Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638780 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7780 Dátum: 2017. Október 24. - 12:38:13 »
Számításba vettem. A Pókember 2-3. és a Vasember 4. körül Peter már 17-18-20 lehetne. Ha véletlenül MJ-nek adják, amit Bettytől elvettek, névleg hogy 2 évvel idősebb Peternél, akkor már lehetne zseni, és korkedvezménnyel diplomás, vagy félbehagyta az egyetemet, hogy Starknak dolgozzon, aki felfedezte. Ezzel MJ 19-22 lehetne, amivel elég idős, hogy vetélytársat lásson benne Pepper, miközben elég fiatal Peternek.

Innen nem lenne olyan nagy ügy, hogy MJ beleszeressen Pókemberbe, ahogy Liz, miután többször látja Starknál. Ezzel Pepperből a kezdeti féltékenység után kihozza az anyai ösztönt (sokat dobna az ügyön, ha mondjuk Peter szíve is össze lenne törve, de az is elég, ha csak egyáltalán nem foglalkozik a csajokkal a Pókkodás mellett), és ezért igyekszik őket civilben összehozni, mert Peter személyazonossága azért legalább egyvalaki előtt legyen már titok :D

Mondjuk behozzák a Feast Centert (máris van egy Negatívunk, akár erre a filmre, akár a következőre), aminek a Stark cég segít az újjáépítésében a pozitív PRért, mert egy jól sikerült Pók akció közben le lett rombolva. Ott van May is, aki önkénteskedni kezdett, mert Peter úgysincs otthon soha. Megjelenik Peter, de MJ csak messzebbről látja őt, ahogy beszél May-jel, mert Pepper mondja, hogy bemutatja nekik. Támad az aktuális boss, Peter civilben megment valakit, aztán eltűnik. Megjelenik Pókember, harcol.

Pepper, May és MJ együtt menekülnek ki az épületből, beszélgetnek Pókemberről, Pepper felhozza, hogy be kéne mutatni MJ-t és Petert, mert nem állapot, hogy Pókemberbe szerelmes (winkwink May), amikor itt van kéznél Peter. MJ is látta, hogy megmentett valakit és hogy jóképű, mondja, hogy oké, May és Pepper pedig innentől együtt akarja őket összeboronálni.

Peter természetesen nem kíváncsi Ms. Csodálatos Személyiségre, és 1-2szer le kell ("kell"?) lépnie Pókemberkedni, amikor MJ-vel kéne találkoznia, May és Pepper pedig kénytelen kimosni (nyilván itt mindketten tudják a titkát).

Egy Pók film zárójelenetének pedig simán el tudom képzelni ezt, vagy akár lehet utána még egy bulijelenet a film lezárásaként:




Szerintem tök természetesen illeszkedne a Marvel és a Pók moziverzumba.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7781 Dátum: 2017. Október 24. - 14:39:43 »
Csak azt nem veszed számításba, hogy Peter jelen állás szerint 15 éves a filmben
Számomra ez nem jött át, ha így is van. Lehet, hogy a srác túlkoros hozzá, de simán 17-18-nak tűnt végig. 15 évesnek az olyan éretlen Peter Parkert képzelem el, amilyen az Ultimate elején volt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7782 Dátum: 2017. Október 24. - 18:29:05 »
Számomra ez nem jött át, ha így is van. Lehet, hogy a srác túlkoros hozzá, de simán 17-18-nak tűnt végig.
A filmben konkrétan elhangzik, hogy 15 éves, nem tippre mondtam. ;) Az már más kérdés, hogy idősebbnek tűnik, és mint tudjuk, a színész is idősebb, aki játssza.  :) Meg hát az is más kérdés, hogy a mai 15 évesek simán kinéznek úgy, ahogy a mi időnkben a 18-20 évesek.

Számításba vettem. A Pókember 2-3. és a Vasember 4. körül Peter már 17-18-20 lehetne.
Úgy már van benne valami. Bár eddig ritkán ugrottak annyi évet a Marvel filmekben. De a 17-18 simán előfordulhat még így is. Bár azért én kicsi esélyt adnák neki, hogy a következő részben annyit mennének előre az időben, hogy fősulis vagy egyetemista legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 24. - 18:30:41 írta Sepi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7783 Dátum: 2017. Október 24. - 18:46:03 »
Azért az durva lenne, ha Tony egyszerre hajtana Peter nagynénjére, és barátnőjére. :lol:

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Pókember
« Válasz #7784 Dátum: 2017. Október 24. - 19:12:53 »
És Tony hálószobájában kapná rajta őket Peter. Utána már jöhetne a pszichológus Betty Brant személylében (így legalább ezzel megmagyarázhatnák, miért nem lesz ebből semmi hosszútávon, mint orvos és páciens közötti szorosabb kötelék), már a kapcsolati rendszert a Hazatérésbe is szépen megkavarták.  ;D

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7785 Dátum: 2017. Október 24. - 20:16:46 »
Sepi:

Tizenöt éves, de úgy, hogy gimi másodikas, tehát kb. pár hónappal lehet a 16. születésnapja előtt. Ha hihetünk a pletykáknak, a következő filmben harmadikas lesz, az utána következőben pedig végzős. Ha például a következőben megcsinálnak egy téli sztorit, akkor már valószínű, hogy 17-nek fogják mondani (pedig csak egy évet ugrottunk ugye), és egy tavaszi harmadik filmnél már muszáj 18-nak lennie, pedig akkor érdemben még mindig csak két év telt el.

Egyébként a Marvel moziverzum eddig igyekezett a való világban eltelt időt követni, a Pók filmek már ehhez képest kétszer lassabban haladnának, mert ugye a következő két év múlva jön, és a harmadikra minden valószínűség szerint újabb kettőt kell majd várni, miközben elvileg csak 1-1 év fog eltelni köztük sztori szerint.

Azért az durva lenne, ha Tony egyszerre hajtana Peter nagynénjére, és barátnőjére. :lol:

Az lenne, főleg ha közben tényleg megházasodik :D

De nem kell bármelyikük oldaláról bármi egyébnek lennie egy jó munkakapcsolatnál ahhoz, hogy Pepper féltékeny lehessen. Egy tök jó csaj, ragyogóan végzi a munkáját (ami lényegében korábban Pepper munkája volt), fiatal, ráadásul szintén vörös és eléggé fel van vágva a nyelve ahhoz, hogy szópárbajt vívjon Tony-val - nem kell több, és ezt hibátlanul ráhúzhatjuk MJ-re.

Még egy külön poén lenne, ha ezek után Tony büszkén mesélné May-nek és/vagy Peppernek, hogy milyen ügyesen összehozta a fiatalokat. Mondván direkt azért hívta Pókembert többször Starkos találkozóra, hogy megismerje az asszisztensét, akivel tök jól illenek egymáshoz. Az apafigura büszke a zsenialitására, az anyafigurá(k)nak nyílik a bicska a zsebében, a közönség pedig jól szórakozik.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7786 Dátum: 2017. Október 25. - 19:54:18 »
Az a baj, hogy engem egyfelől iszonyúan idegesítene, ha ezeket megcsinálnák, ellenben Pepper karaktere sajnálatos módon pontosan ilyen. :lol:
De igazából ők Tonyval tökéletesen összeillenek, egy régi, és elég gyenge vicc jut róluk eszembe.
- Van egy nagy hibám, sokszor ok nélkül féltékenykedem.
- Mellettem drágám, sosem lennél ok nélkül féltékeny.
Sajnálnám, ha egy a környezetére ennyire kártékony ember egy rendes nővel lenne együtt. Már az is, amit a Pókember végén levág azt hiszem nevezhet a világ legmegalázóbb leánykérései versenyre. :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember
« Válasz #7787 Dátum: 2018. április 22. - 20:08:39 »
:D


balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember
« Válasz #7788 Dátum: 2018. április 30. - 00:25:56 »
Jó lehet ezen élőben átmenni! :D


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7789 Dátum: 2018. április 30. - 14:43:31 »
Egy barátom volt, nem képregényes, mégis nagyon tetszett neki.

Reklámozzák benne a Klónsztorit!  ;D

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Pókember
« Válasz #7790 Dátum: 2018. Május 01. - 10:18:41 »
Én Japánban voltam ezen, tényleg király. :D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember
« Válasz #7791 Dátum: 2018. Május 01. - 22:11:24 »
Ez amúgy már a mostani modernizált, életszerűbb változat, volt egy korábbi is, ami nagyjából olyasmi volt karakterek szempontjából, mint a 90-es évek béli rajzsorozat. ;)

waterhorse

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Pókember
« Válasz #7792 Dátum: 2018. Július 10. - 12:51:30 »
A Csodálatos Pókember 1. részét évekkel ezelőtt láttam, úgy emlékszem nem volt vele különösebb bajom, azon kívül, hogy egy klassz szériát hajítottak vele sarokba és kezdték előlről az egészet. Ami leginkább tetszett, hogy Gwen-nel indítottak, és nem dobták be mindjárt az elején MJ-t, de többnyire sajnos csak halvány részletek derengenek a filmből. Azt hiszem ideje lesz újranéznem. Most a 2. rész apropóján írok, ami szintén régóta várat magára, de a hétvégén sort kerítetttünk rá.
Ezzel a jelenleg a létező öszes Pókember filmet kipipálva, szubjektíven értékelném ezt az epizódot, pontosabban leírnám a saját élményemet a filmel kapcsolatban. Kezdeném azzal, hogy nem értem miért lett ennyire lehúzva a film, szerintem még a mai dömping mellett is megállná a helyét. A képzeletbeli listámon ha minden feldogozást számításba veszek, a mozifilmekre szorítkozva, felküzdőtte magát a  2. helyre, ezzzel letaszítva onnan a Hazatérést. Az 1. helyezett rendíthetetlenül tartja magát 2001 óta. Most mondhatnánk, hogy ízlések és pofonok, de vissza az eredeti témához.

Őszintén szólva nem is voltam teljesen ráhangolódva a filmre, éppen a jelenlegi dömping és a fent említettek miatt. A rajongók mai túlérzékeny, vagy inkább érzéketlen ingerküszöbe bizonyos szempontból rám is kihatott. A fogyasztók megcsömörlöttek, és a jobnál is jobbat akarnak, az alkotók pedig kapodják a fejüket, hogyan tehetnének ennek eleget, túlságosan meg akarnak felelni olyan elvárásoknak, amiknek képtelenség. Ennek eredményeképen van, hogy túltolják (Deadpool), túl komolyra veszik (Logan), amivel nincs baj, mert ezek a filmek is nagyszerűek a maguk nemében, a saját környezetükben, de azt az érzést egyik sem tudta visszahozni, amit még 15-20 éve éreztem, amikor, ámulattal csodálkoztam rá már a képregények címlapjára is, amikor rajongva lapozgattam a füzeteket, és ez a rajongás a sokszorosára nőtt amikor egy-egy akkori filmet megnéztem.
Lehet, hogy idősebb lettem és nem vagyok már fogékony rá? Lehet, de tény, hogy a CSP 2-nek sikerült visszaröpítenie ebbe az időbe, manapság kevés film képes erre (utoljára az AZ tudta ezt nálam kiváltani).

A főellenek jól kidolgozott háttérsztorival, jellemmel, motivációval lettek felruházva. Közülök elsősorban Jamie Foxx karakterét, alakítását emelném ki. Ahogy említettem nem vagyunk egyformák, de én egészen azonosulni tudtam vele, és megvolt a hidegrázás minden jelenetnél ahol meg kellett legyen. Maga Elektro a képregényben fényévekkel le van maradva a filmbeli változatától, most tudatosult bennem, mekkora monumentális hatalommmal is bírhat  :ohmy: Emellett Dane Deehan hozta azt a fajta Harry Osborn féle kiszámíthatalanságot, hogy bármikor robbanhat, bármikor felszínre törhet negatív énje. Rinó csak egy plusz poén volt, de szerintem a készítők is annak szánták.

A két "ellenség" jól tudott együtt működni a filmben, nem éreztem, hogy elnyomnák egymást. Pedig sosem díjaztam, ha egy kéregényadaptáció több patront szeretne elsütni, mert általában vaktöltény lesz belőle, itt nem éreztem, hogy elnyomnák egymást, mindkettőnek megvolt a maga kis "játszótere". Alapvetően azt sem kedvelem, ha egy karaktert vagy alapsztorit újragondolnak, mind filmen, mind képregényben. Ha nem hasonlít az eredetire, akkor az számomra már valamilyen szinten csalódást okoz. Ezzel itt nem volt baj.

Talán sokan felhördülnek erre, de valahol Nolan Batman filmjei jutotttak eszembe, ha csak olyan szempotból nézzük, hogy fontos az, hogy elhidd amit látsz, hogy bármilyen hiheteltlen dolog is folyik a szemed előtt, számodra elképzelhető legyen, át tudj lépni a valóságból abba a fikcióba és hihető legyen számodra. Azért volt némi blődség is a történetben, amikor Norman azt mondja Harry-nek: Nálam a te korodban kezdődött." Majd néhány nap múlva, Harry-n már jelentkeznek a tünetek, miközben az Oscorp régebbi felvételein láthatjuk Normant kb. az 50-es évei vége felé, ahol nála még semmi jele az átalakulásnak. Örültem volna ha kicsit megvillantják JJJ-t, mert szerves része a Pók univerzumnak, de ezek apróságok.

Ha feltétlenül fogást akarnék találni a filmen akkor a két főszereplőben keresném. Talán az ő játékuk nem a legemlítésre méltóbb. A sztori néha miattuk ül le, különösen Gwen és Peter agonizálásakor, de nem vitatom szükségességét, mert ebből építkezett az egész sztori és végső jelenet is. Pókemberként a poénkodás sem maradt el, de nem olan mennyiségben, hoy az kínos legyen, és a fancervice-t szolgálja. éppen annyi volt bene amenyi kell. Mindent összegezve tehát nem lehet okunk panaszra.

Mivel elkerültek a spoilerek, így nem tudtam mit hoznak ki a legvégén, Így azt sem kinek milyen szerepet szánnak, milyen jelentőségel bírnak végül. Zöld Manó a megfelelő időben bukkan fel. Mikor a néző azt hinné itt a Happy End és a szereplők túlvannak a megpróbáltatásokon, persze földrrengés után jön a cunami. Zöld Manó berepül a képbe és ahogy azt egy rajongó elvárná, annak rendje és módja szerint be merik vállalni a mindenki által ismert lezárást. Hatalamas pacsi érte. Ezek után a Baljós Hatos felvezetése már csak hab volt a tortán. Kár, hogy aztán nem let belőle semmi.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 10. - 12:53:48 írta waterhorse »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7793 Dátum: 2018. Július 10. - 13:18:00 »
Ennél jóval rövidebben: én is szerettem ezt a filmet, és én sem tudom, miért lett annyira népszerűtlen. A legelső Pókember film számomra a legjobb, de egyből utána ez jön. Harry fantasztikusan jó volt, Gwen-Peter kapcsolata is, nekem épp Elektro volt a gyengébb pont (a képességéről már Bendis meggyőzött a Kitörésben), Rinó meg elég felesleges volt, de Gwen halálát sikerült úgy megcsinálniuk, hogy a képregényesre is rátett egy lapáttal, ami igazán nagy szó.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #7794 Dátum: 2018. Július 10. - 13:58:22 »
A fogyasztók megcsömörlöttek, és a jobnál is jobbat akarnak, az alkotók pedig kapodják a fejüket, hogyan tehetnének ennek eleget, túlságosan meg akarnak felelni olyan elvárásoknak, amiknek képtelenség.
Szerintem pontosan ez volt ennek a filmnek a halála, pedig szerintem is jobb volt mint az első. Minden pillanatban valamire előre vagy visszautal, mindig valamit építeni akar.
A másik az, hogy ekkora egyszerűen már csömöre volt az embereknek a Pókember filmekből. A reboot habár jól sikerült, és Andrew még mindig a kedvenc pókemberem, az első egy órája a filmnek (mármint az első csodásnak) gyakorlatilag teljesen kivágható lenne.
Szerintem üzleti szempontból a Homecoming is bukott volna, ha nem mint Spider-man, Iron-man team-up film funkcionált volna (well-played Marvel).

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7795 Dátum: 2018. Július 10. - 14:34:00 »
Szerintem üzleti szempontból a Homecoming is bukott volna, ha nem mint Spider-man, Iron-man team-up film funkcionált volna (well-played Marvel).

Nekem a Homecoming az eddigi kedvenc pók filmem, pedig rosszra számítottam. Egyébként már csak azért sem gondolom, hogy bukott volna, mert már a Polgárháborúban mindenki totál ráizgult.

én is szerettem ezt a filmet, és én sem tudom, miért lett annyira népszerűtlen.

Ugyanez. A Garfield filmek valamiért közutálatnak örvendenek, ami szerintem teljesen indokolatlan.

Közülök elsősorban Jamie Foxx karakterét, alakítását emelném ki. Ahogy említettem nem vagyunk egyformák, de én egészen azonosulni tudtam vele, és megvolt a hidegrázás minden jelenetnél ahol meg kellett legyen. Maga Elektro a képregényben fényévekkel le van maradva a filmbeli változatától, most tudatosult bennem, mekkora monumentális hatalommmal is bírhat  :ohmy:

A színésztől nem vennék el semmit, mert Jamie Foxx nagyon jó, de engem Elektro meglehetősen hidegen hagy. Azt bármikor megadom, hogy érdekesebb volt a filmben, mint a képregényekben szokott lenni, de mivel a képregényekben általában elég semmilyen, ettől nem ájulok el.

Idézet
Emellett Dane Deehan hozta azt a fajta Harry Osborn féle kiszámíthatalanságot, hogy bármikor robbanhat, bármikor felszínre törhet negatív énje.

Megint egy jó színész, akinek ráadásul a karaktere is érdekes, de a hátterét olyan butára írták, hogy a film azóta is kapja érte a savat, pedig ennél nagyobb hibákat is el szoktunk nézni időnként. Pontosan erre gondolok:

Idézet
Azért volt némi blődség is a történetben, amikor Norman azt mondja Harry-nek: Nálam a te korodban kezdődött." Majd néhány nap múlva, Harry-n már jelentkeznek a tünetek, miközben az Oscorp régebbi felvételein láthatjuk Normant kb. az 50-es évei vége felé, ahol nála még semmi jele az átalakulásnak.

Idézet
Ha feltétlenül fogást akarnék találni a filmen akkor a két főszereplőben keresném. Talán az ő játékuk nem a legemlítésre méltóbb. A sztori néha miattuk ül le, különösen Gwen és Peter agonizálásakor, de nem vitatom szükségességét, mert ebből építkezett az egész sztori és végső jelenet is. Pókemberként a poénkodás sem maradt el, de nem olan mennyiségben, hoy az kínos legyen, és a fancervice-t szolgálja. éppen annyi volt bene amenyi kell. Mindent összegezve tehát nem lehet okunk panaszra.

Emma Stone szerintem fantasztikus Gwennek, és a második filmben Garfield is tök jó Peter Parker lett. Az elsőben nem volt elég nyomi, amikor nyominak kellett volna lenni, és időnként a pókhumort sem találták el.

Idézet
Mivel elkerültek a spoilerek, így nem tudtam mit hoznak ki a legvégén, Így azt sem kinek milyen szerepet szánnak, milyen jelentőségel bírnak végül. Zöld Manó a megfelelő időben bukkan fel. Mikor a néző azt hinné itt a Happy End és a szereplők túlvannak a megpróbáltatásokon, persze földrrengés után jön a cunami. Zöld Manó berepül a képbe és ahogy azt egy rajongó elvárná, annak rendje és módja szerint be merik vállalni a mindenki által ismert lezárást. Hatalamas pacsi érte. Ezek után a Baljós Hatos felvezetése már csak hab volt a tortán. Kár, hogy aztán nem let belőle semmi.

A film lezárása nekem is nagyon bejött.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember
« Válasz #7796 Dátum: 2018. Július 14. - 23:17:09 »
Egy álom casting 1986-ból, bárcsak valaki lecsapott volna a lehetőségre. :(





Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #7797 Dátum: 2018. Július 14. - 23:46:09 »
Mindig is voltak találgatások, de ez szerintem nem lett volna életképes. Bár színésznek jó, de Pókembernek kicsit alacsony lett volna Fox.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #7798 Dátum: 2018. Július 15. - 17:37:22 »
Félig-meddig megvolt, Fox film lett.  :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember
« Válasz #7799 Dátum: 2019. Július 03. - 23:40:28 »
Jó ez az egész. A post credit scene-nél elmentem :D :D :D