Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 638730 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #880 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 17:51:15 »
Jó, persze, de azok a karakterek átdolgozás után is tök jók lettek (legalábbis az én véleményem szerint), és megmaradt a klasszikus képregényes hangulatuk is. De Venom egyértelműen azért lett elcseszve, mert Raimi nem szerette a karaktert, ezért nem is foglalkoztak vele annyit, csak a rajongók kedvéért rakták be az utolsó negyed (vagy fél?) órába "nesztek, itt van Venom" címszóval. Gondolom Todd is ezt értette kiherélés alatt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Pókember
« Válasz #881 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 20:02:42 »
Úh mennyi ellenfél 1 filmben... kérdem én minek? :roll:
Már a 3-ban is tök szánalmas volt, ahogy a két gonosz összeállt. (megjegyzem a játékban sokkal több értelme volt)
Nem tom miért akarnak ennyi szereplőt beleerőltetni a filmbe... Raimi nem tanult semmit a 3. részből?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #882 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 20:12:19 »
A klasszikus karaktereket szereti Raimi, azok nem lesznek kiherélve szerintem.
Hát, azért én ezt nem mondanám az első három film alapján. Mert ha belegondolunk, az összes ellenség alaposan át lett dolgozva. És itt most nem a kinézetre gondolok.
A többi ellenfél azért szerintem hasonló volt mentalitásban, indittatásban stb.-ben az eredetihez, sőt, szerintem megjelenésben is, mert mindegyik színész full telitalálat volt a szerepre, aztán az, hogy most milyen a zőld manó páncélja, számomra már olyan mindegy.
Viszont Eddie Brock karaktere gyakorlatilag köszönőviszonyban sem volt a képregényessel, Venom még oké lett volna (megjelenésében jó volt), viszont a Venom összeáll homokemberrel, meg meg akarja őlni MJ-t olyan karakteridegen volt tőle, mint a fene.
Szóval Venom gáz volt, és nem azért, mert csak a film végén bukkant fel. A Dark Knightban Két arc is csak a film végén bukkant fel, ő mégis egy jól felépített karakter volt, szóval nem ezen múlik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #883 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 21:12:27 »
Venom a képregényben is jól ráijesztett MJ-re, ezt szépen visszaadták a filmben.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #884 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 22:18:32 »
Ráadásul a végső harc nagyon jó volt, ennyiből megérte összehozni Venomot meg Homit. :D Homokember szerintem baromijó volt amúgy, számomra az ő karaktere sokat dobott a filmen. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #885 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 22:26:05 »

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Pókember
« Válasz #886 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 00:18:53 »
Meglepő, hogy valakinek bármi is tetszett a Pókember 3-ban. Filmet ennyire talán még soha-soha nem utáltam, és soha, egy film sem idegesített fel ennyire az első percétől az utolsóig. :violent: :violent: Az F4: Rise of the Silver Surfer legalább annyira rossz volt, hogy halálra nevettem magam rajta, de azért van egy szint, amit el kellene érni. A póki3 még ennek a közelébe jutására sem volt képes.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Pókember
« Válasz #887 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 07:10:35 »
Predash, pedig az alien versus predator második része szinte mindent überel, akkora rakás trágya filmet nem nagyon láttam másikat.
This is a joke. A real practical Joke.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Pókember
« Válasz #888 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 08:38:20 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #889 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:25:00 »
Venom a képregényben is jól ráijesztett MJ-re, ezt szépen visszaadták a filmben.
Az lehet, viszont 0 ujjamon meg tudom számolni, hányszor akarta megőlni őt, vagy bárki mást, aki közel állt Peterhez, csak azért, hogy neki fájdalmat okozzon.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #890 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:27:16 »
Khm... May néni...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #891 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:36:51 »
Ez mikor volt?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #892 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:38:08 »
Sensational v2 vége felé.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #893 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:42:36 »
Kicsit utánnaolvastam. Jól kinézünk, ilyen hülyeségeket bejátszotak a vége felé? :stupid:
Mindegy, számomra akkor is a jó öreg Micheline/McFarlane féle Venom az igazi, már amikor elkezdték a hössé alakítását, már az is elég gáz volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember
« Válasz #894 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 09:56:53 »
Mert eléggé zabálta a nép ahhoz, hogy ongoingot akarjanak neki, de régebben volt valami hülye előírás a Marvelnél, hogy bűnö9ző nem kaphat sorozatot (miniket is alig), ahhoz jónak kell lennie. Ezért gyakorlatilag kb. Quesadáig akinek ongoingja volt, az legalább elvben jófiú volt. Még, ha teszem azt egy tömeggyilkos is volt amúgy koponyás pólóban. Aztán persze ezzel felhagytak, de bűnözőnek nagyon még most sincs ongoingja náluk. A DC ebből a szempontból azért engedékenyebb volt mindig is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #895 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 10:06:47 »
A DC ebből a szempontból azért engedékenyebb volt mindig is.
Igen, tudom, csak ott minden rész végén le kellett sittelni Joker-t, hogy az legyen a tanulság, hogy a rossz mindig elnyeri a büntetését. :lol:
Amúgy Megtorló szerü tömeggyilkolós agyament baromság még jó is állt volna Venomnak (micsoda agyzabálások, meg gerinckitépések lehettek volna pedig  :brow:), a baj az, hogy egy matiné szerű sz*r írtak neki, mint a Halálos Védelmező, amiben Venom velős tanulságok közepette védte az ártatlanokat (esküszöm, mint valami elb*szott Pókember paródia, ami mégse volt szórakoztató egy kicsit se, mert komolynak akart látszani), az azért már nálam is túlment a jóizlés határán, több önálló Venom sztorit azóta se olvastam.
És a legszörnyűbb az, hogy szerintem ezt tűzik majd ki célül az önálló Venom filmnél is, mivel most is a Pókman nézőközönségére építenek.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 18. - 10:14:06 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #896 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 14:03:19 »
Meglepő, hogy valakinek bármi is tetszett a Pókember 3-ban.
Azért az F4 2-nél jobb volt a Pók 3. ;) Tény, hogy sok bosszantó vagy nem tetsző dolog volt benne, de azért vannak erényei is. ;) Homokember állat jó volt, Harry karaktere ebben a részben volt a legizgalmasabb (a korábbi részekben nem kedveltem túlzottan, de itt tényleg jó volt), a film elején a röpdeszkás harc meg a végén a végső összecsapás király volt, meg úgy általában a többi bunyó is jó volt. ;) A hibák miatt ez a leggyengébb film a 3 közül, de ettől még nem pocsék, vannak értékei. Csak azért gáz, mert ha elkerülik a hibákat, akkor egy sokkal jobb filmet is ki lehetett volna hozni belőle.

Predash, pedig az alien versus predator második része szinte mindent überel, akkora rakás trágya filmet nem nagyon láttam másikat.
Na az tényleg nagyon sz@r film volt. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #897 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 14:09:01 »
Én a legtöbb filmből kitudom szűrni a pozitívumait, és ráragadok azokra, így nekem szerintem sokkal több film tetszik, mint nektek. Amolyan félig üres elv? Sok dolog nem tetszett a Pók3-ban (az emós nagyon nem), de tudok annyi pozitívumot is mondani róla, amiért nagyon örülök, hogy van Pók3 film, vagyis határozottan jófelé dől a mérleg nyelve. Ugyanez az F4 2-vel is. Silver Surfer, kozmikus erő, poénok... persze nem is vártam életre szóló élményt, amin utána hetekig gondolkodom, de a saját műfajában nekem teljesen tetszett az is.
AvsP 2: ott a főszereplő katonanőnél ragadtam le kicsit, mert végig tudtam, hogy ismerem valahonnan, csak nem tudtam, honnan. A végére jöttem rá, hogy a 24 sorozat egyik főszereplője volt, és CSAK miatta, de egész nézhető volt az is. Nem volt jó, de nem anyázom a filmet, és az ott eltöltött időt nem sajnálom, ez is valami. :)

Predash

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 378
  • Babylon Bwoy
    • HálóZsák Képregények
Re:Pókember
« Válasz #898 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 14:11:50 »
Predash, pedig az alien versus predator második része szinte mindent überel, akkora rakás trágya filmet nem nagyon láttam másikat.
Ezzel nem értek egyet. Csak popcorn kell hozzá, meg egy két haver. :) Pár valószínüleg csak a Predatorok miatti rajongásom miatt voltam el vele. Nem tudom, újra kellene nézni, és lehet, hogy a felénél abbahagynám. :D

GG: Szerintem határozottan nem volt jobb. Harry tényleg nem volt rossz, de hozzá kötődik egy nagy baromság is. A komornyik ebben a részben közli, hogy "ja, amugy apádat nem is pókember ölte meg." (vagy valami ilyesmi.) Erre mindenki felvirul, hogy a szenilis komornyiknak eszébe jutott. Homokember tényleg nem volt rossz...De minden más igen. MJ úgy ahogy van Pókember/Peterrel együtt, Gwenből sem éreztem az igazi Gwent, Eddie, Venom... Szóval minden. Nekem. :)

Szrk.: Na de ha lesz egy kicsit több időm, akkor jobban kifejtem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 18. - 14:29:21 írta Predash »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #899 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 15:08:46 »
Én a legtöbb filmből kitudom szűrni a pozitívumait, és ráragadok azokra, így nekem szerintem sokkal több film tetszik, mint nektek.
Ez jó tulajdonság.:) Engem nagyon tud zavarni, ha egy filmben sok/nagy hülyeségek és logikai bakik vannak, ez nálam nagyon le tudja húzni az adott filmet. Illetve ha egy film sokkal gyengébb, mint amit az adott témától elvárok, az is nagyon zavar. De néha azért belegondolok, hogy ha bizonyos filmeket megcsinálnak, még ha gyengék is, de legalább vannak. Például bármennyire is nem tetszettek nekem az F4 filmek, de legalább megpróbálkoztak velük, ez is jobb mint a semmi. Csak olyan szempontból gáz, hogy ha buktázik a film, akkor az jóidőre elvágja a folytatás lehetőségét... :roll:

Az AVP2-n már az elején röhögtem, hogy milyen fejlett a technológia, a predi, a fényévekre lévő bolygón majdhogynem real time nézi az űrhajó baleset felvételét, aztán felpattan, még wc-re se megy ki, egyből be a hajóba és usgyi a Föld... :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.