Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 883421 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #820 Dátum: 2008. Június 17. - 00:57:04 »
Válasz Kaienek. Megnéztem az öt kedvenc történet listádat, és pont olyanokat jelöltél be az első három helyen, amikben nem is a Hulk a főszereplő. Aztán a listában csak Peter David történet található, mintha az előtte megírt kb. 300 történet bakfitty lenne! Ezek alapján én is azt állíthatnám, hogy csak David írásait olvastad, és csak Rick Jones és Marlo miatt! :hehe:
Aztán azt mondani, hogy Lee verziója a sajátja és nem a képregényes Hulk, komolytalan. Minden író egy kicsit úgy alakította a zöld melákot ahogy neki tetszett. David KITALÁLT egy új változatot, Lee nem! Akkor eszerint a professzor Hulk egy nagyon jó Peter David sorozat, de nem Hulk sorozat? David előtt több száz történet volt már, ne mondjuk már, hogy ő a legmeghatározóbb! Ha Davidnek nem tetszett az nem jelenti azt, hogy Ang Lee bármit is felforgatott, pont David vezette be a saját elképzelését! :nezze:
Raimi Pókember filmjei azért jók, mert ő eleve rajongó, már a Darkmannel megmutatta, hogy tud mit kezdeni az effajta karakterekkel. Lee sajnos nem rajongóként így állt hozzá, ő a mélységekbe tekintett, ami sokakat nem fogott meg. Az egész olyan mintha a Frankensteint egyszerű szörnytörténetként fognánk fel. Sokan pont azért ítélik el a Hulkot mert egy ostoba zúzógépet látnak benne, holott a kritikusok szerint a Marvel egyik legösszetettebb figurája, ami nem csak a többes tudatra vonatkozik.
Nekem az sem tetszik, hogy sokak szerint ez a realisztikusabb Hulk, kinézetre. Ez nevetséges, így sosem nézett ki képregényben! Miért nem tud óriásiakat ugrani? Miért roncsokkal védi magát a golyóktól, hisz tudja, hogy sebezhetetlen? Miért nem az adrenalin növeli a dühét? Ha már a dühről van szó az első filmben a Hulk szinte szétpattan a haragtól, érezhető a feszültsége, itt csak üvölt egy nagyot.
Szóval hangsúlyozom, összességében tetszett a film, de sajnos ez sem tökéletes, és itt a probléma az volt, hogy fontos dolgokat áldoztak fel a nézősereg megnyerésére. Pont az jut eszembe amikor folytatták a Tim Burton féle Batmant. :'(

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #821 Dátum: 2008. Június 17. - 07:38:08 »
Na, bár a filmet még nem néztem meg (elvileg csütörtökön megyünk Nihillel), de most megnéztem ezt az 5 kedvenc Hulk sztorit és kaine, eléggé elfogult vagy. Mind az 5 Peter Davides? Ez már azért túlzás... ;) Jó író volt Peter David, de szerintem legalább ugyan olyan jók voltak a vol3. sorozatnak azok a részei, amiket Jenkins írt. Példának okéárt, ah már a fimnél és Förtelemnél tartünk, akkor a 25. szám, az Always in my mind. Persze elhiszem, hogy neked ezek a kedvenceid, de ha már egy ismert honlapra megy ki a lista, esetleg rakhattál volna bele legalább egy olyat is, amit nem Peter David írt... ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #822 Dátum: 2008. Június 17. - 09:36:09 »
Mégis csak szerepel Amerika Kapitány a Hulkban. Igaz nem úgy ahogy szeretnénk, de ez is több a semminél. Van egy jelenet a filmben remélem nem sütök el spoliert, amiben a Pentagonban járunk Ross tábornokkal és Blonsky-val. Még mielőtt elkezdenének beszélgetni a szuperkatona szérumról, a háttérben látszódik egy portré ami egy férfit ábrázol, alatta az írás pedig: Steve Rogers.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #823 Dátum: 2008. Június 17. - 14:18:44 »
Megnéztem az öt kedvenc történet listádat, és pont olyanokat jelöltél be az első három helyen, amikben nem is a Hulk a főszereplő. Aztán a listában csak Peter David történet található, mintha az előtte megírt kb. 300 történet bakfitty lenne! Ezek alapján én is azt állíthatnám, hogy csak David írásait olvastad, és csak Rick Jones és Marlo miatt! :hehe:
Tény és való, hogy a Hulk önmagában nem elég jó. Nem véletlenül volt Sam Wilson, vagy Rick Jones állandóan mellette. Ugyanúgy szüksége van a mellékszereplőkre, mint Pókembernek. Rick Jones nagy kedvencem, ez igaz. Hidd el, olvastam PAD előtt is 100+ Hulk történetet, és a legjobb is közepes volt. Nem véletlen se az, hogy őt tartják A Hulk-írónak, se az, hogy a címen maradhatott folyamatosan 11-12 évig. Mondj még egy írót Stan Lee-n kívül, aki ennyi ideig írt egy címet!
Idézet
Aztán azt mondani, hogy Lee verziója a sajátja és nem a képregényes Hulk, komolytalan. Minden író egy kicsit úgy alakította a zöld melákot ahogy neki tetszett. David KITALÁLT egy új változatot, Lee nem! Akkor eszerint a professzor Hulk egy nagyon jó Peter David sorozat, de nem Hulk sorozat?

Szerintem nem igaz. David egyszerűen karakterfejlődést mutatott be. Nem lehet a Hulk mindig buta és "hagyjanak békén". Nagyon jól kitalálta előbb a szürke Hulkot, a bunkó stílusával, majd az intelligens Hulkot, végül a Banner smash karaktert. Ezzel szemben Ang Lee kizárólag az alapkoncepciót vette figyelembe, hogy van egy szörny, aki szenvedő alany és kész. Pontosan az ő verziójára lehetne ráhúzni azt, hogy Frankeinstein, csak zöldben.  ;)
Idézet
Miért nem tud óriásiakat ugrani? Miért roncsokkal védi magát a golyóktól, hisz tudja, hogy sebezhetetlen?

Ezt megint betudhatod a filmes "visszavett" koncepciónak. Azért nem tud óriásiakat ugrani, mert a múltkor tudott, és az megbukott.  ;) És ha már emberközelibbé tették, abban benne van az is, hogy azért ne legyen golyóálló, vagyis ne lepattanjanak róla a golyók, minimum fájjanak neki.  ;)
De úgy látom nem győzzük meg egymást, két nagy Hulkos.  ;D
megnéztem ezt az 5 kedvenc Hulk sztorit és kaine, eléggé elfogult vagy. Mind az 5 Peter Davides? Ez már azért túlzás... ;) Jó író volt Peter David, de szerintem legalább ugyan olyan jók voltak a vol3. sorozatnak azok a részei, amiket Jenkins írt.
Nem hiszem, hogy rám húzhatnád, hogy elfogultságból írtam, vagy valami. Olvastam az összes Jenkinses történetet is, a legjobb esetben "jó" volt, de kiemelkedő egyik sem. Még az utána jövő Bruce Jones-os Hulkok is jobban tetszettek, de még azok sincsenek sehol a fenti sztorikhoz képest. PAD tényleg kiváló író, de egyszerűen a nagy számok törvénye alapján is érthető a dolog, hisz írt vagy 140 számot, míg a többiek ennek csak töredékét.  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #824 Dátum: 2008. Június 17. - 14:45:18 »
Idézet
Nem hiszem, hogy rám húzhatnád, hogy elfogultságból írtam, vagy valami. Olvastam az összes Jenkinses történetet is, a legjobb esetben "jó" volt, de kiemelkedő egyik sem. Még az utána jövő Bruce Jones-os Hulkok is jobban tetszettek, de még azok sincsenek sehol a fenti sztorikhoz képest. PAD tényleg kiváló író, de egyszerűen a nagy számok törvénye alapján is érthető a dolog, hisz írt vagy 140 számot, míg a többiek ennek csak töredékét. 

Az lehet, hogy szerinted nem olyan jók (itt látszik a vélemény különbség :D), de a nagy számok törvény alapján, ha már ezt emlegeted, azokban is voltak igenis jó sztorik! És pl. ha nem is a vol3-as sztorikat, de lagalább a régebbi vol2-ből meg lehetett volna említeni legalább egyett (pl. nagy kedvencem az első találkozása az Inhumans-ekkel, ha jól emlékszem az első Annualban), hogy ne csak azt lássák a laikusok, hogy "jó, volt egy Peter David, aki írt jó sztorikat, de azok kívül egy rakat sz*r az egész sorozat". Mert nekem egy kicsit ez jön le abból, hogy 5, egymáshoz időben viszonylag közel álló sztorit jelöltél meg a legjobb Hulk történetként. Illetve a filmben szereplő Hulk személyisége miatt is jobb lett volna, ha van ott egy klasszikusabb Hulk történet. ;)
És Peter Davidnél azért ne felejtsük el, hogy pl. a szürke Hulk esetén még kapott anyagból dolgozott, mivel emlékeim szerint, az még Byrne hagyatéka volt. Amit igazán nagyon jól kitalált, az az okos Hulk volt. És ezeket keverte mesterien Jenkins. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #825 Dátum: 2008. Június 17. - 14:51:14 »
Szerintem elég kiszámíthatóan keverte Jenkins. De tudd, hogy tőlem megkérdezték, mi a szerintem 5 legjobb Hulk-történet. Nem életmű összefoglalót kértek.  ;) Csak azért nem mondtam volna mást, hogy minden időszakból legyen benne valami.  ;) Igen, a 140 történet között van egy csomó, ami gyengébb a legjobb Jenkins-írásoknál. De a 140 legjobbjaihoz képest sehol sincs Paul barátunk.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #826 Dátum: 2008. Június 17. - 15:32:53 »
Na mindegy, látom ebben már sosem fogunk egyet érteni. Nem offolom tovább a topikot. ;) Mindesetre, ha sikerül csütörtökön megnéznem, utána én is megírom majd a véleményemet a filmről. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #827 Dátum: 2008. Június 17. - 15:37:40 »
Figyelj a Steve Rogers-es képre a Pentagon falán  :nezze:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #828 Dátum: 2008. Június 17. - 15:45:01 »
Ne is haragudj Ben, de a legkevésbé sem érdekel a Steve Rogers képed... ;) Én a Hulk miatt megyek a moziba! :D


Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #830 Dátum: 2008. Június 17. - 16:27:43 »
alulról a 3. na az ütős  8)

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #831 Dátum: 2008. Június 17. - 16:54:35 »
Jó lett volna ha a filmben is így néznek ki. :hehe:

Visszatérve korábbi eszmecserénkhez, Kaine, sztem téged sosem Hulk karaktere fogott meg, hanem Rick Jones a kedvenced, ezt be is ismered. Erre utal az is amikor kifejted, hogy a karakter önmagában nem áll meg és itt a probléma forrása. Igenis megáll, pont amikor nem volt mellette 'haver' jobban előhozták a mélységeket.
David prof hulkjával pont arra utaltam, hogy egy író úgy alakított egy karaktert ahogy neki megfelelt. Az összes Hulk sztori töredékét alkotja ez a változat. Ezért Lee a legtöbbször szerepelt formát vette alapul és ez van az új filmben is. Majd a harmadikban lesz egy önkontrollos Banner-Hulk a Vezető ellen.
És az egyik legnagyobb Hulk alkotó Bill Mantlo, akinek a lélekboncolgatásai nélkül David sem juthatott oda ahova! A szürke is az ő találmánya ahogy az okos tudós változat is, a gamma kutyák, a személyiséghullámzások, az apai zsarnokság stb.
Kaine, neked az első film részben azért nem tetszett mert a haslonló stílusú képregény részek sem tetszettek. A lényeg az, hogy az összes Hulk történetet együtt kéne összehasonlítani, nem csak a Peter David korszakot. ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #832 Dátum: 2008. Június 17. - 17:03:28 »
Köszi, Ben! Az alról az ötödik és a felülről a harmadik Förtelem sokkal jobb, mint amit a filmben használnak... :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #833 Dátum: 2008. Június 17. - 17:22:18 »
Nah klassz kis képe, nekem az a szomorú hulk tetszik! :lol:
amúgy a förtelem nem így néz ki eredetileg??? :

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #834 Dátum: 2008. Június 17. - 17:25:08 »
De pont így, csak nincsenek benne csavarok. :hehe:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #835 Dátum: 2008. Június 17. - 17:40:30 »
Nyehehee, de akkor minek kellet megváltoztatni a film kedvéért? szerintem ráadásul sokkal rosszab is lett...  :-\

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #836 Dátum: 2008. Június 17. - 17:59:39 »
Megszokhattad volna már, hogy a filmben megváltoztatják a karaktereket. Lásd: Zöld Manó.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #837 Dátum: 2008. Június 17. - 18:04:26 »
Mondjuk a Zöld Manónál még valamilyen szinten érthető is. De, hogy a Förtelem esetében a mai számítógépes technikával mi szükség volt erre... :stupid:

Genal

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #838 Dátum: 2008. Június 17. - 18:10:07 »
hát végülis sokkal förtelmesebb lett ;D amúgy én nembántam h megváltoztatták a kinézetét

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #839 Dátum: 2008. Június 17. - 18:13:00 »
De gáz..ez a filmes förtelem kívül hordja a csontjait... :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"