Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 641323 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Pókember
« Válasz #7740 Dátum: 2017. Július 09. - 09:58:44 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7741 Dátum: 2017. Július 09. - 10:11:45 »
Látványban jól néz ki, de nem biztos, hogy filmen jobb lett volna. Kevésbé lett volna hiteles, inkább röhejesnek hatott volna.

A Hazatérésről még: Azt nem is nagyon említette senki, hogy civilben azért csak benne volt a Skorpió is. Arra kíváncsi leszek a folytatásban.  :brow:

Green Goblin

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Pókember
« Válasz #7742 Dátum: 2017. Július 09. - 17:30:25 »
Nekem nagyon tetszett a film.A pojénok nagyon ott voltak,a sztori is nagyon jó volt.A szereposztas nem a legjob,bár Tom Holland nagyon jót alakított.Kíváncsian várom a folytatásokat nem csak az elso stablista előtt történtek miatt,hanem a sok utalás miatt is. :spidey:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7743 Dátum: 2017. Július 09. - 17:34:57 »
Pedig amikor kimondja, hogy MJ akkor szerelmesen sandít Peterre. Szóval ez az az MJ

Az nem kérdés, hogy valami lesz közöttük, de mivel alapvetően tök más karakter, egyáltalán nem zárnám ki, hogy idővel lesz egy Mary Jane vagy akár egy Gwen Stacy. Erre mondjuk nem számítanék előbb, mint a Morales Pókemberre. Tehát legkorábban a 3. film magasságában.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7744 Dátum: 2017. Július 09. - 18:08:52 »
Amúgy volt egy frufrus, szőke, fekete hajráfos kiscsaj. Gwenes hajstílus.

Na de mit jelent a Homecoming? Mik voltak azok a transzparensek a suliban?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7745 Dátum: 2017. Július 09. - 21:42:25 »
Amúgy volt egy frufrus, szőke, fekete hajráfos kiscsaj. Gwenes hajstílus.
Nem Bettyre gondolsz?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7746 Dátum: 2017. Július 09. - 23:37:33 »
A neveket nem tudom megjegyezni. Ha Bettynek olyan haja volt mint Gwennek a képregényben, frufrus, szőke, fekete hajráf, akkor igen.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Pókember
« Válasz #7747 Dátum: 2017. Július 10. - 00:33:19 »
És tényleg. :D Betty Brantet egy 16 éves szőke lány játsza  (max Liz emlékeztett Gwenre az ASM-ben), míg a képregénybe pár évvel idősebb volt Peternél. Hajszíneket, rasztokat, kort annyire megvariálták a filmben, hogy az nem igaz.



« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 10. - 00:40:05 írta BlackArrow »

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Pókember
« Válasz #7748 Dátum: 2017. Július 10. - 00:53:25 »
Szerintem meg szuperül sült el, hogy a rasszokat így megkavarták. Lásd például a Keselyű famíliát! És miközben rengeteg az újítás meg a fazonírozás, ez a film is ugyanúgy a karakter gyökeréhez, a 60-as évekbeli tinédzserhez nyúl vissza, mint a Bendis féle Ultimate. Sok mindent mondanék rá, csak azt nem, hogy karaktergyalázás történik benne, a rasszoknak ugyanis nem sok köze van ezeknek a srácoknak a jellemvonásaihoz. Az újgazdag indiai Flash telitalálat, ma tényleg az ilyen kaliberű srácok a fő seggfejek, és nem a focicsapatkapitányok. Liz Pókember imádata is szuper volt, és hát lehet, hogy Michelle nem egy buligép, de már most megvan benne az a kettőség, ami az eredetiben is. Mondjuk a szőke Betty nekem is fura, mer mé nem vörös? :D

És tegyük hozzá, hogy ezek gyerekek, még baromi sokat fognak változni a folytatásokban. Én a magam részéről nem örültem annyira, hogy Petert a gimiben akarják tartani, mert szeretnék már végre egy felnőtt, érett, 30-as Pókembert, amin ÉN felnőttem (ehhez egyébként eddig az Amazing SP 2 állt a legközelebb). Viszont rájöttem arra, hogy ez idővel akkor is megtörténhet, ha a Pókember egyébként mindig is az ULTIMATE TINÉDZSER szuperhős marad a popkultúrában (A Tobey-féle pancser-verzó sem nőtt fel igazából soha), mert ha a Marvel továbbra is ilyen okosan egyengeti a hálószövőt, akkor Tom Holland idővel el kell majd játsza a felnőtt Pókembert is, és akkor a marvel már megint csinál valami olyat, amit még nem láttunk (talán Harry Potternél, de itt sokkal látványosabb lehet a felnőtté érés, mert oké hogy Harry a szemünk előtt nőtt fel, de jellemében nem járt be valami nagy utat).

Másrészt be kell látni azt is, hogy az eddigi adaptációk valójában nem sokat foglalkoztak a középiskolás közeggel, szóval egyáltalán nem egy nagy szentségtörés, hogy már megint a suliból indítunk.

Az egyébként megvan, hogy akkor Tony most villantott egy vaspók ruhát? :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7749 Dátum: 2017. Július 10. - 00:58:49 »
Akkor a kora reális a gimihez. Tom Holland 15 évest játszik, pedig 21 éves. Elég kölyök képe van, meg a hangja is magas. Szóval elmegy, de azért gáz lenne egy valóban 15 éves  :hehe:

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Pókember
« Válasz #7750 Dátum: 2017. Július 10. - 02:45:17 »
Lehetőség bőven van az új Pókemberben. A szimbiota behozzása remek ürügy lehetne a Végtelen Háborúba. Erre szabadon következtettem a Galaxis őrzői rajzfilmsorozat egyik része alapján (pesze nem a moziverzum része az ott történtek, közben az első filmre építi a szálakat). Önálló Venom film miatt meg pláne elfelejthetjük ezt az elképzelést. Ott van még az Ezekiel által behozható misztikus vonal, így az egyik későbbi filmben Strange is szerepelhetne pár jelenet erejéig. Nem tudom a Tom Hollandos Pókember eljut-e legalább egy trilógia lezárásáig, hogy a második trilógia elejére tényleg egy érett Peter Parkert kapjunk. Vagy inkább előtérbe helyezik Moralest és pártfogója lesz, mint Tony Peter számára. Egyelőre azt se tudom, mit terveznek az Avengers filmek után. Mennyire lesz vérfrissítés a gárda terén és mennyire fog ez kihatni Pókember karakterére. És 2020 előtt még készülni fog önáló mozi?  :headscratch:

IMDB szerint 2019-ben már érkezik a következő felvonás. Végtelen Háború miatt nincs kizárva, egy évet csússzon a bemutató.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Július 10. - 02:57:46 írta BlackArrow »

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Pókember
« Válasz #7751 Dátum: 2017. Július 12. - 11:23:33 »
Biztosan eljut. Egész egyszerűen azért, mert az MCU jelenleg nem tud hibázni. Moralas érdekes kis easter egg, de kétlem hogy a közeljövőben eljut a filmvászonra, mert minek? A sok ezer füzetet megért képregényekben még oké egy új Pókember, de a filmekben azért még maradt pár évtizednyi kiaknázatlan téma, mielőtt behoznának egy új Pókembert. Talán majd ha Peter egyszer tényleg felnő, de még akkor is kétlem.

Másrészt azért ezt továbbra is a Sony gyártja, úgyhogy Peter nem nagyon fog elmozdulni ebből a periférikus MCU közegből, amiben most van. Bosszúálló sem lesz még jó sokáig. És mivel a Pókit a Sony gyártja, igazából akkor hoznak ki új filmet, amikor csak akarnak, az MCU "csak" a kreatív kontrollt gyakorolja.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7752 Dátum: 2017. Július 12. - 11:55:33 »
Mondjuk a szőke Betty nekem is fura, mer mé nem vörös? :D
Mert (ahogy a vicc is mondja) barna.  :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7753 Dátum: 2017. Július 12. - 20:31:40 »
Milyen easter egg utalt Miles Moralesre?
A Geekz cikke a filmről https://geekz.444.hu/2017/07/04/igy-kell-jo-pokember-filmet-csinalni is említi, hogy M. M. már a spájzban van. Azt hittem a sok barnára váltott karakterre gondolnak. Aztán halottam, hogy Donald Glover az a piti gengszter játszotta volna egyszer a fekete Pókembert valahol.
Ja! És tényleg hol a pókösztön?  :headscratch:
Mert az, hogy a "NAgy erő nagy felelősség" mondatot nem rágták sájba, nekem bejött 1.: Elhangzott a CW-ban (még ha másképp is) 2.: A házibulis jelenet elmondta tettekben...

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Pókember
« Válasz #7754 Dátum: 2017. Július 19. - 23:23:33 »
Hétfőn mi is letudtuk a Pók mozit és hát...nem volt rossz, de annyira jó se. :roll:

Maga a sztori kifejezetten egyben volt, Tony-t is jól illesztették bele a cselekménybe, talán a legjobb jelenetek azok voltak, amikor Tony "apáskodik" Peter felett, azok nagyon bejöttek. Keaton keselyűjével sem volt gond, és a csavar a történetben kifejezetten váratlan volt, pont amilyennek lennie kellett. Holland kifejezetten jól hozta a karaktert, de a többiekkel nekem komoly gondjaim voltak. Kezdjük Liz alakjával. Oké, polkorrektek vagyunk, minden rasszt reprezentálunk a filmben, ez Liznél nem is probléma, anno már a Spectacular rajzfilmben is fekete volt és ott milyen jól működött. Azonban számomra fura volt, hogy ő volt a gimis idol, a legjobb csaj a suliban, de sikerült olyan színésznőt választani, akinél még a házibuliban a háttérben felsejlő lányok is jobb esztétikai élményt nyújtottak. A szerepet ezen kívül jól hozta arra nem lehet panasz. Akitől minden egyes jelenet után agyf*szt kaptam az Ned volt, de gondolom a készítőknek ez volt vele a célja, meg hogy súlykolja a nézőbe mennyire nyomorékok is Peterék. Remélem a névválasztás puszta véletlen, de ha nem akkor a jó öreg Nednek egy jó 30 kilót biztos le kéne adnia ahhoz, hogy akármilyen légdeszka elbírja.
És ott van Flash...aki szerintem inkább Harry volt csak indiaiban. Ha meg Flashnek hívták és szánták, akkor meg miért lett indiai?! Én nem vagyok rasszista, de allergiás vagyok az alapműtől eltérő indokolatlan rasszváltásokra. Flash karakterének alapvető lényege, hogy ő az amerikai férfiideál a gimiben, a nagy termetű, izmos, szőke hajú, fehér srác, aki azért bántja a kisebbeket, mert azok nyámnyilák, elesettek hozzá képest. Na már most a gyarmati Flash-t szerintem még Ned is legyűrte volna, elég lett volna ha ráül. Michelle meg, neki apaljában véve rendben volt a karaktere, de amikor a végén begyögte hogy MJ na akkor tudtam volna magam fejbe lőni.

A film alapjában véve vicces volt, látszik a korosztályosság, mert a poénok jó része tényleg 12-13 éves szinten állt, de a helyzetkomikum ezzel szemben tényleg ott volt, azok közül is a legjobb a film végén lévő. Mondjuk volt egy pár dolog amit túltoltak, kezdve a ruhás poénokkal, vagy azzal, hogy minden második szereplő azzal viccelődik, hogy May milyen jó nő. A ruhával kapcsolatban, szerintem is túl high-tech lett, a végén megmutatták a Vaspók szerkót, de már az alap ruha olyan fejlett volt, hogy ahhoz már nem is tudott volna sokat hozzátenni...

Elnézést a kisebb rant-ért, de számomra ez túl "tinis" lett, pedig csak 19 vagyok. Személy szerint nagyon szívesen megnéztem volna egy új filmet Garfield-al, mert amennyire nem szerettem elsőre a Pókemberét, a végére annyira megszerettem. Végre egy komoly felnőtt Póki kéne a filmvászonra - nem egy újabb gimis óvoda - óriási potenciál lenne benne. Ezért is sajnálom annyira, hogy nem recast-elték Andrew-t.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7755 Dátum: 2017. Július 19. - 23:31:10 »
a jó öreg Nednek egy jó 30 kilót biztos le kéne adnia ahhoz, hogy akármilyen légdeszka elbírja.
Nem feltétlenül. Elég, ha csak tartja innentől a súlyát miközben megnő.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7756 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 08:12:42 »
Tegnap én is megnéztem, nagyjából vegyesek ezzel kapcsolatban az érzéseim.
Tom Holland és Keaton nagyon jók voltak benne, utobbinak főleg örültem, hogy végre egy megírt ellenfelet kaptunk. May néni állati idegesítő volt, kb. egy Amerikai pite filmből szalajtották (na jó May mindig idegesítő, csak általában másképp XD), Ned és a csomó tini baromkodás szintén nem fogott meg annyira. Viszont Tony Starkban úgy érzem a Marvel univerzum leghosszabban felépített főgonoszát tisztelhetjük immár, mert amit itt levág, abban már semmi de semmi szimpatikus vonás nincsen. Egy végtelenül manipulatív gennyzsák, aki mindenkit kihasznál maga körül.
Közel 10 év alatt iszonyúan sokat változott a karakter, és remélem ez az irányvonal tudatos, és nem pedig a forgatókönyvíró cseszett el valamit nagyon, és hiszi azt, hogy itt Tony bármiféle mentor vagy pótapa karakter volt.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #7757 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 08:44:05 »
NAgyon bírnám ha főgonosz lenne Tonyból!!!
 Ugye a valóságban a gonoosz nem gondolj azt hogy gonosz, csak a filmekben az a célja, hogy elpusztítsa a világot. Lásd Thor3, Power Rangers, Bolygó Kapitánya  :lol:  Ezért volt jó fricska Ozimadias a Watchmenben és amit véghezvitt. Állat lenne, ha ő akarná megszerezni a Végtelen Kesztyűt, persze csak hogy megvédje a Földet  ;)  Valami ilyesmi történt az Ultron korában is.
És le kéne rendeznia a Bosszúállóknak Tonyt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7758 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 09:40:13 »
remélem ez az irányvonal tudatos, és nem pedig a forgatókönyvíró cseszett el valamit nagyon, és hiszi azt, hogy itt Tony bármiféle mentor vagy pótapa karakter volt.
Pedig de, az volt a cél, hogy pótapaként és mentorként tűnjön fel a filmben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7759 Dátum: 2017. Augusztus 25. - 09:54:59 »
Pedig ha eltekintünk attól, hogy ez a film két népszerű szuperhős történetéről szólt, akkor teljesen egyértelmű, hogy úgy kellett volna befejeződnie, hogy Peter miután elbánt Adriennel, és rájön, hogy Tony semmivel sem jobb tőle, akkor lebuktatja Tony stiklijeit, megküzd vele, és a végén a Keselyű és Vasember is mehet a sittre.
De persze ő egy igazi naiv tinédzser, aki minden sz*rság után, amin keresztülment a végén ugyanazzal a gyermeki lelkesedéssel néz fel Tonyra. Jó végül is a kettő nem zárja ki egymást, a pótapa is lehet sz*rapa.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 25. - 09:58:11 írta Todd »