Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662254 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1480 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 20:10:43 »
Nagyon sajnálom, azt gondoltam beindul a képregényes piac az újságosoknál.
Beindulhat még, csak kisebb léptekkel...

Harcos

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1481 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 20:13:19 »
Ha oldalbővítésre nincs is reális esély ezek szerint a közeljövőben, azért azt megkérdezném, hogy a kéthavi megjelenésről havi megjelenésre való átállásnak van realitása? Ha igen akkor akár már a következő évtől?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1482 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 20:59:32 »
Jövőre még biztosan nem. Talán azután.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1483 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 21:06:07 »
Jövőre még biztosan nem. Talán azután.

Na az is valami :kingpin:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1484 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:08:00 »
Megvettem ma az új Hihit meg a különszámot is a Déli Pályaudvar mellett egy relayben. Szerencsére még volt szép számban példány és viszonylag tök jó állapotban, már csak elolvasni kéne.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1485 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 18:32:49 »
Nah végre le tudtad levadásztad, jó olvasást :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1486 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 20:27:35 »
Kiolvastam én is. :) A borító nekem nagyon tetszett, szép színes, élettel teli. Olyan klasszikus izgalmas Pók-borító.
Az elején azt a kis ugrást sajnáltam, hogy itt már átállt, de legalább ebbe nem zavarodtam meg. Debnek ezt a hozzáállását nem értem. Miért ő van kiakadva a legjobban Pókira? Meg ez a könyv??  :roll: Szemét húzás volt tőle. Az elején ahogy bevédték a sulit Pubiék nagy volt. Imádtam!
A 14-es a szokásos színvonalas sztori volt, a 15-ben pedig az akció volt többségben. Keselyű vs. Póki menet szép volt, tetszett, és nekem is a régi képregények végei jutottak eszembe, hogy lehet filózni, meghal, vagy nem, kitudja. Szeretem az ilyen befejezéseket, bár utána meg a bizonytalanság... :)

Ez a Ben Reilly-s megoldás érdekes. A Pók-lexikonban ő egy klón, méghozzá PP-ből, csak nevet, meg külsőt változtatott. Bár aztán meg meghalt, csak azért ha így ebben a formában utánanéznek, és kiderül, hogy X éve meghallt, akkor az gázos lesz. Bár egy iskolába bizti, hogy nagyon mélyre nem ásnak az ember után.

A templom tetején mi volt az a gubó?

A cikkek királyak voltak, nagyon bejött. Egyet tudok. nem vagyok nagy Monopolyzó, de mindenképp szeretnék egy ilyen Pók-polyt. :D
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1487 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 20:30:25 »
A gubót vesd össze a két Pókember: A Másik című kötettel.
A Pókember Monopoly nagyon király, de már a sima Marvel Monopoly is az.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1488 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 21:03:20 »
Oksa megnézem.

A Különszámról is szólok:

48 oldal ellenére nekem teljesen elég volt. :) Ráadásul nekem a legjobban a 3 füzet közül ez tetszett. Az első sztori nagyszerű volt, komolyan bejött. Az egész történet komoly volt, kevés akcióval, sokkal inkább PP és MJ kapcsolata került előtérbe, én ennek kifejezetten örülök. Nem volt mozgolódos, de annál inkább mélyebb. MJ talpraesettsége király volt, és az is amikor ugyanazt a találkát mindkét félről láthatjuk.
A Leah-s sztori is tetszett, nagyon komoly, szívszorongató volt.
Részemről nekem ezek a sztorik, amik ilyen mélységűek sokkal jobban bejönnek, és inkább 65-35%-ban ilyen komolyabb sztorikat olvasnék magyarul.
Nekem ez a kiadvány a First One!
Ami a MiniMarvelt illeti azt sajnálom, hogy már olvastam a sztorit, így az kicsit csalódás volt. Ettől függetlenül nekem ez a kedvenc kiadványom, és ha bár nem ezt akartad kiadni eredetileg Tomi, szerintem ezzel sem jártál rosszúl.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1489 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 20:26:09 »
jó olvasást :)

Köszi, megvolt.

Egyelőre csak az új Hihit, persze. Annyira jó volt, főként amiért sokan másnak is, nagyon hozta a régi hangulatot a füzet, felvezetett (Kesi fiatalkoráról betenni cafatokat jó húzás volt szerintem) ellenfél aztán meg jöhet a püfölés. Rendesen vártam, hogy Toomes mikor terül el és pont ezért ütött egy jót a vég, a zuhanással. Mi is történt ott, az öreg szívstoppot kapott volna? Amúgy a csata el is gondolkoztatott, hogy Petert mennyire könnyen ellehetne intézni egy pici ésszel.
Legjobban azt sajnáltam, hogy nincs már VasPók ( :( )és kellemetlen volt, hogy így egy másik történetre kellett visszagondolni, mikor egy új füzetet fogok a kezemben. Dehát ez a legkevesebb. Rozsóék feltűnése tök jó volt, mindig jó látni a szuperhősöket összetartani.
Poénok hozták kábé konstansan a szintet, a Ben Reillys dolog isteni és arra meg rájátszani a "magát klónozni kéne" poént, hát r*hadtjó!  :lol:
Amúgy meg Debbie könyvbemutatóján a fickó kivel összeszólalkozik Peter, az nem egy Superman poén akart lenni? Nekem nagyon úgy tűnt.

És amik nem tetszettek:
A tömérdek cliché, hú, de mennyire nem élvezhető. Deb szála a tipikus a gonosz kiadó megnyomorítja a jóakaró bár félreértett szerzőt (Ójajj), mikor Keselyűbe belelő Betty, az a póz, hát apám, még ha keresném se kapnék közhelyesebb pillanatot.
Flasht meg már lassan fájdalmas követni, kábé olyan, mint egy lassú ismerős, akire illik nem rászólni (üres udvarlás Arrownak, gyerekes kirohanás a pók-ellenességre, stb). Na meg mi az, hogy Betty szájon csókolja Flasht? Ha annyira nagyon szerette, akkor eddig hol volt, hogy nem tudta, hogy a sulitársa felébredt kómából?
Eh.

De amúgy tök tetszett a füzet, szerintem csak azért vagyok ennyire bőbeszédű, mert volt alkalmam Pókiról írogatni újra.
Holnap majd a különszám jön.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 03. - 20:28:23 írta Szilánkmentes »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1490 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 20:35:01 »
Én lehet, hogy félreértettem valamit, de javítsatok ki, ha tévednék: Rozsomák és Megtorló Peter Parker volt egy személyben, ami Bestia álcázószerkentyűjének köszönhető. Ha ez nem így van,akkor valamit nagyon elnéztem.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1491 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 20:38:30 »
Én lehet, hogy félreértettem valamit, de javítsatok ki, ha tévednék: Rozsomák és Megtorló Peter Parker volt egy személyben, ami Bestia álcázószerkentyűjének köszönhető. Ha ez nem így van,akkor valamit nagyon elnéztem.

Tényleg, erre én is rájöttem, de két út a konyhába és mire megírtam a hsz.-t már kiment a fejemből.  :stupid:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1492 Dátum: 2013. Szeptember 03. - 21:39:51 »
Poénok hozták kábé konstansan a szintet, a Ben Reillys dolog isteni és arra meg rájátszani a "magát klónozni kéne" poént, hát r*hadtjó!  :lol:
Az nekem is marhára tetszett.  ;D Elég nehéz volt visszaadni a poént magyarul is.
Idézet
És amik nem tetszettek:
mikor Keselyűbe belelő Betty, az a póz, hát apám, még ha keresném se kapnék közhelyesebb pillanatot.
Számomra a történet egyik csúcspontja volt. Lehet a póz klisés, de az, hogy Betty ennyire badass lett és ő védi meg Debrát, és nem fél használni a fegyverét, nagyon jó volt.

Idézet
Na meg mi az, hogy Betty szájon csókolja Flasht? Ha annyira nagyon szerette, akkor eddig hol volt, hogy nem tudta, hogy a sulitársa felébredt kómából? Eh.
Szerette - régen. Hisz a barátnője volt, azóta meg jó barátok. De Flash el volt "ásva" Peter pincéjében, senki sem tudott róla, hogy "visszatért".

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1493 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:04:35 »
Én lehet, hogy félreértettem valamit, de javítsatok ki, ha tévednék: Rozsomák és Megtorló Peter Parker volt egy személyben, ami Bestia álcázószerkentyűjének köszönhető. Ha ez nem így van,akkor valamit nagyon elnéztem.
Komolyan?  :o Belegondolva, tényleg így volt. Az elején még nem is tudtam, hogy mit nyomkodtak mind 3-an.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1494 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:17:33 »
Én lehet, hogy félreértettem valamit, de javítsatok ki, ha tévednék: Rozsomák és Megtorló Peter Parker volt egy személyben, ami Bestia álcázószerkentyűjének köszönhető. Ha ez nem így van,akkor valamit nagyon elnéztem.
Komolyan?  :o Belegondolva, tényleg így volt. Az elején még nem is tudtam, hogy mit nyomkodtak mind 3-an.

Az elején arra gondoltam, hogy jeleztek egymásnak, hogy tiszta a levegő. De miután megkapta Bestiától ugyanazt a kütyüt, akkor leesett.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1495 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:20:30 »
Elolvastam ezt is a PPP-vel együtt (na jó, ezt olvastam előbb), nagyon klafa volt. :) Arrowról továbbra is megvan a gyanúm, ami egyre erősebb, hogy mi is (főleg egy fórumos megjegyzés miatt), szóval az akkor ütne nagyot, ha tévednék. :) Flash, Deb, Betty tök jók voltak, egyedül MJ-t hiányoltam, de legalább telefonon jelen volt egy tök jó jelenetben. :) Toomes viszont valahogy... nem tudom. Jó volt, de ez a puhány-dolog kissé erőltetettnek tűnt, mert eddig akárhányszor találkoztam vele, sosem dumált ilyenekről. Valahogy ez olyan belemagyarázósnak tűnt, mégha a gyengébb fajtából is. Mindegy, a szám jó volt, s a vége is érdekes lett - bár az is akkor ütne nagyot, ha nem élné túl. A borítókról a doku meg külön +pont, nagyon jól sikerült! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1496 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:07:49 »
Köszi a részletes véleményt. Ha lenne annyi hely, ilyeneket is szívesen betennék a lev. rovatba. :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1497 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 20:03:29 »
egyedül MJ-t hiányoltam
Őt bőven megtalálod a Különszámban.  ;)

Toomes viszont valahogy... nem tudom. Jó volt, de ez a puhány-dolog kissé erőltetettnek tűnt, mert eddig akárhányszor találkoztam vele, sosem dumált ilyenekről. Valahogy ez olyan belemagyarázósnak tűnt, mégha a gyengébb fajtából is.
Nekem az azért tetszett, mert mélységet adtak a karakternek. Nem csak a szokásos "elmélet" volt porondon, hanem valami új.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1498 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 20:05:13 »
Az nekem is. Mindnyájunkkal történtek, történnek dolgok, amelyek befolyásolják, hogy milyen emberek leszünk kisebb vagy nagyobb mértékben.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1499 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 10:51:10 »
egyedül MJ-t hiányoltam
Őt bőven megtalálod a Különszámban.  ;)
Az is megvan, de majd csak a kövi szám után olvasom el. :-[
A mélységével meg nincs baj, csak ahogy reagál a dolgokra. "Ez úgy puhány, az nyápic, amaz xy. De utálom az ilyeneket." Nem emlékszem, hogy bármikor is szövegelt volna ilyeneket, most meg túl hirtelen lettek behozva az emlékek miatt. Ha eddig is így beszélt volna, semmi baj nem lett volna, vagy nem nyomja ilyen fullba (a kretént :hehe:). ;)