Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 437082 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
Re:Pókember
« Válasz #7800 Dátum: 2019. Július 04. - 12:36:31 »
Nagyon jó film volt, szerintem is. Vicces, szerethető, érdekes, jó akciókkal és Mysterio is király volt benne.

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7801 Dátum: 2019. Július 04. - 12:58:52 »
Jó volt valóban, a Homecomingnál mindenképpen jobban tetszett (bár azt annyira nem szerettem).
Sok látványos, remek akciójelenet volt benne, sok poén, vicc -de nem olyan bénák, mint az elsőben-, a sztori is csavaros volt, az is verte az előző részt a számomra.
Tom Holland a legjobb Pókember eddig, itt már teljesen bebizonyosodott nekem. (Remélem nem akarják sokáig fiatalon tartani, alig várom, hogy lássam, ahogy idősödik, mert már itt is eléggé hasonlított a képregényekből megszokott Peter Parkerre, pár év múlva kiköpött olyan kinézete lesz, mint a huszonéves Peternek, és nem szeretném, ha még akkor is középiskolás lenne.) Ha nagyon nem mondták a mellékszereplők valódi képregényes neveit, akkor el tudtam vonatkoztatni, és ők is "tetszettek".

Amit szerintem már iszonyatosan túltoltak viszont, az a ruhák. 4 különféle Pókruha 1 filmben?! Szerintem ez már gáz, Batman és Robin szint. Értem, hogy el kell adni minél több játékot, de azért ez már sok.

A stáblista utáni jelenet pedig kihagyhatatlan (az első)!! De olyannyira, hogy szerintem az volt az egész filmben a legjobb rész! Nagyon intenzív élmény!

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7802 Dátum: 2019. Július 04. - 21:29:34 »
Két stáblistás jelenet van?

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7803 Dátum: 2019. Július 04. - 21:44:33 »
Két stáblistás jelenet van?
Igen, a második a legvégén van teljesen, de nem nagy szám. Illetve lehetne jó, de sajnos poént csináltak belőle.

coleman

• Kaméleon
  • **
« Válasz #7804 Dátum: 2019. Július 04. - 21:55:55 »
JAMESON AZ ISTEN! :D :D

Nagyon várom a hármat.

kzoli

• Sakál
« Válasz #7805 Dátum: 2019. Július 07. - 17:14:58 »
Most biztosan egyedül leszek a véleményemmel, de vállalom, leírom. Ez az én véleményem. Szerintem ezek a mostani Pókember filmek borzasztóak. Ha nem lennének különféle technikai trükkök, meg miegymás, akkor forintot sem érne egyik sem. Hangsúlyozom, ez csak az én kis véleményem! A Pókemberes főszereplők unszimpatikusak. Egyszerűen NEM Pókembernek valók. Az első 3 rész (Tobey Maguire-féle) volt még a "legjobb". Bár a Zöld Manó maszk totál gagyi volt, de ez, és a következő két rész ki volt találva, sőt volt átszövés az egyes részek között. Csak hát, a főszereplő...
Garfield-os Pókember: idióta eredettörténet, a főszereplő szintén nem "Pókemberes", ficánkol, játszik, de mégsem az az ....., szóval nem látom benne a Pókembert, na. Ráadásul itt kezdődött el a szereplők változtatása: pl. Elektro afroamerikai, amit utálok, mármint egy megszokott "színű" szereplő maradjon már az (Pl. F4 új filmje).
Térjünk rá a mostani Pókemberre: Na, ez az igazi übergáz nekem! Úgy viselkedik a címszereplő, mint egy nyavalygó idióta. Főleg a "Hazatérés"-ben. Basszus, nekem nincs szupererőm, de 16 évesen sem nyavalyogtam ennyit! És itt a fő gond: 16 éves! Mi a jóistennek kellett középiskolássá visszatenni a főhőst?! Ez a mostani 2 Pókemberes film egy tinikalandfilm. Borzalom! Lehet, hogy öregszem, de én imádtam a tv-ben: volt egy pókemberes sorozat, ahol Peter Parker már fotóriporterként dolgozott, na ott felnőttként volt már Pókember. szerettem azt a sorozatot, csak sajnos, a technika nem tett lehetővé akkoriban jobb filmeket. De legalább felnőtt volt a címszereplő, nem pedig nyavalygó tini. Ezért is szabadultam meg az Ultimate Pókember képregényeimtől korábban. (Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók). Még jó, hogy a Kingpin az idősebb Pókember sztoriait adja ki.
Talán a következő film már nem középsulis-nyavalygós lesz, de sajnos erre nincs semmi garancia, mert a népnek ez(?) kell. Pedig nem csak tinik vannak, akik szeretnének egy IGAZI Pókemberes (értsd: felnőttesebb, nem tini nyavalygós) filmet látni. Vagy nincs igazam?

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #7806 Dátum: 2019. Július 07. - 18:19:14 »
(Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók).
Dettó ugyanez volt velem is.
A filmről viszont nem egyezik a véleményünk. Szerintem azt az esszenciális Peter Parkert sikerült ebben a filmben eltalálni, ami (aki) miatt a 60as évek elején is sikeres lett. Egy emberi szereplő, akinek olyan gyengeségei és problémái vannak, mint egy átlagos tinédzsernek, de ez még megfejelve a szupererő adta felelősséggel, és látszik hogy fejlődik a szereplő. Ki van találva ez is nagyon, minden a helyén van benne. Én is azon a véleményen vagyok, mint egy korábbi hozzászóló írta, hogy Tom Holland a legjobb Pókember eddig.
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

• Kaméleon
  • **
« Válasz #7807 Dátum: 2019. Július 07. - 21:54:35 »
(Amikor korábban újra elkezdtem gyűjteni a Pókember képregényeket, akkor nem tudtam, hogy az UltiPók=Tinipók). Még jó, hogy a Kingpin az idősebb Pókember sztoriait adja ki.

Ezzel mélyen egyetértek, én is az Ultimate miatt hagytam abba a gyűjtést régebben.

Csakhogy nekem Holland Pókembere kellemes csalódás volt, egyáltalán nem idegesít. Hozzáteszem, felnőtt fejjel az Ultimate is jobban tetszett, ha nem is szerettem meg.

Idézet
Talán a következő film már nem középsulis-nyavalygós lesz, de sajnos erre nincs semmi garancia, mert a népnek ez(?) kell. Pedig nem csak tinik vannak, akik szeretnének egy IGAZI Pókemberes (értsd: felnőttesebb, nem tini nyavalygós) filmet látni. Vagy nincs igazam?

Igazad van. A baj az, hogy nincs más jelentős tini szuperhős a palettán, akit meg lehet csinálni a tinédzsereknek, úgyhogy Pókembernek jutott a szerep. Btw a következő filmben még mindig középiskolás lesz.

Egy kis szerencsével megtartják a srácot a trilógia után is, hagyják felnőni, és behozzák Moralest tininek. Lehetne olyasmi, mint a PS4 Peter, az nagyon bejött, meg Oki is király volt benne.

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7808 Dátum: 2019. Július 08. - 14:55:45 »
Az a helyzet, hogy igazából Pókember egyik alap "jellemvonása" az volt, hogy fiatal. Ezt Stan Lee így találta ki, tehát ezzel nem gyalázták meg a karaktert, vagy bármi ilyesmi, csak visszatértek az alapokhoz.
Annak idején Martin Goodman is ezen volt kiakadva, hogy hogy lehetne egy hős tini, mikor azok a hős segítői (sidekick) szoktak lenni (a másik, hogy hogy lehet Pókról mintázni, attól mindenki fél. Mintha egyébként a denevéreket meg imádnák az emberek...  :hehe:). Az Amazingben is középsulis volt az első 10-20 részben.

Szóval ezzel szerintem csak hűek voltak az alapanyaghoz. De ezt Kevin Feige is nyilatkozta már a Polgárháború előtt, hogy Pókember fő tulajdonságait fogják kidomborítani még jobban, ezek pedig, hogy fiatalabb, mint a többi Bosszúálló, és hogy hatalmas felelősségérzete van.

Félreértés ne essék, én se szeretném, ha most 10 részen keresztül középiskolás lenne, nekem az lenne a tökéletes, ha a vásznon látnám felnőni, ahogy az általunk ismert Pókemberré válik. Szóval pl. a kövi filmben már legalább befejezhetné a középsulit. Sajnos a mostani filmben is utaltak rá, hogy egy év kuka, merthogy a csettintés valami félév körül volt, és azt az évet újra kell járniuk...

Egy kis szerencsével megtartják a srácot a trilógia után is, hagyják felnőni, és behozzák Moralest tininek.
Na, ez így pl. tök jó lenne! Milest már úgy is megismerték a népek a Spider-Verse-el. Azon én s kiborulnék, ha Peter még 15 év múlva is suliba járna, kivéve, ha tanárként. :)

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7809 Dátum: 2019. Július 08. - 21:00:35 »
Sajnos a mostani filmben is utaltak rá, hogy egy év kuka, merthogy a csettintés valami félév körül volt, és azt az évet újra kell járniuk...
5 év.  ;) Annyi idő telt el a sztoriban a csettintés és a pitty között. De az évismétlésre jól emlékeztél.

petshop

• Olvasztár
  • **
« Válasz #7810 Dátum: 2019. Július 08. - 21:25:09 »
Az iskolai félévre gondoltam.  ;)

coleman

• Kaméleon
  • **
« Válasz #7811 Dátum: 2019. Július 09. - 01:03:31 »
Azt is mondják, hogy azt az ismételt évet éppen fejezik be, és 8 hónap telt el az Endgame óta.

Szóval Pókember legalább a másodikat kijárta a középiskolában, de simán lehet, hogy a harmadikat is. A Homecomingban másodikas volt, de azt nem tudjuk, hogy onnantól az Infinity Warig mennyi idő telt el.

Szilánkmentes

• Zöld Manó
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
« Válasz #7812 Dátum: 2019. Július 31. - 18:32:23 »
Szerintem a Homecoming egy jó film magában, viszont egy rossz Pókember film. Elb*szni egy olyan ikonikus jelenetet, mint az ASM#33 beragadást Tom Holland vinnyogásával...sosem fogom megbocsátani a filmkészítőknek.

Ellenben a FFH teljesen meglepett, mennyire képregényhű(en nézett ki és harcolt) Mysterio és, hogy legalább megpróbálták Peteren tartani a maszkot amennyire lehet. Nameg már kezdett idegesíteni, hogy MJ is megtudja, hogy ő Póki és már minden Shield ügynök tudja és ez senkit sem zavar, de aztán megoldották a post-credit jelenettel ezt a problémámat. Meglepő és jó húzás volt szerintem, érdekel, hogy mi lesz ezután.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #7813 Dátum: 2019. Augusztus 01. - 00:13:38 »
Ez a 2. rész mérföldekkel jobb volt, mint az első, szerintem is.