Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 662299 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4080 Dátum: 2017. Október 15. - 01:35:43 »
Egy kicsit katyvasz, de itt egy összefoglaló:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4081 Dátum: 2017. Október 15. - 17:42:12 »
Azt nem magyarázták el, hogy mi volt az a vörös ruhás halott mysterio, és azt sem, hogyha tényleg meghalt, akkor hogy éledt fel? És azt sem amire Talgaby utalt, hogy Klummal mi történt?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4082 Dátum: 2017. Október 15. - 18:29:21 »
Egyszer felvette a ruhát és megpróbálta leszúrni Pókembert, de őt döfték le és eltűnt. Ekkor tért vissza az eredeti Mysterio is. Gondolom ez jelent meg magyarul, azóta a Marvel nem nagyon adott további magyarázatot, olvasók feltételezik, hogy Klum vagy beadta a kulcsot vagy megtanulta, hogy maradjon távol.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4083 Dátum: 2017. Október 15. - 19:03:33 »
Igen, az jelent meg a Hihetetlen Pókemberben 2-3 éve.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4084 Dátum: 2017. Október 19. - 21:11:15 »
A kettő között eltelt cirka egy évtized.

Egy évtized? Hiszen pár éve volt a Hihetetlen Pókemberben, 2003 elején, és tudtommal nem haladunk sokkal gyorsabban, mint az eredeti kiadás, vagyis csak 4 év. De mindegy, ez részletkérdés. A lényeg, hogy annyira utálom az ilyen kavarásokat: megölik a karaktert, visszahozzák valódi mágusként, aztán valahogy visszacsinálják, hogy aztán megint egy piti kis bűnöző legyen. Ez elég szánalmas. Amúgy a kérdésem arra irányult, hogy végül hogy támadt fel és vesztette el a képességét, vagyis hogy lett egy továbbfejlődött szupergonoszból újra pitiáner szélhámos?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4085 Dátum: 2017. Október 19. - 22:30:38 »
Ne feledd, hogy már most több mint hétéves a magyar magazin lemaradása az eredetihez képest. Amerikában az itteni állapothoz képest már két teljes átalakításon esett át a sorozat és a szereplő élete is. És ezt úgy, hogy Tomi sokszor eléggé nagy ugrásokat végzett az időben. Szóval ottani tíz év csak itt nem tűnik olyan soknak.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4086 Dátum: 2017. Október 19. - 23:59:33 »
Értem. Pedig én úgy tudtam, hogy hasonló sebességgel haladunk, és úgy rémlik 5 éve még 8 év lemaradásban voltunk, most meg 7. Sőt, a Polgárháború, aminek környékén az játszódott 2006-os, míg ez a mostani sztori 2010-es. De a Marvelnél semmin nem lepődök meg. A főszerkesztőknek épp ez lenne a dolguk, hogy ilyen át/visszaalakításoknál beleszóljanak, hogy nem kéne, ehelyett csak a kreatív ötletekbe köpnek bele...

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4087 Dátum: 2017. Október 20. - 05:40:40 »
Tök mindegy hány év telt el, mert a marvel következetlensége, hogy egy szereplővel egymás utáni két retcont nem magyarázott meg, hanem csak úgy megtörténtek.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4088 Dátum: 2017. Október 20. - 07:43:14 »
Értem. Pedig én úgy tudtam, hogy hasonló sebességgel haladunk, és úgy rémlik 5 éve még 8 év lemaradásban voltunk, most meg 7.
Leginkább azért, mert rengeteg számot átugrottunk. De az ASM ekkor havi három füzettel haladt, a magyar kiadás még kéthavonta kettővel, így az olló egyre csak tágul. Majd a Big Time-nál kezdi el a magyar behozni megint egy kicsit az amerikait, de ott is mire csak az egész végére ér a Kingpin, a tulajdonosa már eléri a törvényes nyugdíjkorhatárt. ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4089 Dátum: 2017. Október 20. - 11:02:16 »
Tudom, hogy tökmindegy a ponbtos év, és nem is ezért mondtam, csak kíváncsi voltam a magyarázatra, de akkor úgy látszik nincs. Amúgy annyira utálom az ilyen random következetlenségeket meg az önismétléseket a képregényekben. Pl. anno, amikor láttam, hogy Mysterio lesz a gonosz sztoriban, úgy voltam vele, hogy "á, miért ez az unalmas gyökér?", és reméltem, hogy gyorsan ledarálják a történetet. Erre a vége tök jó lett, mert abból a gagyi Zs kategóriás nyomiból csináltam valami badass zombie-démont. És reméltem, hogy folytatják a megkezdett sztorit, mert elég lezáratlan volt. Erre mit csináltak? Jött egy másik író, aki kidobta a szemétbe az egész koncepciót és visszatért az unalmas alapokhoz. Irritáló.

Amúgy poén, hogy a Gyíkos sztorit ki akarták hagyni, mert nem elég jó, aztán amikor végül mégis ki lett adva, mindenki el volt ájulva tőle, hogy milyen jó a sztori a rajz meg minden :). Én még a Rinós sztorit olvastam volna, mert érdekesen lett felvezetve, meg különben is csak egy rész, de remélem ez a felhypolt Big Time is nagyon ott lesz, meg persze a Grim Hunt befejezését is nagyon várom :).

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4090 Dátum: 2017. Október 20. - 11:14:40 »
Igen és nem. Egy elejtett megjegyzéssel tudták le egy-két évvel később.
Azt még mindig nem árultad el, mi volt ez az elejtett megjegyzés.
This is a joke. A real practical Joke.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4091 Dátum: 2017. Október 20. - 11:54:16 »
Amúgy poén, hogy a Gyíkos sztorit ki akarták hagyni, mert nem elég jó, aztán amikor végül mégis ki lett adva, mindenki el volt ájulva tőle, hogy milyen jó a sztori a rajz meg minden :). Én még a Rinós sztorit olvastam volna, mert érdekesen lett felvezetve, meg különben is csak egy rész, de remélem ez a felhypolt Big Time is nagyon ott lesz, meg persze a Grim Hunt befejezését is nagyon várom :).
A Gyíkos sztori nem lett volna kihagyva, a Myteriosat hagytuk volna ki. De erőltették, mert "fontos dolog" történik benne (gondolom May néni "begonoszodása").
A Big Time nagyon jó lesz az elején, sőt végig.
Utána a többi szerintem egy kalap sz*r (Superior, v3). Kiforgatják teljesen a Pókembert önmagából, alig van benne valami, amit én régi rajongóként szerettem benne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4092 Dátum: 2017. Október 20. - 12:47:38 »
A Gyíkos sztori nem lett volna kihagyva, a Myteriosat hagytuk volna ki. De erőltették, mert "fontos dolog" történik benne (gondolom May néni "begonoszodása").
Így van, a Gyík lett volna folytatásokban, a Mysterio nem lett volna, de a gubanc miatt a Gyík átkerült egy nem tervezett különszámba.
Idézet
A Big Time nagyon jó lesz az elején, sőt végig.
Utána a többi szerintem egy kalap sz*r (Superior, v3).
Ééééés, a Kingpin marketingesét hallották, hölgyeim és uraim!  ;D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4093 Dátum: 2017. Október 20. - 13:36:55 »
Jaa, hát marketing szempontból persze a világ legjobb képregényei, amiből nem elég egy, vegyetek kettőt, sőt hármat, hogy utána majd egyet el tudjatok adni a Vaterán "soké", amikor már teljesen kifogy a készletről!  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4094 Dátum: 2017. Október 20. - 15:41:31 »
Kinn az új különszám borítója.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4095 Dátum: 2017. Október 20. - 15:49:44 »
Ééééés, a Kingpin marketingesét hallották, hölgyeim és uraim!  ;D
Az ilyen kijelentések után mindig vonjál le a béréből.  ;) ;D  :twisted:

Amúgy az alapötlettől én sem voltam elragadtatva, de ettől függetlenül voltak ott is elég jó sztorik.

Kinn az új különszám borítója.
:bravo:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4096 Dátum: 2017. Október 20. - 15:57:26 »
Az ilyen kijelentések után mindig vonjál le a béréből.  ;) ;D  :twisted:
:D Jó!
Idézet
Amúgy az alapötlettől én sem voltam elragadtatva, de ettől függetlenül voltak ott is elég jó sztorik.
A Superiortól? Ott mindenki a falra mászott, annyira gázos ötletnek tűnt, de Slott az Slott: valami nagyon jót hozott ki abból is. Persze az a 700. szám, onnan még igen messze vagyunk most, hogy innentől már nem ugrunk át egyetlen részt sem.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4097 Dátum: 2017. Október 20. - 19:43:47 »
Utána a többi szerintem egy kalap sz*r (Superior, v3). Kiforgatják teljesen a Pókembert önmagából, alig van benne valami, amit én régi rajongóként szerettem benne.

A Superior szerintem nagyon jó volt (különösen ahhoz képest, amire számítottam :D), a v3-ba épp csak belenéztem, úgyhogy nem tudok rá érdemben mondani semmit, de első blikkre nem tűnt rossznak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4098 Dátum: 2017. Október 20. - 23:13:30 »
Superiornak ugyanaz volt a baja, mint Morrison Batman & Robinjának: megmutatta, hogy az évtizedes szereplő mennyire elfáradt és mennyivel jobb lenne a széria, ha permanensen más venné át innentől a helyét.
Azt még mindig nem árultad el, mi volt ez az elejtett megjegyzés.
Ja, arra már a fene se mlékszik pontosan, csak annyira, hogy valahol mondtak valamit vele kapcsolatban. :cavinton: Lehet, valamelyik „Files” kiadvány volt a múlt évtized második feléből.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4099 Dátum: 2017. Október 21. - 18:08:08 »
Így van, a Gyík lett volna folytatásokban, a Mysterio nem lett volna, de a gubanc miatt a Gyík átkerült egy nem tervezett különszámba.

Így már értem. Mondjuk bár tényleg nem volt nagy eresztés a Mysterios sztori, de ebben az esetben egyet értek a Marvellel, mert ott derült ki, hogy ki valójában Mr Negatív, és May nénit se lehetne érteni, hogy miért viselkedik furán. Ez hasonló eset lett volna, mint a Brainiac-os Birds of Prey sztori, ami kimaradt anno.