Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 882000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10640 Dátum: 2021. Március 18. - 21:49:23 »
Na ki van túl a Zack Snyder: Az Igazság Ligáján? :D
Nekem tetszett, sok hiányzó foltot befedett. A legvége is érdekes volt, és annyira nyitottan ért végett, hogy sok kérdés maradt bennem, de szerintem másban is.
Szóval lehet engem kinevetni, nem spoiler, mert erre semmi utalás nem volt, szóval ez az én rajongói teóriám, de mi van ha nem is Supi jött vissza, hanem a Marsbéli Fejvadász ugrott be e helyére, motiválás gyanánt? ;) :P :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10641 Dátum: 2021. Március 19. - 11:56:22 »
Én a Superman Batman ellen óta nem néztem DC mozifilmeket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10642 Dátum: 2021. Március 19. - 14:16:35 »
Igen, megértem. :( Sajnos a legutóbbi Birds of Prey volt az utolsó szeg amit bevertek a koporsójába az egész DCMU-ba. És a különböző egyéb Elseworlds megközelítések se nagyon fognak lázba hozni. De ez a "pótlás" kellett nagyon. ;) Legközelebb talán csak a Flash film fog érdekelni, már csak Keaton miatt is, akit ha minden igaz sikerült vissza hívni.
TV terén eddig ami szerintem nézhető DC-ből, az a Stargirl, Titans, Doom Patrol, és a most indult Superman & Lois.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10643 Dátum: 2021. Március 19. - 16:58:19 »
Én pont a többit szerettem. :) A Flash a kedvencem (ezért is nem érdekel a mozifilmes verzió), a második az Arrow volt, de a Supergirlt is szerettem. A többit idő hiányában nem néztem, a Superman meg már hetvenedszer nem izgat fel. A Lois és Clark nagy kedvenc volt, a Smallville is tetszett, nagyjából mindent tudok róla.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10644 Dátum: 2021. Március 19. - 18:18:32 »
Sajnos a legutóbbi Birds of Prey volt az utolsó szeg amit bevertek a koporsójába az egész DCMU-ba.
Huh, az borzalmasan rossz lett valóban.

Na ki van túl a Zack Snyder: Az Igazság Ligáján? :D
Én még nem jutottam a végére, de három órát már megnéztem. Vannak benne pozitív dolgok, de amúgy szvsz, nagyon vontatott és szenvedős az egész, a zenéje pedig borzalmasan rossz. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy a moziváltozatot ennyire megvágták. Szóval érdekességnek elmegy, egyszer meg lehet nézni, de ez se fogja a DC-nek megváltani a világot.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10645 Dátum: 2021. Március 19. - 21:08:58 »
A film vége felétől lesz igazán érdekes. ;) Kíváncsi leszek akkor is a véleményedre. :) Annyiból jó volt, hogy megtudtuk hogy mik voltak az érthetetlen és akkor még logikátlannak tűnő jelenetek a másikban. A zene az valóban csalódás, bár Aquaman harci jeleneteiben egész kellemes hangzású dallam volt, sajnos csak ott.

Gyeze

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10646 Dátum: 2021. Március 20. - 09:35:01 »
Nekem nagyon tetszett, sokkal érthetőbb és élvezhetőbb volt így. Nem tűnt fel, hogy négy órás film. Örültem, hogy kivágták belőle az eredetiben lévő bárgyú, poénkodni próbálós részeket.
Sajnálom, hogy ezt a történetszálat nem fogják továbbvinni. Már a Batman vs Superman is tetszett nekem, mert lehetett érezni, hogy ez csak felvezető egy nagyobb, sötétebb epic sztorihoz. Nem tudom miért kritizálták annyira és hagytak fel ezzel az univerzum építéssel.
Sajnálom. Remélem azért a Synder cutnak lesz egy sikere és ez ráébreszti a készítőket, hogy ezt vagy ehhez hasonló stílusban kellene folytatni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10647 Dátum: 2021. Március 20. - 10:06:41 »
A film vége felétől lesz igazán érdekes. ;) Kíváncsi leszek akkor is a véleményedre. :)
Hát, nem mondhatnám, hogy változott a véleményem. A végén lévő harc még egész tűrhető volt így is, azt leszámítva, hogy Darkseid CGI-ja annyira gáz, hogy arra szavak sincsenek. Viszont a lezáró képsorok elég gázosak voltak. A Marsi Fejvadász egyáltalán nem hiányzott belőle, én meg lettem volna nélküle, A Luthoros extra jelenet, ami már a mozis verzióban is benne volt máshogy, tök felesleges volt benne, mert az utána következő jövőt látó rész teljesen ellent mond neki, amibe aztán Joker még kevésbé hiányzott, ami totál fan service. Ez az egész, apokaliptikus jövő a gyilkos Supermannel totál katyvasz, amit egyáltalán nem csodálom, hogy teljesen elkaszáltak. Összességében vannak jó pillanatai a filmnek, vannak olyan dolgok, amik több értelmet nyernek így, akár más filmek esetében is (pl Aquaman film egyes jelenetei így sokkal érthetőbbek), többet kapunk egyes karakterekből, mint Kiborg és Flash, de ezeken felül szerintem nagyon szenvedős a film, és egyáltalán nem csodálkozom, hogy ezek mind kivágásra kerültek. Persze a sima mozis verziónak is megvoltak a maga hülyeségei és hibái, de még így is azt mondom, hogy az jobb volt.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10648 Dátum: 2021. Március 20. - 19:34:33 »
A régiben sajna semmilyen Darkseid nem volt, itt azért kaptunk ,meg Jóságos Nagymamát is, igaz csak mutatóba. :D És kiderült honnan is bukkant elő Flash először Bruce-nak, és mi is volt az a figyelmeztetés. ;) Ami nekem itt csalódás volt az a 4/3 formátum. Ami lehet hogy IMAX, de ez a fajta konvertálás, egy 16:9-es HD Tv-n fura. Ha lesz fizikai hordozója, lehet hogy buta vágyálom, de jó lenne egy másik képformátum addigra.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10649 Dátum: 2021. Március 20. - 19:52:14 »
Én megnéztem. Sokkal jobb volt, mint az a se füle se farka mozis verzió. Szerintem sorozatként tök jól funkcionálna a továbbiakban is, akár folytatásokkal. Ha ezzel a látvánnyal a DC meglépi, hogy sorozatot  készít, lazán beelőzi az MCU-s, Disney+-os sorozatokat. A sztori egyszerű, de nem teljesen bugyuta (lásd Transformers filmek) , simán hozza az átlag MCU-s színvonalat. Filmként szerintem rettentő hosszú és a formátuma sem kedvez neki, valamint a jelenetek és a vágások sem film, hanem inkább sorozatélményt adnak. Marsbéli vadásznak semmi értelme nem volt az egészben, még easter eggként sem és volt pár értelmetlen és idegesítő lassítás, de simán nézhető. Összegezve: nagyon is jót tett a moziverziónak ez a kiegészítés, de inkább epizódokra bontott sorozatnak való, amit akár 1-2 újabb "évadban" tovább néznék ebben a látványban, minőségben.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10650 Dátum: 2021. Március 21. - 15:29:28 »
Ami nekem itt csalódás volt az a 4/3 formátum. Ami lehet hogy IMAX, de ez a fajta konvertálás, egy 16:9-es HD Tv-n fura.
Igen, az engem is zavart.  :roll: Már-már retro feeling ilyen képaránnyal nézni filmet, gondolkoztam, hogy a pincéből előszedem a régi kocka TV-t.  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10651 Dátum: 2021. Március 22. - 19:05:29 »
Megnéztem én is, bár nálam az eredeti verzió egy kritikán aluli sz*r volt, úgyhogy ettől sem vártam sokat. Viszont tényleg sokkal jobb lett, mint az eredeti verzió, sőt, meglepő, de azt mondanám, hogy még a közepesen gyenge Batman V Superman-nél is jobb. Persze az eredeti hulladéknál nem volt nehéz jobbat csinálni  :hehe: , de meglepő, hogy mennyivel jobb lett a Snyder's Cut. A plusz jeleneteknek hála az egész film sokkal értelmesebb lett, a karakterek is megfelelő játékidőt kaptak végre, Cyborg is nagyon korrekt eredettörténetet kapott. Összességében ez a verzió egy tök vállalható és nézhető film lett, amire nem a minősége miatt mondanám hogy egyszernézős, hanem a hossza miatt.  :hehe: Bár én lenyomtam egyben a 4 órát, de egész jól elrepült az idő a film alatt. Ettől függetlenül ennek a verziónak is megvannak a maga hibái, és a legjobb Marvel filmekhez továbbra sem ér fel, de azt hiszem, a rajongók elégedettek lehetnek vele. Viszont a Knightmare szekvencia tényleg tök értelmetlen és fölösleges volt a filmben, ahogy Letonak is kár volt visszatérnie. A 4:3-as képarány viszont nem zavart, hamar megszoktam.

Idézet
Marsbéli vadásznak semmi értelme nem volt az egészben
Nekem tetszettek a jelenetei, de egyértelmű volt számomra, hogy azért tették bele, hogy felvezessék a karakterét az eredetileg tervezett folytatásokra. Csak hát azok már sosem készülnek el...  :hehe:

Viszont bár ettől a filmtől független téma, de még mindig megdöbbentő számomra, hogy a Warner lepasszolta/elvesztette Cavillt. Nem tudom, fognak-e találni még egy színészt, akihez ennyire passzolna Superman szerepe. :roll: Ha meg tényleg igazak lesznek a pletykák, hogy fekete Supermanben gondolkoznak, akkor nem igazán fog érdekelni a karakter.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10652 Dátum: 2021. Március 22. - 21:35:34 »
Túl közel repült a naphoz. :)

Gyeze

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10653 Dátum: 2021. Március 23. - 16:24:27 »
Idézet
Viszont a Knightmare szekvencia tényleg tök értelmetlen és fölösleges volt a filmben, ahogy Letonak is kár volt visszatérnie

Az eredeti elképzelést figyelembe véve egyáltalán nem volt értelmetlen a vége. Synder egy poszt apokaliptikus DC filmet akart csinálni, amiből csepegtetett egy kicsit és szépen fel akarta építeni a filmekkel az oda vezető történetet.
Sajnos sokan ezt nem értették meg és nem láttak a nagy egészet meg ami még lehet belőle és ezért lehúzták a filmjeit. Emiatt pedig dobták az egész univerzum építéses tervet és lett az ami már a Shazam óta van. Önálló filmek, amik nem utalgatnak egymásra mégis egy kalap kell őket emlegetni. 

gabo04

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10654 Dátum: 2021. Május 24. - 21:04:55 »
Kezdetnek nem rossz!  ;D


elge76

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10655 Dátum: 2021. Május 24. - 21:18:03 »
Idézet
Kezdetnek nem rossz!  ;D


"Segítettük őket a gyarapodásban"
...
"Sosem avatkoztunk közbe"

Hát nem tudom, nálam a kettő kizárja egymást, de biztos jó lesz. :)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 24. - 21:20:21 írta elge76 »