Szerző Téma: Régi képregényfilmek  (Megtekintve 345943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1460 Dátum: 2010. Június 09. - 22:28:40 »
Ok asszem megfogtál, valóban csak a szuperhősösök tetszenek. Najó a garfieldot megnéztem. Kázmér és hubát se hagynám ki ha lenne. Akkor maradok a szuperhősös 1975 utáni filmeknél ;) a sin sity sem tetszett nekem :-\

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1461 Dátum: 2010. Június 09. - 23:52:38 »
Na ez nem semmi. Sepi for president! :D :sepi:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1462 Dátum: 2010. Június 10. - 14:57:30 »
Sgt. Bilko ! Az mekkora film volt  :oh:

Nem is gondoltam volna, hogy képregény adaptáció.  :)

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1463 Dátum: 2010. Június 10. - 21:09:55 »
Minden jó film képregény adaptáció. Legalábbis majdnem mind.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1464 Dátum: 2010. Június 10. - 21:23:00 »
Enyhe túlzás  ;)

Legalábbis azért nem lehet ezt így ráhúzni. Minden valamin alapul, persze, de azért így nagyon erősnek érzem ezt a kijelentést, hogy majdnem minden jó film képregény adaptáció.
Bár, ha jobban belegondolok Sgt.Bilkorol gőzöm sem volt, hogy az és mégis. Tehát .... lehet én tévedek  :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 10. - 21:27:01 írta Szilánkmentes »

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1465 Dátum: 2010. Június 10. - 21:57:21 »
Hát általában a jó könyvekből képregény is készül, majd később film. Tehát minden jó film képregény alapú, még ha a képregény később is készül mint a film :hehe:

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1466 Dátum: 2010. Június 10. - 23:39:34 »
Akkor a képregény film alapú.  ;D

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1467 Dátum: 2010. Június 11. - 00:18:25 »
Igazad lehet. Ki bírja manapság már követni :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1468 Dátum: 2010. Június 11. - 01:15:17 »
Idézet
Hát általában a jó könyvekből képregény is készül, majd később film. Tehát minden jó film képregény alapú, még ha a képregény később is készül mint a film
Hát persze. És akkor amiből valaha készült műanyag játék, akkor az már játékadaptáció. Még szerencse, hogy kitetted a smiley-t.

Szerintem eddig nem volt összesen 10 igazán jó, eredetileg képregényfilm.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1469 Dátum: 2010. Június 11. - 09:33:17 »
Addams Family, Batman, Dark Knight, Dick Tracy, Flash Gordon, Buck Rogers, Holló, Hellboy, (Howard ;D), Trial of Incredible Hulk, Maszk, Modesty Blaise, Men in Black, Mystery Men, Ri¢hie Ri¢h, Rocketeer, Sabrina, Superman I-II, Mesék a kriptából (...leszámítva a kilencvenes évek után... bármit), Tini Nindzsa Teknőcök I, Lucky Luke... biztos van normális élőszereplős mangaadaptáció is... és ha az animációt is idevesszük, még 60 perces határnál is Keleten kívül akadnia kell legalább egy tucatnak.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1470 Dátum: 2010. Június 11. - 09:50:19 »
... biztos van normális élőszereplős mangaadaptáció is...
Azumi 1 ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1471 Dátum: 2010. Június 11. - 11:31:48 »
Jaa, hát a mangákat nem számoltam ide.
Hmm..ezekből mondjuk van olyan, amire nem gondolnék a képregényfilmek között. Jó, lehet megvan a 10, de akkor sem sokkal több. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1472 Dátum: 2010. Június 11. - 11:42:06 »
Igen. Csak a duplája. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1473 Dátum: 2010. Június 11. - 11:46:54 »
Jaj, srácok, már megint itt tartunk? Ízlésről vitatkoztok? Már felsoroltuk egyszer, hogy kinek mik a kedvencei.  ;) Nincs olyan, hogy "jó" képregényfilm, vagy "rossz", csak az egyén tudata határozza meg a besorolást, hogy egy klasszikus buddhista idézettel éljek (jól elferdítve).  :D
Szerintem az Elektra jó képregényfilm, amivel szinte senki sem ért egyet, ugyanakkor az ellenzők közül szerintem 100-ból 2 olvasott életében Elektra képregényt, és ez azért például olyan dolog, ami alapjaiban határozza meg, hogy valakinek tetszik-e egy képregényfilm, vagy sem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1474 Dátum: 2010. Június 11. - 11:51:04 »
Örök kérdés, hogy mitől jó egy képregényfilm. Ha kellően hiteles de sz*r mint film, vagy ha jó mint film, de köze sincs a képregényhez.
Szerintem az első kategóriába tartozó alkotások sose lesznek jó képregényfilmnek tartva, a másodikat meg a fanok utállják.
Szerintem akkor jó egy képregényfilm, ha mindkét kategóriában elég jól szerepel. A kettő külön külön édes-kevés.
Ezért nem jó film az Elektra. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1475 Dátum: 2010. Június 11. - 11:51:55 »
Idézet
Szerintem az Elektra jó képregényfilm, amivel szinte senki sem ért egyet, ugyanakkor az ellenzők közül szerintem 100-ból 2 olvasott életében Elektra képregényt, és ez azért például olyan dolog, ami alapjaiban határozza meg, hogy valakinek tetszik-e egy képregényfilm, vagy sem.
Ezt viszont sosem értettem. Mit számít az, hogy olvasott-e korábban Elektra képregényt? Persze tudom, hogy számít, pozitívabbá teheti a mérleget, de a képregényfilmnek mint önálló filmnek kell működnie, nem úgy, hogy csak az élvezi igazán, aki ismeri a képregényt is. Szóval a képregényfilmeknél azok véleménye lehet igazából elfogulatlan és számításba vehető, akik nem olvastak a témához kötődő képregényt.

Idézet
Igen. Csak a duplája. smile
Nem is. :P
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1476 Dátum: 2010. Június 11. - 12:09:25 »
Mát itt is kétfelé osztódik a vélemény. A kritikusok szoktak azzal érvelni, hogy "önmagában is élvezhető legyen". Ha ez így lenne, akkor "filmről" beszélnénk, nem lenne előtte a "képregény" szócska. Vagy ha könyvadaptációt készítenek, akkor az "könyvfilm"? Nem. Azért van ez a meghatározás, mert az adott képregény alapján készítenek el egy filmet - ráadásul többnyire azon képregény közönségének. Vagyis igenis számít, hogy olvastak-e előtte olyan képregényt vagy nem. Ha anélkül is megállja a helyét, az egy plusz pont, és remek.
Egyszerűbben: ha nem olvastál Elektra képregényt, akkor fogalmad sincs róla, hogy ő többek között kissé misztikus karakter is. Így hát a filmben a misztikus rész totál oda nem illő és marhaság lesz (főleg, ha a Fenegyerek alapján ítélsz), és alapból nem fog tetszeni a film. De ha tisztában vagy ezzel (és nem minden, vagy bizonyos Elektra-részekkel), máris a helyére kerülnek ezek a részek a filmben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1477 Dátum: 2010. Június 11. - 12:19:06 »
Idézet
Mát itt is kétfelé osztódik a vélemény. A kritikusok szoktak azzal érvelni, hogy "önmagában is élvezhető legyen". Ha ez így lenne, akkor "filmről" beszélnénk, nem lenne előtte a "képregény" szócska. Vagy ha könyvadaptációt készítenek, akkor az "könyvfilm"? Nem. Azért van ez a meghatározás, mert az adott képregény alapján készítenek el egy filmet - ráadásul többnyire azon képregény közönségének. Vagyis igenis számít, hogy olvastak-e előtte olyan képregényt vagy nem. Ha anélkül is megállja a helyét, az egy plusz pont, és remek.
Szerintem túl sok feneket kerítesz a nómenklatúrának és a saját véleményed igazolására használod fel önkényesen. Ha már a szavakon akarunk lovagolni, akkor a KÉP - REGÉNY -nek meg kell felelni képkompozíció sorozatából álló képzőművészeti alkotásként, és regényként is? A képregényfilm logikád alapján meg kell, holott mindenki tudja, hogy önálló műfaj és egyikhez sem kell hasonlítani, viszonyítani, vagy ilyesmi.

szóval szerintem pusztán egy elnevezés miatt nem lesz más a képregényfilmek megítélése. A képregény miért lenne kitüntetettebb, mint egy regény? Mert ha a te logikádat vesszük, akkor a képregényfilm esetén figyelembe kell venni a képregényt is, egy regényből készült filmnél viszont nem. Ez bocsi,de baromság. Vagy mindegyiknél az eredetihez hasonlítjuk, vagy egyiknél sem.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 12:20:48 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1478 Dátum: 2010. Június 11. - 12:36:25 »
Pepo, a regénynél is figyelembe kell venni, és aki olvasta a regényt, az igenis figyelembe is veszi.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 12:40:10 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Régi képregényfilmek
« Válasz #1479 Dátum: 2010. Június 11. - 12:50:04 »
Oké, de Tomi szerint azért nincs "könyvfilm" és azért van képregényfilm, mert utóbbinál figyelembe kell venni a képregényt is a film értékeléséhez.

Írtam, hogy vagy mindkettőt az eredeti műhöz hasonlítjuk, vagy egyiket sem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"