Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 344921 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1380 Dátum: 2010. Május 22. - 21:10:25 »
Az csak filmes dolog. Úgy gondolták a fordítók, az átlagembernek egy pocokszerű állatka jut eszébe róla, ami röhejes hatást kelthet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1381 Dátum: 2010. Május 22. - 21:19:40 »


 :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1382 Dátum: 2010. Május 22. - 21:26:18 »
Jó, és? :) Én tisztában vagyok vele, mi a rozsomák, de a film közönségének többsége nem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1383 Dátum: 2010. Május 22. - 21:33:57 »
Nem úgy szántam, csupán megkaptam a választ a kérdésre és gondoltam így ötletesen letudom zárni a párbeszédet.  :)

u.i.: éljen a rozsomák  :oh:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1384 Dátum: 2010. Május 22. - 21:55:24 »
10 év és most hallottad először, hogy Wolviból Farkas lett? :o Na ez a nem semmi. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1385 Dátum: 2010. Május 22. - 21:58:43 »
Igen, épp ezért kezdtem a magyarázkodással :D
Ritkán nézem szinkronosan a filmeket. Most is azért, mert lakótársam nem tud angolul és társasággal néztük.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1386 Dátum: 2010. Május 22. - 22:20:31 »
Jó. Tehát általában angolul nézem meg a filmeket. Csak nagy ritkán szinkronosan. De múlthéten megnéztük mind3 X-Men filmet magyar szinkronnal és... Rozsomák mióta lett Farkas?  :drying:
És tényleg! már 10 éves az x-men. (Az imdb-n automatikusan lesznek fekete-fehérek a filmes képek egy idő után? :headscratch:)
Ha jól tudom, ezt a döntést egy közvéleménykutatás előzte meg. Vihar meg Ciklon lett.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1387 Dátum: 2010. Május 22. - 22:24:42 »
Egyébként nekem sem tetszik, hogy Rozsomák Farkas lett (bár megértem az okát), de a Ciklon tényleg sokkal jobb név, mint a Vihar.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1388 Dátum: 2010. Május 22. - 22:51:03 »
Egyébként nekem sem tetszik, hogy Rozsomák Farkas lett (bár megértem az okát), de a Ciklon tényleg sokkal jobb név, mint a Vihar.
nem az! oké?!  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1389 Dátum: 2010. Május 22. - 23:01:30 »
De, és a karakterhez jobban is illik.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1390 Dátum: 2010. Május 23. - 00:45:13 »
Ezt nem értem. Elmagyarázná nekem valaki, a Ciklon miért illik jobban Ororo-hoz, mint a Vihar?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1391 Dátum: 2010. Május 23. - 07:57:49 »
10 év és most hallottad először, hogy Wolviból Farkas lett? :o Na ez a nem semmi. ;D
Főleg, hogy nem 10 éve Farkas, hiszen már a rajzfilmekben is Farkas volt, és az jóval régebbi.  ;)

Meg mondjuk az X-Men kezdetek: Farkas címből is le kellett volna már esnie korábban. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1392 Dátum: 2010. Május 23. - 09:54:39 »
Ezt nem értem. Elmagyarázná nekem valaki, a Ciklon miért illik jobban Ororo-hoz, mint a Vihar?
Egzotikusabb, pláne, hogy ez elvileg egy afrikai istennő neve volna. Ráadásul a ciklonok mindig komoly erejű és kiterjedt időjárási képződmények, ami jobban kiemeli, hogy Ororo nem csak helyben, hanem akár kontinentális szinten képes befolyásolni az időjárást.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1393 Dátum: 2010. Május 23. - 11:22:53 »
10 év és most hallottad először, hogy Wolviból Farkas lett? :o Na ez a nem semmi. ;D
Főleg, hogy nem 10 éve Farkas, hiszen már a rajzfilmekben is Farkas volt, és az jóval régebbi.  ;)

Meg mondjuk az X-Men kezdetek: Farkas címből is le kellett volna már esnie korábban. :)

->
Tehát általában angolul nézem meg a filmeket. Csak nagy ritkán szinkronosan. (...) Ritkán nézem szinkronosan a filmeket. Most is azért, mert lakótársam nem tud angolul és társasággal néztük.

Ebből következik, hogy a rajzfilmeket is angolul láttam, illetve, nem, nem esett le az X-Men Origins: Wolverine-ből, hogy Logan Farkas lett. Nem beszélve, hogy az utóbbit még messziről sem hallottam szinkronizált változatban.  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1394 Dátum: 2010. Május 23. - 11:34:11 »
illetve, nem, nem esett le az X-Men Origins: Wolverine-ből, hogy Logan Farkas lett. Nem beszélve, hogy az utóbbit még messziről sem hallottam szinkronizált változatban.  :)
Az addig oké, hogy nem láttad szinkronosan a filmet, de a film magyar címével biztos hogy találkoztál. Azért volt annyira harangozva mindenfelé, hogy legalább egyszer belebotolj a magyar címbe. Tehát legkésőbb már akkor le kellett volna esnie a dolognak. De persze ez részletkérdés és a lényegen úgysem változtat. Csak fura, hogy eddig nem találkoztál vele.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1395 Dátum: 2010. Május 23. - 11:34:52 »
Hamarabb kellett volna a Stomra jönni.  :D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1396 Dátum: 2010. Május 23. - 11:51:05 »
Én se szeretem, hogy Rozsomákból Farkas lett, de ez van.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1397 Dátum: 2010. Május 23. - 11:54:04 »
Áh, humbug. Ha anno a magyar szerkesztő (vagy az illetékes elvtárs) nem Rozsomáknak, hanem Pézsmapocoknak, vagy Idegesítőalkoholistacsupaszőrlajoskának nevezi el, akkor most amiatt háborognánk, hogy a filmben miért nem Idegesítőalkoholistacsupaszőrlajoska a neve a Farkas helyett. Lendüljünk ezen túl. 

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1398 Dátum: 2010. Május 23. - 11:58:55 »
Áh, humbug. Ha anno a magyar szerkesztő (vagy az illetékes elvtárs) nem Rozsomáknak, hanem Pézsmapocoknak, vagy Idegesítőalkoholistacsupaszőrlajoskának nevezi el, akkor most amiatt háborognánk, hogy a filmben miért nem Idegesítőalkoholistacsupaszőrlajoska a neve a Farkas helyett. Lendüljünk ezen túl. 
A rajzfilmben Pézsmapatkánynak is hívták ám  ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1399 Dátum: 2010. Május 23. - 12:00:31 »
Azért az "elégedjünk-meg-azzal-ami-van-mert-lehetett-volna-rosszabb-is-ha-mondom" verzió sem valami demokratikus. Nem feltétlenül kell valamit elfogadni, ha az sz*r, csupán azért, mert lehetett volna sokkal rosszabb is.  :)