Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 881996 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10580 Dátum: 2019. április 30. - 15:06:27 »
viszont az lesz a kánon, hogy mindig is ő volt Peggy férje, akkor igenis titkolták, hogy ki ő, mert Peggy 1953-ban azt nyilatkozta, hogy Steve megmentette azt a katonát, aki később a férje lett.
Halvány fogalmam sincs, hogy ezt honnan találtad ki, hogy a kettő ugyanaz a személy, de szerintem felejtsd el, ne próbáld a filmet görcsösen a fan teóriádhoz igazítani. :)
Lelket lélekért, visszaadja a lélekkövet, kér érte egy lelket, Natasháét. :D Persze, ez csak egy szép ábránd, hogy ne fájjon annyira Natasha halála.
Igen, ha egyszer egy író rendező akárki úgy dönt, hogy fel akarja támsztani Nat-et (vagy bárki mást), akkor bármi lehetséges, és ugyanannak az ellentéte is. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. április 30. - 15:09:23 írta Todd »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10581 Dátum: 2019. április 30. - 15:42:25 »
viszont az lesz a kánon, hogy mindig is ő volt Peggy férje, akkor igenis titkolták, hogy ki ő, mert Peggy 1953-ban azt nyilatkozta, hogy Steve megmentette azt a katonát, aki később a férje lett.
Halvány fogalmam sincs, hogy ezt honnan találtad ki, hogy a kettő ugyanaz a személy, de szerintem felejtsd el, ne próbáld a filmet görcsösen a fan teóriádhoz igazítani. :)
Nem én találtam ki, hanem a filmet istenítők nagy része, akik nem gondolják úgy, hogy az idős Steve egy plot hole lenne, pont azért, mert szerintük simán bele lehet magyarázni az eddigiekbe, hogy mindig is Steve volt Peggy férje, csak titkolták (a rajongói wikin valaki már át is szerkesztette Peggy oldalát ennek megfelelően...). ;) Én ezt személy szerint hülyeségnek tartom, és ezért örülnék, ha a Russók majd megválaszolnák a kérdést.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10582 Dátum: 2019. április 30. - 23:22:32 »
Megnéztem harmadszor. A sulis részt kihúzhatjátok.
Peter teljesen tanácstalanul néz körül, nem ismer senkit, vagyis az osztálytársai már akár ki is járhatták a sulit. Megkönnyebbülve látja meg végül Nedet. Ketten meg simán eltűnhettek az 5 évre.
Jövőre kiadjuk, különben Lost Years címen, hogy mi történt az 5 év alatt.
  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10583 Dátum: 2019. Május 01. - 08:07:11 »
Vagy mégse húzhatjuk ki. :lol: A Pókember előzetest láttad, beszéltünk is róla. :)
Idézet
Several actors reprise their roles, including Zendaya as Michelle "MJ" Jones, Jacob Batalon as Ned: Parker's best friend, Tony Revolori as Parker's rival Eugene "Flash" Thompson, Angourie Rice as Parker's classmate Betty Brant, Laura Harrier as Toomes' daughter and Parker's former classmate Liz.
Forrás

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10584 Dátum: 2019. Május 01. - 08:34:13 »
Simán ki lehet magyarázni, hogy a főbb osztálytársai szintén elporladtak a Végtelen Háború végén, és most vissza lettek hozva ők is, ezért nem öregedett egyik sem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10585 Dátum: 2019. Május 01. - 13:17:30 »
Voltaképpen van egy másik magyarázat is, nekem először ez jutott eszembe.
A csettintés után mindenki összeomlott. Kellett legalább egy év, mire az ország talpra állhatott, új vezetőket választottak, és minimum még 1-2 év plusz, mire kitalálták, hogy a fele annyi emberrel hogy működtessék az országot - amit bizonyít az utcai szemét és hasonlók is, mert nyilván nem az volt a legégetőbb probléma a sok közül, és kevés volt rá az ember. Tanárból is fele annyi maradt, ahogy tanulókból is. Szóval 3-4 év simán kimaradhatott az oktatásból, mire eljutottak odáig, hogy mindenki onnan folytathassa, ahol abbahagyta.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10586 Dátum: 2019. Május 01. - 16:01:20 »
És megérkeztek a válaszok. Örülök, hogy a logikus magyarázatokat választották, csak kár, hogy a filmből nem derültek ki, és ezért egy-két dolognál az emberek csak vakargatták a fejüket, hogy most akkor mi is van. Mindenesetre így mindjárt pozitívabban ítélem meg a filmet.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10587 Dátum: 2019. Május 01. - 23:15:38 »
Jó volt a film, hatásos befejezéssel! Amit sajnáltam, hogy  a Szemlélő nem jelent meg, a csatajelenet közben, mert ez azért csak nagyobb esemény volt, mint a Galaxis őrzői 2.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10588 Dátum: 2019. Május 02. - 08:53:54 »
Simán ki lehet magyarázni, hogy a főbb osztálytársai szintén elporladtak a Végtelen Háború végén, és most vissza lettek hozva ők is, ezért nem öregedett egyik sem.
Pontosan ezt mondtuk mi is, hogy ez mennyire vicces, hogy Peter életében minden lényeges gyerek karakter a csettintés áldozata lett. :lol:
Voltaképpen van egy másik magyarázat is, nekem először ez jutott eszembe.
Igen, ebben biztos vagyok, hogy pár sulis év a túlélőknek is kimaradt, de attól még a túlélők ugyanúgy idősebbek lesznek 5 évvel. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10589 Dátum: 2019. Május 02. - 18:49:47 »
Pontosan ezt mondtuk mi is, hogy ez mennyire vicces, hogy Peter életében minden lényeges gyerek karakter a csettintés áldozata lett. :lol:
Ha úgy nézzük, akkor Mordály életében is mindenki eltűnt.  ;)

Igen, ebben biztos vagyok, hogy pár sulis év a túlélőknek is kimaradt, de attól még a túlélők ugyanúgy idősebbek lesznek 5 évvel. ;)
Ezzel sincs semmi baj, úgyis megszoktuk a filmekben, hogy általában 15 éveseket 20-25 éves színészek játszanak. A 18-20 közöttieket meg 30 felettiek.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10590 Dátum: 2019. Május 02. - 19:47:46 »
Ebben maximálisan igazad van. :lol:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10591 Dátum: 2019. Május 02. - 21:06:41 »
És megérkeztek a válaszok. Örülök, hogy a logikus magyarázatokat választották, csak kár, hogy a filmből nem derültek ki, és ezért egy-két dolognál az emberek csak vakargatták a fejüket, hogy most akkor mi is van. Mindenesetre így mindjárt pozitívabban ítélem meg a filmet.
Nagyon jó kérdések, meg a többi is, amiket itt fejtegettetek, de a válaszok nem kielégítőek, vagy nem logikusak, így nézve elég sok hiba van a filmben.
Én felteszek még egy kérdést. Miért kellett Hulknak szemüveg? Csak azért, hogy egy ilyen ostoba sablont erősítsenek, és ettől professzorosabb a kinézete? Ne találják már ki, hogy a Hulk rövidlátó! Nem gondolhatják komolyan, hogy Hulknak rossz a szeme!? Sokat olvasott sötétben, és szemüvegre van szüksége, mi? :stupid:
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10592 Dátum: 2019. Május 02. - 23:18:52 »
A képregényben is volt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10593 Dátum: 2019. Május 03. - 06:32:57 »
És ettől már reális?
Egy fizikailag tökéletes lény, aki visszagyógyul mindenből, annyit olvas, hogy nem bírja a szeme, túlerőltette. Vagy genetikailag gyerekkora óta rossz neki?  :grimasz: :haj: :ugralhehe: :wacko:  :oh: :lol:
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10594 Dátum: 2019. Május 03. - 06:34:35 »
Azért hordja, mert így jobban bejön a csajoknak.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10595 Dátum: 2019. Május 03. - 12:34:10 »
Tudósként nem kizárt, hogy előtte is szemüveges volt. Lehet, hogy az imázshoz kell, mint a pipa.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10596 Dátum: 2019. Május 04. - 14:12:28 »
Régen írtam már a fórumra, igazából csak olvasgattam ki, mit, hol írt. Amolyan csendben elvagyok ember voltam, de tegnap megnéztem a Végjátékot és annyira kikívánkozik belőlem a dolog, hogy igazából az sem érdekel ha senkit nem érdekel amit most írok, de ki kell írnom magamból. Maga a film látványra tetszett. A történet kevésbé. Ennek ellenére nem azokat a dolgokat fogom most leírni, amit több oldalon keresztül már mások is leírtak. Igazából, majdnem mindenkinél vannak dolgok amikkel egyetértek. Az időutazós logikai bukfencektől, az alternatív idősíkokon át a gagyi dolgokig (pl: én se értem miért kellett Thorból sörhast csinálni, meg Hulkból azt ami lett) Utána olvastam meg néztem egy csomó magyarázatnak, és arra jutottam, hogy tök mindegy, hogy nálam 5/3 a film, meg úgyse érdekel senkit, hogy nekem nem igazán tetszett a Végjáték. Egyéni szoc problem. Lezártam magamban, hogy ez van, el kell fogadni, kész. Nade, én már nem a filmbéli kérdésekkel foglalkozom már, hanem a következő kérdésekkel: akkor innentől minden film ami nem előzményfilm lesz, az 2023 és után játszódik? (pl: Pókember: Idegenben) Kik lesznek a húzónevek: Robert Downey Jr. nem azt mondom, hogy elvihette volna a hátán az egész univerzumot, de akárhonnan nézzük, a legnagyobb név volt. Chris Hemsworth, nagyon jó Thornak. Ok, róla olvastam, hogy aláírt még a Marvel-nek, lesz Thor 4 vagy Galaxis Örzői 3 vagy mindkettő, de annyi embert szerintem nem vonz mint az előző. Chris Evans is szuper volt. Nekem képregényben Amerika Kapitány sokkal szimpatikusabb mint Vasember, de ebben a filmes univerzumban úgy érzem Ő csak 2. A Galaxis Örzői szuper volt, nekem nagyon tetszett és szerintem rengeteg ember a világban itt ismerte meg ezeket a "hősöket". Benedict Cumberbatch nagyon jó színész(nek tartom), de ennyire összefogni egy csapatot... És akkor jöttek a barátokkal, ismerősökkel a beszélgetések. Ki jobban, ki kevésbé, ki meg csak a filmes képregényhősöket ismerve. És a kérdések: milyen új filmek jönnek? Shang-Chi? (ki az a ..?) The Eternals (mi vaaan? azok meg kik?). Tudom, tudom, ezek a filmek nem pár százezer embernek készül, hanem az egész világnak, de ennyire ismeri ezeket a világ? Nah és itt jött egy újabb gondolatom. Vajon ez a fantasztikus 11év, ami alatt ezt a világot felépítették, rajongók millióit kényeztették, vonzották és hódították meg, képes lesz ennyire új "ismeretlen" hősöket, hős filmeket elvinni a hátán? Amikor Marvel Kapitányt behozták én örültem neki, de ismertem, még ha mindenki a környezetemben kérdezgetett is, hogy ki a .. ez a nő? Mindenhol írták, mondták, hogy azért kell előzmény film neki, hogy mivel Ő lesz az egyik kulcsszereplő a Végjátékban, kell, hogy tudják az emberek kicsoda. Ehhez képest szerintem nem sok semmit csinált. Tonyékat meg lehetett volna más ötlettel is menteni (írói szemszögből értem), illetve felrobbantotta Thanos űrhajóját. Full lapos karakter volt. Szóval a nagy kérdés, hogyan tovább? Hogyan lesz tovább? Jönnek a Marvel sorozatok, de ahogy látom, azok is előzmények lesznek. Pókembert imádom a legjobban a képregényekben, de már rohadtul unom, hogy állandóan egy tinit nézek a vásznon.  Bármennyire is izgalommal, mégsem akkora lelkesedéssel várom az elkövetkező filmeket. Kicsit borúsnak, vagy nem is borúsnak, hanem laposnak érzem a jövőt. Jó, persze, Pókembert, A Galaxis Örzőit, meg Dr. Stranget moziban fogom megnézni, de a többi szerintem letöltős lesz. Kivéve, ha valaki(k) meggyőz(nek), hogy jó filmek voltak a moziban. Meg még egy kérdés, ami talán nem mindenkinek annyira fontos: a zene? Amerika Kapitány vagy a Bosszúállók zenéjétől mindig libabőrös lettem. A Vasember zenéje is szuper. A Galaxis Örzőinek témája is remek. (futáshoz ezen 4 film zenéit használom) Mi lesz a zenékkel? Lesz-e olyan zene ami ilyen szintem libabőrt fog okozni embereknek? Azt hiszem, mindenre választ 2020 és után kapok/kapunk.
A fent leírtak a saját véleményem, valamint a baráti és ismeretségi körben folytatott beszélgetések és kérdések, ötletelgetések eredménye.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 04. - 14:29:00 írta slider78 »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10597 Dátum: 2019. Május 04. - 21:00:19 »
Szerintem nem kell nagyon aggódni. Lényegében csak két színész/karakter szállt ki, Steve és Tony.

Ezután is lesz a libabőrös zene, mert Bosszúálló csapat ezután is lesz, csak kettőjük nélkül. Marad a Guardians is (bejelentették, hogy visszavették Gunnt, 2020-ban forgatják a 3-at, úgyhogy jó eséllyel 2021-ben ki is kerül), marad Strange is.

Black Panthert és Captain Marvelt nem emlegetted, de nyilván már ők is vannak, és talán még mások is. Az X-men még legalább 4-5 évre van, azt külön említették, de az F4-et nem, úgyhogy az talán előbb is odakeveredhet. Úgy néz ki, a  jövőben lesznek "valódi" MCU sorozatok, és az isten tudja, hogy még mi. Szóval hőshiány egyelőre nem lesz

Hogy jó lesz-e mindez, egy másik kérdés, de eddig jól csinálták, úgyhogy én nem félek.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10598 Dátum: 2019. Május 04. - 22:49:48 »
slider78: egy kicsit bennem is felemás érzések keringenek a Végjátékkal kapcsolatban. Elsőre én sem tudtam eldönteni, hogy most tetszik-e vagy sem. Viszont minél tovább ülepedik az élmény, annál jobban látom meg az értékeit a filmnek és annál jobbnak tartom. A hogyan tovább kérdésre pedig tényleg nehéz gondolni, mert a Végjáték tényleg tök jól lezárta az eddigi filmek sztorijait, és ezzel együtt kerek egész az egész. Ezért jó a felvetésed, hogy vajon mit várhatunk a jövőben, de egyelőre én sem aggódom.

Új gondolat:

Nézegettem, hogy hogyan alakult napról-napra a film bevétele. Azt már mindenki hallotta, hogy az első hétvégével hatalmasat robbantott a film a maga 1,2 milliárdjával. Viszont utána nagy csend volt ezzel kapcsolatban mindenhol. Én ezért is nézegettem, mert kíváncsi voltam, hogy vajon sikerül-e a trónfosztás a filmnek. Aztán az első hétvége után, amilyen komoly volt a kezdés, olyan lassan haladt tovább a ranglétrán a film. Így ezt a tendenciát látva nem hiszem, hogy az Avatar első helye veszélyben lenne. Na de most a hét végéhez közeledve ismét beindult valami, mert a péntek esti adatokkal bezárólag már túllépte az 1,9-et is a film, és rögtön a minden idők listáján az ötödik helyre jött fel. Ha megmarad ez az új lendület a hétvégére (szombat-vasárnap), akkor akár a harmadik hely is meglehet (tekintve, hogy ahhoz mindössze 150 millát kéne termelnie), ami másfél hét alatt figyelemreméltó teljesítmény lenne. Amúgy szerintem a második hely is fogható, amit most a Titanic tart 2,187 milliárddal. Drukkolok neki, hogy meglegyen.  :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10599 Dátum: 2019. Május 04. - 23:34:05 »
Én is szinte már kezdtem megsajnálni szegény kicsi Endgame-et, amikor láttam, hogy a premier utáni hét hétköznapjain "csak" bő 100 milliót hozott naponta :D

A jelen állás szerint a 2. hely kb. 99%, az Avatart meglátjuk, de bőven meglehet. Persze jelentősen visszafogottabb lesz az aranyeső a második hétvége után, de azzal számoljunk, hogy az Endgame nagyjából három hónapig lesz mozikban, az 1,9 milliárdos adat pedig 8(!) napnál volt. Ökölszabályként azt szokták emlegetni, hogy az összbevétel kb. 60 százalékát termeli egy film az első két hétben, szóval a jelen állás alapján talán a 3 milliárd sem elérhetetlen.

Én valamikor megszponzorálom őket még egy jeggyel, nehogy pont az hiányozzon a végelszámolásnál :D