Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 883425 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gabo04

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10560 Dátum: 2019. Január 20. - 19:11:11 »
Nem is tudom..... :headscratch:


coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10561 Dátum: 2019. április 26. - 17:17:52 »
Hasznos infó: az Endgame végén nincs extra jelenet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10562 Dátum: 2019. április 27. - 12:19:36 »
Valójában van, csak nem képi, hanem csak hangok.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10563 Dátum: 2019. április 27. - 13:37:02 »
Így igaz, de ha pisilni kell a film után, nyugodtan ki lehet menni, és azt az "extrát" a DVD-n megnézni.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10564 Dátum: 2019. április 27. - 13:49:38 »
Nem gondolom, hogy érdemi jelentése lenne, de tényleg raktak egy apróságot a legvégére.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10565 Dátum: 2019. április 27. - 18:39:38 »
Amolyan "bármi is lehet".

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10566 Dátum: 2019. április 28. - 07:27:23 »
Tehát sok mindent bele lehet magyarázni. Sokan azt mondják, hogy az is utalás a Vasember első részére, amivel minden kezdődött.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10567 Dátum: 2019. április 28. - 19:55:52 »
1. hétvége: 1,2 milliárd dollár!

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10568 Dátum: 2019. április 28. - 21:03:23 »
Nektek amúgy hogy tetszett a film? Én így két nézés után elég negatív véleménnyel vagyok róla, pedig nagyon vártam, és nagyon reméltem, hogy legalább olyan jó lesz, mint az IW, ami után piszok elégedetten álltam fel, most viszont baromi csalódott voltam. Jó volt, látványos volt, örültem a visszautalásoknak és végül is szép lezárása volt az eddigieknek, de sajnos sokkal több minden zavart benne, mint ami tetszett. Mondjuk ehhez képest holnap megnézem harmadszor is, hátha az angol hang majd feledteti velem minden bosszúságomat. :D

Tehát sok mindent bele lehet magyarázni. Sokan azt mondják, hogy az is utalás a Vasember első részére, amivel minden kezdődött.
Nekem meg se fordult a fejemben, hogy más is lehetne. :o

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10569 Dátum: 2019. április 28. - 21:29:53 »
Nekem meg se fordult a fejemben, hogy más is lehetne. :o
Miért? Az se kizárt, hogy Rozsomák karmait kovácsolják.  ;D

Hirtelen én sem tudtam eldönteni, hogy milyen lett. Emészteni kellett a filmet, de minél többet gondoltam vissza rá, annál inkább éreztem jó filmnek. Persze vannak hibái ennek is, mint minden filmnek, de ettől függetlenül egy tisztességes lezárás lett. Összességében nézve én is azt mondanám, hogy a Végtelen háború jobb volt, de nehéz összehasonlítani őket, mert teljesen más tempójú film a kettő. De az biztos, hogy többször nézős mozi, és egyelőre úgy látom, minél többször látom, annál jobbnak tartom.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10570 Dátum: 2019. április 28. - 21:37:13 »
Elsőre is nagyon tetszett, de közel sem annyira, mint a 3. rész. Második nézésére még jobban tetszett. :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10571 Dátum: 2019. április 28. - 22:30:21 »
Szerintem rohadt jó. Én beültem a moziba, és azt kaptam, amit akartam, meg egy kis olyat is, amit nem is tudtam, hogy akarok. Bő nyál, mély torok, szemkontaktus, és ez 3 órán keresztül. Innentől lehet beszélgetni a hibáiról, de engem vastagon nem érdekel :D

Egyébként elvesztettem egy fogadást, mert én azt mondtam, a Kapitány hal meg, és Tony ellovagol a naplementébe, a haver meg azt, hogy fordítva, de végül nem számított, mert a haver nem jött el a premierre, úgyhogy érvénytelennek tekintettük :D

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10572 Dátum: 2019. április 29. - 00:00:38 »
Őszintén örülök, hogy a kisebbséghez tartozom (bár ezt eddig is sejtettem a bevételeket elnézve :D)

Az a vicc, hogy amúgy én sem untam, egy pillanatig se, még amikor másodszor néztem, akkor sem, viszont rengeteg poént kínosnak (pl. a találkozás Hulkkal az étteremben) és karakteridegennek éreztem (Tony random megjegyzését Steve hátsójára, ami amúgy vicces volt, csak ilyen wtf, ez most honnan jött?). Aztán az sem segített, hogy nem nagyon szeretem az időutazásos filmeket, főleg, ha a szabályokat hülyeségnek tartom, vagy ha a filmen belül fel is rúgják őket, és itt szerintem ez történt. Mert ugyebár Banner azt mondja, hogy nem lehet megváltoztatni a múltat, csak alternatív idősíkokat hoznak létre, de... amikor Steve visszament, hogy leélje az életét Peggyvel, akkor pont, hogy megváltoztatta a múltat, és utána mégis ott volt idősen abban az idősíkban, amelyikből indult. Mert azt nehezen hiszem el, hogy mindig is ő volt Peggy férje, és Peggy csak kitalálta a történetet a férjéről, akit Amerika Kapitány mentett meg, sőt, még az Alzheimer sem fogott ki rajta, és még Steve előtt se szólta el magát, amikor meglátogatta a kórházban a Winter Soldierben. Meg igazából az, hogy Steve visszamegy a múltba, hátra hagyva a barátait, és csendben éldegél titokban, miközben mindenféle háborúk jönnek-mennek, szerintem nem igazán összeegyeztethető azzal a karakterrel, akit az elmúlt 10 évben megismertünk. Azt meg csak mellékesen említem meg, hogy Emily VanCamp- és Sharon Carter-fanként mennyire kicseszésnek érzem szegény lánnyal szemben, hogy még itt se kapott egy mondatot se, de Harleyt a Vasember 3-ból belerakták a filmbe...

Aztán felmerültek az ilyen kérdések, hogy 1, miért mentek vissza 9-10 évet, miért nem mentek vissza csak két hetet, amikor még nem pusztította el Thanos a köveket, és mind egy helyen volt a Kertben, illetve 2, miért nem mentek egyből vissza Pym-részecskéket szerezni? Igen, tudom, azért, hogy lehessen nagyon fasza kis easter eggeket és visszatekintéseket tenni a filmbe, amiken én is végig vigyorogtam, és nagyon élveztem őket, főleg, hogy Jane, Frigga és Sitwel is visszatért (de Sharonnak továbbra sem jár az a fél mondat... nagyon megutálhatták EVC-t :'D), de az ember azt hinné, hogy két akkora koponya, mint Tony és Bruce ennél jobb tervet eszel ki. :D

Aztán jött a végső harc, ami akkora nerdgasm volt, hogy szavakat nem találok rá, és annyira epic volt, hogy végig libabőrös voltam, de... most azt is hogy sikerült megszervezni? Pl. Falcon telepatikusan szólt Dr. Strange-nek, aki egy másik bolygón volt, hogy "figyi, addig ne nyisd ki a portált, amíg nem szóltam Steve-nek rádión, hogy majd a bal oldalán fogunk megjelenni, hogy így visszaszóljak neki azért, amiért egyszer mindig lekörözött balról"? Meg az Asgardiak alig pár perc leforgása alatt teljes harci díszbe vágták magukat, találkoztak az életben maradt társaikkal, és jöttek rögtön harcolni? Arról nem is beszélve, hogy Laura telefonszáma még öt évvel később is él, hiába nem fizette valszeg senki a számlát. (Mellesleg azt is nehéz volt elhinnem, hogy 5 év alatt annyira sem sikerült talpra állnia az országnak, hogy elvigyék a szemetet, meg ilyenek. Értem én, hogy hatalmas a gyász, meg kormányok estek szét, de azért mégis csak eltelt öt év, ilyen mértékben akkor sem állhatott meg a világ...) És akkor ott volt az A-Force-os beállás, amit ennél azért lehetett volna sokkal elegánsabban is csinálni, mert így szerintem nagyon erőltetett volt, és nem azért, mert fehér férfiként veszélyeztetve érezném magam attól, hogy nők akcióznak, hanem mert... inkább volt megmosolyogtató, mint menő. Meg a harcnál a távolságok kezelése is fura volt. Az egyik pillanatban a furgon Thanosék serege mögött van, úgyhogy nagy nehezen tudnak csak elvergődni oda a hősök, miközben Strange a másik oldalon tartja vissza a víztömeget, de a végén Tony a furgontól simán látja, ahogy Strange jelez neki.


De mindennek ellenére voltak pozitívumok is, egy csomó minden, ami nagyon tetszett, pl. a fentebb is említett visszautalások, cameók, easter eggek, az, hogy Jarvis szerepelt, és James D'Arcy játszotta, Tony családja és a temetés, Natasha és Clint jelenete a lélekkőnél, még akkor is, ha a kedvenc karakterem halálával végződött (amiért istentelenül haragszom a Russókra, akármilyen zseniális is volt az egész, mert Natasha szerintem megérdemelte volna, hogy ott legyen a végső harcnál, de hát ez van...), Wanda és Thanos harca, Gamora és Quill találkozása, majd utána Nebula beszólása a felhozatalról, meg még jó pár dolog, de nem tudtam annyira kikapcsolni az agyam, hogy csak ezekre koncentráljak a zavaró dolgok helyett, pedig eszemben sem volt keresni a filmben a hibákat a bitang jó Infnity War után. :(

És minden hibája ellenére napok óta a hatása alatt vagyok a filmnek. Hihetetlen, hogy egyszerűen vége ennek a korszaknak, és baromira örülök, hogy most voltam fiatal, és ott lehettem az elejétől a végéig. Szerintem bámulatos, amit a Marvel Studios lerakott ezzel a 22 filmmel az asztalra, és nem azért, mert mindegyik film olyan hű de jó lett volna, hanem mert tényleg sikerült felépíteniük egy működő, élő-lélegző filmes univerzumot, és megtölteniük azt szerethető karakterekkel és remek pillanatokkal, és csak minimális mennyiségű plot-hole-lal. :D El nem tudom képzelni, hogy mit akarnak a folytatásban, és őszintén szólva, én azt se bánnám, ha nem lenne folytatás. Nem azért, mert meguntam az MCU-t, hanem mert az Infinity Saga olyan tökéletes kerek egész, hogy úgy érzem, hogy ezen csak rontani lehet, főleg, hogy az eredeti hatosnak lejárt a szerződése.

Elnézést a hosszú posztért, de ezt már napok óta ki akartam írni magamból. ^^" Cserébe itt egy szerintem zseniális montázs a majdnem teljes MCU-ról a lehető legjobb zenei aláfestéssel. :)

« Utoljára szerkesztve: 2019. április 29. - 00:59:51 írta Raisu »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10573 Dátum: 2019. április 29. - 09:06:46 »
Raisu sok dologban egyetértek, főleg a kínos poénokkal (Hulk szinte minden jelenete), és az időutazással kapcsolatos hibákkal (főleg, hogy előtte leszóltak minden időutazós filmet ever :lol:) kapcsolatban.
De mindezek ellenére szerettem. :)
Szóval minden egyes időutazás egy alternatív univerzum. Ez tetszik, mert nincsen újraírás, nem éreztem annyira súlytalannak a dolgokat, nem tűnik el az 5 év következmények nélkül. De végül ezt több ponton felrúgják.
Stevenek a végén hiába vénült meg, ugyanúgy a géppel kellett volna megérkeznie, mert ha oda is ballag a padra, az a másik univerzum padja lenne, nem az övéké. Amúgy kétlem, hogy ő a 70-es évektől csendben élt volna, miért is tenné, szerintem szuperhősként leélt egy életet. :)
Azt sem értem, az Asgardi sereg hogyan támadt fel? Az nem a csettintés miatt halt meg, először a Ragnarokban veszett oda Asgard nagyrésze, alig egy maroknyian maradtak, majd a maradék felét Thanos hagyományos módszerekkel végezte ki (de érdekes módon, ezt minden Ragnarok fő karakter túlélte...?). Lehet, még annak a felét is felezte, Thanos olyan, mintha a magyar adótörvények szerint működne. :lol:
A másik nagy gubanc szerintem Peter lesz. Az már a film alatt kiderült, hogy az 5 év kiesés leginkább a gyerekeken látszódik meg, erre a film végén Peter visszakerül a régi osztályába? Sőt a Pókember trailer szerint olyan mintha mise történt volna:lol: Így még jobban fáj, hogy a Pókember reklámkampányát a film előtt elsütötték, és így még kevésbé tudom elképzelni, az hogyan fog működni, a gyerekkori barátai fele már felnőtt kéne, hogy legyen. Jó, hogy nem törölték el a következményeket, ahogy az elején írtam, de ezek után bármelyik filmnek, ami következik, ugyanolyan súllyal kéne foglalkoznia a visszatérés traumájával, mint ahogyan ez az eltűnés traumájával tette (mert az is egy trauma, hogy elveszíted a gyereked 5 évre, hogy semmit sem tudsz róla mi történt, majd ugyanígy egyszer csak visszakapod). Vajon hány családfő lett öngyilkos utána, hány ember jött vissza arra, hogy nincs hova visszajönnie?
És ha ehelyett kapunk egy könnyed vidám Pókembert, akkor átverve érzem magam. Persze a legjobb az lett volna, ha mondjuk ezeket a fajsúlyosabb témákat a Netflix sorozatokon járják végig, mert oda simán belefér, de hát ugye azt meg...
« Utoljára szerkesztve: 2019. április 29. - 09:32:34 írta Todd »

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10574 Dátum: 2019. április 29. - 12:12:29 »
Todd, ugyanez volt nekem is nagy problémám, Peter és az osztálya. Aztán mire kiértünk a kocsihoz, rájöttem a megoldásra. Igazából akit tudunk, hogy nem öregedett az eredeti osztályból, az "Székes Csávó", MJ, Flash, meg az a szőke csaj, aki folyton a tévében volt (talán Betty Brant?) Ők benne voltak az előzetesben. Viszont ha a csettintéssel ők is eltűntek öt éve, akkor ők sem öregedtek semmit, ahogy Peter sem. Az osztályuk lehet, hogy tök más, de ők attól még ott folytatják a sulit, ahol abbahagyták. Jó, kell egy kis szemhunyás afölött, hogy Peter minden barátja és leendő csaja elporladt, de ettől függetlenül teljesen logikusan megmagyarázható, hogy lehettek ott öt évvel később ugyanolyan idősen.

Maga a film egyébként iszonyat király volt, még mindig kiráz a hideg, ha eszembe jut egy-egy jelenete. :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10575 Dátum: 2019. április 29. - 12:36:49 »
Igen meg lehetne magyarázni, de félek a cél pont a magyarázat kihagyása. ;D
Elvégre, ha minden közeli ismerőse vele együtt megrekedt, akkor hála istennek nem kell a filmnek azzal foglalkoznia, hogy milyen szörnyű következményei lennének ennek egy tini életében.
De erre térjünk vissza a film után, lehet pozitívan fogok csalódni. ;)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10576 Dátum: 2019. április 30. - 00:53:57 »
Todd: Ha jól emlékszem, a Ragnarök végén azért elég sok asgardit kimentenek, és az IW elején Thanos csak a Thor hajóján lévőkkel végez, de rajtuk kívül még voltak más hajókon is, gondolom, azok tértek vissza.

Steve amúgy nem a '70-es évekbe ment vissza, hanem a '40-es évekbe, erre utal az autó, ami elmegy a házuk előtt, és azért gondolom, hogy hősködés nélkül élte le az életét, mert ha tényleg azt akarják beadni, hogy valójában mindig is ő volt Peggy férje, akkor azt eléggé titokban kellett tartani, új személyazonosság, meg minden, és hát annak híre ment volna, ha van egy szuperhős Amerikában a XX. század második felében, ha meg szolgált volna valahol, akkor előbb-utóbb biztosan találkozott volna valakivel, aki felismeri. Ha viszont a visszamenetelével új idősíkot hozott létre, akkor ott persze, nyugodtan hősködhetett egy új személyazonossággal, csak akkor meg Old Man Steve-nek nem ott kéne lennie, ahol a film végén volt, ahogy azt te is írtad.
Nagyon, nagyon remélem, hogy erre majd kitérnek a rendező urak egy interjúban, mert tényleg érdekelne, hogy mi volt az ő elképzelésük.

Közben megnéztem angolul is a filmet, és de jól tettem! Egy jó pár dolog, ami magyarul hülyeségnek tűnt, értelmet nyert. Tényleg kerülni kell a szinkronokat nagy ívben, ha az ember tud annyira angolul, hogy felirat nélkül is élvezni tudjon egy filmet... Viszont feltűnt még két dolog: Az egyik, hogy Steve-ék elhozták a jogart a múltból, viszont nem volt nála, amikor visszament, így viszont elég nehéz lesz visszatenni az elmekövet oda, ahonnan elhozták. :DD A másik, hogy akkor most Thanosék kb. pillanatok alatt kielemezték a Pym-részecskéket, és gyártottak egy saját adagot belőlük, hogy el tudjanak menni a jövőbe? Végül is, simán lehet, mert a technológiai fejlettségük megvan hozzá, de ez megint olyan dolog szerintem, amiről az ember azt hinné, hogy pár percnél-óránál azért  több idő szükséges hozzá. Arról nem is beszélve, hogy akkor nem csak az időben utaztak, hanem valóságok között is... Amúgy tök szívesen megnéznék egy filmet vagy sorozatot arról, ahogy Steve visszaviszi a köveket, főleg arra lennék kíváncsi, hogy mi történik, miután a lélekkövet visszaviszi. Feltámad Natasha? Úú, most így belegondolva, de jó lett volna, ha a végén nem Steve jön vissza a jelenbe a fiúkhoz, hanem Nat.  :oh:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10577 Dátum: 2019. április 30. - 06:40:44 »
Steve visszaviszi a köveket, főleg arra lennék kíváncsi, hogy mi történik, miután a lélekkövet visszaviszi. Feltámad Natasha?
És gondolj bele abba a jelenetbe, hogy Steve viszi vissza a Vormirra a követ és szembetalálja magát a Vörös Koponyával. A közös múltjukat ismerve, ott biztos nem baráti ölelkezés lett volna.  :)

Amúgy azért az érződött, hogy mindenképp szépen akartak elbúcsúzni Amerika Kapitány karakterétől, ha már Chris Evans nem akarta tovább vinni a szerepét. Eddig is tudtuk, hogy Russóék kedvence a karakter, így most bőven kimaxolták vele amit lehetett a filmben, és a végére megadták neki a boldogságot is. Ezért erőltették bele az idős Steve jelentet, amit én nem tettem volna bele. Inkább nyitva hagytam volna a kaput egy lehetséges visszatérés előtt, azzal hogy visszamegy az időben és nem érkezik meg. A pajzsot még előtte odaadhatta volna Sólyomnak, hogy vigyázzon rá, amíg vissza nem tér, és így tovább. Na de mint írtam, egyértelműen el akartak köszönni tőle, így olyan lett amilyen, és ezzel sajnos több kérdést vetettek fel, mint amennyit lezártak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10578 Dátum: 2019. április 30. - 09:40:57 »
Raisu:

De miért kellett volna a személyazonosságát titkolnia? Miért ne ismerhette volna fel senki a múltban? Alig öregedett, mindenkinek mondhatta azt, hogy eltűntem a háborúban, de pár év múlva visszatértem (ez akkoriban nem volt nagy ritkaság). Létrehozott egy alterverzumot, ahol Steve nem tűnt el. :)
Ugyanígy a lélek kő visszavitele nem támassza fel Natasát, a vörös koponya megköszöni, Steve biztos intézett hozzá pár keresetlen szót (én is megnézném a jelenetet), majd Kopi elteszi és várja a következő delikvenst, hogy szenvedjen. Nat marad ahol volt.
Thanosék a pym részecskén akár 10 évet is dolgozhattak, az, hogy egy pillanattal később érkeznek meg, egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy pillanattal később indultak el. ;)


Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10579 Dátum: 2019. április 30. - 12:37:15 »
Todd: ha alterverzumot hozott létre, akkor végül is nem kellett új személyazonosság, ha viszont az lesz a kánon, hogy mindig is ő volt Peggy férje, akkor igenis titkolták, hogy ki ő, mert Peggy 1953-ban azt nyilatkozta, hogy Steve megmentette azt a katonát, aki később a férje lett.

Lelket lélekért, visszaadja a lélekkövet, kér érte egy lelket, Natasháét. :D Persze, ez csak egy szép ábránd, hogy ne fájjon annyira Natasha halála.

10 évet mondjuk pont nem, mert addigra már előrébb járnának, mint a jelenben. ;D De igen, végül is simán lehet, hogy több időt töltöttek vele, de van egy olyan érzésem, hogy ez is egy olyan dolog, amin a nézők többet gondolkoznak, mint az írók és a rendezők. :D


A szinkronban amúgy Sam "bal oldalon" szövege hamarabb jön, mint az eredetiben (még az előtt, hogy megnyílna az első kapu), ezért tűnt úgy, mintha a jövőbe látna, úgyhogy ezt a bakit kihúzhattam a listáról. :D