Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638734 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #520 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 13:49:07 »
Ezt a felfogást sosem tudtam megérteni. Miért baj az ismert színésznő? Ha neadjisten később meg nagyon ismert lesz, úgysem úgy fog emlékezni rá senki, hogy ő volt Felicia Hardy a Pókemberben, hanem x, meg y itt és ott.
Nem az a baj, hogy ki hogy fog rá emlékezni, az nem izgat. Az zavarna, ha amikor meglátom, nem tudnám őt "behelyettesíteni" a képregényes Fekete Macska helyébe. Ha ez nem sikerül, akkor nekem a mozis Macsi csak egy karakter lesz, akinek semmi köze a képregényes Feliciához. Ha meglátom mondjuk Kirsten Dunst-ot (ha már MJ-ből kiesik) Fekete Macskaként, végig az járna az eszemben, hogy miért lett MJ-ből Fekete Macska? Hogy ez hülyeség, hiszen ő MJ! Ha meglátom Jennifer Anistont, akkor meg vagy azon, hogy Rachel mit keres itt, vagy azon, hogy Jennifer Anistonról TUDOM, hogy nem ő a Fekete Macska. Oké, ez furán hangzik, de a mozi ugye mágia, varázslat, meg minden - velem hitessék el, hogy amit látok, az megtörténhetne.  ;) Ezt pedig sokkal könnyebb, ha a színésznőt még sose láttam.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Pókember
« Válasz #521 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 13:50:14 »
Eddig Hewitt tetszik a legjobban. :)
Kaine: De hogyha találnának egy ismeretlen csajt, aki eljátsza Feliciát, aztán később egy másik filmben látod, amit nagyon vársz, akkor meg azért nem örülnél neki, hogy mit keres ebbe a Fekete Macska? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 07. - 14:06:35 írta Mike »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #522 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 15:39:19 »
Ezt mondom, hogy akkor meg az addig ismeretlen színésznőt azonosítanád a szereppel. Ezen túl kell lépni..nem olyan nehéz. HIába Christian Bale Ba Batman, a t4-ben nem fogok állandóan azon gondolkozni, hogy jesszus mit keres itt bruce wayne.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #523 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 16:10:09 »
Visszafelé már nekem se gond. Ha később látom más filmben, nem zavar. De az első benyomás számít. :)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Pókember
« Válasz #524 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 16:21:57 »
Jaj nekem. Akkor nézzük, egy amolyan aktuális példán: Ha Statham lesz most Fenegyerek, akkor azon nem tudod túltenni magad, hogy mit keres itt a Szállító, de ha előbb lett volna Fenegyerek és abban ő játszott volna, akkor nem zavarna, hogy a ő a Szállító?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #525 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 16:33:35 »
És ha nagyanyámnak töke lett volna ő lenne a nagyapám. Még az se biztos, hogy egyáltalán kapunk-e Fekete Macskát a 4. vagy 5. részbe. Ki tudja hogy mahinál a Sony és a Marvel a jogokkal, lehet, hogy több Pókemberhez kapcsolódó figura jogát át sem adták gondolva a jövőre. Amit biztosan tudunk, hogy a Gyík és Vérontó benne lesz a filmben. Az is biztos, hogy Baker játsza majd a dokit továbbra is. Találgassuk inkább azt ki lenne Cletus Kassady legjobb megformálója és a Cicusra térjünk vissza ha már biztos a szereplése. Szerintem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #526 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:24:19 »
Akkor mit szólnátok Jennifer Love Hewitthoz? Őneki most úgyis felszállóban van a karrierje, főleg a Ghost Whispererrel. Még képregényborítón is jól mutat.  :D
Én most nagyon pofátlan, és lényegretörő leszek, túl kicsik a mellei a szerephez. Gondolom ez viszont egy olyan szempont, ami fel sem merült Samben.
Valaki írta, hogy Brock szerepére sem egy színészt kellett volna alkalmazni..lemenni a termekbe, fogni egy szőke hapsit aki nem hugyozza össze magát a kamera előtt és kész.
Jé, ez én voltam, akkor egyezünk a filmezésről alkotott véleményünk.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #527 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 17:50:05 »
Nézz meg egy Szellemekkel Suttogót, közel sem olyan kicsi az.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #528 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 18:03:59 »
És Macfarlane-ig nem is voltak nagyok. Csak TM dudamániája következtében lettek akkorák, bár lehet hogy korábban már valaki d-s méretet rajzolt a Macsnak. De A 80-as évek végéig tuti hogy inkább sportos volt mint Pamela Andersonos.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Pókember
« Válasz #529 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 18:49:52 »
Nekem Dushkuval sem lenne problémám. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #530 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 20:45:27 »
Ha Statham lesz most Fenegyerek, akkor azon nem tudod túltenni magad, hogy mit keres itt a Szállító, de ha előbb lett volna Fenegyerek és abban ő játszott volna, akkor nem zavarna, hogy a ő a Szállító?
Mint szállító, nem ragadt meg bennem annyira. De Fenegyerekként nem tudnám elképzelni. Éppen azért, mert láttam már vagy 15 filmben. Nem annyira bonyolult ez. Olvastál több száz képregényt, mondjuk Pókemberrel. Kialakult kép él benned arról, hogy Peter Parker hogy néz ki. Képregényben sem tudnád elképzelni, ha holnaptól Peter megtévesztésig hasonlítana Flash-re, nem? Ott is bosszankodnál, hogy miért így néz ki, eddig nem ilyen volt. Ugyanez filmen. Játssza egy színész, aki nyilván alig - ha egyáltalán - fog hasonlítani rá. De mégis el tudod fogadni azzal, "hogyha valóban élne, akkor így nézne ki". Ez viszont nem megy, ha Jason Statham játszaná Pókembert mondjuk. Mert el tudom képzelni, hogy "így nézne ki, ha tényleg létezne", de nem tudom elfogadni, hogy "Jason Statham A Pókember".
Ha érted a különbséget.
És Macfarlane-ig nem is voltak nagyok. Csak TM dudamániája következtében lettek akkorák, bár lehet hogy korábban már valaki d-s méretet rajzolt a Macsnak.
Mekinek semmi köze hozzá. Terry Dodson kezdte hatalmas mellekkel rajzolni először Feliciát, méghozzá pont a megjelent miniben.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #531 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 08:32:47 »
Szerintem már Bagley is igen feltünő domborulatokkal rajzolta a Macskát, habár az kétségtelen, hogy az még legalább fele akkora volt, mint a Dudson féle verzió.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #532 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:01:46 »
Hehe, kaine, akkor te tényleg ne olvass Thunderboltsot, mert ott meg Norman Osborn teljes egészében Tommy Lee Jones lett. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #533 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:11:19 »
Azon a megrázkódtatáson néhány hónapja már túljutottunk. Akárcsak a New Universal-on. ;D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amikor a most következő Pókemberes hír-részletet fordítottam, csak nagyokat nyeltem mert akkora orbitális hazugságok vannak benne. Íme:

Jön a Pókember 4 és 5, valamint egy spinoff film a harmadik részben méltatlanul kevés szerephez jutó Venomról. A piros-kék pizsamát továbbra is Tobey Maguire húzhatja magára, erről a Columbia szóvivője, Steve Elzer biztosította a rajongókat: "A stúdió soha nem keresett másik színészt, Tobey volt az egyetlen, akivel beszéltünk a szerepről." A Pókember 4-et 2011-re, a Venomot 2012-re ígérik, a Sony 2009-ben költségtakarékossági okokból egyszerre forgatná le a két részt.
http://news.yahoo.com/s/nm/20080907/film_nm/spiderman_dc;_ylt=AqeJHoSfFX8JJaDqNaKVtJswFxkF

Hogy nem szakad rájuk a plafon.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 08. - 11:25:46 írta Ben Reilly »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #534 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:40:33 »
gaby, még mindig nem érted a lényeget: képregényben nem igazán zavar.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Pókember
« Válasz #535 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 19:33:35 »
Jó, most már kezdem kapizsgálni, hogy hogy érted. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #536 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:51:48 »
Idézet
Mint szállító, nem ragadt meg bennem annyira. De Fenegyerekként nem tudnám elképzelni. Éppen azért, mert láttam már vagy 15 filmben. Nem annyira bonyolult ez. Olvastál több száz képregényt, mondjuk Pókemberrel. Kialakult kép él benned arról, hogy Peter Parker hogy néz ki. Képregényben sem tudnád elképzelni, ha holnaptól Peter megtévesztésig hasonlítana Flash-re, nem?
Ez a két dolog teljesen más. Képregényben rajzokról van szó, olyan fejet és külsőt rajzolnak Peternek amilyet tudnak. Szóval ha egyszercsak Flashre kezdene hasonlítani, joggal háborodhatnánk fel, hiszen meg lehetett volna úgy is rajzolni, ahogy szokták. A vásznon viszont maximum alaktíani tudnka a szereplők arcán, ez a fajta alkotói szabadság nincsen meg.
Meg attól, hogy valaki játszott már 10 filmben, még eljátszhatja nagyon jól a karaktert..inkább ez, minthogy kapjunk egy ismeretlen színészt, aki egy nagy nulla lesz...akkor tényleg úgy fog emlékezni a színészre, hogy igen, ő volt xy a filmben, de a játékára már nem fogsz emlékezni. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #537 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 23:11:20 »
ha egyszercsak Flashre kezdene hasonlítani, joggal háborodhatnánk fel, hiszen meg lehetett volna úgy is rajzolni, ahogy szokták.
Ha meg filmen olyat választanak, akinek jól ismert az ábrázata, ugyanott vagyunk.  ;)
Nem kell, hogy totálisan ismeretlen legyen, csak ne legyen túl ismert.  ;) Nézd meg a Pókember - filmeket. Tobey Maguire. Nem volt előtte túl ismert arc, hiába játszott vagy 10-15 filmben már. Mert mind kis filmek voltak, Tobey mégis jó színész. Õt se könnyű elfogadni Peternek, de mégis sokkal könnyebb, mint például Jim Carrey-t, vagy LeoDiCapriot lett volna. Oki doki. Csak kisebb filmekben játszott, mégis jó színész és tökéletesen elfogadható volt a szerepére. Az X-Men legtöbb tagja karakterszínész volt az X-Men 1 idejében.
Szóval, nem kell, hogy hülye legyen a színészethez, csak ne a 10-20 milliósak közül kerüljenek ki. :)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Pókember
« Válasz #538 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 08:50:23 »
csak ne a 10-20 milliósak közül kerüljenek ki. :)
Meg ne xy sztárral akarjanak eladni egy amúgy elbénázott filmet, mert tökmindegy hogy sikerül, majd miatta megnézik az emberek. :)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Pókember
« Válasz #539 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 14:19:36 »

Szóval, nem kell, hogy hülye legyen a színészethez, csak ne a 10-20 milliósak közül kerüljenek ki. :)
Nem tudom a gázsijukat, de pl William DeFoe, John Travolta, Nicholas Cage, és az első kettő tényleg jó volt. ;)