a rajzoló odatette a pókszimbólum testét is :) )
várom a folytatást, jó borítóval jelenik meg!
Tényleg klassz lenne ha kicsit kibővülne a dolog mint ahogy azt a levrovatban (Amit nagyon feldob az a kis pókember grafika, imádom :) ) írtad Tomi.
hajrá
 :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #739 Dátum: 2012. Október 16. - 21:55:38 »
Grey G: azért bele is kell férnie abba a bubiba a szövegnek, nem lehet bármilyen hosszú, úgy könnyű lenne, persze.  ;) Néha muszájból lesz ilyen, mert nem fér bele másképp.