Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 881847 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10100 Dátum: 2017. április 19. - 21:47:04 »
Nem tudom mennyire megerősített hír, azért 5 stáblistás jelenetet ígérnek. Gondolom lesz itt Ragnarök-höz és Végtelen Háborúhoz kapcsolódó is.

https://filmbuzi.hu/archives/2017/04/18/a-guardians-of-the-galaxy-vol-2-vegen-5-jelenet-lesz/

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10101 Dátum: 2017. április 20. - 09:11:59 »
Nem tudom mennyire megerősített hír, azért 5 stáblistás jelenetet ígérnek. Gondolom lesz itt Ragnarök-höz és Végtelen Háborúhoz kapcsolódó is.

https://filmbuzi.hu/archives/2017/04/18/a-guardians-of-the-galaxy-vol-2-vegen-5-jelenet-lesz/

Maga a rendező erősítette meg, tehát ez már tuti.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10102 Dátum: 2017. április 25. - 12:58:29 »
Kingsman 2
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10103 Dátum: 2017. április 27. - 16:29:13 »
Várom. :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10104 Dátum: 2017. április 27. - 16:33:20 »
Hm. Oké! :D
Az egyik főszereplő, Sophie Cookson:
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 27. - 16:36:23 írta VTomi »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10105 Dátum: 2017. április 27. - 20:36:19 »
Az első rész az egyik kedvenc filmem, én is nagyon várom már mivel rukkolnak elő, és főleg, hogyan támasztják fel Harry karakterét.

Ja, csinos lány, már az első részben is az volt. :) ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10106 Dátum: 2017. április 29. - 22:21:19 »

Csak most jutottam el odáig, hogy megnézzem a Logant, de nagyon tetszett. Végre egy újabb képregényfilm, ami mint film is értékelhető volt, és nem csak egy cgi/ akció orgia lett. (khm Dr Strange) A történet a helyén volt, nekem a főgonosszal sem volt bajom, és a karakterek közötti interakciók, főleg Logan és a Prof kapcsolata szerintem nagyon el lett találva.

A történet végével kapcsolatban meg:

Hasonlóan mint az Ultimate X-Menben mikor a csapat elhagyta Westchestert és Utah-ban megalapították az Utópia nevű mutáns rezervátumot. Ejj pedig abban reménykedtem hogy a film végén majd látni fogjuk a képregényben ábrázolt futurisztikus rejtett várost. De ha nem hát nem, így is remek volt a történet :)

Ahogy Tomi is írta, szimbolikusan megteremtették maguknak az Édent. A másik meg, hogy épp az volt a befejezés lényege, hogy nem tudjuk meg, megérte-e Logan áldozata és az egész utazás, hogy létezik-e az "Éden", vagy hiba szenvedtek annyit, és minden áldozat hibávaló volt. Hiszen a film során, nem kapunk egyértelmű bizonyítékot a hely létezésére, épphogy Logan részéről jön a cáfolat, a gyerekek "kontaktjától" pedig a megerősítés. Így a történet vége bizonytalan lesz, valamilyen szinten "nyitott" marad. Szerintem nagyon jó volt ez a fajta zárás.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10107 Dátum: 2017. április 30. - 08:41:48 »
Én is úgy értelmeztem, hogy Éden nem létezik, nincsen egy hely, tökéletes rejtett város, ahová elmenekülhetsz a problémáid elöl. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy Logan áldozata felesleges lett volna. Akkor lesz Éden, ha te magad megcsinálod magadnak.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10108 Dátum: 2017. április 30. - 10:04:02 »
Majd a gyerekek megépítik.
De valakivel rádióztak...

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10109 Dátum: 2017. Május 03. - 13:24:49 »
Setét torony trailer
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10110 Dátum: 2017. Május 03. - 13:32:43 »
Igazából már kitettem a nem képregényfilmek topicba, de amúgy kb. pont ugyanannyira illik mindkettőbe.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10111 Dátum: 2017. Május 03. - 15:45:01 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10112 Dátum: 2017. Május 03. - 20:40:47 »
Tessék jobban odafigyelni a fórumra.  :) Most már, hogy a gyerek éjszakánként is felkel, van időd olvasni.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10113 Dátum: 2017. Május 09. - 10:48:15 »
Megnéztük hétvégén a Guardians 2-t. Kicsit vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban de mindenképpen nagyon szeretni fogom azt a filmet úgy érzem. Vagyis vannak hibái, de lesz*rom, mert annyira nekem szólt, annyira személyesnek érzem.
Összességében az egyik legkomolyabb Marvel film (tényleg, beszélő mosómedvéstűl, és bébi fástúl), csak ezt is kissé néha sután csinálja. Nagyon komoly témákkal foglalkozik, és nagyon erősen koncentrál a szereplők közötti interakciókra, de pont ezért kicsit tömény, mivel a drámai felismerések egy idő után gyakorlatilag futószalagon követik egymást és szinte minden szereplő minden szereplővel kap egy-egy ilyen nagy pillanatot, amikor a kapcsolatuk új szintre emelkedik. És mivel az idő kevés, így ezek gyorsak, nagyon direktek, és (istenem kimondhatjuk) sokszor giccsesek.
De ez nem vesz el az erényeiből, elvégre ez nem egy komoly film, amit ezzel elrontottak, hanem egy komolytalan film, amibe bátran beemeltek nagyon komoly dolgokat. Mivel a filmet én is a választott családommal néztem (egy rakás defektes emberrel, akikkel közelebb állunk egymáshoz, mint a vér szerinti családommal valaha is fogok), gyakorlatilag sokszor az az érzésem volt, hogy minden minket érintő probléma itt masszívan (hol eltúlozva, hol nyilván tompítva) előkerülne. És ha annyit elér, hogy egy hozzám hasonló erősen sérült családból származó fiatal megnézi ezt (aki mondjuk nem ott tart ahol én most, hanem ott, ahol 10 évvel ezelőtt voltam), és ez a film reményt ad neki, ez önmagában már elég is. Sőt talán a legtöbb, amit egy ilyen film elérhet.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 09. - 12:25:41 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10114 Dátum: 2017. Május 09. - 14:09:43 »
Nekem is baromira tetszett, sztem kb. mint az első rész, jó volt tapasztalni, hogy nem múlta alúl az első részt azért :D tetszettek a poénok, Draxet meg Yondut nagyon bírtam... Mordályból kicsit úgy éreztem, hogy visszább vettek, valszeg kicsi Groot miatt, aki meg pasi létemre ide-vagy oda, tök aranyos volt  ;D

Ami engem zavart, a sok kis credits klip... mármint poénosak voltak, de igazából nem nagyon vezettek fel semmit, talán csak a Warlackos utalás... és itt jött be a másik furcsaság... Stallonét ennyiért szerepeltették? Aztán még kapott egy after credits jelenetet is...? Csak nekem van olyan érzésem, hogy most velük tervezni fognak egy spin-off féleséget??  :headscratch:
A Szemlélők jelenetén meg naaaaagyon ámultam, bakker, de jó volt őket látni, naaaaagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon megjelennek e a Háború alatt... másrészt meg hümmögtem, hogy ők nem F4 jogosak? Vagy olyanok, mint Higanyszálék? MIndkét stúdió használhatja őket?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10115 Dátum: 2017. Május 09. - 15:16:38 »
Az egy mekkora debil jelenet volt, mikor Rocket ötvenszer hiperugrott. :D Imádtam.

waterhorse

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10116 Dátum: 2017. Május 09. - 15:20:19 »
Mi is láttuk a hétvégén még a poharakat is sikerült beszerezni :)
A filmről én is csak jókat tudnék mondani. A készítők biztosra mentek, követték a jól bevált sztendert előtérbe helyezve a mai igényeket.  Az első rész után azt kaptuk amit vártunk, talán többet is. Humort, amit főleg Drax képviselt, monumentális CGI akciókat, bad ass karaktereket, meglepetés cameokat és Mary Poppins-t.  ;D Howard Kacsával viszont jó lenne egy önálló reboot, vagy több játékidőt is szentelhetnének neki. Az őrzők, mondjuk interakcióba kerülhetnének vele.
Áradozhatnék ezekről hosszan, de úgyis megírták már mások különböző fórumokon. Ami még pozitív és érdemes róla beszélni az a lelki kötelékeket bemutatása, mondhatni erre építkezik a film. A családi kapcsolatok, és az őrzők közti érzelmi szálak, nagy szerepet kapnak a filmben szinte miden vonalon, mindeközben megtudhatjuk Űrlord eredetét is.
Ezzel kapcsolatban több megérintő jelenetet is láthatunk. A befejezést emelném ki és Yondu egyik mondatát amit kicsit sután hangzott a magyar fordításban, persze világos mire céloz: "Lehet hogy ő volt az apád, de nem ő volt az apukád." Bár az eredetiben ez nem tudom, hogy hangozott.  Na ez volt az a pont ami majdnem megríkatott. Azért csak majdnem, mert minden tizedik percben egy humorbombát kaptunk az arcunkba, amik minőségük és mennyiségük miatt a film végére már kissé kínossá,  giccsessé tették az egészet. Nem mondom, jókat derültünk rajtuk, kellettek is bele, de talán az arányok, a megfelelő adagolás nem harmonizált. A sok marháskodás a film komolyabb érzelmi töltetét elbagatelizálta.
Mindenesetre így is kellemes meglepetés volt, hogy többet szeretne nyújtani elődjénél, vagy akár az eddigi Marvel alkotások bármelyikénél, de ilyen arányban adagolva nem biztos, hogy a közönség nagy része, fel tudta ezeknek a jelentőségét fogni. Felróhatjuk ezt az időnek is, ahogy Todd mondta. Nagyon sok mindent beleszuszakoltak, kezdve azzal, hogy minden karakter jelleme fejlődik és a kapcsolataikat is jobban körülírják, egészen odáig, hogy gyakorlatilag hőseinket három irányból is ostromolja az ellen és mindez semminek ne megy a rovására. Lehet, hogy túl galamblelkű vagyok, lehet, hogy épp az volt a cél, hogy úgy álljak fel, hogy ez eszméletlen, csodálatos, fergeteges volt, de nem kaptam eleget, kérem a következő dózist.
Összegezve a film olyan impulzusokat ad  amit anno az akkori kor emberének az Indiana Jones vagy a Star Wars filmek, érdekes karaktereikkel, izgalmas kalandokkal, mindezt némi humorral és romantikával fűszerezve, talán nem is baj, hogy a Galaxis Őrzői az utóbbit nem erőlteti, vagy ha meg is jelenik és komolyra fordulna, elütik egy poénnal. Tudom, hogy ez lehetetlen de megnéznék egy spin off-ot amiben Han Soloval keresztezik egymás útjait. Ezzel kapcsolatban viszont amire fel is figyeltem a film alatt, és utóbb kiderült egy szándékos easter egg volt, amikor az Őrzők épp a szuverének elől menekülnek és valaki mondja: "-Ide  a Galaxis legjobb pilotája kéne." Mire a válasz két irányból is jön "-Még szerencse, hogy az én vagyok".  :)

Végezetül egy kérdés. Amikor Yondu és Mordály elindulnak az egóra, több bolygó felett is elhúznak, közöttük a szemlélők és Stan Lee felett (ami nagyon szimbolikus),de még ez előtt van egy bolygó, ahol két páncélos fegyveres alak áll egymással szemben, talán éppen harcolnak. Na ők kicsodák? Erre sehol nem találtam választ.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10117 Dátum: 2017. Május 10. - 21:16:11 »
"Lehet hogy ő volt az apád, de nem ő volt az apukád." Bár az eredetiben ez nem tudom, hogy hangozott. [/spoiler]
He may be your father boy,but he wasnt your daddy.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10118 Dátum: 2017. Május 11. - 14:13:04 »
...i Groot miatt, aki meg pasi létemre ide-vagy oda, tök aranyos volt  ;D
:headscratch: Mi az összefüggés?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10119 Dátum: 2017. Május 24. - 10:08:03 »
Új Spiderman Homecoming trailer
https://youtu.be/b8ib4r_UqFM
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül