Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 881962 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1040 Dátum: 2008. Július 09. - 23:43:27 »
Pont ezt mondom, hogy erre a filmre már igaz, hogy egy két fantasztikus elemen kívül teljesen el lehet hinni, hogy ez igenis létezhet. És ezek az előbbi elemek sem Batman-re vagy a környezetére vonatkoznak, inkább technikai jellegűek.
erre előállnak egy ilyenkétarccal. Elhiszem, hogy cool, de legalább akkor ne nyíl egyenesen pontosan az arácnak a felénél égett volna le a búrája, ha már ilyen hihetetlen lett a másik arca
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1041 Dátum: 2008. Július 10. - 07:05:43 »
De pepo, azt is vedd figyelembe, hogy a képregényekben így nézett ki, és a rajongók biztos nagy balhét csaptak volna, ha itt a filmben nem ilyen lett volna. Gondolj bele, hogy téged is, mint Pókember rajongót mennyire kiakasztott, hogy mennyire béna lett pl Venom.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1042 Dátum: 2008. Július 10. - 08:42:05 »
 :spoiler:
Nekem csak annyi nem stimmelt vele, hogy Kétarc külseje elvileg csomó érzelmet vált ki az emberből (undor, meglepődés, talán sajnálat, kinek mi), de ezektől a képektől semmi ilyen késztetést nem érzek. Szóval remélem, hogy a végleges változat jobb lesz. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1043 Dátum: 2008. Július 10. - 09:32:08 »
 :spoiler: :spoiler: :spoiler:
Nekem sem jön be igazán ez a kétarc.
Jó óké, elég nehéz, de fogadjuk el, hogy valakinek így csontig ég az arca, és nem hal bele, sőt, még a korházban sem azzal kezdik, mint mindig, hogy eltávolítanák az égett szöveteket. Ehelyett így hagyják szenesemberkedni, azt hadd szokja.
De basszus, mi a fenét keres a szénné égett szemüregében a sértetlen szeme? A legérzékenyebb testrész az egész pofáján, és pont annak semmi baja, ez egy vicc, vagy mi, most Nolan hová tette a nagy realizmusat.
Felőlem legyen ilyen kétarc, ha ez tetszik neki, de akkor ebben maximum üvegszeme lehetne.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1044 Dátum: 2008. Július 10. - 09:44:53 »
De könyörgöm, ez nem a Büszkeség és Balítélet. Ez KÉPREGÉNY FILM. Tök mindegy hogy realisztikus vagy sem. Van egy alap, amihez így vagy úgy de igazodni kell. Fogadjunk azon senki sem agyal hogyha kitör a kis Alien fickó valakinek a gyomrából, hogy a rákba nő meg percek alatt 2 méteresre az a 20 centis izé. Nolan egész biztos remek munkát végzett ezzel a filmmel is, de azért mindre nem várjunk választ. A képregények egyik legnagyobb erénye, hogy megmozgatja a fantáziát. Hát akkor dolgoztassátok meg srácok.  :drying:

Amúgy a TDK New York-i premier előtti vetítésére már 4 jegyet potom 6100 dollárért árulnak az EBay-en.

New York-ban és Chicago-ban, a két fő forgatási helyszínen egy kis meglepetéssel kedveskedtek a rajongóknak.



« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 10. - 09:51:11 írta Ben Reilly »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1045 Dátum: 2008. Július 10. - 11:34:14 »
Ben, ki mondta neked, hogy azon senki sem agyal. Ez volt az egyik legdurvább, legkeményebb hibája az AVP filmeknek, hogy rövid időt hagytak a lény kifejlődésére, míg a régi Alien filmekben ez több napig is eltertott. De erről már volt is vita pont ebben a topicban.:nezze:
És amúgy is, Nolan kezdett bele ebbe a dumába, hogy ő teljesen reális képregényfilmet csinál, nem mi mondtuk neki, hogy azt kell csinálnia. :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1046 Dátum: 2008. Július 10. - 12:05:19 »
Rúgjatok fenékbe és hívjatok Mancinak.  :o

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1047 Dátum: 2008. Július 10. - 15:02:33 »
Szia Mancikám! Todd bácsikád nagyon szépen osztja az észt...ez egy képregényfilm teljes mértékben igazatok van, de ennke azért más a felfogása annak ellenére, hogy képregényfilm. Nolant meg anniyra nem hiszem, hogy érdeklik a rajongók...akkor a Batmobil meg a Batbyke sem így nézne ki, abban egészen biztos vagyok, plusz a film sem kedvez kimondottan a rajongóknak. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1048 Dátum: 2008. Július 10. - 15:08:42 »
Jó, de akkor sem kell minden egyes apró részletet ennyire komolyan venni. Ahogy Manci barátom is mondja, csak a film élvezetét rontjátok el saját magatoknak, ha minden apróságba beleköttök. Ez egyszerűen csak egy sci-fi (akárhonnan is nézzük), így nem kell mindennél azt várnunk, hogy tökéletesen egyezzen a való élettel. Ilyen és kész. Inkább magát a filmet nézzétek és értékeljétek, ne azt, hogy most reálisan égett le a félpofája annak a hülyének vagy nem.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1049 Dátum: 2008. Július 10. - 15:12:52 »
Pedig könnyű a magyarázat: elkapta egy bűnöző és éppen nyomta le a fejét a víz alá, hogy vallomásra bírja. Ekkor jött a nagy hirtelen lángtenger, ami elsöpörte a bűnözőt, Dent pedig fel akart jönni a víz alól, levegőt venni. Éppen az arcának felét emelte ki, amikor rájött, hogy mi a szitu, de addigra már az leégett. Úgyhogy a többit gyorsan visszanyomta a víz alá. Egészen biztosan be is fogják ezt mutatni majd a filmben...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1050 Dátum: 2008. Július 10. - 15:38:08 »
Akkor a Darkman-t már meg se nézzétek. A képregényes szenesedés és égés iskolapéldája.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1051 Dátum: 2008. Július 10. - 17:57:35 »
Ja persze, kár hogy nem így lesz a filmben.
Sepi: ez nem sci-fi lesz. Másrészt ez nagyon nem egy kis apróság szerintem és engedd már meg nekem, hogy bosszantson a dolog. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1052 Dátum: 2008. Július 10. - 18:03:53 »
Szerintem sem az, elvégre, ez egy szereplő teljes megjelenése.
Kis apróságnak egy apró elszólást neveznék, mint mondjuk a Pókember 3-ban a "nyomul az új srác" dumát, miközben már az 1-ben mondják, hogy Eddie a Hírharsonánál dolgozik, ez egy kis apróság, egy kis baki, de nem az ilyen.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1053 Dátum: 2008. Július 10. - 18:30:50 »
Már hogyne lenne sci-fi? Az összes szuperhős film az, akár tetszik, akár nem. A sci-fit nem csak a jövőben és az űrben játszodó filmekre lehet mondani.  ;) Mert ezeket a filmeket nem lehet a sima akciófilm kategóriába sorolni, ezek igenis tudományos fantasztikum filmek, és igen, a Batman is az, bármennyire is ragaszkodnak a föüldhözragadt verzióhoz.

Másrészt ez nagyon nem egy kis apróság szerintem és engedd már meg nekem, hogy bosszantson a dolog. ;)
Lehet hogy neked nem apróság, hiszen orvosnak tanulsz, te aztán pláne tudod, hogy eredetiben hogyan kell kinéznie. Ezt egy percig sem vitattam. És persze mindenkinek meglehet a véleménye róla, valakit bosszant, valakit teljesen hidegen hagy. Én ez utóbbiak közé tartozom, felőlem bohócsapkában is rohangálhat Harvey Dent, az sem fog padlóhoz vágni. Csak te is ne dörgöld állandóan az orrunk alá, hogy téged mennyire bosszant az, hogy mennyire nem reális Kétarc kinézete, akárhányszor egy képet kapunk róla Mancitól. De nem haragszom rád (remélem is, hogy nem ezt fogod kivenni az üzenetemből, hiszen elég régóta vitázunk már sok dologról, máshogy látjuk a világot, és ebben nincs is semmi probléma, csak tartsuk tiszteletben a másik véleményét is). Peace.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1054 Dátum: 2008. Július 10. - 18:55:14 »
Idézet
De nem haragszom rád (remélem is, hogy nem ezt fogod kivenni az üzenetemből, hiszen elég régóta vitázunk már sok dologról, máshogy látjuk a világot, és ebben nincs is semmi probléma, csak tartsuk tiszteletben a másik véleményét is). Peace.
Én meg haragszom rád és pont ez veszem ki belőle! :angered: ;D De Manci a hibás miért tette be a képeket, ugye igazam van? ;D

Na mindegy akkor meg sem szólalok. Annyit viszont megjegyeznék, hogy lehet én is egy véglet vagyok, de szerintem te meg túl könnyen nyelsz le dolgokat. Kétségtelen, hogy te jársz jobban, de ez sem a legjobb megoldás. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1055 Dátum: 2008. Július 10. - 19:04:06 »
de szerintem te meg túl könnyen nyelsz le dolgokat. Kétségtelen, hogy te jársz jobban, de ez sem a legjobb megoldás. ;)
Lehet, de minek idegeskedjek olyan dolgokon, amiken úgysem tudok változtatni. Te még fiatal vagy, pár év múlva majd te is máshogyan fogod látni a világot.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1056 Dátum: 2008. Július 10. - 19:15:27 »
Manci védelmére legyen mondva, ha a Spoiler tábla után mégis megnézitek a képet, felmegy a pumpa, emelkedik a vérnyomás és bosszankodtok rajta, az már a ti saratok.  ;D
És mellesleg hogy kedvenc költőmet idézzem: "Harcos ősöktől származom... apám a magas vérnyomással küzdött egész életében."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1057 Dátum: 2008. Július 10. - 19:50:31 »
Először nem akartam megnézni a képeket, gondoltam, úgyse lesz számomra nagy szám a Bat2, minek rontsam még tovább az esélyeit, de mikor olvastam, hogy csak Kétarcról van szó, csak rákattintottam. Az összes link hibás, kopizva se jön be.
Kettőtök vitájához annyit, hogy szerintem attól függ, mennyire veszed komolyan a részleteket, hogy mennyire szereted a karaktert, mennyire fontos neked, hogy elhidd, amit mutatnak róla. Batmanben engem sem érdekel semmiféle hasonló kis bukta, de Pókemberben például már engem is érzékenyebben érintene. Ja, és szerintem is sci-fi. Gondolj csak Gothamre. Majdnem űrváros. Vagy a nem annyira reális ellenségekre. Bár tény, hogy még as Batman a legkevésbé sci-fis.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1058 Dátum: 2008. Július 10. - 19:55:11 »
Közben a Warner minden mozis oldalról levetette a képeket.

De a leghülyébb átalakulása mégis a korábbi Harvey-nak volt.

« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 10. - 20:11:34 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #1059 Dátum: 2008. Július 10. - 20:11:42 »
Ja, letakarították a képeket.
Idézet
Lehet, de minek idegeskedjek olyan dolgokon, amiken úgysem tudok változtatni. Te még fiatal vagy, pár év múlva majd te is máshogyan fogod látni a világot.
Áh, nekem nagyon sok csalódáson kell majd átesni, hogy ez a fajta hozzáállás érvényesülni tudjon.
Idézet
Manci védelmére legyen mondva, ha a Spoiler tábla után mégis megnézitek a képet, felmegy a pumpa, emelkedik a vérnyomás és bosszankodtok rajta, az már a ti saratok.
Manci monnyon le! :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"