Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638799 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #1540 Dátum: 2010. Július 02. - 22:35:09 »
Peter nem volt kocka? "Science geek" volt világ életében, és valószínűleg csak a pókemberkedése miatt nem futott be vele fényes karriert.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #1541 Dátum: 2010. Július 02. - 23:47:40 »
Idézet
Szerintem elsősorban nem a színészen múlik, hogy mennyire tudja eljátszani Pókembert.
Bármelyik átlagos sportos fiatal srác képes lenne rá, az, hogy milyen imiidzst akasztanak a nyakába, már inkább a készítőkön múlik.
Igen, na meg a színészen, hogy mennyire tudja előadni magát ebben az imidzsben. Mennyire rí le róla, hogy ez csak egy szerep, vagy mennyire hiszed el neki csont nélkül, hogy ez a pali tényleg ilyen, amilyennek a filmben látod. ;) :nezze:

Idézet
Szerintem van különbség a kocka és a lúzer között, méghozzá nem is kevés. És Peter Parker egy hangyányit sem volt lúzer, de megkockáztatom, hogy még csak kocka sem. De külsőre semmiképpen sem.
Pedig hidd el, a legtöbb embernek a kocka egyenlő a lúzerrel. Külsőre nem? Hát igen, végülis a béna sztk-s szemüveg, a mindig visszafogott, konzervatív, nyakkendős, mellényes öltözék, valamint a bátortalan, "nem vagyok itt, ne vegyetek észre" viselkedés már akkoriban is a gimi sármőreinek jellegzetességei voltak.
Ha nem tudnám, hogy Magyarország legnagyobb Pókember fanjával beszélek, megjegyezném, hogy valószínűleg nem ugyanazokat a képregényeket olvastuk, ugyanolyan cím és számozás alatt Peter Parker gimis éveiről, és javasolnám, hogy olvasd át még egyszer őket.  :)
Így csak maradjunk annyiban, hogy elégé máshogy értelmeztük Peter Parker megjelenését és szerepét a környezetében lévő diáktársadalomban, és szerintem kevesebben vannak azok, akik hozzád hasonlóan vélekednek (persze attól még nem biztos, hogy a szélesebb tábornak van igaza). :spidey:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1542 Dátum: 2010. Július 03. - 13:28:50 »
Peter nem volt kocka? "Science geek" volt világ életében, és valószínűleg csak a pókemberkedése miatt nem futott be vele fényes karriert.
Tévedés. ADDIG volt science geek (és kocka), amíg nem vált belőle Pókember. Onnantól jelentősen megnőtt az önbizalma, és ideje sem volt tovább "kockázni", hiszen állandóan a szuperbűnözőkkel és May néni betegségével volt elfoglalva. Az igaz, hogy ha nem vált volna Pókemberré, akkor nagy geek lett volna belőle. De így nem volt az. Szerintem.
Külsőre nem? Hát igen, végülis a béna sztk-s szemüveg, a mindig visszafogott, konzervatív, nyakkendős, mellényes öltözék, valamint a bátortalan, "nem vagyok itt, ne vegyetek észre" viselkedés már akkoriban is a gimi sármőreinek jellegzetességei voltak.
Tényleg nem ugyanazokat a Pókembereket olvastuk.  :D A szemüvegét végleg letette a 4. (!) számban, az öltözéke az adott kornak megfelelő volt, akkor nem volt túl kirívó, a "ne vegyetek észre"-részt pedig fogalmam sincs, honnan vetted, hiszen ilyen soha az életben nem volt Peter. Már az Amazing Fantasy 15-ben is szeretett volna bulizni menni a többiekkel, csak nem vitték el, az iskola minden percében vagy próbált társadalmi életet élni, vagy ha nem, csak azért nem, mert túlságosan lekötötték a gondolatait az ellenségei, vagy May néni betegsége. Soha nem volt egy befelé húzódó típus, egy "ne vegyetek észre" fajta. Nem tudom, ezt honnan vetted, tényleg nem ugyanazokat olvastuk.  :)



zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #1543 Dátum: 2010. Július 03. - 13:59:28 »
Peter nem volt kocka? "Science geek" volt világ életében, és valószínűleg csak a pókemberkedése miatt nem futott be vele fényes karriert.
Tévedés. ADDIG volt science geek (és kocka), amíg nem vált belőle Pókember. Onnantól jelentősen megnőtt az önbizalma, és ideje sem volt tovább "kockázni", hiszen állandóan a szuperbűnözőkkel és May néni betegségével volt elfoglalva. Az igaz, hogy ha nem vált volna Pókemberré, akkor nagy geek lett volna belőle. De így nem volt az. Szerintem.
Gimi után ment az ESU-ra valamilyen természettudományi szakra, ami szerintem eléggé jelzi, hogy még mindig "kocka". :) Meg volt a diplomaosztós szám (amiben végül nem kapta meg, mert egy testnevelés kurzust nem végzett el), szóval gyakorlatilag be is fejezte.
Meg mikor a Polgárháború során Vasember és Peter küzd egymás ellen, és Tony lekapcsolja a Vaspók ruhát, mert beleépített egy védelmi berendezést. De kiderül, hogy Peter "kivette" belőle, mondja is neki, hogy elfelejtette, hogy ő maga is "techie", vagy valami ilyesmi.
Az ilyenek miatt szerintem geekje a saját szakterületének. Nem? :headscratch: Lehet, hogy máshogy értelmezzük a dolgot. Az én fogalomtáramban attól, hogy nem foglalkozik vele folyamatosan, a már felszedett tudása, az érdeklődése és hozzáállása miatt annak tartom.

Pepo: én sem tudom, miket olvastál te. :) Nem emlékszem, hogy visszahúzódó lett volna, sőt nagyon is nyitottnak tartottam (ahhoz képest, hogy mekkora geek ;D).
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1544 Dátum: 2010. Július 03. - 14:20:34 »
Ja, az, hogy mennyi esze van, és mennyire ért ezekhez a dolgokhoz, még nem tesz valakit kockává, szerintem. Legalábbis én úgy értelmezem a kifejezést, hogy mindig egyvalamivel foglalkozik csak, nem is nagyon lehet vele másról beszélni, de ha témánál vagyunk, akkor 2 órán át nem lehet lelőni, pedig senki más nem érti, amit mond - vagy nem érdekli. :) Külsőre pedig abszolút társaságtaszító, vagy inkább maradi.
Peter nagyon ért minden ilyesmihez, de emellett csajozós volt, barátkozós és nyitott.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1545 Dátum: 2010. Július 03. - 15:59:53 »
Érdekes, hogy maga Pete sem így vélekedik magáról.
Idézet, egy te általad fordított képregényből:
Idézet
Számomra ez a négy év azt jelentette, hogy húzzam be fülem farkam, hátha akkór kevesebbszer vernek el.
Ezek nem egy nyitott csajozós srác visszaemlékezésének tünnek a kellemes iskolai évekre.
És Igen, Peter geek, hiszen többször is előfordul az, hogy olyan témába kezd bele, amit senki sem ért/senkit sem érdekel, amikor meg valaki tök ismert pop kultúrális, vagy filmes utalásokat tesz, Peternek halvány lila fingja sincs róla, hogy miről beszélnek.
De maga Peter is többször megjegyzi, hogy a valós világban nem érzi otthon magát (csak a maszk mögött van önbizalma), de még Pókemberként is, ha más képregényekben tűnik fel, ő mindig csak a helyi szánalom szerepét nyomja, aki folyamatos beszólásaivval fárasztja a nagyérdeműt, és ennek a többiek rendszeresen hangot is adnak.
Szóval igen, Peter egy Geek, ez kétségtelen tény. ;)
Nem mondom azt, hogy jó volt amit az előző filmekben csináltak, hiszen ott nem volt semmi változás a személyiségében, míg a képregényben azért igen.
De azért Peter sosem nőtte ki (teljesen) a geekségét.
És hidd el, ha 10 tonnát nyomnék ki bicepszből, nekem is megnőne az önbizalmam. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 03. - 16:06:07 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1546 Dátum: 2010. Július 03. - 19:00:00 »
Hát, egy szóval sem állítottam, hogy ÉRDEMTELENÜL nőtt meg az önbizalma. :)
Mindegy, akkor megint a ki mit ért a kifejezés alatt-témába kerültünk. Amit én fordítottam, az egy mai író interpretációja a 60-as évekre. De Stan Lee nem ilyennek írta Pókembert. Nem kell, hogy elhidd: olvass el néhányat.  ;)
Szerintem attól nem geek senki, ha sokkal jártasabb egy témában, mint az átlag. Mert akkor mondjuk egy irodalomtanár is geek, mert naprakészen tud mindent minden alig ismert magyar költőről, íróról?
Az, hogy civilként nem érzi annyira jól magát, pedig tök hihető: hisz azért bújik maszk mögé, mert az biztonságot ad, abban bármit megtehet, annak nem lesz következménye a magánéletére. Ha bármi baja van (és kinek nincs?), felhúzza a ruhát, hálóhintázik egyet, és máris szép az élet. Ez mindenkivel így lenne, ebben semmi geekség nincs.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1547 Dátum: 2010. Július 03. - 19:12:40 »
Egyetértek Tomival. Peter a "pályája" kezdetén nem volt geek, maga a kifejezés is valamikor a 80-as években a Revenge of the Nerds és a Porkys filmek után került be úgy a köztudatba, mint olyan személy aki kimagaslóan intelligens és vagy megszállottan rajong egy bizonyos dologért. Peter csak egy teljesen átlagos srác volt, aki a szülei halála után a féltő gondoskodás miatt lett puding, ehhez jött, hogy vertek a nagymenők. Ben halála után ő lett a családfenntartó 15-16 évesen, ami a 60-as években nem volt kivételes helyzet. Az, hogy ma Peter Parkert geeknek vagy nerdnek tartják, csupán azért van, mert könnyebb a ként beazonosítani. Pedig az, hogy valaki okos, még nem jelenti hogy geek vagy nerd.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1548 Dátum: 2010. Július 03. - 19:22:00 »
maga a kifejezés is valamikor a 80-as években a Revenge of the Nerds és a Porkys filmek után került be úgy a köztudatba, mint olyan személy aki kimagaslóan intelligens
De ez a meghatározás miért ne lenne igaz Peterre?
Ő volt az osztály verni való szánalma, akin lehetett röhögni, egy kretén, akit alázhatnak.
Aztán kitört ebből a szerepkörből, csak sajnos ez a filmekben maradt el...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 03. - 19:37:52 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1549 Dátum: 2010. Július 03. - 19:24:35 »
Igaz ez Peterre, de Ben épp azt magyarázta, hogy ez csak utólag jött magyarázat.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1550 Dátum: 2010. Július 03. - 19:30:21 »
Ha igaz, akkor csak azért nem hívták geeknek, mert nem létezett ez a szó, de ha ma ténykedne, akkor geeknek tartanák.
És tudtommal ma csinálják a filmet.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1551 Dátum: 2010. Július 03. - 19:30:40 »
maga a kifejezés is valamikor a 80-as években a Revenge of the Nerds és a Porkys filmek után került be úgy a köztudatba, mint olyan személy aki kimagaslóan intelligens
De ez a meghatározás miért ne lenne igaz Peterre?

Az itt a kérdés, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás. Azt az embertípust, aki okos, visszahúzódó, kicsit topis és egy anti Don Juan most már valóban geek-ként vagy nerd-ként kategorilzálják. De AKKOR, amikor Peter karakterét megalkották, ez a tipizálás még nem létezett. Peter a nevelőszüleire tekintettel kerülte a konfliktusokat, mert mindenáron meg akart nekik felelni. Egy jó tanuló, csendes és szelíd fiú volt, sőt úgy is mondhatnám, hogy azért volt ilyen, mert nem akart nekik csalódást okozni, halából azért hogy befogadták, annyi volt a legkevesebb amit tehetett, hogy minél kevesebb bosszúságot okoz nekik. Aztán amikor a pókmarás miatt emberfeletti erőre tett szert, nekik és magának akart bizonyítani, megmutatni, hogy egyedül is megállja a helyét. Aztán Ben halálával ez a bizonyítási vágy átváltozott felelősségtudattá, és vezekléssé azért, mert csalódást okozott.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #1552 Dátum: 2010. Július 03. - 19:38:46 »
Ugye, hogy visszahúzódó volt? :D tudom én!

Mellesleg az, hogy akkor mi volt Peter, most, nem érdekes, mivel a filmet most csinálják, a mai szemmel nézve vissza a korabeli képregényeket. És lehet, hogy Stan Lee idején nem volt béna geek, de mai mércével nézve igenis az, szerintem persze. Máskülönben meg nem véletlenül állították vele szembe a gimi bikája Flash Thompsont-t. Ugye ismerős a később született filmekből az a kép, amikor a gimi focicsapatának kabátját viselő, szép szál, a csajok körében topfavorit gimi bikája, aki általában nem egy észlény, baszogatja és szekálja a szemüveges, a külvilág szemében csak a tanulásnak, vagy valami tudománynak élő, a talpraesettség fogalmát nem ismerő, társadalmi kapcsolatokat nem könnyen kialakító cseszlett fiúcskát? Nos, ez a Flash - Peter kapcsolatrendszer, csak pepitában.
Én nem állítottam soha, hogy később nem változott meg Peter, de az letagadhatatlan, hogy volt egy ilyen korszaka. És mivel a film elölről kezdi a dolgokat, és nyilván ez a rész fontos szerepet kap, ezért fontos volt, hogy a színész ebben a szerepben is hiteles legyen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1553 Dátum: 2010. Július 03. - 19:46:02 »
Ugye, hogy visszahúzódó volt? :D tudom én!

Ajánlom figyelmetekbe a Peter Parker: Spider-Man 33. számát. Különös tekintettel Ben Parker monológjára.

A reboot az Ultimate alapján készül, de én azt sem merném kategórikusan kijelenteni, hogy az ulti Parker geek vagy nerd lenne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1554 Dátum: 2010. Július 03. - 19:50:16 »
Az ulti Peter már fullba nyomja a kretént, nem is tudok egy kicsit sem azonosulni vele.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1555 Dátum: 2010. Július 03. - 19:52:15 »
Miért kretén? A kretén testi és szellemi fejlődés visszamaradásától szenvedő valaki. Vagy úgy érted Peter bamba, debil vagy félkegyelmű lenne?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1556 Dátum: 2010. Július 03. - 19:56:13 »
Valahogy úgy, de én nem ilyen szép jelzőkkel fogalmaznám meg.
De legalább őt már nem alaptalanúl szekálják a suliban.
Rá nézve a geek már már dícséret lenne.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #1557 Dátum: 2010. Július 03. - 20:00:24 »
Ott is csak az elején hagyja a szekálást, nem úgy tünt, hogy Pók incidense óta nagyon hagyná, hogy b*sztassák, ha kell, ha nem. Inkább, csak meghúzódik, nem szól be senkinek, de nem engedi, hogy sz*r*zzanak vele.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1558 Dátum: 2010. Július 03. - 20:02:40 »
Rá nézve a geek már már dícséret lenne.

Jaj de borzasztó.  :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1559 Dátum: 2010. Július 03. - 20:08:24 »
Ott is csak az elején hagyja a szekálást, nem úgy tünt, hogy Pók incidense óta nagyon hagyná, hogy b*sztassák, ha kell, ha nem. Inkább, csak meghúzódik, nem szól be senkinek, de nem engedi, hogy sz*r*zzanak vele.  ;)
Pedig én csak pont viszonylag a végefelé olvastam Ulti Pókot.
Nem is a b*sztatás hagyásából, és nem hagyásából adódik az, hogy minimális szimpátiát sem érzek iránta.
De ez már nagyon elkanyarodna a témától.