Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 881873 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10240 Dátum: 2018. Február 08. - 09:11:35 »
He, azért ez gáz, hogy ezt jobban várom a lehetséges Xmen cameok miatt, mint magát az XMen filmet...?  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10241 Dátum: 2018. Február 08. - 15:11:30 »
Kijött a Venom első előzetese is:

A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10242 Dátum: 2018. Február 08. - 15:18:16 »
Okay. :lol: Mondjuk nagyjából sejthető volt, hogy ne számítsunk túlzottan magas színvonalra.

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10243 Dátum: 2018. Február 08. - 15:25:23 »
Hááát... eddig így 0 venomos kötődése nincs a filmnek a címen kívül. Ráadásul, úgy látom, itt is valami lezuhant űrhajón(?) jön a cucc, mint az eddigi összes feldolgozásban, Póki meg közel, s távol nem látható. Majd kiderül, ha mozgás közben is láthatjuk a címszereplőt. Viszont jól értem, itt a "vérszomjas széttéplek-Venom" rész kimarad, rögtön "megnemértett sajnáljatok-antihős" lesz belőle?  :headscratch:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10244 Dátum: 2018. Február 08. - 15:45:37 »
Venom még lehet vérszomjas (és akkor amolyan Jakyl és Hyde kombót nyomnak), mivel eddig csak Eddie Brock-ot láthattuk. Viszont az tény, hogy a képregényes eddie már akkor vallási fanatikus pszichopata volt, mielőtt még ráment volna a ruci.
Amúgy amit Venommal a képregényben is csináltak az már ott is rém gyenge volt.

Persze ez előre borítékolható volt, hogy igazából nem Venom filmet fognak csinálni, mert lényegében nem is csinálhatnak venom filmet. :roll:
Persze ebben az esetben tök jogos a kérdés, hogy akkor meg minek?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 08. - 15:55:13 írta Todd »

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10245 Dátum: 2018. Február 08. - 16:30:08 »
Szerintem 1-2 dolog bejátszik abba amit láttunk:
- Ez csak teaser trailer, valamikor lesz ütősebb trailer is.
- Ha minden igaz, szeptemberben kezdték forgatni a filmet, 2 hete sincs, hogy Tom Hardy befejezte a forgatást.
- Nyilván az utómunkák és a CGI most zajlik, idő kell nekik.
Ezek alapján én nem temetem a dolgot. Szerintem inkább meggondolatlanok voltak, jöhetett volna az előzetes mondjuk áprilisban, de akkor talán már Venomból is kaphattunk volna.
Majd az igazi trailer kapcsán fogok véleményt nyilvánítani, nem eszerint a szerintem elhamarkodott teaser trailer alapján.  :D
Csak ne könyveljék el előre vacaknak emiatt. Szerintem ez a marketingesek ballépése.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10246 Dátum: 2018. Február 08. - 16:41:45 »
Persze ebben az esetben tök jogos a kérdés, hogy akkor meg minek?
Mert a világ most szuperhőslázban ég, és ebből a bizniszből a Sony is ki akarja hasítani a maga szeletét. Úgyhogy megpróbálnak pénzt csinálni minden értelmes karakterből, aminek a jogai náluk vannak. Aztán hogy a végeredmény mennyire lesz értelmes, az más kérdés. :roll:
Én is arra leszek kíváncsi, hogy maga Venom mennyire lesz képregényes, mert a film logóját elég képregényesre vették, de ettől még nem úgy tűnik, hogy a film is az lesz. Nekem az is eszembe jutott, hogy a képregénnyel ellentétben a filmben egy Prototype videójáték típusú szörnyet csinálnak Venomból, vagyis nagyrészt civilben használná a képességeit, és lehet, hogy csak a nagy bunyók alatt alakul át teljesen Venommá.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10247 Dátum: 2018. Február 09. - 08:35:24 »
Ez mitől Venom trailer? A végén van egy gagyi Venom arc, de mégsem, mert elfüstöl, meg egy felirat, ja ne mert csak egy V betű, ja nem mert elhomályosodik (gagyi, mint egy fan trailer), mintha azt sugallná, hogy ez nem komoly, csak ha tetszik. Ha nem akkor csak vicceltünk és megy  a kukába, majd jöhet a reboot, vagy egy tök más venom, mert ez nem is ő volt ám.  :hehe:

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10248 Dátum: 2018. Február 17. - 15:31:46 »
Tegnap sikerült megnéznem a Fekete Párducot. Összességében tetszett a film, szerintem nem sikerült gyengébbre az átlag Marvel filmektől. Egyszerű volt a történetvezetés ez igaz, de a látványvilágban kompenzálva lett valamelyest a sztori.
Egy-két apróbb dolog zavart igazán:
Itt sem találunk Végtelen követ, így az már valószínűleg olyan helyen lehet, ami már korábban szerepelt valamelyik filmben, csak elkerülte a figyelmünket (ergo: rejtve maradt a nézők előtt), vagy mégis Wakandában van, csak azért majd a Végtelen Háborúban mennének el Thanos seregei, ezért vannak Wakandai jelentek a trailerben
Amikor Koncoló legyőzte T'Challát, miért nem Kapitól kértek segítséget? Elvileg a PH után Wakandába mentek Buckyval, de vele ellentétben ő nem szerepel, pedig elvileg 1-2 hét telt el a PH-s történések óta. Akkor Kapi már nem is lett volna ott Wakandában?
Ulysses Klaw-t elég hamar és könnyedén elintézték, kicsit reménykedtem benne, hogy a későbbiek folyamán még visszatér, de így ez már eléggé valószínűtlen
Ahogy Tomi a kibeszélőben is írta a harc-stílus valóban visszafogottabb volt a Polgárháborúban látottakhoz képest, ott jóval látványosabb volt a Párduc mozgása, talán az új ruha nem teszi ezt lehetővé, vagy szükségessé?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10249 Dátum: 2018. Február 17. - 15:48:43 »
Nekem ez nagyjából az Amerika Kapitány 1-gyel volt szinkronban. Egyszer jó volt, de nem hiszem, hogy még egyszer megnézném.

oli21

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10250 Dátum: 2018. Február 18. - 01:13:42 »
Üdv!
Csak érdeklődni szeretnék, hogy a Preacher, ami képregényből lett sorozat ( és ami szerintem zseniális, csak nagyon alulértékelt külföldön és itthon is egyaránt). Várható-e belőle képregénykötet széria? Én csak a sorozatból ismererem, de állítólag az egyik legjobb képregény ami valaha megjelent!
Én nagyon támogatnám ha itthon is megjenne belőle a teljes széria! 

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10251 Dátum: 2018. Február 18. - 09:20:55 »
Üdv!  :welcome:

Amúgy elsőre a Preachernél látom azt, hogy a legkevesebb esélye van, hogy folytatódjon a megjelenése magyarul. A Vertigo kötetekben olvashatod, ami anno megjelent belőle, de folytatást ne nagyon remélj mostanában.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10252 Dátum: 2018. Február 18. - 12:47:02 »
Á, idén már folytattam volna, ha nem jön a DC HC sorozat.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10253 Dátum: 2018. Február 18. - 13:03:47 »
Akkor nem tévedtem nagyot, mert még mindig az a tényállás, hogy mostanában nem fog folytatódni.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10254 Dátum: 2018. Február 20. - 10:47:44 »
Én is megnéztem a cica embert. én voltam az egyetlen, akinek a filmről ez ugrott be? :D


« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 20. - 14:03:54 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10255 Dátum: 2018. Február 20. - 21:15:52 »
Igen, valószínű, hogy T'chak te voltál az egyetlen.  :D Nekem végig az járt a fejemben, hogy tök jó végre élőszereplős filmben látni az Oroszlánkirályt.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10256 Dátum: 2018. Február 20. - 21:21:22 »
Igen, barátnőm is ugyanezt mondta. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 20. - 21:36:08 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10257 Dátum: 2018. Február 21. - 08:13:54 »
Nekem ez afilm nagyon kilógott a sorból. Nem csak azért, mert önmagába zárva, csak magával foglalkozott. Nem volt még egy vendégszereplő sem "kívülről", nem kapcsolódott a sztori a többihez. Ulysses Klaw és a vibránium még nem jelentett ilyen kapcsolatot. Bár én nagyon bírtam a figurát, már az Ultronban is. Igaz, itt kicsit túl tolta a Joker biciklit  :lol: Kár érte, jó ügynök volt
A látvány is nagyon mű volt. A sok "zöld háttér" a giccses szavannák és naplementék... Azok a párduc páncélok, amik már hupililában világítanak és egy pillanat alatt eltűnnek... Mintha hologram lett volna, nem is nano szerű.
Amúgy az afrikai törzsi motívumok eszméletlen jól voltak keverve a ruhákban és a díszletekben és a zene is jó volt

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10258 Dátum: 2018. Február 21. - 09:01:14 »
Igaz, a zene is tök jó volt, valamelyik kritika írta, hogy semmi Afrikai zene stílus nem volt benne... bakker, nem tom ez mit nézett...  :roll:

Amúgy tényleg, olyan egyszer jó volt, tipikus eredet sztori, mondanám, hogy az egész arra szolgált, hogy bemutassák Wakandát, de az se igazán jött össze... ok megtudtuk, hogy ott van, meg hogy micsoda fene nagy jólét van ott, és eszméletlen technológia van jelen.
Azt hittem lesz vmi kapcsolódási pont a Háborúhoz, ha már ilyen közel van, de semmi, még arra se volt utalás, hogy vajon Thanos miért támadhatja majd meg...
És a gonoszokat ismét jól elpazarolta a Marvel...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10259 Dátum: 2018. Február 21. - 09:14:06 »
A film célja (részben) pont az volt, hogy egy teljesen új közönséget szólítson meg. Nekem emiatt kifejezetten tetszett, hogy teljesen zárt önmagában működő alkotás volt (még az Am kap 3 ismerete sem ellett hozzá).
Még ha önmagában nem is tartom nagy filmnek, nagyon örülök, és társadalmi szempontból mindenképpen fontos, mert egy nagyon hosszú filmes hagyományt döntött le, remélem végleg. Kiderült, hogy lehet olyan nagy költségvetésű Hollywoodi blockbustert készíteni, ami nemhogy nem a fehér férfi ideálra koncentrál, de egyenesen alig akad benne ilyen szereplő, sőt egy szegregált világban csak egy kisebbségi (valójában persze nem) csoporttal foglalkozik. És egy ilyen filmmel a teljesen vegyes közönség tud azonosulni. Vagyis Hollywood ha veszi a lapot, rájön, hogy a Nagy Fal és Egyiptom Istenei típusú marhaságok után, nyugodtan nyúlhat úgy ezekhez a témákhoz, hogy nem erőszakolja bele a tipikus főhőst.
Nyilván ez egy évek óta zajló hosszú folyamat egyik csúcspontja. :D Persze már sok támadás érte is emiatt a filmet.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 21. - 09:21:56 írta Todd »