Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 881993 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #400 Dátum: 2008. Május 03. - 19:06:58 »
Én is pont ebből gondoltaam :D.
De ez konkrétan mit jelent, hogy a MARVEL belepofázott a film teljes készítésébe, és ennek köszönhetjük eme remekművet?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #401 Dátum: 2008. Május 03. - 19:18:54 »
Nem, a Marvel vásárolt magának egy egész komplett filmstúdiót, mint amilyen a Warner Bros, a Twenty Century Fox vagy a Paramount, és így ő maga készíti el a képregényeiből a filmes adaptációkat. De mivel van néhány karaktere, amelynek a jogát eladta más filmgyártóknak, pl Pókembert a Sony-nak, vagy az X-eket a Fox-nak, meg kell várnia egy bizonyos elévülési, vagy szerződés lejárati dőt, ami után, ezeknek a karaktereknek a filmre viteli joga is vissza kerül a Marvel-hez. Ezért eshet meg, hogy a Marvel a Hulk 2-ben összedobja Hulk-ot és Vasembert, mert ugyanannál a stúdiónál, (Marvel Studios) van mindkét karakternek a joga. Remélem nem voltam túl bonyolult.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #402 Dátum: 2008. Május 03. - 19:48:55 »
Rájött a Marvel, hogy ezek a képregényes cuccok elég jól tejelnek, főleg a Pókember, így arra is rájöttek, hogy a bevételből sokkal többet lehet leakasztani, mint a jogdíjakból.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #403 Dátum: 2008. Május 03. - 20:44:49 »
Így van. Annyit javítanák, hogy alighanem rossz példákat hozott fel Ben (mondom ezt hasra), mert a Warner, vagy a 20. századi róka, Paramount óriási filmvállalatok. Helyesebb lenne úgy mondani, hogy mint például a Sony (melyet a Columbia forgalmaz, vagy az alá tartozik), vagy a Likeshore, ilyesmik.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #404 Dátum: 2008. Május 03. - 21:03:23 »
Igazad van tényleg rossz példákat hoztam fel, csak én se igazán tudom még mihez is hasonlítsam a Marvel Studios-t. Etyekwood-nál gondolom nagyobb, de közel sem akkora mint a Warner. Tényleg valahol a Spyglass, a Lakeshore vagy a Sony környékén tanyázhat.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #405 Dátum: 2008. Május 03. - 21:20:00 »
Mivel még eléggé friss dolog ez a Marvel studios.  Ha mondjuk visszakapják a Pókember jogokat és megint lesz egy 800 milliós átlagbevételt hozó trilógia, biztosan jóval nagyobbak lesznek...de nem kell ehez a Pókember, elég még pár jó Vasember film is szerintem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #406 Dátum: 2008. Május 03. - 21:29:29 »
Hát, azért a Vasember nem fog felmenni addig. 100-200 között lecseng szerintem. Nem hinném, hogy jobban futna, mint az X-ek.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #407 Dátum: 2008. Május 03. - 21:32:18 »
Nono, megnézted már a box office adatait? Még csak két napja megy az USA-ban, de már jóval 50 milla felett jár. És holnap jön a vasárnapi nagy mozis tumultus.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #408 Dátum: 2008. Május 03. - 21:37:56 »
A nagy mozis tumultus mindig szombaton van.  :D De igazából arra gondoltam, hogy míg a Pókember egy hangulatilag nagyon eltalált film volt, amit hatalmas várakozás előzött meg, addig a Vasember "csak" egy jó képregényfilm, amit azért nem fognak ötször megnézni az emberek.  ;)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #409 Dátum: 2008. Május 03. - 21:38:29 »
tényleg, az nekem is feltünt, hogy Marvel Studio. Végre összejött nekik annyi, hogy beleszólhatnak a filmekbe (eddig csak kiszúrták a szemüket pár milkával)

KIRÁLY KIRÁLY KIRÁLY!!! Szeretem az ilyen folytatásos híreket, jajj de jó lesz!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #410 Dátum: 2008. Május 03. - 21:43:17 »
A nagy mozis tumultus mindig szombaton van.  :D De igazából arra gondoltam, hogy míg a Pókember egy hangulatilag nagyon eltalált film volt, amit hatalmas várakozás előzött meg, addig a Vasember "csak" egy jó képregényfilm, amit azért nem fognak ötször megnézni az emberek.  ;)

Tudom, hogy ezzel most beletiprok a lelkivilágodba, és az én szívem is sajog mert mégiscsak Pókember karaktere a kedvencem (még), de a Pókember film egy kalap kaki a Vasember mozihoz képes, mind történetileg, mind a szereplők játékában, mind a rendezésben. Sorry. :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #411 Dátum: 2008. Május 03. - 21:56:12 »
No problem. Kicsit se érint érzékenyen, mert számomra a Vasember egy közepes popkorn mozi volt, semmi egyéb. A civil Topny AStark részek jók voltak, viccesek, de a vasemberes részek nagyon gyengék. Vitatkozni veled azért nem tudok, mert pontosan nem tudom, mi múlik a rendezőn. Ugyanakkor a Vasemberben Robin kívül senki sem alakított nagyot, egyedül ő, míg a Pókemberben ott volt Tobey, Dafoe, James Franco és ne hagyjuk ki J.K. Simmons-t se, akinél jobb játékot még nem láttam a képregényfilmekben. Egyedül Célpont volt majdnem olyan jó. És akkor még csak az 1 rész szereplőit soroltam fel. A történet meg szerintem messze alulmarad a Vasban, legalábbis az 1. Pókfilmhez képest biztosan.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #412 Dátum: 2008. Május 03. - 22:02:27 »
James Franco-n és Simmons-on kívül a Pókember film stábjától jóval többet vártam volna.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #413 Dátum: 2008. Május 03. - 22:34:47 »
Nem tudom, hogy kinek mi a véleménye, de szerintem a Vasember most nagyon odapakolt. Jó, hogy a sztori kissé sablonos volt, de már rég láttam ilyen akciójeleneteket mozivásznon. Rob jól hozta a figurát, a beszólásai viccesek voltak és nagyon természetesen adta a laza üzletembert. Vasmángor szerepelhetett volna kicsit ötbbet is, de így sem csorbul a film érdeme. Erős nyitás volt ez a Marvel Studiostól. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Ui.: Fury pedig nagyon nagy volt a stáblista után.
A félelem nélküli

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #414 Dátum: 2008. Május 03. - 22:38:23 »
Szerintem a Vasemberben azért nem nagyon volt sok lehetőségük a mellékszereplőknek a jó alakításra, mert eleve olyan a téma, hogy Tony körül van a hangsúly, hiszen egy különc magánakvaló milliárdosról szólt, aki a robotjaival beszélget. :D Ezzel szemben a Pókember történetek nagyban építenek a főszereplő családi és baráti kapcsolataira, hangsúlyosak a magánéleti szálak, a mellékszereplőkkel való konfliktusok, ezért jobban megkívánja a mellékszereplőktől is a kirívóbb alakításokat (bár Harry szerintem csak a 3. részben volt igazán jó, és Kirsten sem nyújtot csodanagy alakításokat). Szóval a két film eleve különbözik ebben, így ilyen szempontból szerintem nem lehet annyira összehasonlítani a kettőt.

Kaine, milyen értelemben tartottad gyengének a vasemberes jeleneteket? Az akciót keveselted? Mert az valóban nem volt túl sok, de gondolom ez a költségvetés számlájára írható...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #415 Dátum: 2008. Május 03. - 22:53:54 »
Egy cikk:
http://www.origo.hu/filmklub/blog/kritika/20080501-kritika-a-vasember-cimu-filmrol.html

Én nagyjából vele értek egyet. A vasemberes jeleneteknál a bunyót értem. Oké, felsorolom, hogy nekem mi volt a véleményem.

:spoiler:

Robert Downey Jr, mint Tony Stark nagyon jó volt, sokkal jobb, mint hittem volna. A tonys részek királyak voltak, poénosak, lazák, tényleg jók. A próbák a Vasember ruhával szintén jó, a 10%-os hátrabukfencen fetrengtem a röhögéstől, nemkülönben a zuhanásos poroltótól.  ;D
Na de: "Csinálj nekünk csodafegyvert a hegyekben, megkapsz hozzá mindent" - na de egy barlangban? Ha már a Stark Művek Amerika egyik legnagyobb vállalata, nem hinném, hogy bárki komolyan gondolhatta, hogy egy barlangban is meg tudja egyedül csinálni a legújabb csodafegyvert, amit - gondolom - dolgozók százai hoztak össze készre előtte. Ettől eltekintve, hagyják, hogy azt csináljon, amit akar? Hisz fegyvergyártó! Az orruk előtt csinálta meg a Vaspáncélt, és senkinek nem tűnt fel, hogy mellvértet készít, meg ilyesmi? Ez majdnem banális volt. Plusz ott volt a tolmácsa, aki teljes szívműtétet hajtott végre rajta, csőbeépítéssel, elektródákkal - szintén egy poros, sötét barlangban? Ugyan már.
A következő, hogy a széttört első páncél annyira egybenmaradt, hogy minden részét pontosan össze lehetett illeszteni? Ha pedig igen, mi a fene volt akkora üzlet benne a terroristáknak, hisz Tony szerkezete nélkül csak egy rakás vas volt, semmi egyéb. Ők meg hívták Tony társát, hogy eladják neki.
Végül a végső harc, hát önmagában is nevetséges volt, hogy a társa most akkor még nagyobbat csinált (mintha nem lett volna jó a régi méret, de ha meg nem volt jó, mi a francért ment el a terroristákhoz megvenni, hisz csak egy darab vas volt), de maga a harc az nagyon nulla volt. Ugyanazt éreztem, mint a Batmannél, hogy "szuperhős film, muszáj egy nagy bunyó a végére", de igazából teljesen felesleges volt, sőt, kissé banálissá tette számomra az egészet.
De a film vége király volt, amikor a sajtónak nyilatkozott.  :D

Szóval összességében ezer sebből vérzett ez a film, és úgy a háromnegyedénél erősen be is lassult. Volt egy olyan érzésem, hogy rövidebbnek jobb lett volna.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 03. - 22:56:38 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #416 Dátum: 2008. Május 03. - 23:27:07 »
Én se 800 milliós bevételre gondoltam, olyat csak a PÓkember érhet el, senki más. De szerintem Vasnak, mivel vvan is rá érdeklődés, meg a közönségnke is tetszeni fog úgy néz ki, meglesz egy olyan 300 millió. És ha mondjuk a Marvel Studios csinál még 2-3 ilyen filmet, fognak ők bővülni.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #417 Dátum: 2008. Május 03. - 23:30:52 »
Igen, valószínű. Kérdés, hogy csinálnak-e majd más filmeket is, vagy csak a sajátjaikat?  :D

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #418 Dátum: 2008. Május 03. - 23:53:35 »
Nekem póki filmben csak a képregény feeling fogott meg, de be kell vallani, nem a legjobb alkotás ami született eddig. (ha nem olvastam volna pókit akkor max egy 7-est adtam volna rá, max) Egyedül Willem Dafoe volt aki nagyon nagyot alakított, a többiek niemandok voltak kicsit. (horror rendezőnek adni filmet... :P)

(Lehet Spoileres a következő, mert 1-2 jelenetet elemzek Kaine válaszából)

Ezzel szemben Vasi film alapból jó film, megvan a képregény feeling és még annak is tetszik aki nem olvassa a comicot. A Batman Begins is ilyen, ezért olyan nagyszerűek.
Kaine: kicsit csodálkozom, azt elhiszed, hogy egy pókcsípés vagy egy gammasugárzás mire képes, de abban kételkedsz, hogy a legnagyobb fegyvercsináló zseni-mérnök nem tud összehozni egy fegyvert egy barlangban úgy hogy megkap minden alapanyagot amire csak szüksége van, csak legmodernebb teknikai kütyüket nem adnak oda neki.
Szerintem a széttört páncél max az illesztéseknél tört szét nem pedig a közepén (mert akkor nem is bírt volna ki egy golyószórót)

A hívták Tony társát dologra: Lehet valami fatálisat félreértettem, de nem alapból Stane bérelte fel a terroristákat? És azért "vette meg" szerintem a páncélt, mert tudta, hogy Tony új modelje erre a mintára készült, és tudni akarta hogyan is épül fel. Õ meg azért építette az újat nagyobbra, mert mérnökileg az egyszerübb. (ő nem volt olyan zseni, hogy egy testhezsimulóst összehozzon).

Amiben igazad van az a tolmács dolog. 1-2 képregény verzióban a tolmács sokkal jobban ki van dolgozva, ott egy baromi nagy tudós/mérnöknek mutatják be, aki kritizálta Tony-t, hogy fegyvereket gyárt ahelyett, hogy segítene az embereknek, majd eltűnt és kiderült, hogy a terroristák rabolták el, hogy csináljon nekik fegyvereket, és találkozik Tonyval. Bár a filmben volt 1-2 utalás ilyesmire (gondolom őt akarták lemintázni), de sajnos nem elég. Plusz ebben a képregényben úgy verték át a fogvatartókat, hogy meghackelték a kamerákat és kívűlről azt látták, mintha a rakétán dolgoznának.

Vasi jelenleg IMDB 159-edik helyén áll, 8.4-es szavazattal. Remélem DVDn lesz valami 10 perc extra jelenet, mert miért ne?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #419 Dátum: 2008. Május 04. - 00:26:32 »
Ez a hozzászólás kicsit hosszú lesz... :D
 :spoiler:
Idézetet írta: Kaine
Na de: "Csinálj nekünk csodafegyvert a hegyekben, megkapsz hozzá mindent" - na de egy barlangban? Ha már a Stark Művek Amerika egyik legnagyobb vállalata, nem hinném, hogy bárki komolyan gondolhatta, hogy egy barlangban is meg tudja egyedül csinálni a legújabb csodafegyvert, amit - gondolom - dolgozók százai hoztak össze készre előtte. Ettől eltekintve, hagyják, hogy azt csináljon, amit akar? Hisz fegyvergyártó! Az orruk előtt csinálta meg a Vaspáncélt, és senkinek nem tűnt fel, hogy mellvértet készít, meg ilyesmi?
Hát tény hogy kissé erőltetettnek tűnik a dolog, de szerintem még az elfogadható kategóriában van. Szerintem pont az volt a lényeg hogy a terroristák korántsem voltak valami IQ-bajnokok, a legtöbbjük egy sötét tuskó lehetett, a modern tudományról még a vezetőiknek se nagyon lehetett gőze sem. Egyébként könnyen lehet hogy Tony egymaga a fegyvert nem is tudta volna megépíteni, de nem is ez volt a célja. A hozzávalókhoz is valszeg sok olyan dolgot írt fel ami eleve a páncél megépítéséhez kellhetett, és a terroristák meg beszerezték neki (gyanítom hogy Obadiah simán leszállíttatott minden alkatrészt a rosszfiúknak) mert gőzük sem volt mi micsoda. Amennyire tudták, próbálták Tony-ék álcázni - a bekamerázottság ellenére - hogy mit építenek, elég sok kacat meg alkatrész volt abban a szobában, aki nem ért hozzá, nem tudná megmondani, hogy mi tartozik a rakétaalkatrészekhez és mi a páncélhoz. De mint kiderült, azért így is gyanút fogtak egy ponton a terroristák. Amire lehet mondani hogy kicsit necces, az két dolog: az egyik hogy Stark pont ott találja fel a mini szuperreaktort (de erre lehet mondani hogy ő Tony Stark, az egyik legnagyobb géniusz a földön ;D - a másik meg Reed Richards, kiváncsi lennék melyikük a nagyobb zseni.  :headscratch: ), a másik meg a szívműtét, bár konkrétan a szívét ott nem nagyon birizgálták szerintem, elvégre az életveszélyes szilánkokat is benne hagyták, de így is kisebb csoda volt a mellkaspreparálás az adott körülmények között. Talán ezt hihetőbb lett volna úgy megoldani hogy a terroristáktól való szökés közben sérül meg a mellkasa, de rátalálnak az amcsi katonák, hazaszállítják, és egy jól felszerelt kórházban műtik meg. De így meg izgalmasabb volt, hogy a barlangban preparálták meg, mégha nem is annyira hihető. ;D Amúgy ezek olyan tipikus filmes/képregényes dolgok, mint pl pont Peter Parkert csípi meg a pók és pont őrá van jótékony hatással a csípés, noha bárki mást megölt volna; vagy a filmben Norman pont azon a napon kísérletezi át magát Zöld Manóvá, amikor Peter is megkapja a pók-képességeket, és nem mondjuk 5 év múlva. :hehe:         
Idézet
A következő, hogy a széttört első páncél annyira egybenmaradt, hogy minden részét pontosan össze lehetett illeszteni? Ha pedig igen, mi a fene volt akkora üzlet benne a terroristáknak, hisz Tony szerkezete nélkül csak egy rakás vas volt, semmi egyéb. Õk meg hívták Tony társát, hogy eladják neki.

A terroristák nem tudtak semmit kezdeni a megmaradt alkatrészekkel, szerintem csak úgy-ahogy illesztették össze, de tudták hogy Obadiah viszont nagyon is tud mit kezdeni vele. Ezenkívül úgy emlékszem, a barlang azon része is ép maradt, ahol Tony-ék eszkábálták a páncélt, lehet, hogy a tervrajzok is megmaradtak, és azt is átadták O-nak. Vagy csak egyszerűen Obadiah tudósai rekonstruálták a páncélt a megmaradt darabok alapján, egyedül a reaktor lekicsinyítését nem tudták megoldani, de azt meg Obi lenyúlta Tony-tól (kemény jelenet volt! :D).
Idézet
hát önmagában is nevetséges volt, hogy a társa most akkor még nagyobbat csinált (mintha nem lett volna jó a régi méret, de ha meg nem volt jó, mi a francért ment el a terroristákhoz megvenni, hisz csak egy darab vas volt)
Nem véletlenül csinált nagyobbat, eleve a terroristáktól tudomást szerzett róla, hogy Stark tökéletesítette a prototípust, és számított rá, hogy szembekerülhet vele egyszer. Másrészt meg azért lett nagyobb, mert teleaggatta egy rakás fegyverrel, nagy gépágyúval is, szóval eszerint méretezték át. A terroristáktól, ahogy fentebb is kifejtettem, a technológia miatt vette meg az eredeti páncél maradványait.
Hát a végső harc valóban lehetett volna jobb is, de azért szerintem nem volt rossz így sem, voltak benne jó ötletek, pl hogy a jegesedéssel próbálta megszívatni az ellenfelét, meg hogy a páncélja érzékelte Obadiah páncéljának szerkezeti felépítését. Meg volt egy-két jó szöveg is közben. :D
Idézet
De a film vége király volt, amikor a sajtónak nyilatkozott.
Az ütött! ;D
Idézet
Volt egy olyan érzésem, hogy rövidebbnek jobb lett volna.
Érdekes, én majdnem hogy túl rövidnek éreztem, pedig két órás volt. :D De a film legnagyobb erénye -Downey játéka mellett - hogy a páncélt zseniálisan eltalálták, szupermodern lett, mégis hihető, számomra iszonyatosan megdobta a hangulatot, ahogy mutatták az elkészítését, meg egyáltalán Tony kérója nagyon visszaadta, hogy milyen high-tech környezetben él Tony, meg milyen nagy koponya, valahogy pont ez a feeling hiányzott nekem az F4 első részéből.
 :spoiler:
     
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 04. - 00:35:33 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.